Skocz do zawartości
IGNORED

Klon AN PSE (jak stworzyć lampowca w tajemnicy przed żoną)


PANTAREI

Rekomendowane odpowiedzi

A tak łopatologicznie... Jaki transformator zasilający powinien być do tego projektu?

Czy mogą być dwa trafa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PANTAREI
literufka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa trafa Ci nie potrzebne tylko jedno prawidłowe.

Ja na pewno będę zamawiał jedno z odczepami 3,15-0-3,15 bo to zadziałało i nie ma żadnych problemów a z napięciem HV jeszcze czekam na info od kolegi Romana i będzie to pewnie gdzieś w okolicach 210-220V.

No i może jakieś 12 na wszelki wypadek jakby coś dodatkowego chcieć zasilić.

Moc myśle 160-180W co by był zapas. No i myśle aby na pierwotnej zrobić opcje 230-240 tez na wszelki wypadek jakby się zmiany w sieci pojawić miały alby bym chciał go sprzedać później.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Jakie trafo zasilające lepiej zamówić toridalne czy kształtkowe? Traf nie będę eksponować na zewnątrz więc walory estetyczne nie są brane pod uwagę.


Jeżeli potrzebuje tylko 6,3 + anodowe to czy widzieliście jakiegoś "gotowca"? Czy też trzeba zlecić nawinięcie trafa dedykowanego? 

Chińczyk na ebay podaje takie wartości napięcia "Work voltage: 0-AC250V @350MA, 0-6.3V @4A" To się zgadza czy to 250V jest przesadzone?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem wyżej przy zachowaniu rezystorów jak w projekcie 250V jest zdecydowanie za wysokie.

U mnie przy idealnie dającym trafie 250V dopiero przy zastosowaniu rezystorów w zasilaczu w takiej konfiguracji 100R i 2x220R anodowe osiągnęło okolice 260V ale rezystory mają temperaturę ok 80st C.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, froste napisał:

Chińczyk na ebay podaje takie wartości napięcia "Work voltage: 0-AC250V @350MA, 0-6.3V @4A" To się zgadza czy to 250V jest przesadzone?

250V to stanowczo za dużo. 200-210V będzie odpowiedni. 

20 godzin temu, froste napisał:

Jakie trafo zasilające lepiej zamówić toridalne czy kształtkowe? Traf nie będę eksponować na zewnątrz więc walory estetyczne nie są brane pod uwagę.

Ja preferuję transformatory toroidalne, są wygodniejsze w użyciu mogą, być blisko głośnikowych nie sieją polem magnetycznym tak jak EI.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2021 o 09:16, froste napisał:

Witajcie,

Jakie trafo zasilające lepiej zamówić toridalne czy kształtkowe? Traf nie będę eksponować na zewnątrz więc walory estetyczne nie są brane pod uwagę.


Jeżeli potrzebuje tylko 6,3 + anodowe to czy widzieliście jakiegoś "gotowca"? Czy też trzeba zlecić nawinięcie trafa dedykowanego? 

Chińczyk na ebay podaje takie wartości napięcia "Work voltage: 0-AC250V @350MA, 0-6.3V @4A" To się zgadza czy to 250V jest przesadzone?

 

 

Tu masz bardzo fajny sprawdzony program do projektowania zasilaczy w ten sposób sprawdzisz takze jaki dokładnie potrzebujesz transformator. Na dole strony mozna go od razu pobrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Są gotowce jak popatrzysz po znanych sklepach lub u producentów..jednak ja bym jednak nawinał pod dokładne parametry i co najwaznejsze z zapasem...20-30%  i u sprawdzonego sprzedawcy z gwarancja zwrotu w razie ,,w,,. Nie ma nic gorszego niz grzejące sie trafo i nieadekwatne spadki napięć . Napiecia zostaw w spokoju znamionowe..przewymiaruj tylko natężenie.

Krzstałtkowe trafa bedą troche tansze od toroidów..ale to już twój wybór.

fajny projekt ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie 250V jest decydowanie za wysokie, bardzo dużo trzeba zbijać na zasilaczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nadwyżkę napięcia z zasilacza można z spożytkować wykonując prosty stopień stabilizacji- oczywiście lampowej, np na SG2+SG3 i jednym rezystorku.

