Jump to content
IGNORED

Pielęgnacja sprzętu

Recommended Posts

Zastanawiam się jakich środków najlepiej używać do czyszczenia obudowy głośników. Posiadam Bowers&Wilkins CM1 - obudowa matowa. Odkurzam je mikrofibrą, ale zastanawiam się czego najlepiej użyć aby odtłuścić powierzchnię i przywrócić im "zdrowy wygląd"? 🙂

Jak jest tam fornir naturalny to możesz użyć czegoś do pielęgnacji drewna. Są różne mleczka, ściereczki w woskami itd.

Ale jak kolumny są oklejone jakimś plastikowym winylem to możesz se wycierać i ścierką do podłogi. 

👉

W dniu 4.01.2021 o 14:14, wojtek_o napisał:

Zastanawiam się jakich środków najlepiej używać do czyszczenia obudowy głośników. Posiadam Bowers&Wilkins CM1 - obudowa matowa. Odkurzam je mikrofibrą, ale zastanawiam się czego najlepiej użyć aby odtłuścić powierzchnię i przywrócić im "zdrowy wygląd"? 🙂

Musisz przeczytac instrukcje.

xavian
9 godzin temu, rafal735r napisał:

Tak, bez instrukcji nic nie ruszy. Ostatnio kupilem młotek. Cholera wie jak to włączyć? Nie wiem. Instrukcji nie ma, jak to konserwować? 

A robiłeś aktualizację softu?

Bez tego będziesz miał tylko podstawowe funkcje...

Najważniejsze, to używać wyłącznie łagodnych środków czyszczących, a trzymać się z daleka również od tych, które zostawiają jakieś powłoki.

Po kilkakrotnym stosowaniu takich wynalazków będzie jeszcze większy problem, jak to usunąć.

17 godzin temu, kapusta7 napisał:

Ja zawsze czyściłem i czyszcze kolumny tym samym płynem co ekran tv, jeżeli płyn Nie niszczy powłoki ekranu to kolumn tym bardziej nie zniszczy.

No chyba nie do końca. Do czyszczenia ekranów zawsze plyny mają jakieś związki alkoholu. Do czyszczenia naturalnych powierzchni typu fornir, a tym bardziej matowych to slaby pomysł. 

👉

Posted (edited)
W dniu 5.01.2021 o 21:43, rafal735r napisał:

Tak, bez instrukcji nic nie ruszy.

Tak, gdybys przeczytal chociaz jedna instrukcje to bys wiedzial ze wiekszosc producentow nie zaleca stosowania zadnych srodkow tylko sciereczki z mikrofibry delikatnie zwilzone woda. Na fornir nie ma potrzeby nakladac zadnego mleczka ani wosku bo on jest lakierowany i nie potrzebuje kolejnych warstw na sobie. Zreszta nie wiem co trzeba robic ze sprzetem zeby go trzeba bylon czyscic jakimis srodkami. To nie samochod ktory jest narazony na spotkania z kamieniami, sola, owadami i blotem. No nie wiem, chyba ze ktos wraca z pracy z jakiejs fabryki albo budowy i przed umyciem rak zaczyna glaskac sprzet.

Edited by BlueDot
  • Haha 1
W dniu 7.01.2021 o 21:40, BlueDot napisał:

Tak, gdybys przeczytal chociaz jedna instrukcje to bys wiedzial ze wiekszosc producentow nie zaleca stosowania zadnych srodkow tylko sciereczki z mikrofibry delikatnie zwilzone woda. Na fornir nie ma potrzeby nakladac zadnego mleczka ani wosku bo on jest lakierowany 

Mój nie jest lakierowany, ups...! 

👉

W dniu 7.01.2021 o 21:40, BlueDot napisał:

sciereczki z mikrofibry delikatnie zwilzone woda

Potwierdzam. Na fornir nic nie "nakładać" . Z kurzu przecierać miękką  szmatką. Jak jest potrzeba to lekko zwilżyć jak są tłuste plamy np. po palcach. 

42 minuty temu, rafal735r napisał:

Mój nie jest lakierowany, ups...! 

A co Ci  nałożyli na "surowy" fornir ?