Skocz do zawartości
IGNORED

Jbl s3900 lub podobne do 30 tys. Budżetowy highend.


bogdanmazur

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie Vandersteen 3 A Sign - dokładnie w Twoim budżecie, są dostępne i do posłuchania w salonach i u dystrybutora. Szczerze radzę sprawdzić. Chociaż używane Bowersy 802 pewnie ogólnie lepsze, bo też to trochę inna półka.
Jezu!
A dlaczego taki skok w bok? Zupełnie nie rozumiem tego postu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2021 o 11:49, Na Temat Audio napisał:

A może coś takiego jak Tannoy Arden?

Pozdrawiam,

Michał

Moim zdaniem nie, wątłe paździerzowe obudowy, od środka obsmarowane klejem + gąbką jak w obiciach i siedziskach kanap i foteli ? Filtry fabrycznie bardzo mierne, potencjometry do roboty, okablowanie z lampki nocnej i zarobione stalowymi "oczkami".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się posłuchać 4367.  Bardzo fajne kolumny, niestety nie dla mnie.

Bardzo przyjemne granie "po cichu". Potem dominacja niskich rejestrów bardzo przeszkadza. Może dla tych co podłączają subwoofer do stereo to dobre rozwiązanie.

Gdybym miał wzmacniacz lampowy i "dokuczliwych" sąsiadów, nie lubił słuchawek to byłby wybór dla mnie. Może ktoś słuchał Ardento, to dokładnie takie brzmienie. Pewnie, że bardzo dobre. Ale do Głośniejszego posłuchania nie bardzo się nadają. To moje zdanie.

Tak jak pisałem lubię "łupnąć" Yello. I próbowałem...Nie wiem jak to zwizualizować, jak tylko tak jak napisałem wyżej...po cichu "bajka" potem BUM...bum...bum. Za nisko ten bas schodzi. Nie lubię takiego basu "subwooferowego" a to właśnie usłyszałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Udało mi się posłuchać 4367.  Bardzo fajne kolumny, niestety nie dla mnie.
Bardzo przyjemne granie "po cichu". Potem dominacja niskich rejestrów bardzo przeszkadza. Może dla tych co podłączają subwoofer do stereo to dobre rozwiązanie.
Gdybym miał wzmacniacz lampowy i "dokuczliwych" sąsiadów, nie lubił słuchawek to byłby wybór dla mnie. Może ktoś słuchał Ardento, to dokładnie takie brzmienie. Pewnie, że bardzo dobre. Ale do Głośniejszego posłuchania nie bardzo się nadają. To moje zdanie.
Tak jak pisałem lubię "łupnąć" Yello. I próbowałem...Nie wiem jak to zwizualizować, jak tylko tak jak napisałem wyżej...po cichu "bajka" potem BUM...bum...bum. Za nisko ten bas schodzi. Nie lubię takiego basu "subwooferowego" a to właśnie usłyszałem.


To mamy podobny gust. Ja bardzo nie lubię subwooferowego basu a słuchając 4367 absolutnie takiego zjawiska nie zaobserwowałem. Słuchałem na tych kolumnach również Yello "Touch" i grało to genialnie bez tego zjawiska, o którym piszesz.
Napisz gdzie ich słuchałeś i z czym. Może wklej jakieś fotki lub przynajmniej opisz z czym to grało i w jakich warunkach.
Wg mnie były źle zestawione z resztą toru i być może nie przyłożono się do ich ustawienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, piorasz napisał:

Może ktoś słuchał Ardento, to dokładnie takie brzmienie. Pewnie, że bardzo dobre. Ale do Głośniejszego posłuchania nie bardzo się nadają. To moje zdanie.

a który model?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2021 o 23:42, Sovereign napisał:

Np. @piorasz lubi stonowane uśrednione granie, bardziej ciemne lub podkolorowane ale uśrednione z akcentem na MF (można powiedzieć, że monitorowe); aniżeli równowagę i neutralność z lepszą otwartością, rozpiętością i wyrazistością pasma.

W dniu 8.01.2021 o 08:38, piorasz napisał:

To prawda. W 80% muzyki jakiej słucham [stary Jazz] występują dęciaki. W takich np JBL Classic z metalową kopułką dla mnie to brzmi za bardzo metalicznie i czasem za bardzo zakłuje. Dlatego wolę moje starsze l100 century z papierem na górze ale też jak wiesz z zupełnie inną zwrotnicą. W 4429 choć też jest matalowa kopułka te zjawiska występują o wiele rzadziej a przynajmniej nie tak dosadnie.
Duży przyrost brzmieniowy mamy w modelu 4367 i gdyby nie moje nieco za małe 20m to ja bym te najbardziej brał pod uwagę. Ale to już znacznie wyższy budżet - chyba żeby rozglądać się za używanymi.

