Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana lampy w projektorze a kalibracja


hank

Rekomendowane odpowiedzi

Ale lajkowałeś Lolowi zamiast go ochrzanić, że nie ma bladego pojęcia o czym pisze ( czyli mercedesach ).
A co do kalibracji, to poszukajcie na YT testy na rozróżnianie kolorów i na podstawie tego podejmójcie decyzję. Ja sobie taki zrobiłem i jestem zdruzgotany.
Kolega JVC4k jakoś tu nie pasuje. Zbyt normalny.
Spieprzaj dziadu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, max720 napisał:

A , monitor (ekran) na którym oglądałeś tego YouTube,  był skalibrowany ?:) 

Tak, żona jest fotografem kalibruje swoje Eizo.

1 godzinę temu, fetek napisał:

z YT i tak niczego nie porównasz.

Fetek, sprawdź a później się wypowiadaj. Fajna zabawa na proju dla całej rodziny.

28 minut temu, RAF77 napisał:

Spieprzaj dziadu.

Tylko bez polityki proszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, WARMSTONE napisał:

Tak, żona jest fotografem kalibruje swoje Eizo.

? to jej powiedź że wszystkie ezio do grafiki mają wbudowany czujnik i korygują się automatycznie. Zaś wersje biurowe profilujesz a nie kalibrujesz.

39 minut temu, WARMSTONE napisał:

Tylko bez polityki proszę.

??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie dedykowane( osobne tylko do tego jedynego celu ) zawsze będzie lepsze od pomieszczenia użytkowego( salon, pokój dzienny ) nawet lepiej zrobionego.

Argument proszę nie muszę się kogokolwiek z domowników pytać czy mogę obejrzeć sobie coś w kinie w pomieszczeniu uzytkowym, a w pomieszczeniu dedykowanym mogę oglądać kiedy mam taki kaprys w przeciwnieństwie do Bipa i Stelvio.

Ekran ramowy będzie zawsze lepszym rozwiązaniem od ekranu elektrycznego nawet takiego z napinaczami.

Ja nie kupowałem tego systemu w firmie specializującej się w instalacjach kin domowych którzy oprócz tego aby sprzedać i zarobić również projektują remontują sami wiedzą gdzie ustawić suba gdzie mają być panele akustyczne czy pułapki basowe jaką farbę dać, zauważcie że ja nie mam projektora na uchwycie sufitowym tylko stoi na szfce ze sprzętem to jest ogromny plus bo na przykład nie musiałem kupować drogiego kabla HDMI typu optyczny światlowodowy, itp. więc tam gdzie się dało coś oszczędzić tam oszczędziłem kase bo za HDMI do proja dałem 100 zł zamiast 1300zł. Oczywiście nie twierdzę że jest idealnie bo nie jest żadne kino na świecie nie jest idealne nawet w instalacjach za milion dolarów można by się doszukać niedociągnięć zawsze da się lepiej zrobić zrobiłem jak umiałem i potrafiłem z moim małym bardzo małym doświadczeniem w tej dziedzinie ale moje kino cieszy bardziej od tego za miliony bo za swoją wiedzą i możliwościami zrobiłem to na ile potrafiłem to zrobić zresztą nie muszę się tłumaczyć.

Więc kupiłem system w normalnym cywilizowanym salonie audio w którym mają na zadanie tylko sprzedać i NIC WIĘCEJ oni mają sprowadzić wymagany sprzęt przeze mnie od dystrybutorów jeżeli akurat tego czego potrzebuję nie mają na miejscu akurat SVS SB4000 mieli i mają później wydać ten sprzęt klientowi w sklepie czy w dostawie kurierem do domu i tyle nic więcej.

Ale patrząc na to na jakim poziomie jest to forum to chyba zaprzestane się tu udzielać i będę się cieszył po prostu tym co mam. Koniec.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, JVC 4K napisał:

Pomieszczenie dedykowane( osobne tylko do tego jedynego celu ) zawsze będzie lepsze od pomieszczenia użytkowego( salon, pokój dzienny ) nawet lepiej zrobionego.

Nie - bo efekt w salonie będzie lepszy. Tak - bo w salonie będą przeszkadzać mieszkańcy.

