Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny stereo do 700 zł


dawos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zamierzam kupić kolumny podstawkowe za cenę do 700 zł do niewielkiego pokoju. Znalazłem Gale 3020 i Dali concept 2. Czy ktoś miał do czynienia z wyżej wymienionymi kolumienkami i może coś o nich powiedzieć, doradzić? Z góry dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma innych, jedynie może jeszcze używane Tannoy M1 (poczytaj recenzje ale się nie napalaj, to maleństwa).

 

Gale 3020 słuchałem i są to bardzo dobre kolumienki - grają poprawnym, równym dźwiękiem bez zbędnych podbić. Mają jednak swoje wymagania co do wzmacniacza - musi to być coś, co gra zdecydowanym twardym basem. Tak więc technicsy, tanie Sony, NADy, CA i różniaste amplitunery KD źle je napędzą...

 

Scena ciekawa, obszerna. To są najlepsze ze wszystkich Gale (tak, słuchałem wszystkich).

 

Uważaj jak będziesz ich słuchał w Elektrycznej Pomarańczy w Warszawie - nie pozwól ich sobie podłączyć do sprzętu Cambridge Audio ani tymi grubymi, zielonymi kablami (poproś np. o wzmacniacz Exposure i kable Nordost). Rady są ważne, bo CA źle z nimi gra a ten gruby kabel powoduje dziwne efekty basowe...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dotychczasowe rady. Pytam o konkretne kolumny warte naprawdę uwagi, bo mieszkam w Toruniu i tutaj nie ma możliwości odsłuchu wszystkiego. Muszę wyjechać do innego miasta, to się wiąże z ograniczeniem czasowym dlatego wybór marki musi być zawężony. Piszcie co według was jest najlepsze i czemu. Ja słucham raczej muzyki rockowej, mam wzmacniacz technicsa niższy model i myślę o jego wymianie na jakiegoś używanego rotela albo nada, więc kolumienki mają być pierwszym ogniwem. Dzięki za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.