L100t3 z tytanową kopułką w 035TiA też nie są jak Twoje L100 Century (Late Model) ''z papierem na górze'' w wysokotonowych LE25. Nowsze L100t3 ogólnie są sporo lepsze, a tym bardziej nowe L100 Classic.

L100t3 posiadają jedne z moich ulubionych (spośród vintage) 12'' wooferów - model 2214H-1 jak w ostatecznych XPL200A.

L100t3 mają takie samo ułożenie przetworników jak L100S Titanium (militarna wersja dla tytanów), które to jak powiadają posiadają crossovery jak w L100t3. Ktoś pokazał woofer z L100S Titanium i był 2214H jak w innych starszych. Nie pokazał crossovera i tweetera - czy 035TiA, czy jak w starszych 035Ti. Inne słabsze, jak L100T GI i L100T/L100TBQ najlepiej zaktualizować o crossovery NL100t3. Najlepsze/najnowsze m.in. mają inny rozstaw przetworników, nowsze skrajne przetworniki, nowy crossover i posiadają dwukrotnie większą rekomendowaną maksymalną moc wzmacniacza wynoszącą 400 Watt.

Są użytkownicy i starszych zaktualizowanych o crossovery jak w L100t3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  - czyli można aktualizować. Pięknie się zgadzamy :

Cytat

L100 Century (the speaker used in those Maxell "blown away" ads from the day). I've heard both, and the L100T3 outshines the original in every possible way.

Przy systemie głośnikowym L100t3 z 1989 r. pracował Chris Hagen - ten pan od nowych L100 Classic etc.

L100 Classic są bardzo dobrze wyważone brzmieniowo. Przy nich Harbeth M40.2 Anniversary są uśrednione i pokolorowane. A Yamaha NS-5000 z tych trzech jest najchłodniejsza a zarazem ma bardzo wypolerowaną górę i najsłabszą scenę, za to rozdzielczość najwyższą.

Dęciaki na tytanach kapitalnie, a szczególnie z hornów. Musiałeś stonowanej delikatniutkiej góry nasłuchać z innych kolumn, bo w L100 Classic; bas, średnie, wysokie jak trza.

No tak, toż sam mówiłeś, że wszystko dla Ciebie za konkretne - że poza jakimiś wyjątkami, nie lubisz tytanów w konwencjonalnych kolumnach. Że textile dome Scan-Speak D2905/970000 też Ci daje po uszach :D. Że z metalowych tylko tytanowe pozłacane kopułki jak w Century Gold, 250 Ti Jubilee - te modele mają crossovery z CC 9V DC.

LS3/5a z THD 6.6% sobie kup ;) jak na biurko do PC, albo dynie jak Ty taki delikatny. Papierowe membrany na HF i MF masz stonowane w porównaniu do tego co miałbyś na żywo z prawdziwych instrumentów: perkusji, fortepianu, organów piszczałkowych czy dęciaków grających (w miejscu swoich L100 Century) na żywo przed Tobą. Złapiesz brzmienie/detal/ton Live - ale z wysokimi modelami systemów głośnikowych i to przy świetnym wysterowaniu.

Od kiedy wprowadzili Charge-Coupled Linear Definition™ Crossover System (niemalże od początku lat 90. XX wieku) od wtedy wszystkie EVERESTy i K2 maja CC, a także Studio Monitory - w przypadku Studio Monitorów, tylko dla najwyższych modeli ze swych lat.

A w tańszych (jak np. 4429 Studio Monitor) sobie sam rób, albo zamów custom made za dopłatą. Z tańszych CC dostały starsze: Century Gold, 4425 MkII, 250 Ti Jubilee, S3100 MkII.

revel rev9700.jpg

Revel 9041134-001 - zmodyfikowany Revelator. Mid-woofery Revel. Okablowanie Kimber Kable 4VS. Tylko monitory Revel Ultima Gem z textile dome tweeter - takie tweetery dawali na rozgrzewkę/ na start tzn. tylko do swoich pierwszych kolumn z XX wieku. Podłogowe Revel'e (z pierwszej generacji Ultima) mają aluminiową kopułkę.

