Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana lampy w projektorze a kalibracja


hank
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Transformersy slabe efekty? 
 
Toz to scena z odkurzaczem jest jako jedna z referencyjnych scen dla atmosa. 
Pewnie fetek oglądał na Polsacie, razem z JVC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Lolo2 napisał:

Transformersy slabe efekty? 

wideo ok, ścieżka dźwiękowa jest niestety słaba.

41 minut temu, Lolo2 napisał:

Toz to scena z odkurzaczem jest jako jedna z referencyjnych scen dla atmosa. 

i co z tego ? koleś napieprza z karabinu, łuski sypią się tonami tylko im zapomniał dorobić dźwięk.

24 minuty temu, RAF77 napisał:

Pewnie fetek oglądał na Polsacie, razem z JVC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ooo właśnie, upmix się nie popisał ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to podajcie inne przykłady, jezeli chodzi o słabe filmy w temacie efektów av.

Jeżeli chodzi o zbieractwo płyt to Blu-ray kupuje tylko okazjonalnie jezeli jakiś stary klasyk np. obcy, albo jakaś nowość która akurat mnie się podoba bo niestety nie każda nowość która debiutuje w kinach jest dobra, tak więc kupuje jak są urodziny imieniny moje czy żony, pierwszy dzień nowej pory roku itp nie kupuje po kilka sztuk w miesiącu jeżeli już to kilka sztuk rocznie.

BD zacząłem zbierać w 2007 roku to były moje początki z audio pierwsze kupione kino domowe pierwszy TV Full HD to był super tv pamiętam to jak dziś Sony KDL-46X3500 cieszyłem się bardzo tv drogi bo kosztował coś ok 15 koła wtedy 13 lat temu nie zarabiało się tak dobrze jak teraz minimalna jak i średnia pensja była wtedy słaba. I mój pierwszy odtwarzacz Blu-ray to PS3 w wersji 60GB kupione w lipcu wtedy co kino, tak więc wtedy się zaczęło obraz Full HD dzwięk Dolby TrueHD itp. cała magia kinomana i nie wiem kiedy się skończy, tak więc w 13 lat uzbierałem 84 płyty ja wiem słabo ale mi to w zupełności wystarcza, w USA jak pokazują zdjęcia pomieszczeń kinowych które są imponujące często gęsto w budżetach na poziomie 40 tys do nawet 400 tys dolarów to chwalą się tam tym zbieractwem że uzbierali 300,600,1500 płyt itp a ja się pytam gdzie oni to trzymają, ja nie trzymam w salce filmów bo u mnie jest tylko sofa i szafa rack ze sprzętem nie miałbym gdzie mam to w innym pokoju ale już nie wiem gdzie upcham inne filmy tak do 100 się zmieszczą ale później to już przestane kupować płyty kina i tak pozamykane to nie ma nowości co za tym idzie nowe Blu-ray nie są wydawane, zresztą ten format się już kończy wszystko idzie w stronę streamingu, i TV Sat ludzie cenią sobie wygodę a nie żonglowanie płytami w odtwarzaczu.

Tak na boku to DVD zbieram od 2003 uzbierałem do dziś ok 190 płyt, ostatnią płytę z filmem DVD kupiłem w 2012 roku i do teraz DVD już nie kupuję wszystko wylądowało na strychu w pudełkach nic to nie jest warte takie zbieractwo szkoda kasy gdybym dziś chciał te DVD sprzedać to byłoby to warte parę groszy nic więcej niestety Płyty optycznie nie mają wartości kolekcjonerskiej to nie Vinyl który wraca i VHS który według mnie też wróci oh te magiczne taśmy analogowe i to przewijanie filmów od tyłu do przodu mam na strychu też kilkadziesiąt VHS-ów i mam odtwarzacz VHS który działa, jak myślicie jak VHS spiąć z JVC N7 i Denonem 8500H aby to zadziałało w nowym kinie domowym. Czy to jest możliwe bo tak z ciekawości bym ten player podłączył?

W VHS mam Eurozłącze SCART Out a w Denonie Component Video In oraz S-Video In więc może jakaś przejściówka da radę?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JVC 4K Nie chcesz zbierac plyt to nie zbieraj. kup dysk zewnetrzny i kozystaj z dobrodziejstw internetu (jezeli wiesz o czym pisze). 

Ale przestan pitolic rzeczy typu:

* ze twoj svs ustawiony na pale w samym rogu pokoju gra. 

*ze ogladasz tylko tv satelitarna majac projektor z natywnym 4k i hdr

*ze kupiles kino aby sasiad byl wkuzony czy zazdrosny

*ze w kinie tylko ekrany ramowe

*ze kalibracje sa do dupy

 

i wiele wiele innych.  Robisz z siebie posmielisko. Nic wiecej. Mam nadziejie ze to zauwazyles i wyciagniesz wnioski ze swojej niewiedzy czy tez glupoty.  Przymij na klate ze salon audio najzwyczajniej "zrobil ciebie w balona" - w pewnym sensie. 

