Skocz do zawartości
IGNORED

Stereo do 8K wzmacniacz + kolumny


MrBlasterro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Poszukuję wzmacniacza i kolumn do kwoty 8K.

Słucham muzyki rock, metal i klasyczna.

Ciepłe brzmienie z mięciutkim basem.

Pokój 18mkw toteż myślę nad głośnikami podstawkami.

Sprzęt będzie wykorzystywany głownie do grania z cd marantz 63SE.

Wszystko ma być optykiem podpięte pod TV.

Wstępnie myślałem nad zestawem Rotela A14 + B&W 606 S2 anniversary Edition  takie coś koszt 6333zł

Macie jakieś inne propozycję bądź możecie coś powiedzieć o tym zestawie.

Z góry dziękuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, MrBlasterro napisał:

Witam serdecznie.

Poszukuję wzmacniacza i kolumn do kwoty 8K.

Słucham muzyki rock, metal i klasyczna.

Ciepłe brzmienie z mięciutkim basem.

Pokój 18mkw toteż myślę nad głośnikami podstawkami.

Sprzęt będzie wykorzystywany głownie do grania z cd marantz 63SE.

Wszystko ma być optykiem podpięte pod TV.

Wstępnie myślałem nad zestawem Rotela A14 + B&W 606 S2 anniversary Edition  takie coś koszt 6333zł

Macie jakieś inne propozycję bądź możecie coś powiedzieć o tym zestawie.

Z góry dziękuje.

tak jak piszą wcześniej, zestaw dobry do dobrze nagranej muzyki, przy gorszych jakościowo realizacjach, będzie to mocno słychać. Ja bym tez posłuchał u nas z kolumnami Elac Carina 243, będzie bardziej miękko niż na B&W. Do rocka i metalu chyba lepszy pomysł, no ale porównasz sam na odsłuchu. 

Zapraszamy do nas na odsłuchy ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

tak jak piszą wcześniej, zestaw dobry do dobrze nagranej muzyki, przy gorszych jakościowo realizacjach, będzie to mocno słychać. Ja bym tez posłuchał u nas z kolumnami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , będzie bardziej miękko niż na B&W. Do rocka i metalu chyba lepszy pomysł, no ale porównasz sam na odsłuchu. 

Zapraszamy do nas na odsłuchy ?

jestem umówiony do Katowic na odsłuch toteż przetestujemy różne warianty. Mam nadzieje że coś uda się dobrać w moich preferencjach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz 14 tak, kremówki i B&W nie ?  bo ciepła z tego będzie mało.

Polecam do niego coś na tekstylnej kopułce a do tego łatwiejsze do ustawienia np. Elac Debut

Reference B6. Mają BR na froncie, więc nie potrzebują dużo miejsca od tylnej ściany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audioburak

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!
Szukając ciepłego brzmienia, śmiało można pójść w Audiolaba 6000A lub Vincenta SV-500 ? 
Kolumny... Między innymi Heco Aurora 700, Monitor Audio Bronze 200, System Audio Saxo 60 ? 

Zapraszamy na odsłuchy i indywidualne wyceny!

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. 

57 minut temu, Q21 napisał:

Witaj!
Szukając ciepłego brzmienia, śmiało można pójść w Audiolaba 6000A lub Vincenta SV-500 ? 
Kolumny... Między innymi Heco Aurora 700, Monitor Audio Bronze 200, System Audio Saxo 60 ? 

Zapraszamy na odsłuchy i indywidualne wyceny!

Szkoda że mam tak daleko do was ze Śląska trochę daleko eh. Ten Vincent już oglądałem, wydawał się ciekawy. Byłem nastawiony na Cambridge cxa61 ale chciałem coś lepszego... Mimo wszystko. A lampa ma sens? Gdyby tak całościowo do 10k był budżet?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, audioburak napisał:

Elac Debut

Reference B6. Mają BR na froncie, więc nie potrzebują dużo miejsca od tylnej ściany.

grają sporo lepiej na górze od Debut B6.2, jednak do B&W 606 s2 im jeszcze trochę brakuje ? B&W 606 z Rotelem A14 to dobre zestawienie i wcale nie musi być zbyt jasne. Warto posłuchać. Aktualnie ten zestaw jest w bardzo przystępnej cenie. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, MrBlasterro napisał:

jestem umówiony do Katowic na odsłuch toteż przetestujemy różne warianty. Mam nadzieje że coś uda się dobrać w moich preferencjach.

To zapraszam do Sosnowca posłuchać mojego zestawu. 

Wyjdzie dużo taniej a może okazać się że to jest to ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem w katowickim Top HiFi  rotela A14 z B&W606 i jak lubisz miękko na basie to ten zestaw nie jest dla Ciebie.