Robiłem. Stabilizuje i przyjemnie świeci.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko po co skoro i tak pod ten projekt jest problem z gotowym trafem i wg mnie i tak trzeba zamówić a filtracja w samym zasilaczu wydaje się być zupełnie wystarczająca.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Mufcore napisał:

Pytanie tylko po co skoro i tak pod ten projekt jest problem z gotowym trafem i wg mnie i tak trzeba zamówić a filtracja w samym zasilaczu wydaje się być zupełnie wystarczająca.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

... jeśli pytanie było do mnie to odpowiem, że jest to jeden ze sposobów załatwienia problemów ze zbyt wysokim napięciem. Przy okazji ładnie świeci.?. Oczywiście Twoje rozwiązanie będzie poprawniejsza, moje jest dla lampolubów.

W praktyce zastosowałem taki układ? do zabezpieczenia i ograniczenia napięć zasilających lamp AD1 - Ua max to tylko 250 V, a lampy rzadkie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myśl że w jakikolwiek sposób kwestionuję to co napisałeś, zapewne jest to dobry sposób na obniżenie napięć.

Ja tylko uważam że skoro i tak nie dorwiemy trawa z właściwymi napięciami i trzeba zamawiać to po co kombinować.

No chyba że ktoś takie trafo ma to wtedy Twój sposób jest jak najbardziej trafiony.

Ewentualnie właśnie jak ktoś lubi dużo lamp ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ze skąpstwa żeby nie dokładać zastosowałbym stabilizatory neonowe lub tfu... krzemowe.

Można w późniejszym okresie dać inne lampy końcowe i nadwyżka napięcia jak znalazł. Np jakieś fajne triody. Zdaje się, że i tak będą zakryte w pudle obudowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zwolennikiem prostych rozwiązań we wzmacniaczach nie tylko lampowych. Zasilacz w tym projekcie jest prosty i skuteczny, filtracja jest dobra w głośniku cisza, brak brumu. Prostownik czy stabilizację na lampie, można zrobić jak ktoś ma takie akurat trafo. Jednak jeśli i tak, jest robione na zamówienie, to nie ma takiej potrzeby. No i jeden element w postaci lampy, do zepsucia mniej i dławika nie trzeba. W przypadku kiedy lampy są na wierzchu, lampa prostownicza ładnie wygląda i ładnie świeci wtedy ma to jakieś uzasadnienie estetyczne.    

16 minut temu, Lisor napisał:

Np jakieś fajne triody. Zdaje się, że i tak będą zakryte w pudle obudowy.

Fajne triody wolałbym dać na wierzchu, szkoda zakrywać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... chowając triody pod blachę poprawiłbym urok pentody bez narażania się na opinię, że np basu brak, etc.

... by mówili, że ciepło gra i bas niezły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lisor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę ze z tym układem nie ma co kombinować, dobrze jest jak jest. Audio Note klepie go już chyba ze 30 lat, o czymś to też świadczy. Nie tylko tridy grają, dobrze zrobiony wzmacniacz na pentodach, również gra dobrze. A takie opinie że SE na pentodach, to słabe pasmo, mizerny bas, to między bajki można włożyć. Pomiary mówią same za siebie a wzmacniacz wymiata że aż miło.    

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że jest co z nim kombinować. Nie ma co idealizować pewnych rozwiązań tylko dla tego, że stosuje je firma której produkt się kopiuje, tutaj akurat Audio Note. Oni jak każda inna firma robiąca wzmacniacze oferują szeroka gamę produktów, z różnych półek cenowych. Co się składa na to, że mogą zaoferować stosunkowo tani wzmacniacz, ano to, że budując ten wzmacniacz oszczędzali. Zastosowali tańsze lampy, niższej jakości transformatory wyjściowe, okroili zasilanie do niezbędnego minimum. Budując replikę firmowego wzmaka nie ma co liczyć na to, że zagra jak oryginał, tylko dla tego, że został zbudowany wg identycznego schematu. Z racji zastosowania innych części na pewno będzie grał inaczej, więc dla czego trzymać się kurczowo firmowych rozwiązań, nawet jeśli wynikają one tylko z oszczędności. A tak jest w przypadku tego wzmacniacza. Pomysł z dodaniem stabilizacji wcale nie jest taki głupi. 