27 minut temu, JVC 4K napisał:

Ekran ramowy będzie zawsze lepszym rozwiązaniem od ekranu elektrycznego nawet takiego z napinaczami.

A twierdzisz tak bo ? czekaj zgadnę.. tak Ci się wydaje albo sprzedawca w sklepie wcisnął Ci kolejny kit.

Na rynku jest bardzo dużo ekranów "nie ramowych", które pozamiatają ekran ramowy. Kupiłbyś MS RS i większość problemów rozwiązanych a do tego fajny HDR.

27 minut temu, JVC 4K napisał:

zauważcie że ja nie mam projektora na uchwycie sufitowym tylko stoi na szfce ze sprzętem to jest ogromny plus bo na przykład nie musiałem kupować drogiego kabla HDMI typu optyczny światlowodowy, itp. więc tam gdzie się dało coś oszczędzić tam oszczędziłem kase bo za HDMI do proja dałem 100 zł zamiast 1300zł

to się chwali.

BTW: jak obsługa HDMI w nowych JVC ? dalej taka wolno przełącza ?

27 minut temu, JVC 4K napisał:

Oczywiście nie twierdzę że jest idealnie bo nie jest żadne kino na świecie nie jest idealne nawet w instalacjach za milion dolarów można by się doszukać niedociągnięć zawsze da się lepiej zrobić zrobiłem jak umiałem i potrafiłem z moim małym bardzo małym doświadczeniem w tej dziedzinie ale moje kino cieszy bardziej od tego za miliony bo za swoją wiedzą i możliwościami zrobiłem to na ile potrafiłem to zrobić zresztą nie muszę się tłumaczyć

Nie musisz a ciągle to robisz. Nie chodzi o rozwiązania idealne, tylko o zwykłym rozsądku i podejściu do tematu z głową. Ty przez zakupem nie przyswoiłeś żadnej wiedzy, zwłaszcza jeśli chodzi o dźwięk. Masz tragiczne podejście i zapewne bardzo głośno oglądasz bo inaczej system nie robi WOW bo po prostu gra bardzo słabo.

27 minut temu, JVC 4K napisał:

Ale patrząc na to na jakim poziomie jest to forum to chyba zaprzestane się tu udzielać i będę się cieszył po prostu tym co mam. Koniec.

Nie znajdziesz w sieci drugiego takiego zbiorowiska frustratów, nie wiesz co tracisz.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się chwali.

BTW: jak obsługa HDMI w nowych JVC ? dalej taka wolno przełącza ?

Nie wiem nie mam punktu odniesienia ponieważ nie miałem starych modeli JVC nigdy to nie wiem ile tam trwa czas przełączania HDMI RS2000 jest moim pierwszym jvc trwa to kilka sekund w nowym modelu ale jak przełączałem się w salonie audio na gdy porównywałem Sony VPL-VW570ES to tam też trwało to kilka sekund myślę że czasy są teraz podobne na jvc jak i sony.

Nie - bo efekt w salonie będzie lepszy. Tak - bo w salonie będą przeszkadzać mieszkańcy.

powtarzam argument za osobnym pomieszczeniem - muszę się kogokolwiek z domowników pytać czy mogę obejrzeć sobie coś w kinie w pomieszczeniu uzytkowym, a w pomieszczeniu dedykowanym mogę oglądać kiedy mam taki kaprys w przeciwnieństwie do Bipa i Stelvio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego JVC 4K powinieneś przyjąć z pokorą niektóre uwagi jaki płyną do Ciebie na temat Twojej salki kinowej bo naprawdę możesz jeszcze dużo poprawić i powinieneś. Choć jest to tylko i wyłącznie Twoja sprawa jak ona ma wyglądać to zastanów się co piszesz.

  Jeśli chcesz być konsekwentny to napisz ma tak bo mam,  MNIE PASUJE , tyle w   temacie i  szacun do Ciebie.

Ale nie przekonuj na siłę  , że coś tam jest dobrze u Ciebie bo wszytko spieprzyłeś. Nie dasz se nic powiedzieć i co gorsze nie masz ŻADNYCH ARGUMENTÓW a Twoje tłumaczenie jest śmieszne , żeby nie powiedzieć idiotyczne.


