Skocz do zawartości
IGNORED

Brown Sugar wybór grubości.


fido920
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Żeby nie tworzyć zbędnych dyskusji na temat kabli głośnikowych poproszę o ograniczenie się (jeśli ktoś ma w ogóle chęć wypowiedzenia się) do tego aby pomóc mi w doborze przekroju kabla. Chciałem kupić Melodika Brown Sugar, długość od 2,75 do 3 m. Sprzęt towarzyszący to WBA ThunderBird, AP Yara Classic, NuPrime DAC-9, źródła różne-docelowego brak. W tej chwili Dźwięk zbyt jasny/ostry, gram na AudioQuest Type 2+-wydaje mi się to drut, który wyostrza brzmienie, a chciałbym je trochę złagodzić i przenieść się na coś czego już nie będę zmieniał...Na pewno zmienię kolumny, w kręgu zainteresowań Dynaudio Contour 1.4-pomieszczenie 16 m.kw. Melodiki Brown Sugar albo najcieńsze 2x3,3 mm kw. za 79 zł, albo 2x3,8mm za 119 zł za metr. Gołe kable. Ma znaczenie przy tej długości grubość/pojemność tego kabla?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zmiana lamp bardziej da to czego szukasz..
Jakie masz lampy w WBA i czy już wygrzane?
Jeśli grasz na sterujących 12ax7 EHG to może być za ostro/jasno.
Jeśli jednak upierasz się przy wymianie kabli to ignoruj ten post.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też, mam Yary u mnie sprawdził się kabelek Audioquest Rocket 22, ja przed dokonaniem wyboru dostałem na wypożyczenie go z Tophifi i taką opcję bym polecał. Lepszy skutek niż wymiana kabla przyniesie ci wymiana kondensatora na tweeterze, w rozsądnej cenie polecam ClarityCap CSA, jak umiesz lutować to bym to zrobił w pierwszej kolejności. Polecam też dać rezystor Ohmite AG dostępne w TME. Nawet możesz się pokusić o zmniejszenie delikatnie jego wartości rezystora np. o 0,5Ohm ale tutaj najlepiej najpierw kupić jakiś tani rezystor ze sklepu elektronicznego i sprawdzić czy podejdzie, a potem dopiero kupić Ohmite.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piorasz napisał:

Jakie masz lampy w WBA i czy już wygrzane?

Nie no...wygrzane...

Godzinę temu, piorasz napisał:

Jeśli grasz na sterujących 12ax7 EHG to może być za ostro/jasno.

Mam 4 12AX7, 2 PSVane i były 2 Gold Lion-jedna padła więc zmieniłem z powrotem na EH i tak jest do dziś...

 

Godzinę temu, piorasz napisał:

Jeśli jednak upierasz się przy wymianie kabli to ignoruj ten post.

Nie to żebym się upierał, ale zmierzam w kierunku docelowych rozwiązań, z punktu widzenia praw fizyki...

Godzinę temu, Prewwit napisał:

Też, mam Yary u mnie sprawdził się kabelek Audioquest Rocket 22, ja przed dokonaniem wyboru dostałem na wypożyczenie go z Tophifi i taką opcję bym polecał. Lepszy skutek niż wymiana kabla przyniesie ci wymiana kondensatora na tweeterze, w rozsądnej cenie polecam ClarityCap CSA, jak umiesz lutować to bym to zrobił w pierwszej kolejności.

Pewnie z lutowaniem poradziłbym sobie...Ale uważam, że takiej średnicy przetwornik nie poradzi sobie z reprodukcją "mięsistego" fajnego,  basu...Minimum 15cm wzwyż...Prócz w/w w kręgu zainteresowań Fyne Audio f501 (może nawet 502). Chyba jednak jestem fanem trochę efekciarskiego grania i mocnego rąbnięcia w rocku, nie żadnym ...filem...Tak jak pisałem 16 m.kw, ale...kolumny na węższej ścianie, z boku jednej kolumny zasłonki i firanki, z boku drugiej wolna przestrzeń ( kolumna stoi przy wejściu do pokoju)...Na wprost duża sofa i różne mebelki w pokoju...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, fido920 napisał:

