Jump to content
IGNORED

Kupię nowy Technics SL-1500C (oddam Project Xpression w rozliczeniu) - Kraków

Bartek75
 Share

Recommended Posts

Posted (edited)

Chciałbym zamienić Pro-ject Xpression na Technics SL-1500C (z dopłatą). Szukam sklepu w Krakowie, który sprzedałby mi Technics SL-1500C, zamontował do Technicsa wkładkę Ortofon 2M bronze (mam ją zamontowaną w Pro-Ject Xpression) i wziął mojego Pro-jecta (bez wkładki) w rozliczeniu. Kogo polecacie?

Edited by Bartek75

• Bartek75 changed the title to Kupię nowy Technics SL-1500C (oddam Project Xpression w rozliczeniu) - Kraków
9 godzin temu, Bartek75 napisał:

Chciałbym zamienić Pro-ject Xpression na Technics SL-1500C (z dopłatą). Szukam sklepu w Krakowie, który sprzedałby mi Technics SL-1500C, zamontował do Technicsa wkładkę Ortofon 2M bronze (mam ją zamontowaną w Pro-Ject Xpression) i wziął mojego Pro-jecta (bez wkładki) w rozliczeniu. Kogo polecacie?

Słuchałeś Bronza na tym Technicsie u siebie ?

9 godzin temu, bolo_senor napisał:

gerwazego ?

Nie wywołuj wilka ...

8 godzin temu, bolo_senor napisał:

z mechanicznego punktu widzenia nawet koniem możesz napędzać .

aleś błysnął

4 godziny temu, bolo_senor napisał:

bo co ty wiesz o koniach.

bolo,  jak niekiedy coś pierdykniesz to wszystko opada.

faktycznie konia się za paski trzyma, lejce na to mówią

10 godzin temu, bolo_senor napisał:

a jest technics plastikowy

Kup sobie najpierw Technicsa żeby takie teksty pisać.

W starych modelach to może 10 % masy, reszta to stopy aluminium, stal , guma i kompozyty.

Obudowa SL-1500C ma solidny wygląd już po pierwszym spojrzeniu. Na pewno nie jest to plastikowe pudełko jak wiele klonów SL-1200 wyprodukowanych w ostatnich latach w trakcie nieobecności firmy i dostępnych aktualnie na rynku. Pozorna prostota obudowa ukrywa mieszankę odlewanego aluminium, ABS i włókna szklanego, które współpracują ze sobą tworząc konstrukcję dwuwarstwową aby zoptymalizować sztywność i kontrolować wibracje. Technics od wielu lat wykorzystuje tę sprawdzoną konstrukcję przy produkcji gramofonów. Na spodzie obudowy umieszczone są cztery stopki tłumiące drgania, które zbudowane są z czterech części: obudowa ze stożkową sprężyną naciskową pośrodku, gumowy amortyzator z gwintem w kierunku ramy i amortyzująca poduszka na dole. Stopki mają regulowaną wysokość.
Źródło: 

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

3 minuty temu, 4321 napisał:

a no mam sl-5 , jakbyś nie nazwał tego plastiku , to dalej jest to plastik nie żaden kompozyt , czy włókno szklane ? A marketing jest od tego by by z gówna zrobić złoto. Ja w technicsowe wymysły nie wierze ty masz swoje zdanie ja swoje. 

W każdym razie jak na plastik jest dobrej jakości.

13 minut temu, 4321 napisał:

Obudowa SL-1500C ma solidny wygląd już po pierwszym spojrzeniu

tylko po spojrzeniu , bo jak dotkniesz cały urok pryska.

2 godziny temu, bolo_senor napisał:

a no mam sl-5

Kupiłeś sobie plastikowy rekwizyt teatralny z ciekawości ?

2 godziny temu, bolo_senor napisał:

tylko po spojrzeniu , bo jak dotkniesz cały urok pryska.

Tego SL 1500C  macałeś ?

Technics SL 1500C - obudowa i tłumik drgań

Odlana metodą kokilową podstawa jest na sztywno zintegrowana ze specjalnym materiałem dwuwarstwowym stanowiącym połączenie tworzywa ABS i włókna szklanego. Tłumik drgań zbudowano ze sprężyny i elementów gumowych. 