Po pierwsze strzeliłeś sobie w kolano mówiąc , że wydałeś na to kino 120tys. Po co ?


Wywołałeś tylko burze jak bardzo słabym jest kupcem i jak  miernie podszedłeś do tematu z tak wielkim nieosiągalnym dla większości budżetem.
Wydałeś 120 tyś na pokój odsłuchowy i masz urządzenia tam gdzie BYŁY gniazdka?!

Idąc tym tokiem rozumowania zainstalujesz projektor z boku dłuższego pokoju bo tam jest gniazdko? 

Ile to trzeba żeby zrobić dodatkowe gniazdo elektryczne, gdzie się chce. Jesteś aż taki leń, żeby zrobić chociażby jak najprościej czyli  nie chce Ci sie kupić przedłużacza i schować go w listwie przypodłogowej?


Sub w stoi w rogu bo w instrukcji pisze że może i tam tam akurat mam gniazdko?
To jest idiotyczne co piszesz
Ile Ty masz lat?

Nie pomyślałeś na wykorzystaniem potencjału pokoju?
Z boku koło ekranu masz okno? po co ?
Ekran jest przy samym  w dodatku świecącym suficie? mając sprzęt za plecami? co ukryłeś pod centralnym ?
Możesz mieć swoje zdanie i nie zgadzać sie z sensem  kalibracji  i okej ale  czemu kwestionujesz coś czego nie widziałeś?

Kupowałeś sprzęt w hurtowni?
Nie było innego w którym pracują ludzie, którzy oprócz sprzedaży coś doradzą?
Rabat 5% ?
Przy takie kwocie na sprzęt masz to grubo poniżej 100tys i fachową pomoc. Nie u Ciebie w mieście to na drugim końcu kraju. Przyjadą do domu i doradzą.
Prawdą jest , że za połowę tej kwoty można zrobić 10x lepiej.
Możesz jeszcze to zmienić , zastosuj zmiany wizualne i ogarnij podstawowe błędy i masz super salę. Bo wygląda to bardzo blado w stosunku ile tam pieniędzy wpakowałeś a przed wszystkim , że jest to dedykowana sala w której robisz i słuchasz co chcesz i kiedy chcesz.  Tylko słuchaj co niektórzy Ci podpowiadają.
Albo nie słuchaj cisz się z tego co masz i  nie pieprz że to jest dobrze.

 

i jak się tu znalazłeś...przecież wystarczy poświęcić trochę czasu na poczytanie o problemach innych i skutkach ich błędnego działania aby wyciągnąć wnioski i samemu ich nie popełniać. Tym samym się czegoś nauczyć.Tym bardziej , że wielu nie może nic zrobić aby było lepiej a Ty możesz bo masz dedykowany pokój! Albo uznać to za brednie nieznających się ludzi i wygooglować sobie obrazki kin domowych zza oceanu  i zastanowić sie czemu wszyscy tam mają na jedno kopyto  a ja mam inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 będę miał w marcu jak Cię to bardzo interesuję a co z oknem przecież przed montazem kina pokój był normalnie uzytkowany co miałem zrobić jak wpadłem na pomysł zrobienia salki to miałem okno zamurować? Przecież pisałem że są rolety oraz zasłona które dodatkowo zakrywają białą futrynę okienną i biały kaloryfer. Może zrobię zdjęcie salki jak to wygląda jak jest wszystko zasłonięte to wtedy może zrozumiecie ze dla mnie jest Okej zaraz wkleje, która skutecznie z dnia robi noc. Mogę oglądać o każdej porze dnia w środku upalnego lipca i jest ciemno jak w dup...

A sprzęt nie chiałem mieć pod centralnym bo po pierwsze nie mam tam gniazdka a po drugie nie chciałem całej elektroniki mieć na widoku w dedykowanych salkach tak się robi że całą elektronikę wywala się na tył albo w ogóle są usunięte z pokoju ląduję w jakimś innym pomieszczeniu powiedzmy to technicznym pod centralem jest pustka.

