Skocz do zawartości
IGNORED

Niedrogi zestaw stereo do salonu tv i spotify


modrzew82
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam Wasze forum i z nadmiaru informacji pęka mi już głowa więc prośba o radę bo im dalej w las to coraz bardziej wiem, że nic nie wiem (wiem jedno, że z odpowiednim budżetem byłoby zdecydowanie łatwiej)

W salonie 23m2 otwartym na kolejne 10m2 kuchni gra podpięte do tv przez minijack-chinch (wiem, że najgorszy tor ale wygodny bo głośność sterowana pilotem tv) wiekowe już kino domowe panasonic, z którego zostały fronty i subwoofer. Dodatkowo przez odbiornik BT tplink takim samym kabelkiem gra muzyka ze spotify telefonu.
Marny jest każdy element i potrzebuję w końcu posłuchać u siebie muzyki (rock i popularna muzyka lat 70,80,90) i mieć to podpięte pod tv.

Początkowo dla budżetu 1200zł założyłem zestaw używany  pianocraft rx-e410 i tannoy M2 plus chromecast audio w kontrze do nowego zestawu topping mx3 i heco aurora 300 przy wyższym i nieprzekraczalnym budżecie 2000zł.

Czy pójść w pierwszą opcję (lub Wasza propozycja) ale połączenie tego do tv znów najmarniejszym torem mija się z celem, więc przydałby sie DAC (jaki niedrogi?) do wyjścia optycznego i dopiero amplituner (ale stracę sterowanie głośnością pilotem tv, a to istotne). Do tego nie ma już w sprzedaży chromecasta audio więc jaka jest alternatywa bo powrót do spotify przez BT z telefonu znów mija się z celem.

Czy pójść w drugą opcję (lub Wasza propozycja) i podłączenie toppinga do wyjścia optycznego (chyba, że jest zbliżona opcja połączenia bez konieczności używania drugiego pilota)
MX3 ma już BT ale to znów nie tak powinno wyglądać bo telefon jest jak rozumiem marnym źródłem (jaki streamer?) ale może się mylę (bardzo prawdopodobne) bo tu jest DAC na pokładzie i dźwięk będzie lepszy?

Mam nadzieję, że nie odrzucicie z góry mojego pytania, zapewne mocno błądzę wiec proszę o Wasze opinie i propozycje

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie sprawdziłbym zestaw, używany Onkyo TX-8050/Yamaha A-S300,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , kolumny Pylon Pearl Monitor/Heco Aurora 300, choć do takiej wielkości pomieszczenia, jak pozwala miejsce, to brałbym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze możesz wziąć pod uwagę Elac Debut B6.2 dobrze się zgrywa z Yamahą 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wzmacniacz z wieloma wejściami cyfrowymi, BT 5.0 (lepszą jakość połączenia) i wejściem analogowym. Opisałem to tu:

Wydaje się on dobrym rozwiązaniem.

Parametry pokazanych wzmacniaczy umożliwiają zastosowanie szerokiego wyboru kolumn. Niektóre z nich są również dostępne w Polsce za 100-200 zł więcej, jak z Ali, więc chyba warto poczekać na przesyłkę, zwłaszcza, że sito celne ma jeszcze bardzo duże oczka. (Sam niedawno kupowałem DAC bez dodatkowych opłat.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fx-audio. Jakość dźwięku stanowczo mnie zadowala, właściwości w większości również. Jedyne, do czego można się czepić, to brak pamięci stanu w chwili wyłączenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Za to wykonanie po prostu bajeczne w odniesieniu do ceny.

Najbardziej mnie zaskoczyło w nim połączenie po BT. W porównaniu do posiadanego wcześniej TPlinka H100, to przez ten DAC słychać po prostu tak, jakbym telefon podłączył do wzmacniacza przewodem.

Model to DAC X6 mk 2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Lepszym rozwiązaniem byłby Topping MX3 + Heco Aurora 300. Topping zagra lepiej niż większość wzmacniaczy do 2k zł, a o funkcjonalności nie wspominając. Możesz jeszcze pomyśleć o zestawie MX3 + Pylon Audio Pearl 25, które zagrają pełniejszym dźwiękiem zważywszy na wielkość pomieszczenia. Nie są to trudne do napędzenia kolumny i mały Topping spokojnie sobie z nimi poradzi. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
W dniu 2.01.2021 o 13:35, modrzew82 napisał:

Czytam Wasze forum i z nadmiaru informacji pęka mi już głowa więc prośba o radę bo im dalej w las to coraz bardziej wiem, że nic nie wiem (wiem jedno, że z odpowiednim budżetem byłoby zdecydowanie łatwiej)

W salonie 23m2 otwartym na kolejne 10m2 kuchni gra podpięte do tv przez minijack-chinch (wiem, że najgorszy tor ale wygodny bo głośność sterowana pilotem tv) wiekowe już kino domowe panasonic, z którego zostały fronty i subwoofer. Dodatkowo przez odbiornik BT tplink takim samym kabelkiem gra muzyka ze spotify telefonu.
Marny jest każdy element i potrzebuję w końcu posłuchać u siebie muzyki (rock i popularna muzyka lat 70,80,90) i mieć to podpięte pod tv.

Początkowo dla budżetu 1200zł założyłem zestaw używany  pianocraft rx-e410 i tannoy M2 plus chromecast audio w kontrze do nowego zestawu topping mx3 i

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) przy wyższym i nieprzekraczalnym budżecie 2000zł.

Czy pójść w pierwszą opcję (lub Wasza propozycja) ale połączenie tego do tv znów najmarniejszym torem mija się z celem, więc przydałby sie DAC (jaki niedrogi?) do wyjścia optycznego i dopiero amplituner (ale stracę sterowanie głośnością pilotem tv, a to istotne). Do tego nie ma już w sprzedaży chromecasta audio więc jaka jest alternatywa bo powrót do spotify przez BT z telefonu znów mija się z celem.

Czy pójść w drugą opcję (lub Wasza propozycja) i podłączenie toppinga do wyjścia optycznego (chyba, że jest zbliżona opcja połączenia bez konieczności używania drugiego pilota)
MX3 ma już BT ale to znów nie tak powinno wyglądać bo telefon jest jak rozumiem marnym źródłem (jaki streamer?) ale może się mylę (bardzo prawdopodobne) bo tu jest DAC na pokładzie i dźwięk będzie lepszy?

Mam nadzieję, że nie odrzucicie z góry mojego pytania, zapewne mocno błądzę wiec proszę o Wasze opinie i propozycje

 

i co w końcu kupiłeś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.