Skocz do zawartości
IGNORED

DAC TOPPING E30 - jaki zasilacz?


reese
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, luso napisał:

Jeśli chodzi o zasilacze w kwocie do 500 PLN to już bardzo mocno zbliżamy się do dedykowanego Topping P50, więc nie wiem czy jest sens je rozważać.

P50 ma 2 wyjścia Usb na dodatek. Będę miał dziś D90 z liniowym, ciekawi mnie czy będzie różnica do E30. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
P50 ma 2 wyjścia Usb na dodatek. Będę miał dziś D90 z liniowym, ciekawi mnie czy będzie różnica do E30. 
Opisz różnice i czy są adekwatne do wydanej kasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Wito76 napisał:
3 godziny temu, marcinmarcin napisał:
P50 ma 2 wyjścia Usb na dodatek. Będę miał dziś D90 z liniowym, ciekawi mnie czy będzie różnica do E30. 

Opisz różnice i czy są adekwatne do wydanej kasy.

Pierwsze wrażenie. Charakter grania ten sam - neutralnie i precyzyjnie. Jest trochę bardziej precyzyjnie i lepsza przestrzeń. Czy warto, pewnie każdy musi sam sobie odpowiedzieć, ja na razie muszę dłużej posłuchać.

Przepaści (jak np do daca z Cyrus 8.2 czy MF90 dac) na pewno nie ma. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego DACa na dobry zasilacz szkoda kasy. Lepiej sprzedaj go dołóż trochę i kup lepszy dac. Dużo lepiej wydane pieniądze. 

Po drugie nawet dobry zasilacz liniowy za dużo tu nie pomoże. Co innego w dobrym DAC'u tam dobre zasilanie zrobi kolosalną różnicę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, gustwao napisał:

Do tego DACa na dobry zasilacz szkoda kasy. Lepiej sprzedaj go dołóż trochę i kup lepszy dac. Dużo lepiej wydane pieniądze. 

Po drugie nawet dobry zasilacz liniowy za dużo tu nie pomoże. Co innego w dobrym DAC'u tam dobre zasilanie zrobi kolosalną różnicę. 

E30 to bardzo dobry dac... nawet na ładowarce telefonicznej. Mało tego, jako pre potrafi zagrać lepiej niż pre w integrze za 8k. Ale ze jest neutralny, to stąd się bajki biorą 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, marcinmarcin napisał:

E30 to bardzo dobry dac... nawet na ładowarce telefonicznej. Mało tego, jako pre potrafi zagrać lepiej niż pre w integrze za 8k. Ale ze jest neutralny, to stąd się bajki biorą

Zejdźmy na ziemię. Przecież to zabawka dla Bardo mało wymagających słuchaczy ot taki sprzęcik do garażu lub studenta. Wydawanie drugie tyle na zasilacz liniowy to chyba przyznasz gruba przesada. Który za dużo i tak nie poprawi w nim. 

Porównaj tylko do nawet tego samego producenta d50 czy d70 o innych nie wspomnę to taki budżetowy przetwornik. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, gustwao napisał:

Porównaj tylko do nawet tego samego producenta d50 czy d70 o innych nie wspomnę to taki budżetowy przetwornik. 

Właśnie słucham D90 która mi dziś dotarła... Różnica między E30 i D90 nie jest tak duża. E30 obstawiam że zagra sporo lepiej niż większość dac z przedziału 3-5k z przed paru lat. W swojej cenie jest obłędny. U mnie zostaje jako karta do komputera. 

28 minut temu, gustwao napisał:

Wydawanie drugie tyle na zasilacz liniowy to chyba przyznasz gruba przesada. Który za dużo i tak nie poprawi w nim. 

Pytanie czy w jakimkolwiek dac poprawi coś poza humorem właściciela. Rme ma impulsowy i jakoś gra. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, marcinmarcin napisał:

...

Pytanie czy w jakimkolwiek dac poprawi coś poza humorem właściciela. Rme ma impulsowy i jakoś gra. 

Dlatego nie chciałem za dużo inwestować w poprawę mojego humoru, ponieważ mam całkiem dobry i zastanawiałem się nad zasilaczem tatarek. Znam już wymaganą polaryzację dla Toppinga E30 ale jeszcze nie wiem jaki rodzaj wtyku potrzebuję...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, luso napisał:

Dlatego nie chciałem za dużo inwestować w poprawę mojego humoru, ponieważ mam całkiem dobry i zastanawiałem się nad zasilaczem tatarek. Znam już wymaganą polaryzację dla Toppinga E30 ale jeszcze nie wiem jaki rodzaj wtyku potrzebuję

Do tego DACa szkoda kasy na zasilacz liniowy. Przy dobrym DAC'u z dobrym streamer em warto wydać grosz na dobry zasilacz. Ale najpierw taki trzeba mieć aby zobaczyć różnicę. 