Co do transformatora zasilającego, to jeśli i tak trzeba zamówić, to można zamówić taki, który będzie miał uzwojenie wtórne dla zasilacza anodowego, z odczepami 0-210-230-250V. Albo dla zasilacza opartego o lampę prostowniczą symetryczne 270-250-220-0-220-250-270V. 

  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2020 o 15:32, MariuszZ. napisał:

Jak? Może pod przykrywką budowy urządzenia do ocieplania ogniska domowego? Poza tym zawsze można mówić, że to wzmacniacz z części dziadkowego radyjka, lampowe urządzenie z odzysku. Za przysłowiowe grosze wydane na brakujące części ?

Widze że nie tylko Audio nas łączy! ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomek 1685 napisał:

A ja myślę, że jest co z nim kombinować. Nie ma co idealizować pewnych rozwiązań tylko dla tego, że stosuje je firma której produkt się kopiuje, tutaj akurat Audio Note. Oni jak każda inna firma robiąca wzmacniacze oferują szeroka gamę produktów, z różnych półek cenowych. Co się składa na to, że mogą zaoferować stosunkowo tani wzmacniacz, ano to, że budując ten wzmacniacz oszczędzali. Zastosowali tańsze lampy, niższej jakości transformatory wyjściowe,

  

... ochoczo zgadzam się z poglądami Kolegi. Czegoś przysłowiowe KIT-y producenta nie działają jak jego oryginały. Wyrób jest względnie tani i w standardowej jakości. Zapewne to segment przyzwoitego elektromarketu ? 

Wystarczy popatrzeć na ceny transformatorów tego producent- są cztery przedziały - A,B,C i D. Te z KIT-ów mieszczą się w grupie B - czyli przeciętnej, bo wyrób ma być tani i ogólnie dostępny. Jest zupełnie przyzwoicie, ale...

Z reguły wszyscy budują z założenia wzmacniacze z przedziału wybitnych, ale czy taki wzmacniacz spełni takie kryteria ?Pewnie nie. Za to na pewno jest dobry i gra czysto.

Miłego kombinowania, to tylko hobby?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomek 1685 napisał:

A ja myślę, że jest co z nim kombinować. Nie ma co idealizować pewnych rozwiązań tylko dla tego, że stosuje je firma której produkt się kopiuje, tutaj akurat Audio Note. Oni jak każda inna firma robiąca wzmacniacze oferują szeroka gamę produktów, z różnych półek cenowych. Co się składa na to, że mogą zaoferować stosunkowo tani wzmacniacz, ano to, że budując ten wzmacniacz oszczędzali. Zastosowali tańsze lampy, niższej jakości transformatory wyjściowe, okroili zasilanie do niezbędnego minimum. Budując replikę firmowego wzmaka nie ma co liczyć na to, że zagra jak oryginał, tylko dla tego, że został zbudowany wg identycznego schematu. Z racji zastosowania innych części na pewno będzie grał inaczej, więc dla czego trzymać się kurczowo firmowych rozwiązań, nawet jeśli wynikają one tylko z oszczędności. A tak jest w przypadku tego wzmacniacza. Pomysł z dodaniem stabilizacji wcale nie jest taki głupi. 

Co do transformatora zasilającego, to jeśli i tak trzeba zamówić, to można zamówić taki, który będzie miał uzwojenie wtórne dla zasilacza anodowego, z odczepami 0-210-230-250V. Albo dla zasilacza opartego o lampę prostowniczą symetryczne 270-250-220-0-220-250-270V. 

Ja myślę że idea budowy tego wzmacniacza jest taka: Prosta budowa, umiarkowane koszty, stosunkowo tanie lampy, przyzwoite parametry i dobre brzmienie, klasycznego układu Single ended. 

Czy kopia będzie grała jak oryginał? Trudno to jednoznacznie stwierdzić bez porównania. Jednak myślę że brzmienie będzie zbliżone. Nie wierzę w to że kondensatory, rezystory czy nawet transformatory głośnikowe, firmy Audio Note, mogą wynieść na wyższy poziom brzmienie tego układu.

Modyfikacje jak ktoś chce, oczywiście wedle uznania można robić. Ja uznałem że tak jak jest jest dobrze, jedyne co to pomyślałbym o opóźnieniu załączania napięcia anodowego.        

