Skocz do zawartości
IGNORED

zoom w projektorach


yaro29

Rekomendowane odpowiedzi

witam i mam kolejne pytanie odnośnie kina domowego z projektorem.

 

załózmy ze mam ekran o wymiarach 200 x 150 powierzchnia wyswietlania 190 x 143

Odległość projektora od ekranu to +/- 3,1m

Porojektor to: BenQ6100

 

i teraz przy obliczaniu wielkosci wyswiatlanego obrazu wychodzi mi niestety tak:

z odległości 3,1m bez zoom przy Benq6100 będe miał obraz o wymiarach 1,2 x 0,9

z odległości 3,1m z zoom 100% przy Benq6100 będe miał obraz o wymiarach 1,5 x 1,1

zeby uzyskac obraz 1,9 x 1,4 nawet przy maxymalnym zoomie musiałbym miec oddalony projektor od ekranu o 3,9 co na chwile obecną jest nieralne!! (przy czym w planach jest przeprowadzka ale to za jakis czas, wowczas nie bedzie takich problemów z odległością)

 

Stety niestety tak na razie musi byc. Jesli dobrze wyglądają moje wyliczenia to czy z czy bez zoom bedę miał obraz duzo mniejszy niz ekran (a tekiego nie chce).

Załóżmy ze bede korzystał z max zooma i otrzymam obraz o wymiarach 1,5 x 1,1 to czy zoom powoduje ze traci obraz na jakości, czy tez nie???????

 

Czy istnieje możliwość uzyskania obrazu o wymiarach 1,9 x 1,4 przy tym modelu benq'a z takiej odległosci, czy tez musze szukac innego (niestety droższego) modelu

 

Analizowałem tez sytuacje przy BenQ6210 z tej samej odległości i przy max zoom i wowczas udaje sie uzyskac obraz o wymaganych wielkościach!! ale tylko przy max zoom!!!

 

Ekranu mniejszego nie mam i nie chce miec, gdyz jak wspomniałem będzie on w pozniejszym okresie docelowo w większym pomieszczeniu niz teraz!!

Pozdr.

Jarek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to całkiem niedawno z Panasem 500 ,dlatego go nie kupiłem

bo miał za mały zoom , wyszedł PT700 i rozwiązał sprawę zoom mam dokładnie w połowie

projektor ' wisi ' 3,8m od ekranu ale ja już przed kupnem miałem kable pod sufitem

i tak zostały wypuszczone żeby projektor nikomu nie przeszkadzał - potem szukałem odpowiedniego sprzetu - w twojej sytuacji to nie problem jak planujesz przeprowadzkę to kupuj pod nowe mieszkanie a nie patrz na stare

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem ze np. w twoim przypadku zoom ustawiony na 50% nie daje pogorszenia oglądanego obrazu?? i analogicznie będzie w przypadku gdy zoom bedzie na 100% ??!!

 

P.S wiesz plany planami, mieszkanie na pewno chcę zmienić jak najszybciej (na pewno w tym roku) ale moze sie okazac ze potrwa to kilka miesięcy, moze nawet ponad pół roku. Tak wiec benq 6100 do nowego by mi wystarczył na pewno ale do tego będzie wg wyliczeń za mały a powiem ze nie usmiecha mi sie ogladanie przez tyle miesiecy flmow o zbyt małej przekątnej do ekranu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przestawiam zoom'u bo po co jak mam wszystko zamocowane ' na stałe '

co innego jak projektor jest wyciągany w celu oglądania

nie wiem jak z tym zoom'em ale toi chyba normalne że czym mniejszy

obraz tym lepsza jakość ale i mniejsza satysfakcja z oglądanie

2 metry podstawy to minimum - ja mam 240 przy ekranie 16/9

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli kolejna zmiana koncepcji co do sprzętu, bo nie da rady innczej ustwić w pokoju :( a max odległośc ekran - projektor to 3,1 - 3,2m z miarką w łapie. a ekran własnie ma podstawy 200cm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to niestety jest z polka budzetowa...

czyli niestety cos za cos

tez sie zastanawiam co sie wydarzy kiedy zmienie lokum a co nastapi prrawdopodobnie juz niedlugo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.