Najlepsze serie Ultima2 (na tytanach i berylach) i PerformaBe (na aluminiowo-ceramicznych [alu pokrytych ceramicznym kompozytem DCC - Deep Ceramic Composite] i berylach). Mają wysoce neutralny dźwięk. Jeszcze bardziej neutralny i Liveowy z wysokich modeli JBL z metalowymi membranami w zakresie MF-HF-UHF i celulozowymi dla LF.

S4600 z dokładnie taką samą sekcją średnio-wysokotonową jak 4429. I najnowszą 14''-ką (LE14H-4) w S4600 zestrojoną bardziej na jakość, niż w 1400 Array o efektywności 89dB (LE14H-3) z LF na ilość i rozciągnięcie. Starsze modele tych 14''-ek masz m.in. w L250, 250 Ti, 250 Ti Limited Edition, 250 Ti Classic Edition, 250 Ti Jubilee.

Ta sama skuteczność systemu głośnikowego S4600, co 4429 Studio Monitor. Inne crossovery, inna obudowa, inne woofery. S4600 u producenta hulały z Halcro dm38. Stare Mark Levinsony No 33/33H etc. były za wolne, za mało neutralne i za mało dokładne, to zostały zastąpione wzmacniaczami mocy Halcro. Później Halcro zostały zastąpione Referencyjnymi No 53 i No 532 do których później doszły jeszcze No 534 i No 536. Takimi to można napędzać systemy głośnikowe.

HAR_4600_01_big.jpgHAR_4600_02_big.jpg

Twoje stare kolumny z papierowymi membranami na HF i MF ratuje system CC 77VDC || 77VDC na który to świetnie reagują nawet stare papierówki - do tego stopnia, że swojej cenie (łącznie z poniesionymi wydatkami na CC) są jak Best Buy. Ale to samo można zrobić z innymi/nowszymi 4312x, 4319 i będzie jeszcze lepiej.

4312x Control Monitor są inaczej strojone, bardziej uśrednione i także (jak L100 Century itp.) nie grają jak L100t3 i L100 Classic które poza lepsza rozpiętością i neutralnością pasma mają większe obudowy. 4312x z nowszych linii posiadają magnezowo-aluminiową kopułkę bardziej delikatną od Tytanów. Tytany są dla L100 Classic 75, L100 Classic, L82 Classic.

To tylko do odczytu/wglądu dla piorasza, o którym wspomniał @Szymon, bo to @piorasza się tyczyło, żeby jemu to uświadomić/ukazać i go nauczyć :

Cytat

Tytuł: Witam Serdecznie

Rozpoczęcie rozmowy: 20 Stycznia 2019 przez Szymon

Jeżeli możesz to naucz troszkę użytkownika piorasz, że JBLi nie podłącza się do gównianego Luxmana i maliny czy lumina mini za parę złociszy. Tym bardziej do przetwornika samoróby Pana Audiosynergia diy na soekris :) Niech pożyczy prawdziwe Everesty to usłyszy co to jest granie live z tych paczek, a nie słucha jakiś popierdywaczek Ti 5000 czy L100 Century.

''Granie Live'' (cz. 1) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  - Project EVEREST DD66000 + MC2 Audio S1400 Power Amp. + MSB Diamond DAC V etc.

''Granie Live'' (cz. 2) : 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  - Project EVEREST DD66000 + MC2 Audio S1400 Power Amp. + MSB Diamond DAC V etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubo przekraczają budżet widoczny w tytule tematu.

Revel PerformaBe F328Be :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  napędzane wzmacniaczem mocy Gryphon Audio Antileon EVO.

Cytat

(...) the F328Bes play music with accuracy and unwavering correctness. However, they manage to pull-off a rare trick – their uncompromising precision also communicates the musicians’ intent with integrity and listener engagement. The F328Bes’ pure truthfulness, ultimately, incites ardent and intense listening. It's an ultra-neutral sound that in some systems may be somewhat of a... umm... Revelation. Ha! See what I did? But I mean it, the F328Be is highly recommended.

… Edgar Kramer

soundstageaustralia.com

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzent na tyle dobrze znał B&W 800 Series Diamonds, że bez spinoramy, na ucho wyłapał sound power problem B&W 800D (na wyższej średnicy i niższej górze) do których odniósł się w teście kolumn Revel PerformaBe F228Be.

Cytat

Of the speakers I have had in my system, the B&W 800 Series Diamonds were probably the closest to the F228Bes, but the Revels had more energy in the upper midrange/lower treble range, which provided them with more presence than older series of B&W 800 Series Diamonds (...)

