Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana lampy w projektorze a kalibracja


hank
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, JVC 4K napisał:

Sklep ma przede wszystkim sprzedać i zarobić oni nie robią tego charytatywnie i mają w dup... czy klient zrobi kalibrację projektora i dobrze ustawi suba nie nie jest to popularny na tym forum sklep HCX z Wawy.

Tylko salon audio z górnego śląska.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Lobo Srobo napisał:

Wziąłeś 120 tysięcy kredytu na sprzęt,a nie zadałeś sobie trudu dowiedzenia się jak to wszystko poustawiać, żeby to miało ręce i nogi? W sklepie, w którym kupowałeś nikt nic nie wspomniał o tym,że warto zrobić kalibrację projektora,zadbać o odpowiednią aranżację pomieszczenia,prawidłowo ustawić sprzęt? Wiesz w ogóle po co się to robi?

Akurat aranżacja pomieszczenia jest przygotowana farba ciemny niebieski, rolety i zasłony na okno aby w dzień mieć jaskinie, szmata na skos, dywan na całej podłodze, można powiedzieć że w pewnym stopniu aranżacja jest wykonana jak zawsze można byłoby coś zrobić lepiej pomyślę o tym filcu na sufit, ale to w sumie niepotrzebnie malowałem sufit na kolor ścian itp. rodzą się kolejne problemy i dylematy, sprzęt jest prawidłowo ustawiony według mnie sub z tyłu to nie egzotyka widziałem salki kinowe gdzie rezygnowano z suba z przodu na tył go dając, a kalibracja projektora akurat ten sklep głownie specializuje sie w Esponach i Optomach tego JVC sprzedawali pierwszy raz w życiu i pewnie nie słyszeli o kalibracji projektora nie wiem może nie mają umowy z Koperem podpisanej na tego typu usługi, ale jak oni sprzedają proje maks do 10 tys zł to nikt nie myśli o kalibracji jak kupuje proja powiedzmy za 6 tys ale jak ktoś za 36 tys to już kalibruje powinien skalibrować najwidoczniej mi tego nie powiedzieli pewnie to jakieś chwilowe nie dopatrzenie z ich strony może na przyszłość wyciągną wnioski jak rozmawiać z klientem na temat sprzedaży/kalibracji projektora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sb4000 akurat mieli na stanie od ręki nówkę nie wyciąganą z pudełka a pb sam nie wiem nie proponowali a chyba jest nieco droższy o jakieś 2 tys zł, i to nie jest tak że kasa nie grała roli miałem sztywne 120 z kredytu ale nie zmieściłem się w budżecie bo jeszcze kable głośnikowe, listwa prądowa i usługa dostawy sofa kinowa i jeszcze coś tam i wyszło przekroczyłem o 8 tys więcej a rabat na całe kino był marny jakieś 5% od całości zamówienia czyli wszystko na raz : amplituner, głośniki, ekran, projektor, i reszta akcesoriów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, JVC 4K napisał:

nie jestem audiofilem głównie chodziło o to aby kupić dobry system na lata za duży hajs aby sąsiad takiego nie miał

Tak trzymaj, także forumowicze strasznie zazdroszczą i bredzą o kalibracji. Lolo i RAF to nawet się sprzęgła w mercedesie doszukali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mają przecież czego zazdrościć co poniektórzy tu mają również proje JVC tylko stare modele X7900/RS540 a one w dniu debiutu też tanie nie były zresztą nadal nie są, jeden ma chyba cały stos Emotiv a to droga elektronika ze Stanów mają też oppo 203 więc nie tylko ja mam hopla na tym punkcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak trzymaj, także forumowicze strasznie zazdroszczą i bredzą o kalibracji. Lolo i RAF to nawet się sprzęgła w mercedesie doszukali.
Ja nic o autach nie pisałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, JVC 4K napisał:

cały stos Emotiv a to droga elektronika ze Stanów

to by dopiero sąsiad siwiał w oczach z zazdrości ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JVC 4K napisał:

Akurat aranżacja pomieszczenia jest przygotowana

? marnujesz nasz czas i obrażasz ludzką inteligencję. NICZEGO NIE PRZEGOTOWAŁEŚ

2 godziny temu, STELVIO napisał:

A dlaczego sub svs sb4000 a nie svs pb4000? Tj dopiero sub kinowy. Jak już tak dokładnie patrzałeś.

Z jego podejściem i bez ustawień oba zagrają jak gówniane pierdziawki. Akurat w jego przypadku im mniejszy tym lepszy

 

2 godziny temu, JVC 4K napisał:

nie mają przecież czego zazdrościć

Nawet Ci co nie mają JVC / Sony nie mają podstaw do zazdrości.