A ekran pod sufitem to nie problem oglądam cały czas w trybie Low z przysłoną skręconą na -15 nawet materiały 4K z HDR-em i ten sufit aż się tak strasznie nie świeci farba jest matowa tylko zdjęcie troche przekłamuje bo akurat było robione w słoneczny dzień gdzie za oknem słońce wpadało wprost na sufit

Naprawdę nie wiem w sumie mogłem się nie chwalić tym kinem bo tyle jadu co jest na tym forum to jeszcze nie widziałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fetek napisał:

to jej powiedź że wszystkie ezio do grafiki mają wbudowany czujnik i korygują się automatycznie.

Monitor ma swoje lata i trzeba jakieś guziki wcisnąć. Czyli półautomatyczn. Nie mogę się wypytać bo żona nakrzyczy, że pedałami czas tracę. Na dodatek z nieznajomymi.

23 minuty temu, Procz napisał:

Wydałeś 120 tyś na pokój odsłuchowy i masz urządzenia tam gdzie BYŁY gniazdka?!

Nie chce mi się sprawdzać ale zdaje się, że JVC pisał iż to tymczasowo. Aż syn z gier wyrośnie czy jakoś tak.

Ale,ale. Patrząc na fotkę sufitu przypomniało mi się aby Wam doradzić żeby na suficie przed malowaniem zrobić strukturę. Tapeta, putz lub kasetony. Taki zabieg ściemnia i matowi sufit a na gładkiej powierzchni wymalowanie wygląda na jaśniejsze i błyszczące.

5 minut temu, JVC 4K napisał:

bo tyle jadu co jest na tym forum to jeszcze nie widziałem.

To nie jad tylko miód. A ty bierz wszystko na klatę i odpisuj. ,, 120 tysi leszcze.'' 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, JVC 4K napisał:

A sprzęt nie chiałem mieć pod centralnym bo po pierwsze nie mam tam gniazdka a po drugie nie chciałem całej elektroniki mieć na widoku w dedykowanych salkach tak się robi że całą elektronikę wywala się na tył albo w ogóle są usunięte z pokoju ląduję w jakimś innym pomieszczeniu powiedzmy to technicznym pod centralem jest pustka.

no i bardzo dobrze zrobiłeś

Tylko , że po oknie wnioskuje że to nie piwnica wiec czemu z tym ekranem tak wysoko skoro dół masz wolny.

Lubisz patrzeć jak w kinie w pierwszych rzędach

Masz świetny projektor a nie pozwalasz mu wykorzystać jego potencjału.

Odbijasz światło od sufitu i  tracisz to co ma najlepsze ten projektor kontrast i czerń

Obniż ekran na dół .

Jak nie chciałeś   miec centralnego  za ekranem  to zjedź nim  zaraz pod ekran. Patrz wzrokiem na 1/3 wysokości ekranu.

Nie chcesz się specjalnie bawić w adaptacje. ok

Kup zasłony na boki ścian z jednej i drugiej strony oraz za ekranem  czarnego aksamitu. 

Zawsze możesz je zsunąć jak Ci nie psuje wygląd. Kup listwę w castoramie i przykręć do sufitu na wysokości 1/3 długości pokoju. Naciągnij od sciany frontowej do listwy ten sam materiał co zasłony na całej szerokości.  Zrób to estetycznie żeby było ładnie.

Siądź na kanapie i włącz ten sam film....

23 minuty temu, JVC 4K napisał:

Naprawdę nie wiem w sumie mogłem się nie chwalić tym kinem bo tyle jadu co jest na tym forum to jeszcze nie widziałem.

to nie jad , nikt Ci nie ubliża i nie naśmiewa to tylko krytyka, na której dobrze wyjdziesz choć tego jeszcze nie wiesz a dojdziesz z czasem

