Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny ATC SCM 40 - wzmaczniacz


Karol_Zet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam wzmacniacza do kolumn ATC SCM 40 grającego ciepłym, dociążonym dźwiękiem, czy moglibyście polecić coś sprawdzonego w połączeniu z tymi kolumnami?
Źródłem będzie Sotm, DAC - Chord Hugo TT2.
Muzyka to głównie rock - raczej spokojny, blues, jazz, trochę popu.
Budżet do 15 tyś zł, metraż 25m2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie samo zdanie jak kolega powyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o takim zestawieniu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z używanych 

3 godziny temu, Karol_Zet napisał:

Szukam wzmacniacza do kolumn ATC SCM 40 grającego ciepłym, dociążonym dźwiękiem, czy moglibyście polecić coś sprawdzonego w połączeniu z tymi kolumnami?
Źródłem będzie Sotm, DAC - Chord Hugo TT2.
Muzyka to głównie rock - raczej spokojny, blues, jazz, trochę popu.
Budżet do 15 tyś zł, metraż 25m2

Z używanych, jeśli uda się znaleźć to MCINTOSH ma 7000, z nowych Musical Fidelity M6500i, a jeśli nie musi być wzmacniacz to tak jak wyżej,najlepiej sprawdzi sie koncowka mocy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Karol_Zet napisał:

grającego ciepłym, dociążonym dźwiękiem

Szukasz popsutego wzmacniacza?

Jeśli producent w inny deseń wymyślił sobie dźwięk, to po co walczysz? Kup 30-punktowy korektor albo coś na wzór profesjonalnego Sonic Maximalizera. To przezroczyste urządzenia, stosowane w masteringu, czyli końcowym etapie przygotowywania dźwięku na płytę. Zrobisz sobie własny mastering w domu i po sprawie.

Popsuty wzmacniacz zawsze będzie grał jak... popsuty. Nawet jeśli technicznie sprawny znajdziesz popsuty. Proste - prawda?  :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Karol_Zet napisał:

Szukam wzmacniacza do kolumn ATC SCM 40 grającego ciepłym, dociążonym dźwiękiem, czy moglibyście polecić coś sprawdzonego w połączeniu z tymi kolumnami?

 

4 godziny temu, Karol_Zet napisał:

Budżet do 15 tyś zł, metraż 25m2

Obawiam się że jeżeli chcesz poprawnego i dociążonego basu w 25m2 to nawet wzmacniacz za bańkę nie pomoże, tutaj trzeba zmiany kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo postaw kolumny w samych rogach pokoju i stań pod ścianą. Będzie jak oczekujesz... Stereo to ściema, na prawdziwym koncercie to się nie liczy.  :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Wuelem napisał:

Szukasz popsutego wzmacniacza?

Jeśli producent w inny deseń wymyślił sobie dźwięk, to po co walczysz? Kup 30-punktowy korektor albo coś na wzór profesjonalnego Sonic Maximalizera. To przezroczyste urządzenia, stosowane w masteringu, czyli końcowym etapie przygotowywania dźwięku na płytę. Zrobisz sobie własny mastering w domu i po sprawie.

Popsuty wzmacniacz zawsze będzie grał jak... popsuty. Nawet jeśli technicznie sprawny znajdziesz popsuty. Proste - prawda?  :-))

Lubisz podnosić forumowiczom ciśnienie ? ale jedno muszę Ci przyznać, jesteś konsekwentny w swoich audio poglądach.

A co do ATC, moim zdaniem one same z siebie mają już wystarczającą dawkę ciepła i muzykalności. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Adam 38 napisał:

A co do ATC, moim zdaniem one same z siebie mają już wystarczającą dawkę ciepła i muzykalności. 

Chyba bo tylko je słuchałeś...

Zawsze można to zmienić - dobry plan na Nowy Rok ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę Ci doradzić w temacie kolumn, których nie słuchałem, żebyś pogadał z @piotrek7. Mi dobrze doradził, człowiek wyważony z dużym pojęciem, jeżeli zabiera głos, to wie o czym mówi...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odległość to nie ma sensu. Z pewników mamy za to:

1/ Sporo jest tematów o ATC

2/ Ludzie się męczą z ATC

Oczywiście, że różne rzeczy mogą się podobać, ale jednak dźwięk jest rzeczą dość obiektywną. Ale konieczny jest punkt odniesienia. Aby nie było relatywizowania.

ATC robi własne wzmacniacze - trzeba kupić taki i zakończyć temat. W modelach aktywnych (mają rodowód PRO) oczywiste, że montują, które uważają za dobre.

Nie spotkałem np., aby po Audio Show (a firma była obecna) ATC zebrało pozytywne opinie. Aby ktoś TEN dźwięk wyróżnił. Dźwięk wystawy - zapomnij.