2 godziny temu, JVC 4K napisał:

więcej a rabat na całe kino był marny jakieś 5% od całości zamówienia czyli wszystko na raz

coś słabo, kupując osobno uzyskuje dużo większe rabaty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub zostaje z tyłu w instrukcji SVS piszę że może grać z tyłu w rogu koncie nie będę ciągnął 15m kabla RCA do ampli i takiej samej długości elektrycznego bo przecież suba do gniazdka trzeba podłączyć a pisałem już kilkukrotnie wcześniej że na przedniej ścianie tam gdzie wisi ramówka Adeo Plano nie mam gniazdka elektrycznego więc sub pod ekranem z przodu odpada.

A kalibracji projektora nie robię i tak na prawdę musiał bym ją robić średnio co 500 godz. aby zachować normy bo właśnie co tyle lampa zmienia swoją charakterystykę pracy więc jak miałbym co rok lub co 1,5 roku wołać Kopera to chyba bym tego nie przetrawił a tak to nie dam mu w łapę.

Zapytaj się Pmcomp, Stelvio i Bipo też mają projektory JVC i zapytaj się czy mają na suficie jakieś aksamitne szmaty jakieś Flocki itp. czy mają ściany farbą odpowiednią pomalowaną? Czy mają wykładzinę położoną w całym pokoju a nie tylko przed kolumnami frontowymi? Czy mają tak jak ja rolety i zasłony które skutecznie z dnia robią noc?

Zadaj im te wszystkie pytania a się dowiesz że kupili projektory za duże pieniądze a w ogóle nie pomyśleli o aranżacji pomieszczenia a ja już tak bo i tak zrobiłem więcej niż kolega Stelvio który z tego co wiem ma X7900 w pokoju dziennym z jasnymi ścianami i sufitem, a ja mam osobny pokój do kina pomalowany na ciemno a na skosie gdzie jest drzewo jest czarny materiał.

Odpowiedz sobie na pytanie kto zrobił więcej z pokojem ja czy Stelvio lub Bipo i Pmcomp którzy też mają dzienne pokojej z jasnymi ścianami tylko sufit ma pomalowany na ciemny kolor Bipo z tego co wiem a Pmcomp ma biały sufit i białe ściany a proj to RS520 a ja mam wszystko na ciemny kolor w tym pokoju.

Wydaję mi się że temat się wyczerpał mi się tego suchara ciągnąć nie chcę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, JVC 4K napisał:

 

Zapytaj się Pmcomp, Stelvio i Bipo też mają projektory JVC i zapytaj się czy mają na suficie jakieś aksamitne szmaty jakieś Flocki itp. czy mają ściany farbą odpowiednią pomalowaną? Czy mają wykładzinę położoną w całym pokoju a nie tylko przed kolumnami frontowymi? Czy mają tak jak ja rolety i zasłony które skutecznie z dnia robią noc?

Zadaj im te wszystkie pytania a się dowiesz że kupili projektory za duże pieniądze a w ogóle nie pomyśleli o aranżacji pomieszczenia a ja już tak bo i tak zrobiłem więcej niż kolega Stelvio który z tego co wiem ma X7900 w pokoju dziennym z jasnymi ścianami i sufitem, a ja mam osobny pokój do kina pomalowany na ciemno a na skosie gdzie jest drzewo jest czarny materiał.

Odpowiedz sobie na pytanie kto zrobił więcej z pokojem ja czy Stelvio lub Bipo i Pmcomp którzy też mają dzienne pokojej z jasnymi ścianami tylko sufit ma pomalowany na ciemny kolor Bipo z tego co wiem a Pmcomp ma biały sufit i białe ściany a proj to RS520 a ja mam wszystko na ciemny kolor w tym pokoju.

Wydaję mi się że temat się wyczerpał mi się tego suchara ciągnąć nie chcę.

No wlasnie popytaj Bipo...  

Tak, ma sufit zaadaptowany. 

O ile pamietam cala podloga i drzwi wygluszone matami akustycznymi. Dywan chyba tez. 

Tak ma zaslony po calosci. 

Dodatkowo kalibracje projektora

Wizyte akustyka, ktory zrobil kalibracje calego sprzetu audio, wymienil subwofery i dobral odpowiednie miejsce dla nich. 

 

Podejzewam ze jego salon zjada twoja salka bez problemu. 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech zjada mam to gdzieś dla mnie moje kino jest najlepsze bo sam montowałem i ustawiałem.