 

A co do Martyna, to najwiekszy troll tego forum, ale to juz chyba zdazyles dostrzec z postow powyzej. Miej to na uwadze. 

 

Potraktuj to jako mala rade,  bo pograzasz sie juz od tygodnia czy dwoch i nie potrafisz ogarnac co sie wokol ciebie dziejie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No dobra to podajcie inne przykłady, jezeli chodzi o słabe filmy w temacie efektów av.
Jeżeli chodzi o zbieractwo płyt to Blu-ray kupuje tylko okazjonalnie jezeli jakiś stary klasyk np. obcy, albo jakaś nowość która akurat mnie się podoba bo niestety nie każda nowość która debiutuje w kinach jest dobra, tak więc kupuje jak są urodziny imieniny moje czy żony, pierwszy dzień nowej pory roku itp nie kupuje po kilka sztuk w miesiącu jeżeli już to kilka sztuk rocznie.
BD zacząłem zbierać w 2007 roku to były moje początki z audio pierwsze kupione kino domowe pierwszy TV Full HD to był super tv pamiętam to jak dziś Sony KDL-46X3500 cieszyłem się bardzo tv drogi bo kosztował coś ok 15 koła wtedy 13 lat temu nie zarabiało się tak dobrze jak teraz minimalna jak i średnia pensja była wtedy słaba. I mój pierwszy odtwarzacz Blu-ray to PS3 w wersji 60GB kupione w lipcu wtedy co kino, tak więc wtedy się zaczęło obraz Full HD dzwięk Dolby TrueHD itp. cała magia kinomana i nie wiem kiedy się skończy, tak więc w 13 lat uzbierałem 84 płyty ja wiem słabo ale mi to w zupełności wystarcza, w USA jak pokazują zdjęcia pomieszczeń kinowych które są imponujące często gęsto w budżetach na poziomie 40 tys do nawet 400 tys dolarów to chwalą się tam tym zbieractwem że uzbierali 300,600,1500 płyt itp a ja się pytam gdzie oni to trzymają, ja nie trzymam w salce filmów bo u mnie jest tylko sofa i szafa rack ze sprzętem nie miałbym gdzie mam to w innym pokoju ale już nie wiem gdzie upcham inne filmy tak do 100 się zmieszczą ale później to już przestane kupować płyty kina i tak pozamykane to nie ma nowości co za tym idzie nowe Blu-ray nie są wydawane, zresztą ten format się już kończy wszystko idzie w stronę streamingu, i TV Sat ludzie cenią sobie wygodę a nie żonglowanie płytami w odtwarzaczu.
Tak na boku to DVD zbieram od 2003 uzbierałem do dziś ok 190 płyt, ostatnią płytę z filmem DVD kupiłem w 2012 roku i do teraz DVD już nie kupuję wszystko wylądowało na strychu w pudełkach nic to nie jest warte takie zbieractwo szkoda kasy gdybym dziś chciał te DVD sprzedać to byłoby to warte parę groszy nic więcej niestety Płyty optycznie nie mają wartości kolekcjonerskiej to nie Vinyl który wraca i VHS który według mnie też wróci oh te magiczne taśmy analogowe i to przewijanie filmów od tyłu do przodu mam na strychu też kilkadziesiąt VHS-ów i mam odtwarzacz VHS który działa, jak myślicie jak VHS spiąć z JVC N7 i Denonem 8500H aby to zadziałało w nowym kinie domowym. Czy to jest możliwe bo tak z ciekawości bym ten player podłączył?
W VHS mam Eurozłącze SCART Out a w Denonie Component Video In oraz S-Video In więc może jakaś przejściówka da radę?
 
Sznurem od prodiża

Z wyjścia scart, są takie wtyki z wyjściem na żółty biały i czerwony.
Wideo + audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej panowie... wyluzujcie...

Każdy z nas jakby dostał tak gówniany kredyt i tak mocno przepłacił za sprzęt to by się żyletkami potraktował. Tymczasem koleś ma wylewkę, jemu pasuje bo i tak nigdy w życiu niczego dobrego nie wiedział i nie słyszał. Nie każdy chce mieć dobre kino, niektórzy kolekcjonują sprzęt i lubią mieć drogo, reszta nie ma znaczenia.

Zobaczcie w stereo ile ludzie kładą kasy a efekty są jakie są.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaby kredyt gotówkowy no nie wiem 40k z prowizją i odsetkami za łączny okres 5 lat nie wiem czy jest to słaby kredyt, nikt nie pożyczy na ładne oczy widocznie trzeba się liczyć z takimi kosztami jeżeli chce się kwotę 120k na 5 lat.

