Skocz do zawartości
IGNORED

Jbl s3900 lub podobne do 30 tys. Budżetowy highend.


bogdanmazur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, piorasz napisał:

Zgadzam się ale klasa kolumn musi się zgadzać z klasą pomieszczenia. W przeciwnym razie z mleka zrobi się kefir

To bardzo dobra recepta na sukces, ale często napotyka na opór z powodu WAF ?

4 minuty temu, tomek7776 napisał:

a kolumny trzeba czyms klasowym napedzic.

"Napędów" jest na rynku w bród, do wyboru do koloru. Ceny bywają bardzo rozsądne jak się dobrze rozejrzy i dysponuje odpowiednią wiedzą bez czynnika voodoo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, tomek7776 napisał:

naped nalezy dobrac starannie do konkretnych kolumn.

Są takie które wszystko napędzą. Duży obsługiwany prąd i niska impedancja wyjściowa załatwia praktycznie wszystko. Jak te warunki nie są spełnione to też można uzyskać dobre efekty, ale trzeba już uważać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



To bardzo dobra recepta na sukces, ale często napotyka na opór z powodu WAF


To dobry temat :)
Jeśli jesteś z żoną jak ja ponad 30 lat to sprawa jest dość prosta bo żonę można urobić.. (sposobu nie zdradzę ale obie strony mogą być zadowolone). Jeśli zmieniasz żony to też nie ma problemu bo następną przygotujesz to Twoich fanaberii. :)
A jeśli nie ma szans na oba sposoby to po co się męczyć na tym forum i pisać o czymś co jest nieosiągalne?

A tak poważnie. Jakiekolwiek hobby nie jest dla każdego a jeśli żona tego nie potrafi zaakceptować lub w tym uczestniczyć to albo zmienić hobby albo żonę.
zalezy jaki efekt chcesz osiagnac.
naped nalezy dobrac starannie do konkretnych kolumn.
Tomek Ty może masz gorączkę? Nie pytam złośliwie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest w systemie wazne .zepsucie efektu jakas niestarannoscia w doborze poszczegolnych elementow powoduje ze sa zakladane na forum rozne tematy.

typy jak spieprzyc bardziej.

goraczki nie mam .nie choruje w tym roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 a autor mocno słodzi te kawę czy niekoniecznie, bo w nagłówku nic o zawartości cukru w cukrze, preferencjach, rodzajach przetworników, ile way, baso czy jakościolubny, szuka kurzu na strunach czy stawia na treść, pytań od metra..?

Hajend, nawet ten budżetowy, ma wiele twarzy. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, piorasz napisał:

A jeśli nie ma szans na oba sposoby to po co się męczyć na tym forum i pisać o czymś co jest nieosiągalne?

Ja się nie męczę na tym forum, ale podejrzewam że są tacy co się męczą. Może jestem już lekko znudzony przewidywalnością hobbystów tu piszących i ciągle powtarzającymi się tematami, ale prawdopodobnie w każdym hobby tak jest, więc nie ma problemu ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, tomek7776 napisał:

zalezy jaki efekt chcesz osiagnac.

naped nalezy dobrac starannie do konkretnych kolumn.

Masz na mysli wozek do ich przestawiania ???

? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, pmcomp napisał:

Masz na mysli wozek do ich przestawiania ???

?

slowo naped wprowadzil do dyskusji Lech 36.

jesli chciales zablysnac inteligencja to nie udalo sie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, piano napisał:

 a autor mocno słodzi te kawę czy niekoniecznie, bo w nagłówku nic o zawartości cukru w cukrze, preferencjach, rodzajach przetworników, ile way, baso czy jakościolubny, szuka kurzu na strunach czy stawia na treść, pytań od metra..?

Hajend, nawet ten budżetowy, ma wiele twarzy. ?