Brian Kahn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najlepsze brzmienie osiągnął ze wzmacniaczem mocy Halcro dm38.

Cytat

During my time with the Revels, I tried several different amplifiers and found that the speakers really benefit from a powerful amplifier that can deliver a lot of current. My McIntosh MC501 monoblocks did a good job, but the Halcro dm38 really brought the F228Bes to life.

revel-f228be-cea-2034-spin-from-45-hz-jp

Z podłogowych B&W u HARMAN-a były Bowers & Wilkins 800 Nautilus (te z dużą podstawą), 803 D3, Nautilus 802 etc. Do tego wiele innych od różnych producentów.

Spinoramy w komorze bezechowej.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Te mi pomiarowo i cenowo pasowały do B&W 800D. Chyba że B&W 800 Nautilus mają to samo. Podpisałem Bowers & Wilkins 800D.

Spinorama-measurements-Bowers-Wilkins-80Spinorama-measurements-Bowers-Wilkins-80

Nowsze z serii 800 D3 też mają coś podobnego ale w mniejszym stopniu, do tego dodatek w postaci podkręconej góry. Bas ''troszkę'' odchudzony.

Spin+-+Bowers+%2526+Wilkins+803+D3+raw.pb-w-803-d3_with-tolerance-jpg.2553110

A tu poniżej z polskiego Audio zwykły amatorski pomiar samej cha-ki 803 D3 w jakimś tam pomieszczeniu - pomiarowcy dziurę zrobili dla 803 D3 przy częstotliwości 2700 Hz :

Cytat

Audio.pl (B&W 803 D3) :

d2FjPTExMTZ4MS40Njc=_src_40344-bowers_an

Niemiecki pomiar tych samych zestawów. I bez dziury i bez podbitego basu poniżej 150 Hz. W laboratorium w rzetelności pomiarów Niemcy (z Audio i Stereoplay) są lepsi o Polaków.

Cytat

Stereoplay.de (B&W 803 D3) :

img-20151011-081541_606742.jpg

Lepiej od razu największe 800 D3, bo mniejsze 803 D3 jaszcze bardziej chuderlawe i może wyjść brzdąkanie jak z wychudzonego 2-way monitora. Potężne VTL-e i skrzypce z B&W D3 na wysokich powinny zagrać jak należy.

Martin Logan Prodigy. Z pewnością nie należy do najbardziej neutralnych.

Spin+-+Martin+Logan+Prodigy+raw.pngSpinorama-measurements-Martin-Logan-Prod

Magico A3 do brzdąkania jazzowego na 2-3 dźwięki z podbitym basem.

Spin+-+Magico+A3+raw.pngSpin+-+Magico+A3+%2528old+measurement+sy

To już lepszy 'wygar' ma Paradigm Persona 3F. Dziwnie zestrojone - niższy bas, wokal delikatny i kraniec wysokich podkręcony, a cała reszta poniżej.

Spin+-+Paradigm+Persona+3F+raw.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sovereing - jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy i jednocześnie zaangażownia w promowanie (dla Ciebie jak widać najlepszych marek) - tj. jbl, ML, a teraz też revel. Szacunek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pantagruel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pantagruel-a znowu tył uwiera. Pamięci Ci zabrakło na wszystkie systemy głośnikowe różnych brandów. I jaką to amplifikację im podpinają, dla najlepszego wysterowania/grania.

Jak nie łapiesz neutralu z Vandersteen 3A Signature, to się nie załapiesz.

W dniu 9.01.2021 o 20:02, pantagruel napisał:

Zdecydowanie Vandersteen 3 A Sign - dokładnie w Twoim budżecie, są dostępne i do posłuchania w salonach i u dystrybutora. Szczerze radzę sprawdzić.

W dniu 9.01.2021 o 20:44, piorasz napisał:

Jezu!
A dlaczego taki skok w bok? Zupełnie nie rozumiem tego postu.

Bo on tak ma i takie u siebie ma!

I które bardziej w stylu preferencji autora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pier**l..ę już nawet nic pozytywnego o kimś, jego wiedzy nie można powiedzieć bo sam adresat uważa to za atak, co k..wa z wami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się wysypu propozycji, ale pomyliłem się. Mimo wszystko dziękuję za odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bogdanmazur napisał:

Spodziewałem się wysypu propozycji, ale pomyliłem się. Mimo wszystko dziękuję za odpowiedzi.

