Skocz do zawartości
IGNORED

Zmiana wzmacniacza na hybrydowy


imbryk82
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Chciałem zmienić swój wzmacniacz tranzystorowy na lampowy. Z racji częstego używania TV podpiętego przez DAC do wzmacniacza, odradzono mi pójście w lampę. Czy zatem kupno wzmacniacza hybrydowego będzie dobrym rozwiązaniem? Zależy mi na brzmieniu lampowym ale pozostaje kwestia funkcjonalności m.in. połączenie stereo z tv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nie wiem dlaczego podłączenie przetwornika cyfrowego miałoby być przeciwskazaniem do wyboru lampy. Z jakimi kolumnami miałoby to zagra?

Pozdrawiam,

Michał

Edytowane przez Na Temat Audio

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hybrydy kuszą mnie od dawne . A jest w czym wybierać od Vincenta po przez Unisona do Coplanda że tylko wymienię najpopularniejsze marki . Plus polskie . Ceny od 3999 w nieskończoność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o DACa chodzi tylko o użytkowanie lampy z telewizorem. Telewizor często gra sobie godzinami, innym razem jest tak, że jest włączany i wyłączany z większą lub mniejszą częstotliwością. No więc analogicznie trzeba byłoby podobnie uruchamiać lampę. To pewnie nie służy żywotności lamp.

Co do kolumn, mam Pylon Diamond Monitor


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio miałem przyjemność pobawić się hybrydowym UNISON'em UNICO PRIMO i powiem Ci, że właśnie u znajomego u którego się tym bawiłem był dylemat taki, że żona nie akceptowała wzmacniacza lampowego UNISON SIMPLY ITALY w salonie pod TV, ale hybryda ( opakowana w tradycyjne pudełko jak w większości wzmaków tranzystorowych) sprawiła, że tzw "WIFE FACTOR" został wyeliminowany, a sam wzmak nawet żonę zachwyca brzmieniem ? . Mogę zatem śmiało polecić UNICO PRIMO ?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Hybryda to bardzo dobry kierunek. Przerobiłem hybrydę Xindaka, potem dwa lata pelna lampa Unison Research i teraz znowu powrót do hybrydy, tym razem do Lectora. To bardzo przyjemne dla ucha brzmienie. Pelna lampa tez była super ale przy włączonym wzmacniaczu kilkanaście godzin dziennie zabijała wszystko trwałość lamp mocy. Teraz gdy ponownie mam hybrydę nie tesknie za lampą i mam komfort tego, że znowu mi jakaś lampa mocy nie strzeli. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno przeszedłem z tranzystora na lampkę (Synthesis Soprano), a właściwie hybrydę, z tym, że odwrotną - tzn. przedwzmacniacz tranzystorowy a końcówka mocy na lampach. Gra to zdecydowanie przyjemniej dla mojego ucha i sam się zastanawiam czemu tak późno to zrobiłem. Niby tylko 12W a "szarpie" głośnikami na basie jak mocny tranzystor, było to dla mnie kompletnym zaskoczeniem. Ten wzmacniacz ma wejście optyczne więc w ten sposób mam podłączony TV. Fakt, że filmy oglądam bardzo rzadko więc nie często korzystam z tej opcji, dlatego o trwałość lamp się nie martwię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Sam jestem lampowcem i do oglądania TV służy mi Topping MX3, do  którego przepinam kable głośnikowe ze wzmacniacza lampowego. Jeśli dużo oglądasz telewizji to szkoda lamp. Możesz pójść albo w kierunku lampy ale proponuje wtedy dokupić Topping MX3 jako wzmacniacz do TV lub iść w kierunku wzmacniacza hybrydowego takiego jak Vincent czy Haiku Audio. Lampy sterujące są znacznie wytrzymalsze. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że myślałem o przepinaniu, ale jak znam życie, nie będzie mi się chciało ?

Lampa marzy mi się od dawna. Jeśli nie teraz, to może w przyszłości. Pozostają dwie opcje:

1) Hybryda

2) Coś co ociepli i pogłębi dźwięk Dayensa Menuetto. Rozciągnie trochę dolne pasmo.