Chętnie odpowiem na twoje pytania. Zadaj je. Jestem konkretną osobą, więc nie pisz zagadkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.01.2021 o 09:14, bogdanmazur napisał:

Gdybym miał wzmacniacz lampowy i "dokuczliwych" sąsiadów, nie lubił słuchawek to byłby wybór dla mnie. Może ktoś słuchał Ardento, to dokładnie takie brzmienie. Pewnie, że bardzo dobre. Ale do Głośniejszego posłuchania nie bardzo się nadają. To moje zdanie.

bodaj w 2016, miałem u siebie gościnnie Alter II, które pracowały m. in. z Art Audio Adagio w 30 m. 

Nie zauważyłem problemów przy wyższych poziomach. Natomiast zauważyłem skłonności do umownej tzw. muzykalności, choć ewidentnie okupionej brakiem zróżnicowania i sporym spadkiem min. impedancji w okolicach - jeśli dobrze pamiętam - 60 Hz co nie ułatwiało żywota lampom mocy.  

No cóż.., cud, miód i orzeszki w jednym, to rzadkość ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, tomek7776 napisał:

zalozyciel watku juz w innych klimatach

 

Chyba nie ma nic nagannego w założeniu osobnego wątku, gdzieś indziej, dla uzyskania odpowiedzi na inne pytanie. Notabene bardzo mnie frapującego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minutes ago, piano said:

bodaj w 2016, miałem u siebie gościnnie Alter II, które pracowały m. in. z Art Audio Adagio w 30 m. 

Nie zauważyłem problemów przy wyższych poziomach. Natomiast zauważyłem skłonności do umownej tzw. muzykalności, choć ewidentnie okupionej brakiem zróżnicowania i sporym spadkiem min. impedancji w okolicach - jeśli dobrze pamiętam - 60 Hz co nie ułatwiało żywota lampom mocy.  

No cóż.., cud, miód i orzeszki w jednym, to rzadkość ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Te napisy na zdjęciu umieściłeś, żeby każdy wiedział, że kolumny są malowane lakierem fortepianowym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, bogdanmazur napisał:

Chętnie odpowiem na twoje pytania. Zadaj je.

w moim poście #97 pytań całe mnóstwo. Nie dostrzegam w nich zagadek. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minutes ago, piano said:

w moim poście #97 pytań całe mnóstwo. Nie dostrzegam w nich zagadek. 

Skoro nie chcesz odpowiedzieć na pytanie o napisy, to może odpowiesz na takie - te szklanki na lampach to po to, by się lepiej przegrzewały?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, piorasz napisał:

Pewnie tak ale nie tylko. 
Mając u sobie jbl 4429 był pewien problem z basem. Za bardzo się wzbudzał a właściwie wpadał w rezonanse (to chyba bardziej trafne określenie). I nie chodzilo o mody pomieszczenia. Podobny efekt był w salonie, gdzie je wpierw słuchałem. Te kolumny nie mogą stać bezposrednio na metalowych podstawkach (drewnianych nie testowałem). Między obudowy kolumn a metalową podstawką trzeba dać coś bardziej miękkiego. U mnie się sprawdzają twarde połówki piłki do squasha. Może się to wydawać nieprawdopodobnie ale ten zabieg działa w 100%.
W przypadku moich obecnych jbl l100 century z nową zwrotnicą stosuję ten sam patent. 
Drugą sprawą jest przyłożenie się do ustawienia tych kolumn. Nie mogą być ani zbyt blisko ścian ani zbyt daleko - trzeba trochę nad tym popracować a efekty będą zadziwiające. 