Masz  potencjał ,  możliwości i  super sprzęt tylko poszedłeś to tego i cały czas podchodzisz po macoszemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 będę miał w marcu jak Cię to bardzo interesuję a co z oknem przecież przed montazem kina pokój był normalnie uzytkowany co miałem zrobić jak wpadłem na pomysł zrobienia salki to miałem okno zamurować? Przecież pisałem że są rolety oraz zasłona które dodatkowo zakrywają białą futrynę okienną i biały kaloryfer. Może zrobię zdjęcie salki jak to wygląda jak jest wszystko zasłonięte to wtedy może zrozumiecie ze dla mnie jest Okej zaraz wkleje, która skutecznie z dnia robi noc. Mogę oglądać o każdej porze dnia w środku upalnego lipca i jest ciemno jak w dup...
A sprzęt nie chiałem mieć pod centralnym bo po pierwsze nie mam tam gniazdka a po drugie nie chciałem całej elektroniki mieć na widoku w dedykowanych salkach tak się robi że całą elektronikę wywala się na tył albo w ogóle są usunięte z pokoju ląduję w jakimś innym pomieszczeniu powiedzmy to technicznym pod centralem jest pustka.
A ekran pod sufitem to nie problem oglądam cały czas w trybie Low z przysłoną skręconą na -15 nawet materiały 4K z HDR-em i ten sufit aż się tak strasznie nie świeci farba jest matowa tylko zdjęcie troche przekłamuje bo akurat było robione w słoneczny dzień gdzie za oknem słońce wpadało wprost na sufit
Naprawdę nie wiem w sumie mogłem się nie chwalić tym kinem bo tyle jadu co jest na tym forum to jeszcze nie widziałem.
W sumie to o jakim jadzie Ty piszesz? Chyba o częściowej krytyce twojego podejścia do kina. Sam wylałeś i wylewasz dalej jad jakbyś tego nie zauważył. Tutaj cena którą teoretycznie wydałeś (bo to jednak kredyt) nie robi wrażenia. Tym bardziej sprzęt. Myślałeś, że z bomby zabłyśniesz jak rycerz w zbroi i wszyscy padną na kolana przed Tobą? Przyszedłeś i od samego początku krytykujesz innych, że mają wszystko gorsze od Ciebie. Pewnie tak. Tylko to nie jest wyznacznik dobrego kina. I nie graj teraz pokrzywdzonego. Bo już jeden taki był.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2021 o 18:58, JVC 4K napisał:

ja projektor jak i całą resztę kina mam w kredycie i spłacam w ratach, wziąłem 120 tys na całe kino na 60 miesięcy i mam zrealizowane marzenie

Marzenie super, tylko dlaczego z nikim się nim nie podzieliłeś, nie próbowałeś pozyskać wiedzę o marzeniu ? Wydałbyś 10k ze 120k na projektanta i projekt i miałbyś dzisiaj faktycznie czym się pochwalić - same stickersy sprzętów nie grają niestety.... ech, pisałem o tym dziesiątki razy: budują domy/mieszkania nowe, a parę k ścibią na konkretny projekt do faktycznego spełnienia marzeń - generalnie wielu woli szklankę do połowy..... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę nic robił zostaje tak jak jest może tylko coś z tym sufitem bo nawet w trybie low na -15 jest jasno, zasłone przecież mam na oknie i materiał na skosie już o tym pisałem gdzie mam jeszcze dać zasłony na drugiej stronie ściany po co jak tam jest pomalowane na ciemny niebieski sub zostaje z tyłu bo jest blisko do amplitunera i do gniazdka. Basta

Tak lubię pierwsze rzędy w kinie można oglądać na leżąco z głową do góry przecież do tego jakiś podnóżek i jest fajnie.

I tak chcę aby ten sprzęt grał na połowę czy nawet 1/3 swoich możliwości, nie mam z tym problemu że jakieś inne kino za 2 czy 3 razy mniejsze pieniądze zagra lepiej ja miałem zdolność kredytową na tyle i tyle chciałem wydać.

Czy jak kupujesz super szybki i drogi samochód to zawsze jedziecie nim 200km/h, przecież to nielegalne na autostradzie max 140km/h a realnie jezdzi się mniej w mieście w korku czasem i 40km/h, więc super auto o dużej mocy nie zawsze w 100% wykorzystuje się i nie zawsze jest to możliwe a jednak ludzi to nie odstrasza i biorą auta które mają po 500 kucyków w górę chociaż realnie nie wykorzystują połowy ich mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WARMSTONE napisał:

Monitor ma swoje lata i trzeba jakieś guziki wcisnąć. Czyli półautomatyczn. Nie mogę się wypytać bo żona nakrzyczy, że pedałami czas tracę. Na dodatek z nieznajomymi.