Czym wyższy poziom DAC tym lepiej zrobione jest zasilanie, pytanie dla niedowiarków dlaczego? Chyba nie z kaprysu producenta. 

5 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Właśnie słucham D90 która mi dziś dotarła... Różnica między E30 i D90 nie jest tak duża.

Teraz to już naprawdę mnie rozbawiłeś. Ludzie znają się na żartach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie E30 z D50s wypada na korzyść tego pierwszego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ale w tym wątku nie zastanawiamy się nad wyższością jednego urządzenia nad drugim tylko zasilaczem do E30...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, gustwao napisał:

Teraz to już naprawdę mnie rozbawiłeś. Ludzie znają się na żartach. 

Można się spuszczać nad dacami godzinami na forach, ale różnica między dobrymi technicznie urządzeniami jest niewielka. Nie wiem czy zostawię D90 czy pchne ja za chwilę, ale różnica między E30 a D90 jest minimalna. 

Różnice i to faktycznie istotne u mnie w systemie robily;

Kolumny

Wzmacniacz 

Przejście z Tidal na Deezer

I potężny kop do przodu - DSP

Różnica między E30 a D90 to nikły procent każdej z tych zmian i możesz sobie smieszkowac do woli.... 

 

49 minut temu, gustwao napisał:

Chyba nie z kaprysu producenta. 

Dla zaspokojenia pożądania naiwnych ałdiofili 🤣

Jeszxze dodam że przez durne liniowe zasilanie D90 grzeje się mocno... 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swojego konika, swój fetysz. Jeśli chodzi o Gustwao to tajemnicą szynszyla jest, że co wątek o DACach, raspberry czy wzmacniaczach lampowych to zawsze "lobbuje" dobre zasilanie i wymianę kondensatorów w torze na takie o wartości przynajmniej DACa E30. Oczywiście nie kwestionuje wpływu zasilania, też dawno temu zmieniłem impulsowy na diy liniowy więc nie piszę tu w charakterze malkontenta czy forumowego szydercy. Natomiast zawsze się zastanawiam na ile uzasadnione są pewne inwestycje i upgrady, na ile zainwestowane środki zrewanżują się odczuwalną różnicą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Wito76 napisał:

Natomiast zawsze się zastanawiam na ile uzasadnione są pewne inwestycje i upgrady, na ile zainwestowane środki zrewanżują się odczuwalną różnicą.

Jeśli sam tego nie sprawdzisz to nie uwierzysz innym na słowo, to normalne. Czasem warto zaryzykować i zmarnować trochę czasu, aby się przekonać. Chyba że wystarcza potwierdzenia innych niedowiarków. Jednak nasuwa się pytanie po co te eksperymenty w dziale diy, czyżby to fanaberia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Właśnie słucham D90 która mi dziś dotarła... Różnica między E30 i D90 nie jest tak duża. E30 obstawiam że zagra sporo lepiej niż większość dac z przedziału 3-5k z przed paru lat. W swojej cenie jest obłędny. U mnie zostaje jako karta do komputera. 

U mnie po testach D70b zwrócony, przestrzeń, separacja bardzo dobre, robią wrażenie i na tyle dobrego. Dźwięki niby poprawne, a wyprane z emocji, życia(takie odtwarzanie mnie nie wciąga), barwa dźwięków sterylna pokroju wbudowanych DACów w Onkyo TX-8150, czy Hegel H80. Niskie dobrze kontrolowane, ale chude, brakuje masy, przez co miałem odczucie ich wycofania względem reszty pasma. Przetestowałem wszystkie złącza i tryb przedwzmacniacz, efekt ten sam. Jak ktoś szuka rozbudowanej przestrzeni grania, wyeksponowane detale, to może i podejdzie. Tak czy siak, całkowicie nie moje granie. 😐

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że dla Toppinga E30 bardzo ciekawą alternatywą jest Smsl Sankrit 10th mk2 na kości AKM. Parametry zbliżone, ale smsl (gdzieś czytałem porównanie) w tym budżecie wyróżnia się dobrą przestrzenią, nie gra tak "na twarz", natomiast tak trochę analogowo jak to niektórzy nazwali. Akurat mam go i nie szukam póki co czegoś innego. Nie mam porównania do droższych klocków, ale w tym budżecie myślę że warto tego Smsla również wziąć pod uwagę. Porównując do wbudowanego DACa na Wolfsonie, Sankrit 10th zrobił na mnie lepsze wrażenie.
P. S. Oczywiście że z zasilaczem liniowym :)





Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu trzeba pamiętać że Topping, RME i parę innych podobnych to daki neutralne i nic od siebie nie dodadzą, ale i nie zabiorą. Przy sucho grającym systemie koloryzujący dac się przyda za to 😉

U mnie akurat oba Toppingi dają bardzo naturalne, nie podkolorowane brzmienie. D90 jest trochę bardziej przestrzenna i precyzyjna, ale jak pisałem wcześniej różnice nie są wielkie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co chodzi? Dla zasilacza 5V 1A lista elementów to trafo, mostek, 2 kondensatory i stabilizator 7805. Do tego jakiś radiator, obudowa i już. 

Miałem kiedyś dac z Ali z oryginalnym zasilaczem impulsowym- w chwilach ciszy, było słychać delikatny świergot. Po wymianie na wykonany wg powyższego skladu- cisza jak w grobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, porlick napisał:

Ale o co chodzi? Dla zasilacza 5V 1A lista elementów to trafo, mostek, 2 kondensatory i stabilizator 7805. Do tego jakiś radiator, obudowa i już. 

Takie to najsłabsze czyli 90% zasilaczy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu najsłabsze? 1A to mało?

A może chodzi o "moc znaczka firmowego"? Jeśli tak, to bzdura- całkowita cisza dla zerowego sygnału muzycznego to potwierdza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, porlick napisał:

Czemu najsłabsze? 1A to mało?

Mi nie chodzi o moc, bo to nie problem chodzi o stabilizatory typu 7805, lm317 itp. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E30 używałem jak Pre, w tym trybie działał zaskakująco dobrze. W takim trybie słuchałem obu klocków wczoraj.

D90 większą różnice pokazuje dopiero w trybie Dac. 

Podsumowując w trybie Pre D90 jest trochę lepsza, w trybie Dac jest większą różnica na jej korzyść niezależnie od tego czy E30 działa jako pre czy dac. 

Pierwszy rzut ucha pokazuje małe różnice i bardzo podobny charakter. Po dłuższym słuchaniu, w każdym znanym utworze odnajduje się coś nowego 😉

a może to humor mam dziś lepszy heh 😝

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, marcinmarcin napisał:

E30 używałem jak Pre, w tym trybie działał zaskakująco dobrze. W takim trybie słuchałem obu klocków wczoraj.

D90 większą różnice pokazuje dopiero w trybie Dac. 

Podsumowując w trybie Pre D90 jest trochę lepsza, w trybie Dac jest większą różnica na jej korzyść niezależnie od tego czy E30 działa jako pre czy dac. 

Pierwszy rzut ucha pokazuje małe różnice i bardzo podobny charakter. Po dłuższym słuchaniu, w każdym znanym utworze odnajduje się coś nowego 😉

a może to humor mam dziś lepszy heh 😝

Dodatkowo E30 zasilane jest zasilaczem impulsowym, a D90 ma wbudowany liniowy 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, luso napisał:

a D90 ma wbudowany liniowy 😉

Czytaj grzejnik 😉 ale dzisiaj widzę juz że polubię się z nim. Może miałem za wysokie oczekiwania 😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Po prostu trzeba pamiętać że Topping, RME i parę innych podobnych to daki neutralne i nic od siebie nie dodadzą, ale i nie zabiorą. Przy sucho grającym systemie koloryzujący dac się przyda za to 😉

Coś czuję że to skierowane do mnie🙂 U siebie w systemie miałem karty Prodigy HD2, Xonar ST(jeszcze mam ale już nie jako DAC), Abrahamsen V6.0, iFi iDAC2 i były emocje przy graniu muzyki(mniejsze, większ), że przy niektórych kawałkach jest gęsią skórka na ciele, czy wzruszenie, a z D70 pustka w aspekcie emocjonalnym, ot leci muzyka, z bardzo dobrą przestrzenią, detalicznością, separacją dźwięków i chudym basem. Piszę konkretnie o D70, więc w Twoim E30 może być całkiem inaczej. Dodatkowo każdy z nas ma inny system, mój na pewno nie należy do suchych, bardziej neutralnych, bardzo dobrze wzmacnia co jest na wejściu, a jak tam kaszana to i na wyjściu będzie kiepsko. Oczywiście są to tylko moje przemyślenia.