Słuchałem w tym samym salonie rotela A14 z elac carina 243 i tu już było miękko, ale jak dla mnie aż za bardzo, ale Tobie może to podejdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, MrBlasterro napisał:

Szkoda że mam tak daleko do was ze Śląska trochę daleko eh. Ten Vincent już oglądałem, wydawał się ciekawy. Byłem nastawiony na Cambridge cxa61 ale chciałem coś lepszego... Mimo wszystko. A lampa ma sens? Gdyby tak całościowo do 10k był budżet?

Wzmacniacz lampowy ma także jak najbardziej sens i warto byłoby rozważyć między Yaqin MS30l a Fezz Audio Silver Luna, która zagra dynamiczniej. Jeśli wybór miałby paść na monitory to koniecznie posłuchaj Pylon Audio Diamond Monitor, które świetnie zgrywają się z Fezzem oferując dynamiczne i muzykalne brzmienie z nisko schodzącym basem. W przypadku Yaqina dobrze zgrywają się Audio Physic Classic 3 lub Monitor Audio Silver 100. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Q21 napisał:

Wzmacniacz lampowy ma także jak najbardziej sens i warto byłoby rozważyć między Yaqin MS30l a Fezz Audio Silver Luna, która zagra dynamiczniej. Jeśli wybór miałby paść na monitory to koniecznie posłuchaj Pylon Audio Diamond Monitor, które świetnie zgrywają się z Fezzem oferując dynamiczne i muzykalne brzmienie z nisko schodzącym basem. W przypadku Yaqina dobrze zgrywają się Audio Physic Classic 3 lub Monitor Audio Silver 100. 

Ten fezz mi się podoba. Można coś dokupić żeby to pod tv podpiąć? Bo na tym też mi zależy aczkolwiek wiem że szkoda lamp w takim wypadku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

biorąc pod uwagę jakiego dźwięku oczekujesz sprawdziłbym włoski wzmacniacz hybrydowy Unison Unico Primo z kolumnami Audio Physic Classic 3. Moim zdaniem to bardzo udane połączenie, co do kolumn znajdziesz tu kilku posiadaczy tych kolumn. 

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem audiolab 6000a z q21 w outlecie był więc fajna okazja. Teraz czas na kolumny...

Mam na oku:

+Dark knight 2 killer w swojej klasie

+Dynaudio mt20 dedykowane podobno

+Monitor audio silver 100 

+Elac Carina 243.4 drogie ale czy za tym pójdzie jakość? 

+Kef ls50 meta w tych pokładam nadzieję że będą super grać z audiolab. Fajne minimalistyczne.

Co sądzicie panowie o tych kolumnach wymienionych wyżej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post # 10 a jest też wątek:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, MrBlasterro napisał:

+Kef ls50 meta w tych pokładam nadzieję że będą super grać z audiolab. Fajne minimalistyczne.

Z tego co wiem, aby dobrze zagrały potrzebują mocnego wzmaka aby dobrze zagrały, patrząc na parametry Twojego Audiolaba kierowałbym się w stronę kolumn o wyższej efektywności. Dodatkowo nie podoba mi się w nich pasmo przenoszenia tylko 79Hz

19 minut temu, MrBlasterro napisał:

+Elac Carina 243.4 drogie ale czy za tym pójdzie jakość? 

Też lubią się z mocnymi wzmakami jak KEFy

Z tych co wymieniłeś to wygląda że najłatwiejsze do napędzenia będę Knight, a potem Monitor Audio

 

Do sprawdzenia dorzuciłbym:

Audio Physic Classic 3, Pylon Diamond Monitor

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Kefy ls50 miałem okazję słuchać i powiem że zrobiły na mnie wrażenie ale z basem miały problem tzn był on jakiś taki chudy ale być może to była wina akustyki pokoju w jakim je słuchałem.

Nie wiem ile kasy Ci zostało na kolumny ale ja bym zainteresował się konstrukcjami s16hz lub YB Audio ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, MrBlasterro napisał:

Zakupiłem audiolab 6000a z q21 w outlecie był więc fajna okazja. Teraz czas na kolumny...

A z jakimi kolumnami słuchałeś tego audiolaba skoro się na niego zdecydowałeś? Czy był to zakup w ciemno?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Maraudio napisał:

A z jakimi kolumnami słuchałeś tego audiolaba skoro się na niego zdecydowałeś? Czy był to zakup w ciemno?

Wziąłem w ciemno czytając jaki ma charakter grania z testów. Wydaje się że będzie dobrze a jak nie to 2tyg mam na zwrot. W tej cenie próżno szukać czegoś nowego. Na kolumny mogę i 5tyś przeznaczyć. Zostaje odsłuch i zobaczymy czy to to. Kolumny zacznę testować i pewnie coś wybiorę ciekawego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.01.2021 o 19:25, MrBlasterro napisał:

Wziąłem w ciemno czytając jaki ma charakter grania z testów. Wydaje się że będzie dobrze a jak nie to 2tyg mam na zwrot. W tej cenie próżno szukać czegoś nowego. Na kolumny mogę i 5tyś przeznaczyć. Zostaje odsłuch i zobaczymy czy to to. Kolumny zacznę testować i pewnie coś wybiorę ciekawego.