Mamy XXI wiek, LGBP i wszystko dowolne, jak Ci okrzyczy powiedź że jaż pozwiesz! Chyba że nie dostaniesz kieszonkowego to wtedy faktycznie lepiej siedzieć cicho...

12 minut temu, JVC 4K napisał:

tyłu bo jest blisko do amplitunera i do gniazdka. Basta

no właśnie, ale to że pierdzi zamiast grać i dudni w połowie domu nie ma znaczenia.

43 minuty temu, will66 napisał:

Marzenie super, tylko dlaczego z nikim się nim nie podzieliłeś, nie próbowałeś pozyskać wiedzę o marzeniu ?

Chyba rok temu ktoś założył temat o identyczny set, może kojarzysz malowanie ścian najtańszą śnieżką itd. przecież każda farba jest taka sama.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w którym miejscu w pokoju dać szmatę czarną oprócz rzecz jasna sufitu bo tam trzeba bezapelacyjnie dać.

120k pożyczyłem na 5 lat to w sumie z odsetkami i prowizją do oddania mam 160k, czyli kino faktycznie kosztuje 160 a nie 120.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, max720 napisał:

Pytanie , ile będzie warte za 5 lat ? 

 

Jakbys tak na to patrzal, to nic w zyciu nie moglbys sobie kupic. Ani Tv, ani samochodu... conajwyzej w developeda moglbys sie bawic. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, fetek napisał:

Chyba rok temu ktoś założył temat

Myślę, że to ściema z jvc-em.... pachnie exepdite’em vel subfuns

3 godziny temu, JVC 4K napisał:

120k pożyczyłem na 5 lat to w sumie z odsetkami i prowizją do oddania mam 160k, czyli kino faktycznie kosztuje 160 a nie 120.

już mogłeś se kupić Phona 12 cobyś lepsze zdjęcia porobił ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, JVC 4K napisał:

 czyli kino faktycznie kosztuje 160 a nie 120.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I zbudowałeś je w oparciu o amplituner,a nie końcówki mocy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Siedliście na kolegę @JVC 4K jak nie wiem co, nie ważne ile wydał kasy na to wszystko ważne ze jest „ON” zadowolony i nic nam do tego. Kupione za gotówkę, na raty czy specjalnie kredyt wziął to już jego sprawa i nie powinnismy wtykać nosa w nie swoje sprawy... zaznaczę tylko że prawie połowa budżetu poszła na PJ i Ekran wiec nie jest tak źle w porównaniu do całości...

 

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
W dniu 10.01.2021 o 00:49, Lolo2 napisał:

To bylo prawdziwe kino, cieszylo po stu kroc lepiej niz te dzisiejsze. 

 

Fota z 2016 roku i moich poczatkow wyswietlania obrazu nie na scianie ?

Jakiego zajebiaszczego centrala mialem, juz bordery do multiformatu, projektor HD Ready xD 

 

IMG-20161231-115547.jpg

@Lolo2 tak było w 2016 a teraz jest tak ???

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3753198188072902&id=206558629403560&__tn__=*s*s-R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran transparentnie akustyczny był zbędny ponieważ głośniki są obok ekranu fronty i centralny pod ekranem więc tego typu ekrany stosuje się jeżeli robimy w zabudowie kolumny przednie ale mój pokój jest tak mały 20m2 że jak bym zrobił zabudowę to by stracił dużo miejsca i nie rzucił bym przy tym zoomie takiej przekątnej obrazu.