ATC robi też swoje głośniki i skupia się na ich wytrzymałości. Tylko jakie uzasadnienie ma takie podejście przy sprzęcie (monitorach) do domu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Wuelem napisał:

Na odległość to nie ma sensu. Z pewników mamy za to:

1/ Sporo jest tematów o ATC

2/ Ludzie się męczą z ATC

Oczywiście, że różne rzeczy mogą się podobać, ale jednak dźwięk jest rzeczą dość obiektywną. Ale konieczny jest punkt odniesienia. Aby nie było relatywizowania.

ATC robi własne wzmacniacze - trzeba kupić taki i zakończyć temat. W modelach aktywnych (mają rodowód PRO) oczywiste, że montują, które uważają za dobre.

Nie spotkałem np., aby po Audio Show (a firma była obecna) ATC zebrało pozytywne opinie. Aby ktoś TEN dźwięk wyróżnił. Dźwięk wystawy - zapomnij.

ATC robi też swoje głośniki i skupia się na ich wytrzymałości. Tylko jakie uzasadnienie ma takie podejście przy sprzęcie (monitorach) do domu?

Jeżeli ktoś idzie na łatwiznę i próbuje napędzić kolumny słabym wzmacniaczem no faktycznie męczy się, przerabiałem to, wydaje mi się że to, jaki pomysł atc ma na dźwięk może się niektórym podobać, ja do nich nie należę i w prosty sposób zmodyfikowałem go pod własne preferencje używać dac i pre na lampach, kolumny i końcówka mocy od atc 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorze tematu:

Tu masz typowy przykład sytuacji forumowej i podziału opinii ludzi. W wielu pytaniach na forum (pewnie i Twoim) o kolumny ludzie polecają ATC jako cudo nad cuda.

W pytaniu o wzmacniacz do ATC dowiadujesz się ze kolumny sa do bani.

Jaki z tego morał ? Pozostawiam do Twojej interpretacji i Twojego słuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Wuelem napisał:

2/ Ludzie się męczą z ATC

Ani Ty mnie nie przekonasz, ani ja Ciebie, więc może tak, krótko, parę słów od Maćka, choć na bank wiem, że to i tak nic nie zmieni. 

 

W audio życiu, miałem wiele różnych głośników od tych zwanie miłych i przyjemnych po te, które zdaniem ludu, za takie nie uchodzą.

Jedne wspominam mile, inne mniej, a jeszcze inne niekoniecznie, ale były też i takie, które wspominam najmilej, wciąż tęsknię i łezka w oku. 

Właśnie ATC scm 150 należą do tych ostatnich, nie za to czy tamto, ale za całokształt, bo przecież kolumny same nie grają i nie zagrają.

Na zakończenie dodam, że życzyłbym sobie, aby los sprawił, że ATC scm 150 wrócą do mnie i na powrót będą cieszyły ucho me. 

 

Czy powyższe coś zmieni? Nic, w najlepszym przypadku, niewiele. Natomiast, to co miłe i wartościowe spędzone z  ATC 150, to moje i ze mną pozostanie. 

Maciek,

 

Ps. Wiem, zaraz pomyślisz, ze jak to się ma do tego co pisałem w innym wątku o Altec/ GPA, czy że jak takie dobre, to czemu sprzedałem i takie tam.

Odpowiem, dróg jest wiele, a ATC są mz, jedną z nich i to nie była droga przez mękę. Resztę zachowam dla siebie. ?

 

Ps2. przepraszam za OT, jak zwykle nie w temacie. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Karol_Zet napisał:

Szukam wzmacniacza do kolumn ATC SCM 40

A najlepiej przenieś się z tym pytaniem do Klubu ATC. Tu 3/4 wpisów to rozważania natury egzystencjalnej spowodowane bólem d..., piszących. Z reguły osób, które nigdy nie miały bliższego kontaktu z produktami tej marki ?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrek7 chyba masz rację ?

Aktualnie mam te kolumny połączone z Heglem 390, ale nie jest to dźwięk którego oczekuję, jest zbyt analitycznie.

Chciałem te kolumny przetestować z którymś z Luxmanów, testował ktoś takie połączenie? Może po nowym roku uda mi się wypożyczyć 507tkę.