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Roman_66094 napisał:

 

Modyfikacje jak ktoś chce, oczywiście wedle uznania można robić. Ja uznałem że tak jak jest jest dobrze, jedyne co to pomyślałbym o opóźnieniu załączania napięcia anodowego.        

 

... głęboko przemyślany przykład oszczędności producenta, lampy przecież trzeba sprzedać. Dobrze, że nie stosuje pentod z układów odchylania w starych telewizorów, jak Leben w którejś z pierwszych wersji. Taka lampa po dolarku w hurcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Lisor napisał:

Czegoś przysłowiowe KIT-y producenta nie działają jak jego oryginały.

Z tego co widac Kity AN maja inną budowę niż wzmacniacze Audio Note Często tylko z wyglądu są podobne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Roman_66094 napisał:

Z tego co widac Kity AN maja inną budowę niż wzmacniacze Audio Note Często tylko z wyglądu są podobne.

... przyzwoicie wykonany KIT i tak będzie wystarczająco dobry, czego Koledzy już doświadczyli.

Ja wybrałem inną drogę. Lubię własne projekty, czasem może i dziwne. Obecnie na desce projekt - 37 + 71A + 300B. Czyli w pierwszym stopniu klasyczna trioda - 37, potem 71A - trioda mocy bezpośrednio żarzona sterująca 300 B.

Jak to się sprawdzi to wywalę 37 a wstawię L2 / VR21 / i będzie koszernie do bólu - wszystkie stopnie na lampach bezpośrednio żarzonych. Albo będzie hit, albo zwyczajnie. Wkrótce się okaże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy EL84 były i są od dawna stosowane we wzmacniaczach różnych producentów. Nie jest to jakiś wynalazek, ale zwyczajna znana i popularna pentoda. Która jednak, potrafi grać bardzo dobrze w odpowiednim układzie. Jest prosta w aplikacji, nie droga. Dla niedowiarków posiadających dobre wzmacniacze, np. na triodach bezpośrednio żarzonych. Proponuję bezpośrednie porównanie swojego sprzętu z dobrze przemyślanym i wykonanym wzmacniacze na El84 czy nawet ECl86. Przekonacie się że te konstrukcje na tanich lampach, niewiele odstają od waszego sprzętu. A może się tak zdarzyć, że będą nawet lepsze w niektórych przypadkach. Te małe pentody, nie będą miały może, tak bogatej barwy, skali dynamiki, co dobre SETy. Jednak dają bardzo dużo przyjemności ze słuchania muzyki. Mają też nad triodami  przewagę, prostotę budowy, niższe koszty zakupu, eksploatacji czy wymiany lamp. Nie wszyscy przecież muszą jeździć ferrari. Pan z RS nazywa nawet wzmacniacz zbudowany na tej lampie EL84/6p14P "Wzmacniaczem marzeń" Także jak widać przez wielu ta lampa jest bardzo lubiana, nie tylko dlatego że jest tania, ale też dlatego, że potrafi grać dobrze.        

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Roman_66094
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Roman_66094 napisał:

Lampy EL84 były i są od dawna stosowane we wzmacniaczach różnych producentów. Nie jest to jakiś wynalazek, ale zwyczajna znana i popularna pentoda. Która jednak, potrafi grać bardzo dobrze w odpowiednim układzie. Jest prosta w aplikacji, nie droga. Dla niedowiarków posiadających dobre wzmacniacze, np. na triodach bezpośrednio żarzonych. Proponuję bezpośrednie porównanie swojego sprzętu z dobrze przemyślanym i wykonanym wzmacniacze na El84 czy nawet ECl86. Przekonacie się że te konstrukcje na tanich lampach, niewiele odstają od waszego sprzętu. A może się tak zdarzyć, że będą nawet lepsze w niektórych przypadkach. Te małe pentody, nie będą miały może, tak bogatej barwy, skali dynamiki, co dobre SETy. Jednak dają bardzo dużo przyjemności ze słuchania muzyki. Mają też nad triodami  przewagę, prostotę budowy, niższe koszty zakupu, eksploatacji czy wymiany lamp. Nie wszyscy przecież muszą jeździć ferrari. Pan z RS nazywa nawet wzmacniacz zbudowany na tej lampie EL84/6p14P "Wzmacniaczem marzeń" Także jak widać przez wielu ta lampa jest bardzo lubiana, nie tylko dlatego że jest tania, ale też dlatego, że potrafi grać dobrze.        