Po za tym wydał dużo mniej kasy niż ja o ile się orientuję patrząc na jego sygnaturę sprzętu w stopce on ma niemieckie Heco jakieś niskie modele ja mam prawie flagowe dunskie Dali a to jest według mnie wyznacznik dobrego kina kasa. I tak pewnie ktoś zaraz napiszę że mogłem zrobić Trinnov + Proccela Audio w kredycie za jedyne 400 tys ale bez przesady aż tyle nie chciałem i nie miałbym jak spłacać tak gigantycznej raty miesięcznej.

Ale Stelvio i Pmcomp ma JVC w jasnych pokojach i nie mają napewno akustyki zrobionej i tam już nie ma aranżacji akustycznej, po co drzwi wygłuszać matami akustycznymi jak oglądam bardzo głośno film to i tak cały dzwięk niesie się po domu maty nic by tu nie dały trzeba byłoby wstawić nowe drzwi jakieś pancerne aby na sąsiednich pokojach poddasza czy na parterze nie było słychać dzwięku, na drzwiach od wewnętrznej strony też mam położoną szmatę która niweluje odbicia od ekranu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Lolo2 napisał:

Podejzewam ze jego salon zjada twoja salka bez problemu. 

nie tylko jego...

26 minut temu, JVC 4K napisał:

Po za tym wydał dużo mniej kasy niż ja o ile się orientuję patrząc na jego sygnaturę sprzętu w stopce on ma niemieckie Heco jakieś niskie modele ja mam prawie flagowe dunskie Dali a to jest według mnie wyznacznik dobrego kina kasa. I tak pewnie ktoś zaraz napiszę że mogłem zrobić Trinnov + Proccela Audio w kredycie za jedyne 400 tys ale bez przesady aż tyle nie chciałem i nie miałbym jak spłacać tak gigantycznej raty miesięcznej.

I dlatego powoli Cie to zaczyna boleć, wydali dużo mniej (nie swoich pieniędzy) a uzyski dużo lepszy efekt od Ciebie.  Przestań pisać o kasie bo robisz z siebie snoba i matała bo mimo tylu wypowiedzi nadal nie rozumiesz o co chodzi.

Swoją drogą, jeśli wydajesz takie pieniądze na sprzęt to mogłeś zadbać o odpowiednie pomieszczenie.

26 minut temu, JVC 4K napisał:

po co drzwi wygłuszać matami akustycznymi jak oglądam bardzo głośno film to i tak cały dzwięk niesie się po domu maty nic by tu nie dały trzeba byłoby wstawić nowe drzwi jakieś pancerne aby na sąsiednich pokojach poddasza czy na parterze nie było słychać dzwięku, na drzwiach od wewnętrznej strony też mam położoną szmatę która niweluje odbicia od ekranu.

 nie trzeba, wystarczy zredukować ciśnienie dołu a resztę pochłonąć.

Godzinę temu, JVC 4K napisał:

Zadaj im te wszystkie pytania a się dowiesz że kupili projektory za duże pieniądze a w ogóle nie pomyśleli o aranżacji pomieszczenia a ja już tak bo i tak zrobiłem więcej niż kolega Stelvio który z tego co wiem ma X7900 w pokoju dziennym z jasnymi ścianami i sufitem, a ja mam osobny pokój do kina pomalowany na ciemno a na skosie gdzie jest drzewo jest czarny materiał.

Nawet on zrobił więcej i co ważne (dla mnie) bardziej estetycznie niż Ty.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musialbys posluchac jak to gra u niego. Dopiero wtedy moglibysmy rozmawiac na ten temat.  Ja mam model wyzszy glosnikow od Bipo, Zasilenie glosnikow tez lepsze (bynajmniej na papierze), mam bardziej rozbudowany uklad bo 7.2.4, ale bez bicia przyznam sie ze u niego to gra zdecydowanie lepiej niz u mnie. Bardziej wszystko dopracowane.  Nie tylko $$$ gra. 

 

No ale chyba nie ma sensu ci tlumaczyc takich rzeczy.  Masz klapki na oczach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Lolo2 napisał:

No ale chyba nie ma sensu ci tlumaczyc takich rzeczy.  Masz klapki na oczach. 

miał od samego początku, był tu taki jeden co szpanował kasą i chciał rubicony + JVC. Skończyło się jak zwykle...

BTW: po co latałeś ze szmatami skoro masz MS ? dało coś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, fetek napisał:

 

BTW: po co latałeś ze szmatami skoro masz MS ? dało coś ?

Z kilku powodow w sumie. 

Pierwszy to mam gole slupy i jetki na poddaszu, stolarz mnie wykiwal bo nie obrobil mi ich, wiec cos musialem z nimi zrobic, zeby nie straszylo. 