Pewnie z lutowaniem poradziłbym sobie...Ale uważam, że takiej średnicy przetwornik nie poradzi sobie z reprodukcją "mięsistego" fajnego,  basu...Minimum 15cm wzwyż...Prócz w/w w kręgu zainteresowań Fyne Audio f501 (może nawet 502). Chyba jednak jestem fanem trochę efekciarskiego grania i mocnego rąbnięcia w rocku, nie żadnym ...filem...Tak jak pisałem 16 m.kw, ale...kolumny na węższej ścianie, z boku jednej kolumny zasłonki i firanki, z boku drugiej wolna przestrzeń ( kolumna stoi przy wejściu do pokoju)...Na wprost duża sofa i różne mebelki w pokoju...

Z niskimi to dużo tutaj się nie zrobili, jedynie można dodać wełny owczej do tłumienia, ale to trochę pogłębi bas, ale znowu straci na zwartości. Raczej jak piszesz wymiana na kolumny z większymi wooferami. F502 moim zdaniem do tej wielkości pomieszczenia to przesada, będę problemy z niskimi. Prędzej bym sprawdził AP Classic 8

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) lub Pylon Diamond 25.

Jak umiesz lutować, to sprawdź jakie kondensatory siedzą i zamawiaj, myślę  i nowy właściciel będzie zadowolony w przyszłości ze zmiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienił stryjek ? 

Piszę to, bo ćwiczyłem trochę temat - kable typu solid nic nie łagodzą, a i ten AQ też niewiele i nie idź tą drogą ? 

Kosztuje niewiele, a sprawdzisz, czy to dobry kierunek:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

oczywiście zawsze możesz sprawdzić kolumny z lepszym ( o mniejszych THD ) wzmacniaczem, choćby Yamahy

czy Harmana ( Yary nie są agresywnymi kolumnami ) albo powalczyć z lampami ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, audioburak napisał:

Kosztuje niewiele, a sprawdzisz, czy to dobry kierunek:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bardzo dobre kable, miałem CLSy 2x2,5mm2(podobne granie dla mnie do kabla Melodika Purple Rain)  przed Rocketami 22, różnica niewielka. Rocekty poprawiły delikatnie średnicę, wokale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, fido920 napisał:

Żeby nie tworzyć zbędnych dyskusji na temat kabli głośnikowych poproszę o ograniczenie się (jeśli ktoś ma w ogóle chęć wypowiedzenia się) do tego aby pomóc mi w doborze przekroju kabla.

Przekrój kabla jest najmniej istotnym elementem tej układanki. Skup się na doborze optymalnych lamp a kable wybierz takie, które nie zepsują osiągniętego efektu. Nie twierdzę, ze jakość kabla jest nieistotna (choć jestem przeciwnikiem kablowego fetyszyzmu) ale lampy mają o wiele większy wpływ na dźwięk systemu. A kable? Dobre miedziane. Bez przegięć cenowych. Ani najtańszego dziadostwa ani absurdalnie drogich 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość JanF

(Konto usunięte)

@Prewwit a próbowałeś patentu @audioburak zrobienia kabli głośnikowych z drutu lub wiązki drutów OFC AWG24 (Ethernet)?

Wielokrotnie o tym audioburak pisał na łamach niniejszego forum,  ja spróbowałem i już  tego rozwiązania się trzymam, żadne gównienko nie ma startu! Mam kolegę, zawodowego muzyka, słuch absolutny, kiedyś mu pokazałem te kable, po pierwszym parominutowym odsłuchu zażyczył sobie powrotu do jego kabli z ironiczną uwagą 'co ty za złom mi pokazałeś',  podłączyłem jego kable (50 zł mb) które nie zagrały nawet jednej minuty, powiedział 'już rozumiem, twoje kable dają prawidłowy obraz dźwięku, wszystko jest takie, jakie  ma być, te moje kable podbijają dół i górę pasma,  kosztem pierdolenia reszty, wolę twoje kable'.