 

Dodam, że EL84 może pracować w trybie triodowym ? Ale zgadzam się - spotkałem się nawet z opiniami typu "słyszałem już różne lampy, ale nic nie dorównuje SE na EL84". 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EL84 jest super. Większość urządzeń, które były wykonane z jej użyciem jest bardzo przyzwoite, a niektóre nawet wybitne. Pewnie, ze nie trzeba zaraz 300B, czy 845 żeby fajnie grało. Ja np. jestem pod nieustającym wrażeniem prostego SE na 6p14 i 6n2p, które popełnił nasz forumowy kolega Zorge, a które miałem przyjemność słuchać w forumowym pokoju na AVS 2017 i 2018, a także u siebie w domu.

Sam też używam (co prawda sporadycznie) wzmaka na octal'owym odpowiedniku el84, czyli 6v6gt w PP (kopia KIT4 AN). To bardzo przyzwoity wzmacniacz. Zmontowałem go dokładnie wg oryginalnego schematu, ale z użyciem traf od L. Ogonowskiego i pozostałych części mniej więcej klasy tych, użytych w oryginalnej, bardzo podobnej konstrukcji AN P1. Grają zupełnie inaczej, ale który lepiej to trudno określić.

W tych tańszych modelach AN nie stosował jakiś wyszukanych kondensatorów ani rezystorów. Głównie były to kondy Vishay MKT1822 i rezystory Beyshlag. Warto spróbować, bo wbrew pozorom ta kombinacja sprawdza się zadziwiająco dobrze, jednakże nie bagatelizowałbym wpływu na brzmienie bardziej egzotycznych elementów pasywnych, jak wspomniane kondensatory Audio Note. Mają bardzo wyraźnie zaznaczony charakter i ewidentnie kształtują brzmienie. Nie bawiłem się w podmiany we wzmacniaczu, ale zbudowałem trochę lampowych przedwzmacniaczy i stopni analogowych w DAC i tam wstawiałem np CMR Clarity Cap, Audyn TC,  MIFLEX KFPM, KPCU, Mundorf SG, Rike Audio Q-cap. Każdy gra inaczej - niestety.       

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Tomek 1685 napisał:

zbudowałem trochę lampowych przedwzmacniaczy i stopni analogowych w DAC i tam wstawiałem np CMR Clarity Cap, Audyn TC,  MIFLEX KFPM, KPCU, Mundorf SG, Rike Audio Q-cap. Każdy gra inaczej - niestety.      

Nie zgadzam się z tą konkluzją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
14 godzin temu, Roman_66094 napisał:

A takie opinie że SE na pentodach, to słabe pasmo, mizerny bas, to między bajki można włożyć.

Jak ktoś stosuje do pentod transformator głośnikowy przeznaczony do triod to nie dziwne, że w pentodzie basu brakuje.

 

31 minut temu, Tomek 1685 napisał:

Każdy gra inaczej - niestety.       

Ja wiem czy "niestety" - może jednak dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Seyv napisał:

Ja wiem czy "niestety" - może jednak dobrze.

No właśnie chyba o to Mc'owi chodziło.

Ja też się bardzo cieszę, że wpływ kondensatorów na brzmienie tak wyraźnie słychać, ale wydaje mi się, że większość odrzuca takie fakty i twierdzi, że kondensator to kondensator, a wstawianie audiofilskiej biżuterii to bzdura (bo w pomiarach nic to nie zmienia). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tomek 1685 napisał:

No właśnie chyba o to Mc'owi chodziło.

Dokładnie. Nie zgadzam się z konkluzją, a nie z tym że rodzaj kondensatora ma wpływ na dźwięk ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Tomek 1685 napisał:

Ja np. jestem pod nieustającym wrażeniem prostego SE na 6p14 i 6n2p, które popełnił nasz forumowy kolega Zorge, a które miałem przyjemność słuchać w forumowym pokoju na AVS 2017 i 2018, a także u siebie w domu.

