Skocz do zawartości
IGNORED

Stereo do 8K wzmacniacz + kolumny


MrBlasterro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem po pierwszym przesłuchaniu. Podzielę się opinią i krótkim spostrzeżeniem.

Na pierwszy pojedynek poszły:

Monitor audio silver 100

Vs 

Elac Uni-Fi BS U5.

Po odsłuchu wygrywa elac.

Elac - Gra równo, lekko ocieplony bas tak uniwersalnie. Środek całkiem dobry.

Monitory brzmiały jak by się dusiły. Brak melodyjności. Szkoda... Suchy dźwięk i za jasne granie. Bardzo się rozczarowałem.

Test 2

Elac vs dynaudio emit 20

Byłem bardzo ciekawy, gdyż dużo piszę się na forach zachodnich o świetnym połączeniu właśnie emit20 z audiolabem.

Tutaj już przy pierwszych rifach gitarowych słyszałem piękna melodyjności. Bas miększy niż w elac i cudownie miękko dudnił. Środek szczegółowy. Bardzo ładnie i lepiej niż elac to zabrzmiało. 

Audiovector qr1 vs dynaudio

Teraz przyszedł czas na głośniki, które cenowo dużo droższe Audio Vector qr1.  I tutaj zaskoczenie bo pomimo świetnej melodyjności, równym graniu czegoś jednak zabrakło. Środek dużo gorszy niż w dynaudio i jaśniejsze granie, które jednak nie kaleczyło uszy.

Koniec batalii? Już myślałem że tak ale Pan Jarek mówi "dobra to zrobimy zagwozdkę"

Doszły focale .... No nie i jeszcze raz nie no za jasno za ostro.

Dumnym krokiem Pan Jarek chowa focale i przynosi bonus mówiąc to może grać fajnie z audiolabem.

Padło na ostatnie kolumny Heco celan revolution 3.

Heco vs dynaudio

Pierwszy kawałek, drugi, trzeci. Siedzę słucham i .... Tak zagrały świetnie z audiolabem. Zgrywają się pięknie. Melodyjne, ciepło, miękko to co lubię. Moc czuć z każdym jednym rifem i wokalem. Byłem zachwycony bo w końcu jest coś co z dynaudio konkuruje. Średnica w Heco wysunięta, wokal mocniejszy.

Kable: srebro nie pasowało audiolabowi

Odtwarzacz CD był podstawowy Marantz 5005

Co grało:

dire straits - BiA

Metallica - master o puppets, unforgiven

Avantasia - farewell, glory of rome

Max Richter - cztery pory roku Vivaldi 

Stochfisch 

 

Werdykt jest taki że rozum mówi Heco ale serce zostaje przy dynaudio. Obydwie pary kolumn zgrywają się pięknie z audiolabem 6000A. Wybór ciężki. Przypuszczam że posłucham jeszcze tych kolumn aby podjąć ostateczną decyzję.

Jeżeli ktoś ma pytanie to proszę pisać.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bowersy 606 Anniversary zagraja lepiej niż te Elaci, ważne tylko, aby wzmacniacz nie miał twardego basu i nie grał zbyt jasno, a seria wyżej i odpowiednik gabarytowy 706s2 je zmiata ? Przekonaj się sam ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  zagraja lepiej niż te Elaci, ważne tylko, aby wzmacniacz nie miał twardego basu i nie grał zbyt jasno, a seria wyżej i odpowiednik gabarytowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) je zmiata ? Przekonaj się sam ?

Elac nie biorę pod uwagę już. Jeżeli już to interesuje mnie bardziej porównanie dynaudio vs bowers.

Bowersy raczej ciepło nie grają więc wątpię że przebija dynaudio czy Heco.

Wiadomo ucho najlepszym wyznacznikiem ale audiolab jest jasny i moim skromnym zdaniem bowers zachowa się jak focal i góra będzie za duża ale oczywiście mogę się mylić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MrBlasterro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, MrBlasterro napisał:

Wiadomo ucho najlepszym wyznacznikiem ale audiolab jest jasny i moim skromnym zdaniem bowers zachowa się jak focal i góra będzie za duża ale oczywiście mogę się mylić.

Skoro tak jasno gra Audiolab, to 606 pewnie będą grały zbyt jasno i twardo, ale zobacz też serię 700, bo tam już dźwięk jest nie tak jasny

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.01.2021 o 10:58, MrBlasterro napisał:

bowers zachowa się jak focal i góra będzie za duża ale oczywiście mogę się mylić.

im nowsza seria B&W tym góra bardziej zrównoważona i mniej błyszcząca. W przypadku Focala, jest odmienna tendencja. Patrz seria schodząca Chorus na Chora...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć,

sprawdź jeszcze z tym Auidolabem Audio Physic Classic 3, to bardzo dobre połączenie. Klienci często parują ze sobą te dwie marki.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.01.2021 o 14:13, MrBlasterro napisał:

Witam serdecznie.

Poszukuję wzmacniacza i kolumn do kwoty 8K.

Słucham muzyki rock, metal i klasyczna.

Ciepłe brzmienie z mięciutkim basem.

Pokój 18mkw toteż myślę nad głośnikami podstawkami.

Sprzęt będzie wykorzystywany głownie do grania z cd marantz 63SE.

Wszystko ma być optykiem podpięte pod TV.

Wstępnie myślałem nad zestawem Rotela A14 + B&W 606 S2 anniversary Edition  takie coś koszt 6333zł

Macie jakieś inne propozycję bądź możecie coś powiedzieć o tym zestawie.

Z góry dziękuje.

Roksan Caspian M1 lub 2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Odkopię nieco temat.

@MrBlasterro - coś udało się więcej posłuchać/zdecydować? Bo śledziłem wątek przez jakiś czas i widzę że cisza póki co :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.