Z mojego doświadczenia i z Twojego opisu dochodzę do wniosku, że głównym problemem są jednak proporcje pomieszczenia, mody itp. U mnie te kolumny grają w 38 m kw, 8,5x4,5x2,80 m, nie mam żadnych ustrojów akustycznych, ot zwykłe umeblowanie, miękka sofa, fotele, zasłony, dywan itp. typowy pokój dzienny z wypoczynkiem i częścią jadalną. Jakkolwiej bym nie ustawiał to kolumny grają dobrze lub bardzo dobrze, zarówno na wysokich 30 kg standach od Rogoza, jak i na lekkich zrobionych na wzór Jbl 100 classic, niskich i pochylonych pod kątem 5 st.  Nic się nie wzbudza, nie rezonuje, szkła w witrynce nie dzwonią, czyli po prostu mam szczęście, że przytrafił mi się przyjazny akustycznie salon. Jeśli miałem wcześniej jakieś problemy z innymi, poprzednimi kolumnami to ewidentnie z ich winy. Np kiedyś miałem Heco Statement, które po prostu walily basem i żadne ustawienie nie pomagało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Z mojego doświadczenia i z Twojego opisu dochodzę do wniosku, że głównym problemem są jednak proporcje pomieszczenia, mody itp. U mnie te kolumny grają w 38 m kw, 8,5x4,5x2,80 m, nie mam żadnych ustrojów akustycznych, ot zwykłe umeblowanie, miękka sofa, fotele, zasłony, dywan itp. typowy pokój dzienny z wypoczynkiem i częścią jadalną. Jakkolwiej bym nie ustawiał to kolumny grają dobrze lub bardzo dobrze, zarówno na wysokich 30 kg standach od Rogoza, jak i na lekkich zrobionych na wzór Jbl 100 classic, niskich i pochylonych pod kątem 5 st.  Nic się nie wzbudza, nie rezonuje, szkła w witrynce nie dzwonią, czyli po prostu mam szczęście, że przytrafił mi się przyjazny akustycznie salon. Jeśli miałem wcześniej jakieś problemy z innymi, poprzednimi kolumnami to ewidentnie z ich winy. Np kiedyś miałem Heco Statement, które po prostu walily basem i żadne ustawienie nie pomagało.
No nie do końca mnie rozumiesz.
Te rezonanse, o których pisałem występowały nawet w salonie Audio Styl w Katowicach w tym dużym pokoju odsłuchowym. Wychwyciłem to od pierwszych sekund grania tych kolumn. Należy zaznaczyć, że ten problem nie był na tyle upierdliwy by mniej wprawne ucho to wychwyciło. Gdy zwróciłem na to uwagę dzieląc się tym spostrzeżeniem z bardzo osłuchanym pracownikiem obsługi - ten bez chwili namysłu zgodził się a następnie obaj zgodnie potwierdziliśmy co naprawi tą drobną niedogodność.
Oczywistym jest fakt, że tak naprawdę wielu słuchaczy tych kolumn nawet nie zwróci na to uwagi. Ja w każdym razie jestem na takie coś bardzo wyczulony.
I żeby nikogo nie urazić to warto dodać, że w tym przypadku nie wykluczam też moich osobistych preferencji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, piorasz napisał:

No nie do końca mnie rozumiesz.
Te rezonanse, o których pisałem występowały nawet w salonie Audio Styl w Katowicach w tym dużym pokoju odsłuchowym. Wychwyciłem to od pierwszych sekund grania tych kolumn. Należy zaznaczyć, że ten problem nie był na tyle upierdliwy by mniej wprawne ucho to wychwyciło. Gdy zwróciłem na to uwagę dzieląc się tym spostrzeżeniem z bardzo osłuchanym pracownikiem obsługi - ten bez chwili namysłu zgodził się a następnie obaj zgodnie potwierdziliśmy co naprawi tą drobną niedogodność.
Oczywistym jest fakt, że tak naprawdę wielu słuchaczy tych kolumn nawet nie zwróci na to uwagi. Ja w każdym razie jestem na takie coś bardzo wyczulony.
I żeby nikogo nie urazić to warto dodać, że w tym przypadku nie wykluczam też moich osobistych preferencji.

Pamiętam jak pisałeś, źe Tobie dudniły array 1000 na Kind of Blue. Miałem te kolumny, próbowałem taki efekt wywołać u siebie nawet z użyciem potencjometru do basów i oczywiście te kolumny basu miały zbyt dużo ale dudnienia nie było i pokój się nie wzbudzał, więc chyba faktycznie Ty  jesteś wybitnie wyczulony albo ja wybitnie nie osłuchany:) .