A za sprzęt nie uważam że przepłaciłem rabat 5% widocznie był możliwy w mega hz salonie wiadomo że każdy chce zarobić na tej transakcji ja, bank, sklep, dostawca, dystrybutor itp.

A sprzęt mam mega wysoki model jvc,bardzo dobre adeo plano, najwyższy model Denona, duńskie kolumny wysokie modele i górna półka svs.

Tak jak fetek napisał ja za swoje poprzednie kino w 2007r. dałem 20k razem z tv i konsolą skok na 120k jest skokiem 6 krotnym to tak jak bym kupił auto za 50k a następnie za 300k.

Więc jak najbardziej zadowolony i nie wasz problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ja wiem jak wygląda natywne 4k w N7 ale nigdy nigdzie nie widziałem rs540/x7900 więc jak ten e-shift działa nie mam pojęcia, w sklepie audio nie mieli do porównania ani N ani X sprzedawca musiał mi specjalnie ten n7 sprowadzać od dystrybutora z Warszawy bo oni w Katowicach też jeszcze nigdy na oczy nie widzieli N.

Tak jak wspominałem wcześniej dla mnie to kino to jak przesiadka z fiata do lamborghini.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JVC 4K napisał:

Niestety nie ja wiem jak wygląda natywne 4k w N7 ale nigdy nigdzie nie widziałem rs540/x7900

Czytaj ze zrozumieniem.

Pytanie było kto miał poròwnanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czytaj ze zrozumieniem.
Pytanie było kto miał poròwnanie.
Ale mam nadzieję, że dzięki tym wszystkim info już wiesz co i jak z lampą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie stresuję. W pierwszym roku bardzo częstego używania jest 500h więc mam jeszcze dużo czasu na wymianę. A jeśli nawet to nie uważam to za jakiś większy problem. Może szybciej wymienię projektor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
wkurzacie mnie z tymi projami.. szukam TV
Kup na początek super monitor do kompa. Chociaż trochę się zadowolisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że wytrzyma to co producent podaje czyli w trybie high ok 3500 godzin, wiadomo jak ktoś ogląda w low to więcej. Mniejsza z tym w każdym bądź razie jak ktoś ogląda np 700 godz na rok to wystarczy na co najmniej 5 lat, jak ktoś robi 1200 godz na rok to niecałe 3 lata łatwo policzyć, tak czy siak jak ktoś będzie zmuszony do zakupu lampy a nie będzie miał kasy w danej chwili bo albo ma inne wydatki albo coś inwestuje to zawsze można wziąć kredyt gotówkowy na taką żarówkę, do JVC kosztują chyba coś koło 3 tys oryginał z modułem więc 20 rat po 173 zł miesięcznie z odsetkami licząc, mówi się wtedy trudno trzeba kupić dziecko nie kupi się butów zimowych, żonie nowych kozaków i kurtki ale lampa musi być bo jak się nie wymieni to projektor będzie stał bezczynnie i będzie tylko zbierał kurz, tak trzeba nie raz zrobić w skrajnych przypadkach aby móc włączyć TV na projektorze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja uważam że wytrzyma to co producent podaje czyli w trybie high ok 3500 godzin, wiadomo jak ktoś ogląda w low to więcej. Mniejsza z tym w każdym bądź razie jak ktoś ogląda np 700 godz na rok to wystarczy na co najmniej 5 lat, jak ktoś robi 1200 godz na rok to niecałe 3 lata łatwo policzyć, tak czy siak jak ktoś będzie zmuszony do zakupu lampy a nie będzie miał kasy w danej chwili bo albo ma inne wydatki albo coś inwestuje to zawsze można wziąć kredyt gotówkowy na taką żarówkę, do JVC kosztują chyba coś koło 3 tys oryginał z modułem więc 20 rat po 173 zł miesięcznie z odsetkami licząc, mówi się wtedy trudno trzeba kupić dziecko nie kupi się butów zimowych, żonie nowych kozaków i kurtki ale lampa musi być bo jak się nie wymieni to projektor będzie stał bezczynnie i będzie tylko zbierał kurz, tak trzeba nie raz zrobić w skrajnych przypadkach aby móc włączyć TV na projektorze.
Wytłumaczyłeś wszystko. Można spać spokojnie. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, JVC 4K napisał:

 jak ktoś będzie zmuszony do zakupu lampy a nie będzie miał kasy w danej chwili bo albo ma inne wydatki albo coś inwestuje to zawsze można wziąć kredyt gotówkowy

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

40 minut temu, JVC 4K napisał:

 mówi się wtedy trudno trzeba kupić dziecko

I wszystko jasne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa drobne przejęzyczenie i wielka awantura napisałem mówi się wtedy trudno trzeba kupić lampę, dziecku nie kupi się nowych butów na zimę a żonie nie kupi się kozaków i kurtki czy to tak ciężko zrozumieć odgadnąć z mojego posta.

tak czy siak jak ktoś będzie zmuszony do zakupu lampy a nie będzie miał kasy w danej chwili bo albo ma inne wydatki albo coś inwestuje to zawsze można wziąć kredyt gotówkowy na taką żarówkę, do JVC kosztują chyba coś koło 3 tys oryginał z modułem więc 20 rat po 173 zł miesięcznie z odsetkami licząc.