Drugi powod, najpierw mialem przescieradlo zamiast ekranu, potem ekran rozwijany i zrobienie czarnego tla  po bokach i czarny sufit wiele zmienil. Nie ogladam bialych scian. 

Dopiero potem przyszedl magicscreen. 

Aczkolwiek ekran mam maly 115", siedze dosyc daleko bo 3.5metra wiec normalnym jest ze widze obszar wiekszy niz sam ekran. A skoro ten obszar jest czarny jest lepiej. Ogolnie czarny sufit fajnie wyglada. 

 

Zapomnialem jeszcze, w sumie o najwazniejszym. Kiedys mialem zrobione ekran multiformat, czyli szmaty ustawialem w zaleznosci jaki byl obraz czy 16:9, 4:3 (anime) czy panorama. 

Szmatami na specjalnych deskach regulowalem bordery. 

Oczywiscie 2 wczesniejsze projektory to epson hd ready i epson 3550 wiec o kolorze czarnym moglismy zapomniec, bordery robily kawal dobrej roboty. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie popytaj Bipo...  
Tak, ma sufit zaadaptowany. 
O ile pamietam cala podloga i drzwi wygluszone matami akustycznymi. Dywan chyba tez. 
Tak ma zaslony po calosci. 
Dodatkowo kalibracje projektora
Wizyte akustyka, ktory zrobil kalibracje calego sprzetu audio, wymienil subwofery i dobral odpowiednie miejsce dla nich. 
 
Podejzewam ze jego salon zjada twoja salka bez problemu. 
 
 
 
 
Też tak uważam.
Niewiele wiesz o pokoju Bipo.
Ja u niego byłem, Lolek też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decydując się na sprzęt za takie pieniądze to każdy racionalnie myślacy nie powiem audiofil,ale maniak filmowy bo za takich chyba sie uważamy tworząc takie klimaty kinowe, zastanowił sie jak wycisnąc ma maxa caly potenciał ze sprzetu ktory kupił.Nie zastananawiałeś sie ile mozna zrobic dobrego w Twoim systemie?

Chłopaki Ci doradzają co do adaptacji,a Ty twierdzisz ze kupujac taki zestaw wystarczy pomalowac sciany rozstawic audio w miare gdzie Ci pasuje i bedzie ok.Sprawdzałes wogóle suba w innym miejscu? Czy postawiłes go tam bo gniazdko 220V bylo? Przeniesienie gniazdka w inne miejsce to taki problem tym bardziej ze masz pomieszczenie dedykowane?

Jesteś zadowolony ze swojego systemu,bo robiłes wszystko sam.Co to za stwierdzenie.Wiekszość z nas całe systemy robił własnymi rękami.Nie widziałes,słyszałes dobrego seta wiec nie masz sie do czego odnies.Jezeli nie przeszkadza Ci dudnienie czy myslisz ze uzycie mat akustycznych  na drzwi ma na celu zniwelowanie hałasu na zewnatrz pomieszczenia  to chyba coś tu nie gra.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bylo prawdziwe kino, cieszylo po stu kroc lepiej niz te dzisiejsze. 

 

Fota z 2016 roku i moich poczatkow wyswietlania obrazu nie na scianie ?

Jakiego zajebiaszczego centrala mialem, juz bordery do multiformatu, projektor HD Ready xD 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolo2 naprawdę niezłe tylko dlaczego nie ma wykładziny i te białe ściany, no i ekran u Ciebie jak i u Bipa jest ekran elektrycznie rozwijany a jak wiadomo prawdziwe kino to tylko ekran ramowy, napiszcie mi bo nie rozumiem skoro ten Bipo jest taki mądry to dlaczego nie ma ekranu ramowego tylko jakiś elektryczny z napinaczami?

Fetek- jak to nie zadbałem o odpowiednie pomieszczenie, przecież jest to osobny pokój z myślą o filmach i muzyce i o niczym więcej TAK jest to dedykowane pomieszczenie kinowe na poddaszu. A o estetyce i gustach nie będziemy tu dyskutować tobie się mogą podobać czarne auta a mi osobiście niebieskie albo czerwone i temat estetyki uważam za zamknięty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To bylo prawdziwe kino, cieszylo po stu kroc lepiej niz te dzisiejsze. 
 