Jeżeli chodzi o jednostkę napędzającą to mam wzmacniacz Denon AVC X8500H jest to flagowy okręt tego producenta i nie ma prawa źle grać i naprawdę jak na moje ucho nie audiofila gra na naprawdę niezłym poziomie dla mnie wystarczającym to taka S-klasa Mercedesa, a już dużo niższy model tego producenta np. AVR X1600H to taka A-klasa Mercedesa to ten niski model zagra już dość słabo ale też zależy jak dal kogo bo jak ktoś nie ma dużych wymagań to wyższego modelu nie kupi bo nie potrzebuję, tak samo pragnę zauważyć mam nieco ponad 20m2 pokój ze skosem czy faktycznie na takie małe pomieszczenie potrzebuję jakiegoś Procesora i prądożernych końcówek mocy otóż NIE na tak mały pokój to i tak mam przeogromny zapas mocy z tego Denona nie przekraczam 45-48 na potencionometrze a jak ustawię powyżej 65 w Dolby Atmos czy DTS HD X coś tam to już się wytrzymać nie da bo jest tak głośno z reguły oglądam na 39-42 konsole i dekoder tv a filmy z płyt to tak przedział pomiędzy 44-47 i jest dynamika słychać wszystkie szczegóły nawet najdrobniejsze ale jest to zasługa dobrych kolumn Rubicon 6 i pięciu sztuk LCR Dali. Więc kupowanie przedwzmacniach/osobne końcówki mocy do tak malutkiego pokoju nie miało żadnego uzasadnienia.

A telefon mam w miarę przyzwoity podkreślam dla mnie wystarczający tylko zdjęcie było robione już późno więc tak ta fotka słabo wyszła Samsung Galaxy.

Mimo to kończę pisanie bo widzę tylko zazdrość i zawiść po tym jak napisałem ile wydałem, ale nie ma się co dziwić jak minimalna pensja w PL to 2800 brutto a średnia koło piątki to jak ktoś wydaję na taką zabawkę jak kino domowe które służy tylko do rozrywki to nie jest samochód dzięki któremu mamy pracę i zarabiamy, tyle kasy za którą można byłoby kupić w miarę przyzwoite nowe auto z salonu to nie ma się co dziwić że tylko jad i naśmiewanie się w stosunku do mojej osoby zamiast napisać że cieszymy się razem z tobą ze mam swoją odskocznie od dnia codziennego, wystarczy że JA JESTEM ZADOWOLONY wy nie musicie to MNIE ma to kino dawać radość i daję teraz trzeba się skupić na wzbogaceniu swojej kolekcji płyt i koniec. Żegnam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dodam jeszcze przed zakupem Denona porównywałem z Marantzem i jak dla mnie lepsza barwa dzwięku i gra wzmacniacza urzekła mnie gra właśnie Denona, Marantz grał dość mało dynamicznie przed zakupem w sklepie Panowie mówili że Denon to kino a Marantz Stereo więc ważniejsze było dla mnie kino więc Marantz odpadł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz moim największym problemem jest to że jak wracam padnięty z roboty i włączę sobie jakiś film to po zgaszeniu światła salka zamienia się w istną norę jaskinię i po jakiś 20-30 minutach zasypiam na wygodnej sofie nawet jak jest dosyć głośno puszczony dźwięk więc czasem po prostu śpię z pilotem w ręku nie wiem czy wy też tak macie, więc jeżeli ktoś napisze że nie mam warunków naprawdę jak przesłonę skręcę na -15 to aż się tak od tego sufitu się nie odbija i od jednej ściany bo po drugiej ścianie tam gdzie okno zasłona jest prawie na całej szerokości ściany na pewno przynajmniej do miejsca siedzącego więc po przeciwległej ścianie nie ma tego problemu, ale swoją drogą jak się idzie do kina to trzeba być wyspanym chyba hehe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o zazdrosc, chodzi tylko o lipe jaka zes odwalil. Bynajmniej w teorii i wnioskujac na podstawie tego co piszesz. 

W salonie zrobili z ciebie takiego rogacza ze spokojnie dostalbys etat u swietego mikolaja w jego zaprzegu ?

 

Ale skoro gra, i jest "pan zadowolony" to nic dodac nic ujac. Nic nam do tego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I narazie, to ten cały sprzęt, jest własnością banku. To tak dla ścisłości .

Absolutnie nie zazdroszczę spłaty kredytu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, RAF77 napisał:

I narazie, to ten cały sprzęt, jest własnością banku. To tak dla ścisłości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

Absolutnie nie zazdroszczę spłaty kredytu.

W przypadku kredytu nie. On jest wlascicielem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.