Ilośc zazwyczaj nie przekłada się na jakość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz swietne kolumny.o klase wyzej od tego co wymieniles w pierwszym poscie.dzwiek rewelacyjny.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie wiem tylko czy jeszcze aktualne..

swietne sa tez 

ART Loudspeakers DECO 20

 

 

DeVore Fidelity Orangutan O/96 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilson Audio Witt lub Sophia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

oraz te

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz swietne kolumny.o klase wyzej od tego co wymieniles w pierwszym poscie.dzwiek rewelacyjny.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
nie wiem tylko czy jeszcze aktualne..
swietne sa tez 
ART Loudspeakers DECO 20
 
 
DeVore Fidelity Orangutan O/96 
 
 
A co to znaczy "o klasę wyżej"?
Są wyższe, mają więcej głośników? A może poprostu Tobie się bardziej podoba dźwięk (zakładając, że słuchałeś tych, o których była tutaj mowa)?
O klasę wyżej to zagrają każde kolumny, gdy stworzymy im odpowiednie warunki i odpowiedni pokój dla nich przeznaczony.

Myśląć w sposób jak napisałeś w efekcie końcowym możemy mieć dźwięk nawet klasę niżej wydając więcej pieniędzy.

Poniżej przykład:
142a2d241b3f456229d4f901a404a582.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze byc interesujace.mialem kiedys na nie wielkie parcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a jak uwazasz ze masz mocny wzmacniacz to jest koniec twoich poszukiwan

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Teraz, piorasz napisał:

A co to znaczy "o klasę wyżej"?
Są wyższe, mają więcej głośników? A może poprostu Tobie się bardziej podoba dźwięk (zakładając, że słuchałeś tych, o których była tutaj mowa)?
O klasę wyżej to zagrają każde kolumny, gdy stworzymy im odpowiednie warunki i odpowiedni pokój dla nich przeznaczony.

Myśląć w sposób jak napisałeś w efekcie końcowym możemy mieć dźwięk nawet klasę niżej wydając więcej pieniędzy.

Poniżej przykład:
142a2d241b3f456229d4f901a404a582.jpg

nie mylisz pojecia

to juz konkretny poziom dzwieku w porownaniu z tym co autor sobie wymyslil.

i wszystkich sluchalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBLe z tubą a Infinity na magnetostatach to jest całkiem inne granie. Od starych infinity trzymałbym się z daleka, tak samo jak od ML. MLe mają panele do wymiany (prawie zawsze, dlatego są sprzedawane - balans się rozjeżdża, zaczynają grać ciemno itp) a nowe folie do Infinity L-EMIM to widmo, nawet z EMITem i EMIMem jest problem.

Nie polecam bawić się w stare, egzotyczne kolumny jak dobre by nie były tylko szukać czegoś w miare młodego co w razie czego można odsprzedać.
Poza tym w 30m2 mogą się dziać bardzo dziwne rzeczy z basem przy tak dużych kolumnach ALE Infinity Renaissance 90 mogły by być tutaj strzałem w dziesiątkę z dwucewkowym Watkinsem i płytką, zamkniętą obudową...tylko gdyby nie te folie.

JBL raczej się uduszą, 250Ti świetne kolumny ale "14 z ogromnym portem BR z tyłu...zły pomysł. XPL200(A) również bdb ale znowu BR i niedostępne przetworniki.

Może coś od Horns?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





nie mylisz pojecia
to juz konkretny poziom dzwieku w porownaniu z tym co autor sobie wymyslil.
i wszystkich sluchalem.


Nic nie mylę.
Do dobrego dźwięku jest potrzebny odpowiedni pokój.
W mniejszym pokoju - mniejsze kolumny (odpowiednio ustawione) zagrają lepiej niż w tym samym pokoju duże kolumny.
Autor wątku ma 30m a to za mały pokój do takich Infiniti.
Pominę już zupełnie sprawę, że nie o to chodziło autorowi tworząc ten wątek. Za chwilę odjedziemy do tematu TV 4K :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2021 o 10:00, piorasz napisał:

Wg mnie były źle zestawione z resztą toru i być może nie przyłożono się do ich ustawienia.

A może to wina akustyki, że nieśmiało napomknę? Są akustyki że co by się nie robiło i jak ustawiało zawsze jest DD, czasem trochę mniej DD, czasem trochę więcej. Miałem kiedyś w starych warunkach lokalowych taki przypadek. Hobbysta audio się wtedy strasznie męczy. Teraz mam na szczęście zdecydowanie lepiej.