Od tego czasu ze dwa lata minęły, w międzyczasie solid core OFC zamieniłem na ich japońską wyższą technicznie wersję,  czasami coś mi wpadnie do testów, ale nic nie przebiło rozwiązania audioburaka.

Dziękujemy Ci @Audioburak za wyprowadzenie Nas na drogę prawdy brzmienia systemów audio!  Jak będzie okazja, to duża wódka w eleganckiej restauracji.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, JanF napisał:

@Prewwit a próbowałeś patentu

Próbowałem z kablem YTDY, dałem po 15żył na zacisk, w moim systemie się nie sprawdziły, bo nastąpiło wyostrzenie wysokich, a na to jestem uczulony? Myślę że mogą się sprawdzić w zestawach, z wycofanymi, mało przejrzystymi wysokimi tonami. U każdego inny zestaw, trzeba testować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Prewwit napisał:

Też, mam Yary u mnie sprawdził się kabelek Audioquest Rocket 22, ja przed dokonaniem wyboru dostałem na wypożyczenie go z Tophifi i taką opcję bym polecał. Lepszy skutek niż wymiana kabla przyniesie ci wymiana kondensatora na tweeterze, w rozsądnej cenie polecam ClarityCap CSA, jak umiesz lutować to bym to zrobił w pierwszej kolejności. Polecam też dać rezystor Ohmite AG dostępne w TME. Nawet możesz się pokusić o zmniejszenie delikatnie jego wartości rezystora np. o 0,5Ohm ale tutaj najlepiej najpierw kupić jakiś tani rezystor ze sklepu elektronicznego i sprawdzić czy podejdzie, a potem dopiero kupić Ohmite.

Cześć. Czy przed zakupem Rocket 22 porównywałeś może z Rocket 11? Jeśli tak to jakie zmiany wychwyciłeś w porównaniu do dwudziestki dwójki? Warto dopłacić do droższego kabla?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, andras napisał:

Cześć. Czy przed zakupem Rocket 22 porównywałeś może z Rocket 11? Jeśli tak to jakie zmiany wychwyciłeś w porównaniu do dwudziestki dwójki? Warto dopłacić do droższego kabla?

Pomieszały mi się  numery, mam Rocket 11?  a miałem też na sprawdzenie właśnie Rocket 22. U mnie w systemie nie stwierdziłem różnic w ich graniu 11/22 i wybrałem najtańszą wersję 11 oczywiście?

Znalazłem swoją krótką opinię o nich

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, fido920 napisał:

zmierzam w kierunku docelowych rozwiązań, z punktu widzenia praw fizyki...

Sam o tym wspomniałeś, więc jakby "co", to nie ja z tym (prawa fizyki) wyskakuję.

Jeśli chodzi o prawa fizyki - w domowym audio - zupełnie bez znaczenia, sprawa pomijalna.

Jest jeszcze możliwość taka, że chodzi o "prawa fizyki", tej audiofilskiej fizyki - tu rozwiązań, światów równoległych i wieszczów tak wiele, że to droga wyłącznie pod górę, w deszczu i pod wiatr. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, JanF napisał:

Od tego czasu ze dwa lata minęły, w międzyczasie solid core OFC zamieniłem na ich japońską wyższą technicznie wersję,  czasami coś mi wpadnie do testów, ale nic nie przebiło rozwiązania audioburaka.

Mówisz o tych japońskich kablach ACOUSTIC REVIVE SPC-AV

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mdavis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość JanF

(Konto usunięte)
22 minuty temu, mdavis napisał:

Mówisz o tych japońskich kablach ACOUSTIC REVIVE SPC-AV

Nie, o tym mówię, UP-OCC:
https://allegro.pl/oferta/przewod-solid-core-neotech-soct-24-24awg-0-20mm2-7686116513

Dodam jeszcze, że robię tam jeszcze jeden myk, wymacany testami, ale nie chcę o tym teraz pisać,  proszę o zrozumienie.