Ja jestem pod wrażeniem 6p14p także z innych powodów. Mam taka staruche, całą czarna od nalotów, lustro geteru na wpół prześwitujące. W nie jednym wzmacniaczu i testach wymęczona. A parametry trzyma katalogowe, prąd siatki 1 na poziomie 0,04uA jak w nowej lampie. Nie wiem z czego ruscy robili te lampy, ale chciałbym żeby inne lampy, zwłaszcza ze współczesnej produkcji, były tej jakości i trwałości.  I to jest też powód dla którego wielu, woli stosować te lampy w swoich wzmacniaczach a nie np. triody ze współczesnej produkcji, które są drogie i znacznie szybciej dokonują żywota niż najzwyklejsze 6p14p. 

Co do 6n2p to również bardzo dobra lampa, ma dość twarde brzmienie, które nie każdemu może się podobać. jednak w niektórych układach bardzo dobrze może się sprawdzić. A trwałość? Hmm, na długie lata grania.     

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • Bilety | BAJM 45 TOUR

      O wydarzeniu Największe hity, mega emocje i najlepsza zabawa czyli 45-lecie zespołu BAJM - to będzie trasa roku 2024! Szykuje się totalne szaleństwo! Bajm bilety na jubileuszową trasę koncertową już w sprzedaży.   45-lecie zespołu Bajm Fenomen zespołu Bajm to właśnie ponadczasowa muzyka i emocje, które łączą pokolenia. Ich hity bujają wszystkich bez wyjątku. A głos Beaty przeszywa i przyprawia o gęsią skórkę nawet największych twardzieli. Trasa 45 lecia to muzyczna podróż prz

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy 1

      Bilety | Dawid Podsiadło

      O wydarzeniu Dawid Podsiadło postanowił zrobić swoim fanom wyjątkowy świąteczny prezent i ogłosił kolejny stadionowy koncert. 8 czerwca 2024 wystąpi na Tarczyński Arena Wrocław.    Trasa stadionowa Dawida Podsiadło Po historycznym występie na PGE Narodowym dla 80 tysięcy widzów, Dawid Podsiadło idzie za ciosem i zaprasza na trasę stadionową ze sceną 360 stopni!  W sobotę 26 sierpnia PGE Narodowy, który był współorganizatorem wydarzenia, przyciągnął rekordową publiczność.

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy 1

      Bilety | Piotr Rubik „Niech mówią że to nie jest miłość”

      O wydarzeniu Koncert Piotra Rubika „Niech mówią że to nie jest miłość” - najpiękniejsze piosenki o miłości - to trzeba usłyszeć na żywo! Piotr Rubik, Orkiestra Symfoniczna Filharmoników Jeleniogórskich, Wrocławski Chór Akademicki pod dyrekcją Alana Urbanka oraz 4 znakomitych Solistów. Ponad 60 osób na scenie! Bilety na koncerty Piotra Rubika już w sprzedaży.  Piotr Rubik koncerty Niech mówią że to nie jest miłość Piotr Rubik wraz Dolnośląską Orkiestrą Symfoniczną Filharmoników Jel

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy

      Bilety | Open'er Festival 2024

      O wydarzeniu Gunna, jedna z najważniejszych postaci współczesnego amerykańskiego hip-hopu, której wszystkie dotychczasowe albumy trafiły do Top 3 sprzedaży w USA, wystąpi 3 lipca na Orange Main Stage! Kim Gordon, absolutna ikona światowej alternatywy i jedna z najbardziej charyzmatycznych rockowych osobowości ostatnich dekad, której najnowszy solowy album „The Collective” ukaże się już w tym tygodniu, wystąpi na Alter Stage 3 lipca Amaarae - muzyczna perła, której ostatnia płyta „

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy

      Bilety | Orange Warsaw Festival 2024

      O wydarzeniu Nicki Minaj pierwszą headlinerką tegorocznej edycji! W dniach 7-8 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec wystąpią: Troye Sivan, Skepta, Jungle, Jessie Ware, Ken Carson, Omar Apollo, Yungblud, Kenya Grace, Libianca, Tommy Cash, PRO8L3M, MROZU, Kwiat Jabłoni, Kaśka Sochacka, Dawid Tyszkowski oraz nita. Orange Warsaw Festival to od kilkunastu lat najważniejsze wydarzenie muzyczne i kulturalne Warszawy oraz idealne rozpoczęcie festiwalowego lata. Każda edycja jest świętem

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.