43 minuty temu, piorasz napisał:

Autor wątku ma 30m a to za mały pokój do takich Infiniti.

30m2 to sporo, takie Infinity powinny być O.K. na takiej powierzchni, ale czasem nie są. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to wina akustyki, że nieśmiało napomknę? Są akustyki że co by się nie robiło i jak ustawiało zawsze jest DD, czasem trochę mniej DD, czasem trochę więcej. Miałem kiedyś w starych warunkach lokalowych taki przypadek. Hobbysta audio się wtedy strasznie męczy. Teraz mam na szczęście zdecydowanie lepiej.
Pewnie tak ale nie tylko. 
Mając u sobie jbl 4429 był pewien problem z basem. Za bardzo się wzbudzał a właściwie wpadał w rezonanse (to chyba bardziej trafne określenie). I nie chodzilo o mody pomieszczenia. Podobny efekt był w salonie, gdzie je wpierw słuchałem. Te kolumny nie mogą stać bezposrednio na metalowych podstawkach (drewnianych nie testowałem). Między obudowy kolumn a metalową podstawką trzeba dać coś bardziej miękkiego. U mnie się sprawdzają twarde połówki piłki do squasha. Może się to wydawać nieprawdopodobnie ale ten zabieg działa w 100%.
W przypadku moich obecnych jbl l100 century z nową zwrotnicą stosuję ten sam patent. 
Drugą sprawą jest przyłożenie się do ustawienia tych kolumn. Nie mogą być ani zbyt blisko ścian ani zbyt daleko - trzeba trochę nad tym popracować a efekty będą zadziwiające. 
30m2 to sporo, takie Infinity powinny być O.K. na takiej powierzchni, ale czasem nie są. 
30m dla infiniti tak jeśli mamy pokój tylko do słuchania. W pokoju gdzie mieszkamy może być i często jest to jednak zbyt mało. 
I nie można zapomnieć o kubaturze. W bloku 30m to zupełnie coś innego niż w starej kamienicy a jeszcze inaczej na poddaszu domku z niskim sufitem.




Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piorasz napisał:

I nie chodzilo o mody pomieszczenia.

Jesteś tego pewny?

1 godzinę temu, piorasz napisał:

Drugą sprawą jest przyłożenie się do ustawienia tych kolumn. Nie mogą być ani zbyt blisko ścian ani zbyt daleko - trzeba trochę nad tym popracować a efekty będą zadziwiające. 

Znam temat, też doświadczyłem takich zmian z tym że zadziwiających efektów w tamtej "starej" akustyce nie udało się uzyskać pomimo intensywnych prób ze zmianą położenia stosowanej przez różnych kolegów z wtedy większym doświadczeniem niż moje (to było dawno). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś tego pewny?
Szczerze mówiąc to pewny jestem, że jutro jest niedziela. W audio niczego nie jestem pewien. Ale.. Jeśli piłeczki pomogły to co mają z tym wspólnego mody? 
 
Znam temat, też doświadczyłem takich zmian z tym że zadziwiających efektów w tamtej "starej" akustyce nie udało się uzyskać pomimo intensywnych prób ze zmianą położenia stosowanej przez różnych kolegów z wtedy większym doświadczeniem niż moje (to było dawno).
A akustyka - oczywiście. O tym nie dyskutuję tylko wdrażam
Posłuchaj płyty Radiohead "Ok Comouter" bez dobrej akustyki a potem z dobrą - właśnie słucham :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, piorasz napisał:

bez dobrej akustyki a potem z dobrą - właśnie słucham ?

Czyli masz dobrą akustykę, to podstawa zadowolenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz dobrą akustykę, to podstawa zadowolenia.
Wiesz.. Nie do końca bo robię to stopniowo ale z dużymi efektami. Przede mną jest jeszcze sporo do zrobienia i mam tego świadomość a to uważam jest najważniejsze. System zgrać z pokojem to moje wyzwanie. A pisanie o wyższości klasy kolumn jak zrobił to kolega powyżej to trochę droga do nikąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, piorasz napisał:

A pisanie o wyższości klasy kolumn

Klasa kolumn to po akustyce drugi najważniejszy element zadowolenia z dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasa kolumn to po akustyce drugi najważniejszy element zadowolenia z dźwięku.
Zgadzam się ale klasa kolumn musi się zgadzać z klasą pomieszczenia. W przeciwnym razie z mleka zrobi się kefir :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.