Zakupy audio w ciemno są dość ryzykowne. Polecam podjechać sobie do salonu i odsłuchać kilku systemów. Po co to odsyłać i kopać się z kurierami. Czas, zachód głowy i niekiedy jeszcze problemy.

Kwota na kolumny jest pokaźna. Wiele konstrukcji znajdziemy w tym budżecie takich jak Oberon 7, Aurora 700/1000, Monitro Audio Bronze 500, KEF Q750, Fyne Audio F501, Focal Chora 816, Polk Audio S60.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrBlastero jeżeli masz blisko do salonu  TOP HI FI& Video Desing i masz czas to weź Audiolaba pod pachę i posłuchaj go z kolumienkami Mission z serii ZX-2 lub wyżej może Tobie przypasują , ja jestem zadowolony z takiego połączenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

również uważam, że dobrym wyborem do tego wzmacniacza z kolumn podstawkowych mogą być Audio Physic Classic 3. Często je łączymy z tym wzmacniaczem. 

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Eemeryt napisał:

MrBlastero jeżeli masz blisko do salonu  TOP HI FI& Video Desing i masz czas to weź Audiolaba pod pachę i posłuchaj go z kolumienkami Mission z serii ZX-2 lub wyżej może Tobie przypasują , ja jestem zadowolony z takiego połączenia.

Moje wskazówka - proponuje wybrać się do niezależnego salonu gdzie znajdziesz szerszą ofertą kolumn/wzmacniaczy o których pisałem wyżej. Niektóre sklepy są ograniczone co do sprzętu który prowadzą w dystrybucji więc możesz nie odsłuchać wszystkich propozycji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie musi zaraz kupić w/w przeze mnie kolumny , a z drugiej strony czy Twój salon jest nie zależny? Slyszałeś zestawienie które sprzętu które przedstawiłem? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Eemeryt napisał:

Przecież nie musi zaraz kupić w/w przeze mnie kolumny , a z drugiej strony czy Twój salon jest nie zależny? Slyszałeś zestawienie które sprzętu które przedstawiłem? 

Ja tylko napisałem podpowiedź co do mojego posta. Treść informacyjna, by klient miał szerszą ofertę odsłuchową. Co do twojej zestawienia również zachęcam do posłuchania!

5 minut temu, Eemeryt napisał:

a z drugiej strony czy Twój salon jest nie zależny?

Ma w ofercie marki wielu dystrybutorów. Nie ogranicza się do jednego. Nie bierz tego jako atak, tylko informację ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może również sprawdzić u tego z ograniczoną ofertą ..?. Nie jestem z tych którzy zaraz biorą do siebie odmienne zdanie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek jadę na odsłuch paru zestawów kolumn do swojego rodzimego sklepu. Człowiek zajmuje się tam dźwiękiem ponad 30 lat więc ufam tej firmie. Co będzie?

Focal aria 906,elac, monitor audio silver 100, dYnaudio emit 20, audiovector qr1, klipsch 600m myślę że wybór spory jak na "mały sklep". Zdam relacje co do tych głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj MrBlasterro

Zajrzyj tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Za takie kolumny w sklepie musiałbyś zapłacić +50% ceny. Sam posiadam kolumny podstawkowe tego konstruktora/producenta i ani myślę już szukać dalej.

Możesz wypożyczyć do domu na odsłuch za kaucją, jeśli Ci nie podpasują to odsyłasz (kasa wraca na Twoje konto) więc nic nie ryzykujesz.

Jeśli będą to kolumny nowe to daj im pograć przynajmniej tydzień. Możesz w tym samym czasie wypożyczyć coś z salonu audio i porównać bezpośrednio u siebie z BMN.

Twoje pomieszczenie, własne uszy oraz preferencje brzmieniowe znaczą o wiele więcej niż jakiekolwiek porady. Powodzenia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, MrBlasterro napisał:

Focal aria 906,elac, monitor audio silver 100, dYnaudio emit 20, audiovector qr1, klipsch 600m myślę że wybór spory jak na "mały sklep". Zdam relacje co do tych głośników.

Cała lista kolumn jest mega ciekawa. Z tego na pewno wybierzesz coś dla siebie. Osobiście twierdzę że Arie ciężko będzie ograć ? 

22 godziny temu, Eemeryt napisał:

Ale może również sprawdzić u tego z ograniczoną ofertą ..?. Nie jestem z tych którzy zaraz biorą do siebie odmienne zdanie ?

Tak jak napisałem można też u innych nie bronię, nawet zachęcam. W ten czas klient wie czego finalnie chce ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.