Fota z 2016 roku i moich poczatkow wyswietlania obrazu nie na scianie
Jakiego zajebiaszczego centrala mialem, juz bordery do multiformatu, projektor HD Ready xD 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Ale celany już były...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, RAF77 napisał:

Ale celany już były...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ano, sam sie dziwie ze tak dlugo je mecze. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Lolo2 naprawdę niezłe tylko dlaczego nie ma wykładziny i te białe ściany, no i ekran u Ciebie jak i u Bipa jest ekran elektrycznie rozwijany a jak wiadomo prawdziwe kino to tylko ekran ramowy, napiszcie mi bo nie rozumiem skoro ten Bipo jest taki mądry to dlaczego nie ma ekranu ramowego tylko jakiś elektryczny z napinaczami?
Fetek- jak to nie zadbałem o odpowiednie pomieszczenie, przecież jest to osobny pokój z myślą o filmach i muzyce i o niczym więcej TAK jest to dedykowane pomieszczenie kinowe na poddaszu. A o estetyce i gustach nie będziemy tu dyskutować tobie się mogą podobać czarne auta a mi osobiście niebieskie albo czerwone i temat estetyki uważam za zamknięty.
Nigdzie nie jest napisane, że dedykowana salka kinowa będzie lepsza bo jest salką dedykowaną. Tworząc swój pokój kinowy w dużej mierze wzorowałem się właśnie na pomieszczeniu kolegi Bipo. Oboje mamy zwykłe pokoje dzienne które w dwie minuty zamieniają się w ciemnię kinową. Zrobioną kalibrację wszystkiego (u mnie dodatkowo musiały być panele akustyczne). Ekrany mamy elektryczne bo zjeżdżają tylko jak są potrzebne. A tak to normalny zwykły pokój z tv. Z twoich wypowiedzi wnioskuję, że nasze "tanie" kina wciągają twoje 120 tyś nosem. Ale ogólnie mam to gdzieś. Nie podnieca mnie to. Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, JVC 4K napisał:

Lolo2 naprawdę niezłe tylko dlaczego nie ma wykładziny i te białe ściany, no i ekran u Ciebie jak i u Bipa jest ekran elektrycznie rozwijany a jak wiadomo prawdziwe kino to tylko ekran ramowy, napiszcie mi bo nie rozumiem skoro ten Bipo jest taki mądry to dlaczego nie ma ekranu ramowego tylko jakiś elektryczny z napinaczami?

 

Bo to jest poczatek jak sie wprowadzilem do swojego domu? Bo to poczatki zabawy z kinem? Nawet kanapy czy fotela jeszcze nie ma, tylko poduchy.  

?

 

Znowu ci ktos glupot nagadal na temat ekranow. Nie chodzi o to czy ekran ramowy, rozwijany czy malowana sciana.  Wszystko zalezy od odpowiedniego dobrania ekranu, jego gain do mocy lampy w twoim projektorze i wielkosci ekranu jaki chcesz uzyskac. W szczegolnosci jezeli walczysz o referencyjne warunki dla HDR. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Lolo2 napisał:

To bylo prawdziwe kino, cieszylo po stu kroc lepiej niz te dzisiejsze. 

coś w tym jest... chciałbym mieć takie pomieszczenie, dużo miejsca za ekranem .. fajnie można to wszystko zabukować..

12 godzin temu, JVC 4K napisał:

Fetek- jak to nie zadbałem o odpowiednie pomieszczenie, przecież jest to osobny pokój z myślą o filmach i muzyce i o niczym więcej TAK jest to dedykowane pomieszczenie kinowe na poddaszu. A o estetyce i gustach nie będziemy tu dyskutować tobie się mogą podobać czarne auta a mi osobiście niebieskie albo czerwone i temat estetyki uważam za zamknięty.

niechlujnie pomalowane ściany i trochę sprzętu nie ma nic wspólnego z dedykowanym pomieszczaniem. Nie masz żadnych adaptacji, sprzęt masz dobry ale nieodpowiedni do Twojego pomieszczenia. Wydając mniej pieniędzy mogłeś uzyskać znacznie lepszy efekty  a zachowując tą kwotę i wydając z głową miałbyś petardę!

Ale sprzedawca chciał zarobić ? nie mówił o tym ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, RAF77 napisał:

Ja nic o autach nie pisałem.

Ale lajkowałeś Lolowi zamiast go ochrzanić, że nie ma bladego pojęcia o czym pisze ( czyli mercedesach ).

A co do kalibracji, to poszukajcie na YT testy na rozróżnianie kolorów i na podstawie tego podejmójcie decyzję. Ja sobie taki zrobiłem i jestem zdruzgotany.

Kolega JVC4k jakoś tu nie pasuje. Zbyt normalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, max720 napisał:

A , monitor (ekran) na którym oglądałeś tego YouTube,  był skalibrowany ?:) 

z YT i tak niczego nie porównasz. Ogólnie ustawianie "na oko" i "ucho" to marnowanie czasu, coś tam ustawimy i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.