Jak widać powyżej nie wszystko dobrze wytłumaczyłem taki Lobo Srobo niestety nie zrozumiał przekazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, JVC 4K napisał:

Ja uważam że wytrzyma to co producent podaje czyli w trybie high ok 3500 godzin, wiadomo jak ktoś ogląda w low to więcej. Mniejsza z tym w każdym bądź razie jak ktoś ogląda np 700 godz na rok to wystarczy na co najmniej 5 lat, jak ktoś robi 1200 godz na rok to niecałe 3 lata łatwo policzyć, tak czy siak jak ktoś będzie zmuszony do zakupu lampy a nie będzie miał kasy w danej chwili bo albo ma inne wydatki albo coś inwestuje to zawsze można wziąć kredyt gotówkowy na taką żarówkę, do JVC kosztują chyba coś koło 3 tys oryginał z modułem więc 20 rat po 173 zł miesięcznie z odsetkami licząc, mówi się wtedy trudno trzeba kupić dziecko nie kupi się butów zimowych, żonie nowych kozaków i kurtki ale lampa musi być bo jak się nie wymieni to projektor będzie stał bezczynnie i będzie tylko zbierał kurz, tak trzeba nie raz zrobić w skrajnych przypadkach aby móc włączyć TV na projektorze.

Ja pier... ☺☺☺☺☺

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, JVC 4K napisał:

mówi się wtedy trudno trzeba kupić dziecko nie kupi się butów zimowych, żonie nowych kozaków i kurtki ale lampa musi być bo jak się nie wymieni to projektor będzie stał bezczynnie

...jest na sali lekarz?

7 godzin temu, JVC 4K napisał:

tak czy siak jak ktoś będzie zmuszony do zakupu lampy a nie będzie miał kasy w danej chwili bo albo ma inne wydatki albo coś inwestuje to zawsze można wziąć kredyt gotówkowy na taką żarówkę, do JVC kosztują chyba coś koło 3 tys oryginał z modułem więc 20 rat po 173 zł miesięcznie z odsetkami licząc.

Jak ktoś będzie takim desperatem to chyba sam sobie przeliczy.Nie musisz tu wykładu z matematyki nam dawać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od nóg z moimi nogami wszytko dobrze na pewno nie od nóg w sumie to od niczego.

Jedno jest pewne mam najlepszy i najdroższy projektor na forum i nikt mi nic nie zarzuci w tej kwestii. Oraz jedno z droższych kin domowych i systemów audio/video ogólnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I najwięcej straciłeś i jeszcze więcej stracisz w ciągu 5 lat , moje gratulacje !!!

Jesteś bezapelacyjnie mistrzem inwestycji , brawo TY ! 

Co , dzisiaj na VHS  będziesz oglądać? ?

N7 na dzień dzisiejszy jest już wintige  ? Już w krótkim czasie pojawIą się nowości 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, JVC 4K napisał:

Od nóg z moimi nogami wszytko dobrze na pewno nie od nóg w sumie to od niczego.

Jedno jest pewne mam najlepszy i najdroższy projektor na forum i nikt mi nic nie zarzuci w tej kwestii. Oraz jedno z droższych kin domowych i systemów audio/video ogólnie.

Ale Ci zazdraszczam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, max720 napisał:

I najwięcej straciłeś i jeszcze więcej stracisz w ciągu 5 lat , moje gratulacje !!!

Jesteś bezapelacyjnie mistrzem inwestycji , brawo TY ! 

Co , dzisiaj na VHS  będziesz oglądać? ?

N7 na dzień dzisiejszy jest już wintige  ? Już w krótkim czasie pojawIą się nowości 

Nie zapowiedziano jeszcze nowych modeli a nawet co tam się może zmienić dalej będzie natywne 4k pewnie coś zabiorą np. 3D a dla mnie to jest ważne bo mam okulary i emiter. Więc wcale nie powiedziane że nowe modele będę lepsze przynajmniej nie dla mnie.

N7/RS2000 jest jak najbardziej aktualnym modelem ciągle dostaje ulepszenia po firmware

W przeciwieństwie do X7900/RS540 tam już nic się nie pojawia i dawno wycofane ze sprzedaży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.