Godzinę temu, iro III napisał:

Jeśli chodzi o prawa fizyki - w domowym audio - zupełnie bez znaczenia, sprawa pomijalna.

Hmm ... czy jest na forum psychiatra, Kolega potrzebuje pomocy!

2 minuty temu, JanF napisał:

Nie, o tym mówię, UP-OCC:
https://allegro.pl/oferta/przewod-solid-core-neotech-soct-24-24awg-0-20mm2-7686116513

Dodam jeszcze, że robię tam jeszcze jeden myk, wymacany testami, ale nie chcę o tym teraz pisać,  proszę o zrozumienie.

Hmm ... czy jest na forum psychiatra, Kolega potrzebuje pomocy!
Q-cze, jakaś pandemia, to już drugi przypadek w tym roku!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.01.2021 o 18:35, fido920 napisał:

Cześć.

Żeby nie tworzyć zbędnych dyskusji na temat kabli głośnikowych poproszę o ograniczenie się (jeśli ktoś ma w ogóle chęć wypowiedzenia się) do tego aby pomóc mi w doborze przekroju kabla. Chciałem kupić Melodika Brown Sugar, długość od 2,75 do 3 m. Sprzęt towarzyszący to WBA ThunderBird, AP Yara Classic, NuPrime DAC-9, źródła różne-docelowego brak. W tej chwili Dźwięk zbyt jasny/ostry, gram na AudioQuest Type 2+-wydaje mi się to drut, który wyostrza brzmienie, a chciałbym je trochę złagodzić i przenieść się na coś czego już nie będę zmieniał...Na pewno zmienię kolumny, w kręgu zainteresowań Dynaudio Contour 1.4-pomieszczenie 16 m.kw. Melodiki Brown Sugar albo najcieńsze 2x3,3 mm kw. za 79 zł, albo 2x3,8mm za 119 zł za metr. Gołe kable. Ma znaczenie przy tej długości grubość/pojemność tego kabla?

przy wyborze kabli stosuje sie tzw. regule fiuta. Kabel powinien byc jak najgrubszy bo to rozbudza audiofilska wyobraznie, Niestety przy okazji takze wyobraznie Twojej partnerki i jesli kabel bedzie grubszy od Twojego fiuta to ona bedzie zerkac zbyc lakomie, a Ty nabawisz sie kompleksow :)

To zarcik taki oczywiscie, ale nie mniej absurdalny niz rady kolegow audiofilow typu zmien kabel na x albo wymien kondy. Nic z tego naprawde nie dziala na tyle zeby dalo sie to uslyszec, a wrazenia zmiany dzwieku powstaja w glowie pod wplywem m. in. czytania takich bzdur. Jak masz za duzo wysokich to albo nalezy przytlumic tweeter w jakims pasmie albo poprawic wytlumienie pokoju. Sprobuj pomierzyc albo chociaz pusc generator tonow i na ucho ocen ktorych czestotliowsci jest za duzo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, haile napisał:

To zarcik taki oczywiscie

Słaby.

Ja osobiście wolę kobiece narządy rozrodcze. Nie doszukuję się w otaczających mnie przedmiotach nawiązani do penisów i nie patrzę na świat przez ich pryzmat. Ale co kto lubi 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość JanF

(Konto usunięte)
W dniu 1.01.2021 o 23:20, Prewwit napisał:

Próbowałem z kablem YTDY, dałem po 15żył na zacisk, w moim systemie się nie sprawdziły, bo nastąpiło wyostrzenie wysokich, a na to jestem uczulony? Myślę że mogą się sprawdzić w zestawach, z wycofanymi, mało przejrzystymi wysokimi tonami. U każdego inny zestaw, trzeba testować.

15-cie przewodów na zacisk, hmm ... jakie długie miałeś te kable, mniej więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JanF napisał:

15-cie przewodów na zacisk, hmm ... jakie długie miałeś te kable, mniej więcej?

3 metry, oryginalnie przewody miały po 10żył, ale jeden rozdzieliłem na pół?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.