Znowu tutaj ktoś napisał RME oferuje granie podobne do Nostromo, że w pewnym momencie nie wiedział co gra🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co do RME to się nie wypowiem, bo nie miałem z nim żadnej styczności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Prewwit napisał:

mój na pewno nie należy do suchych, bardziej neutralnych, bardzo dobrze wzmacnia co jest na wejściu, a jak tam kaszana to i na wyjściu będzie kiepsko.

Nie wmówisz mi że Hegel z AP to nie jest wyostrzone granie 😉 nie mówię że złe, też lubię detale i przestrzeń. Po prostu taki charakter. Nawet wykres pamiętam że miałeś bardzo dużo góry. Tu Topping za cholere nie wpasuje sie, podobnie jak u mnie nie sprawdził się zupełnie ponoć przyzwoity całkiem Dac w Cyrusie. Zamulil masakryczne, a u Ciebie pewnie by był ok. Chodzi mi tylko o to że to musi być przede wszystkim dobrze zestawione. Ja mam takie dociążone brzmienie że przycinam trochę dół i to na Toppingach 😉

Godzinę temu, Prewwit napisał:

Co do RME to się nie wypowiem, bo nie miałem z nim żadnej styczności.

znajomi twierdzą że identycznie jak D90, więc co ucho inna opinia 😝

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Nie wmówisz mi że Hegel z AP to nie jest wyostrzone granie 😉 nie mówię że złe, też lubię detale i przestrzeń. Po prostu taki charakter. Nawet wykres pamiętam że miałeś bardzo dużo góry.

Wyostrzone na pewno nie jest, wysokie są gładziutko u mnie podane, a podbicie wysokich w pomiarach REW u mnie wynika, że były robione z miejsca odsłuchowego, które jest dość blisko. Dodatkowo mierzone mikrofonem na wkładce Panasonic bez kalibracji, czego wynikiem jak czytałem na forum DIY czy Elektroda jest podbicie zakresu ponad 10kHz.

Charka moich Yar jest dość płaska(żadne pasmo nie wychodzi jakoś znacznie przed szereg), według pomiarów w niemieckim magazynie audio i moich mało profesjonalnych😁, ale ogólnie się pokryły.

Hegel może zagrać ostro z niektórymi kolumnami na tweeterach z metalową kopułką, tutaj bym uważał, bo słyszałem jak potrafi w takiej konfiguracji cykać i nie było to przyjemne😕

 

Godzinę temu, marcinmarcin napisał:

znajomi twierdzą że identycznie jak D90, więc co ucho inna opinia 😝

Temu trzeba sprawdzać w swoim systemie, pomieszczeniu, pod swoje ucho. Temu też napisałem, że najlepiej wypożyczyć jeden z proponowanych zasilaczy transformatorowych i samemu ocenić, czy coś się poprawiło czy nie. Jeden słyszy zmiany, drugi nie, a trzeciemu starczy DAC wbudowany we wzmaku, bo nie słyszy zmian z DACiem zewnętrznym,a tym bardziej innym zasilaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, a ja z każdym kolejnym utworem jestem coraz bardziej zdziwiony... niby nie ma różnicy a jest, w przestrzeni wręcz bardzo duża

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, Prewwit napisał:

@marcinmarcin i jak wrażenia w stosunku do E30?

Dość ciekawe... U mnie w systemie grają dość podobnie pod względem barwy. Oczywiście D90 jest dużo bardziej detaliczna i precyzyjna z leiszaxkontrola basu. U kolegi podpięte do preamp Weillang i kilkudziesieciokilowej końcówki mocy różnicowały się jednak znacznie bardziej. E30 grała jaśniej, D90 dociążone, ciemne brzmienie. Porównywaliśmy do Pontusa. Zagrał w moim odczuciu lepiej od obu Toppingów, ale była to kwestia raczej wyboru charakteru brzmienia niż jakości. Pontus grał chyba najostrzej, ale też z największym wykopem dynamicznie. Podobało mi się to brzmienie. Znajomy stwierdził z kolei że wcześniejszy Adi dac grał mu bardziej sucho niż Topping, dlatego go pogonił i zdziwił się ze Topping grał tak gęsto. Co ciekawe Toppingi wpięte jako preamp do tej końcówki nie były w stanie jej wysterować. Na - 15dB było cicho i bez drive'u zupełnie. U mnie na Cyrusie jak są jako Pre podobny poziom mam na - 50dB, więc widać różnicę czułości wejść... 

Dziś znowu zauważyłem że D90 gra znacznie lepiej jak wyłączę safe mode w sterownikach toppinga

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.