Muszę przyznać, że nie brałem pod uwagę grania z końcówką mocy do tych kolumn, dzięki za wskazówkę @piotrek7

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Karol_Zet napisał:

Muszę przyznać, że nie brałem pod uwagę grania z końcówką mocy do tych kolumn, dzięki za wskazówkę

Ja mam SCM19 napędzane przez ATC P1. Opierając się na doświadczeniach osób, które przerabiały ten sam temat, SCM40 pokazują swój potencjał z ATC P1 ale w wersji PRO. Zwykłe P1 to dla nich za mało. Impulsowa końcówka mocy do dobry kierunek poszukiwań 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do ATC SCM 40 mam końcówkę Musical Fidelity i bardzo sobie chwalę to połączenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piotrek7 napisał:

Ja mam SCM19 napędzane przez ATC P1. Opierając się na doświadczeniach osób, które przerabiały ten sam temat, SCM40 pokazują swój potencjał z ATC P1 ale w wersji PRO. Zwykłe P1 to dla nich za mało. Impulsowa końcówka mocy do dobry kierunek poszukiwań 

Kiedy zastanawiałem się nad wyborem końcówki do moich scm40 Po prostu napisałem do ATC podałem metraż pomieszczenia I pytanie p1 czy P2 Poniżej zamieszczam co odpisali

Dear Rummy,

The P1 will give excellent results when partnered with the SCM40.  When we developed the SCM40, all the testing was completed with the 150W P1.

The 300W P2 will give better results, but it would be unfair to say you need this much power to drive the SCM40s, unless your listening room was very large.

The more powerful amp will give better clarity overall, and better control of the bass frequencies.

Kind Regards,

Ben Lilly

Loudspeaker Technology Ltd. (ATC)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i prawdę napisali. Do napędzenia SCM40 służy P1 i prawdą jest, że "można lepiej". Co sami przyznali ? Ty piszesz o P2 ja o P1 Pro. Dlaczego nie sugerowałem P1? Bo dość ciężko znaleźć ją na rynku wtórnym a przy tym trzyma cenę. A autor wątku chce się zamknąć w 15 tys. Dlatego pojawiła się propozycja świetnej końcówki Lyngdorfa, która wyciśnie wszystko z tych głośników . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tych kolumn jakiś czas temu klient u nas wybrał wzmacniacz Pass INT-150. Grało genialnie ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.12.2020 o 22:22, Wuelem napisał:

Stereo to ściema, na prawdziwym koncercie to się nie liczy

Miałem obdarzyć uśmieszkiem ale byłoby to zbyt ponure.

Rozwinąłbyś gawędę w dłuższą fantasy ? ?

W dniu 30.12.2020 o 23:20, Wuelem napisał:

ATC robi własne wzmacniacze - trzeba kupić taki i zakończyć temat. W modelach aktywnych (mają rodowód PRO) oczywiste, że montują, które uważają za dobre.

[...]

ATC robi też swoje głośniki i skupia się na ich wytrzymałości.

To chyba bardzo ważne dla swobody. Nie wiem, czy akurat również w tych jest krótka cewka w długiej szczelinie, ale to skutkuje dobrze dla brzmienia. Tyle że nie efektywnie, bo wymaga właśnie mocnego wzmocnienia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Również uważam, że połączenie z Naimem jest bardzo udane, a trochę bardziej uniwersalnie niż firmowy komplet z SIA 150. Jeśli autor chce zmienić sposób grania ATC na bardziej ciepły, miękki ( co jest dość rzadkie w przypadku posiadaczy tych kolumn ) to może hybryda? Jeden z naszych klientów gra na SCM19 z Unico Due. Więc może taki Unison Unico 150? Ma trochę prądu, przedwzmacniacz w A klasie na lampach,  mieści się w budżecie. Pozostaję kwestia odsłuchu.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

A ja właśnie dziś kupiłem ATC SMC40 pod ARCAMA SA30 + kable Telluirium Q Black II
Porównywałem ATC z GATO AUDIO FM30, których byłem fanem... do dziś. To zajebiste kolumny, ale ATC i tak biją je na głowę.
Poziom muzykalności, kontroli, detalu na ATC jest nieporównywalnie większy - przy nich GATO gra zamulony bas...

Słuchałem też z nimi wzmaków Moon Neo Ace i NAIM Unity Atom i... wybrałem ARCAMA
Więc ja polecam ARCAMA do przesłuchania - mocy ma dość, zgrywa się b. sympatycznie i jest właściwie wszystko, za co się ceni dobre granie, wciąga jak cholera;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ProFun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...

Unikam P2 jak ognia. Zbyt duże ryzyko, że włączy mi się nieodparta pokusa posiadania. A jak dla mnie nowa trochę droga a na rynku wtórnym ofert brak. Ułożyłem sobie życie z P1 i na razie jest mi z tym bardzo dobrze. Do moich SCM19 (których jeszcze długo nie będę zmieniał) w zupełności wystarczy. Nie mam zamiaru kombinować. Na razie odkładam pieniążki na gramofon. Sporo na to pójdzie i to jest dla mnie priorytet 😃

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.