 

Ad1) Myślałem o:

- Vincent SV-227. Choć nie wiem czy będę miał odpowiednią kwotę. Jeśli nie to może SV-500. Jak się mają te dwa modele do siebie?

- Unison Research Unico Primo

- Taga Harmony HTA-2000B v.2. Jeśli braknie $$ to może Taga Harmony HTA-1200. Jak się mają te dwa modele do siebie?

- Haiku Audio Bright, ale jest jednak zbyt drogi i czytałem, że brakuje mu trochę basu

- inne?

 

Ad2) Jakiś fajny, "ciepły" DAC. Wtedy budżet do 3k? Wystarczy?

 

Doradźcie Panowie, bo nie wiem co zrobić, a coś zrobić chcę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc  mam  od   2  lat  TAGA HARMONY HTA-2000B  wczesniej    mialem musical fidelity m3si  kolumny  to  Tannoy  Precision  6.2  LE    ,  wedlug  mnie    Taga  gra  ciekawiej    jest  mi  blizsza  sercu,   nie  wiem  co  tam  za  lampy  sa     ale  zapewne  Chinczyk  moze  wymiana  na  jakies  ciekawsze  jeszcze  by  poprawila  dzwiek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.12.2020 o 13:25, imbryk82 napisał:

Nie o DACa chodzi tylko o użytkowanie lampy z telewizorem.

Ok teraz rozumiem. Przepraszam, zastosowałem tu skrót myślowy z tym przetwornikiem dac. W takiej sytuacji rzeczywiście lepszym wyborem będzie hybryda, lampy sterujące mają zdecydowanie dłuższą żywotność. Do kolumn, które posiadasz będzie to nawet lepsza opcja, gdyż Diamond Monitor grają dość obszernie na basie, ale niekoniecznie ten bas jest punktowy. Hybryda, mając więcej prądu powinna ładnie to skontrolować. Jakbyś miał życzenie sprawdzić Unisona Unico Primo daj znać, chętnie pomogę. 

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BRYTOHOLIC - patrzę na twoje posty to wyglądasz mi na ukrytego nagabywacza z EIC / @Na Temat Audio ? poważnie słuchałeś Unico Primo u znajomego? ?

@imbryk82 - proponuję też sprawdzić wzmacniacz Primaluna evo 100 / 200, słuchałem 200'tki z Diamondami i grało to bardzo fajnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.12.2020 o 14:20, BRYTOHOLIC napisał:

Ja ostatnio miałem przyjemność pobawić się hybrydowym UNISON'em UNICO PRIMO i powiem Ci, że właśnie u znajomego u którego się tym bawiłem był dylemat taki, że żona nie akceptowała wzmacniacza lampowego UNISON SIMPLY ITALY w salonie pod TV, ale hybryda ( opakowana w tradycyjne pudełko jak w większości wzmaków tranzystorowych) sprawiła, że tzw "WIFE FACTOR" został wyeliminowany, a sam wzmak nawet żonę zachwyca brzmieniem ? . Mogę zatem śmiało polecić UNICO PRIMO ?  

"Wife factor" - dobre ?

Ja właśnie nabyłem Unico Primo, no i żona powiedziała że bardzo brzydki. Oczywiście mnie to nie wzrusza ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.12.2020 o 10:49, imbryk82 napisał:

- Haiku Audio Bright, ale jest jednak zbyt drogi i czytałem, że brakuje mu trochę basu

Zależy od wersji. Z mojego skromnego doświadczenia; BRIGHT MK4 ma takie możliwości na Basie, że z Twoimi kolumnami mogłoby się okazać go za dużo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak często jest włączony telewizor... 

Ja jestem zwolennikiem krótkiej ścieżki sygnału więc i przeciwnikiem wszelakich hybryd.

Jak mają być lampy to wzmacniacz lampowy.

Jak ma być brzmienie ciepłe to do tranzystora kolumny z głośnikami na polipropylenie. 

Jak żona marudzi na nasze hobby, zmienić żonę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.