Wszystko jest możliwe, a i tak zawsze decydują subiektywne preferencje i odczucia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pamiętam jak pisałeś, źe Tobie dudniły array 1000 na Kind of Blue. Miałem te kolumny, próbowałem taki efekt wywołać u siebie nawet z użyciem potencjometru do basów i oczywiście te kolumny basu miały zbyt dużo ale dudnienia nie było i pokój się nie wzbudzał, więc chyba faktycznie Ty  jesteś wybitnie wyczulony albo ja wybitnie nie osłuchany:) .
Wszystko jest możliwe, a i tak zawsze decydują subiektywne preferencje i odczucia.
Myślę, że po prostu źle ubieram w słowa to co słyszę. Spróbuję napisać inaczej na przykładzie Array 1000.
Tam jest bas za bardzo zaokrąglony (przynajmniej w tym zestawieniu, w którym słuchałem). Nie może być, że kontrabas Paula Chembersa na płycie Kind of Blue dominuje lub próbuje zdominować wyższe pasma innych instrumentów. Ja tak to odebrałem. Wydanie tego albumu, które przyniosłem do odsłuchu jest nagrane dość równo i nie ma mowy o dominacji jakiegokolwiek pasma.
Dlatego określiłem bas z tych kolumn jako dyskotekowy a całościowo dla mnie te kolumny zagrały za bardzo skrajami pasma.
Kultura grania 4429 czy droższych 4367 jest niewspółmiernie inna niż w Array 1000.
Oczywiście nie miałem okazji spróbować dopasować toru do Array 1000, gdyż mogłoby się okazać, że grają zupełnie odmiennie niż je oceniłem.
Uznałem jednak, że grając u kogoś w domu (bo tam ich słuchałem), ten ktoś chyba zbudował dla tych kolumn jak najlepszy tor.
Ostateczny wniosek dla mnie jest taki, że Array 1000 napewno nie będą się dobrze czuły w moich 20m choćby nie wiem jaką elektronikę do nich podłączać.
I to jest to o czym zawsze piszę i będę pisać - kolumny dobieramy do pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, piano napisał:

bodaj w 2016, miałem u siebie gościnnie Alter II, które pracowały m. in. z Art Audio Adagio w 30 m. 

Nie zauważyłem problemów przy wyższych poziomach. Natomiast zauważyłem skłonności do umownej tzw. muzykalności, choć ewidentnie okupionej brakiem zróżnicowania i sporym spadkiem min. impedancji w okolicach - jeśli dobrze pamiętam - 60 Hz co nie ułatwiało żywota lampom mocy.  

No cóż.., cud, miód i orzeszki w jednym, to rzadkość ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

piekny system.piekny

6 godzin temu, bogdanmazur napisał:

Chyba nie ma nic nagannego w założeniu osobnego wątku, gdzieś indziej, dla uzyskania odpowiedzi na inne pytanie. Notabene bardzo mnie frapującego.

czy ty czytasz swoje zalozone tematy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, piano napisał:

sporym spadkiem min. impedancji w okolicach - jeśli dobrze pamiętam - 60 Hz co nie ułatwiało żywota lampom mocy.

Wręcz przeciwnie, ułatwiało. To górki impedancji są dla lamp problemem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos cos wie o takich...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> 7776, 

dziękuję, ?

1 godzinę temu, tomek7776 napisał:

ktos cos wie o takich...

pewnie, że wiedzą, najwięcej chopy od JBL.

Maciek tylko liznął temat, bo miał, ale nie miał pieca co by grał do spółki po bożemu, a z lampą średnich mocy, to tak se. Miał nabyć, ale los chciał inaczej i Maciek kupił Altec/ GPA. 

Natomiast zawiozłem 4311 do znajomego w 25 m z mocnym tranem, zapamiętałem je b. sympatycznie, wręcz mnie trochę zaskoczyły.

 Wiem, audiofil, to ten co znajdzie nawet drzwi w lesie i do wszystkiego się czepi, ale z punktu widzenia przyjemności słuchania wypadły w moim odczuciu b. ciekawie, a za wydane 3400 zł, mega ciekawie. Fakt, udało mi się nabyć w dobrym stanie. 

Owszem, szczeny nie było, za to sporo muzyki w muzyce, a to sobie cenię najbardziej, niż ciągłe szukanie kurzu na strunach. 

Wielkiego hajendu na tym nie zbudujesz, świata nie podbijesz, ale czy trzeba? Za te$ dobrze zestawić, zszyć z pokojem i radochy na lata.  

Jak co pytać Chłopów od JBL'a doradzą co i jak do gara wrzucić, aby smakowało ?

Piorasz doradzał to i owo.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jbl 4411 to typowo monitory studyjne. To nowsza wersja jbl 4410. Odpowiednikiem 4410 w wersji konsumenckiej, przeznaczonej na użytek domowy są jbl l100 century.
4411 różnią się od tych dwóch przede wszystkim innym rozmieszczeniem głośników oraz zastąpieniem głośnika basowego nowszym z 123-x (gdzie w miejscu x znajduje się cyfra 1,2,3 - w zależności od wersji) na głośnik 2213.
Czy 2213 gra lepiej trudno powiedzieć bez porównań.

Ja bym dał im napewno nową, inną zwrotnicę oraz zaaplikował CC 77VDC || 77VDC na bateriach 9V.
Po tym zabiegu spada dość drastycznie skuteczność i trzeba dać im porządny wzmacniacz. Całościowo (licząc, że kolumny kupimy za około 4 tyś PLN) za około 8 tys PLN mamy granie na bardzo wysokim poziomie a dla niektórych to może być koniec poszukiwań.

Tyle w bardzo dużym skrócie i nieco upraszczając zagadnienie.

P. S.

Przydatny link poniżej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Errata.
Nie mogłem już edytować a wkradł się błąd. Oczywiście mowa była o JBL 4310,4311 a nie jak w poście powyżej 4410,4411 - cyferki mi się pomyliły :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, piano napisał:

 a autor mocno słodzi te kawę czy niekoniecznie, bo w nagłówku nic o zawartości cukru w cukrze, preferencjach, rodzajach przetworników, ile way, baso czy jakościolubny, szuka kurzu na strunach czy stawia na treść, pytań od metra..?

Hajend, nawet ten budżetowy, ma wiele twarzy. ?

-Pokój z adaptacją akustyczną 28m2

-Repertuar, jak już pisałem Jazz. Szeroko pojęty od Jamiroquai przez D.Foster po małe składy. Do tego Elektronika w stylu Kraftwerk, Yello...Głośno!

-Nie lubię bardzo niskiego basu. Natomiast górę pasma na granicy sybilantów.

-Od kolumn oczekuje niebanalnego wyglądu, dość dużej precyzji, bez podkolorowań. Mają "łupnąć" na koncercie Yello i czarować z Blu-ray Fostera słuchanej po cichu.

-Przetworniki nisko tonowe "duże" min 25cm. 

-Posiadam wydajny wzmacniacz 500w...Ale preferuje kolumny wysokoskuteczne, z doświadczenia stawiam na okolice 92dD. +/- 2dB.

Czy mogę podać jeszcze jakieś szczegóły?

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wybiorę Ci żony i kolumn ?, natomiast mogę podpowiedzieć kierunek mając na uwadze powyższe.

w tym obszarze cenowym + - z s/h proponuję m. in.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  średnia wartość używek ok. 30- 35 kilo pln

oraz równie muzykalne, choć w nieco odmiennej stylistyce;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

przy średniej wartości s/h ok. 5/6 kilo euro

Obie konstrukcje miałem u siebie i obie pracowały z b. mocną końcówką. 

W dużym uproszczeniu;

Model One oraz T&F Pharoach, wydają się produktami z gamy umownie przyjętych - muzykalnych, przy czym ten pierwszy, charakteryzuje się nieco większą transparentnością, wnikliwością niż Pharoach. Ten ostatni z mocnym amp wydał mi się nieco mniej wnikliwym w szczegół za to bardziej w treść, zwaną muzyką. 

Różnice konstrukcyjne są oczywiste, ale wolę skupić się na walorach sonicznych. 

 

 

indeksOne.MBL1.jpg

unnamed (5).jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.