Źródło: 

Hidden Content

Odlewanie kokilowe – jedna z metod odlewania metali, polegająca na odlewaniu do metalowej formy trwałej (tzw. kokili). Wypełnienie formy następuje pod wpływem ciśnienia hydrostatycznego ciekłego metalu. Właściwości tak otrzymanych odlewów są lepsze niż przy odlewaniu do form piaskowych z uwagi na większą dokładność wymiarową odlewu, mniejszą chropowatość powierzchni, lepsze właściwości mechaniczne. Odlewanie kokilowe stosuje się głównie do metali i stopów metali nieżelaznych, w szczególności do stopów cynku, miedzi, aluminium, ołowiu, pewteru i cyny.

Kup lub pomacaj chociaż jeden model:  Technics SL- 1200,1300, 1301, 1400,1401,1500,1501, 1600, 1700,1800, 1600 MkII, 1700 MKII, 1800MKII Q-2, Q3 a zobaczysz ile tam jest żelastwa.

12 minut temu, 4321 napisał:

Kupiłeś sobie plastikowy rekwizyt teatralny z ciekawości ?

z ciekawości.

Odlana metodą kokilową podstawa jest na sztywno zintegrowana ze specjalnym materiałem dwuwarstwowym stanowiącym połączenie tworzywa ABS i włókna szklanego.

takie bzdury i w sl-5 są , to dalej plastik nawet jakby z łajnem wymieszali.

zobaczysz ile tam jest żelastwa.

jeżeli góra jest z aluminium to jest ok , jeżeli to ten ich super-hiper plastik to szkoda zachodu.

Edited by bolo_senor

W dniu 9.01.2021 o 16:49, bolo_senor napisał:

to tylko napęd , z mechanicznego punktu widzenia nawet koniem możesz napędzać .

No ja nigdy nie słyszałem że gramofon audiofilski to tylko pasek, chyba że kolejny bzdurny stereotyp.

Gramofon ma mieś dobry napęd choćby ze snopowiązałki.

Z tego co wiem to Technicsy miały najlepsze napędy, więc trop niezły.

W dniu 9.01.2021 o 14:53, Bartek75 napisał:

Popełniłeś błąd- powinieneś założyć pochlebny wątek na temat swojego Projecta co pozwoliłoby Ci go świetnie sprzedać (tak robią handlarze z forum). Nastepnie kupiłbyś sobie Technicsa jakiego bys zechciał- porada gratis.

12 godzin temu, abandonin napisał:

No ja nigdy nie słyszałem że gramofon audiofilski to tylko pasek, chyba że kolejny bzdurny stereotyp.

Gramofon ma mieś dobry napęd choćby ze snopowiązałki.

choć jeden załapał.

11 godzin temu, abandonin napisał:

Popełniłeś błąd- powinieneś założyć pochlebny wątek na temat swojego Projecta

nie przeszło by ?

W dniu 10.01.2021 o 18:27, 4321 napisał:

W starych modelach to może 10 % masy, reszta to stopy aluminium, stal , guma i kompozyty.

Obudowa SL-1500C ma solidny wygląd już po pierwszym spojrzeniu. Na pewno nie jest to plastikowe pudełko jak wiele klonów SL-1200 wyprodukowanych w ostatnich latach w trakcie nieobecności firmy i dostępnych aktualnie na rynku. Pozorna prostota obudowa ukrywa mieszankę odlewanego aluminium, ABS i włókna szklanego, które współpracują ze sobą tworząc konstrukcję dwuwarstwową aby zoptymalizować sztywność i kontrolować wibracje. Technics od wielu lat wykorzystuje tę sprawdzoną konstrukcję przy produkcji gramofonów. Na spodzie obudowy umieszczone są cztery stopki tłumiące drgania, które zbudowane są z czterech części: obudowa ze stożkową sprężyną naciskową pośrodku, gumowy amortyzator z gwintem w kierunku ramy i amortyzująca poduszka na dole. Stopki mają regulowaną wysokość.
Źródło: 

Hidden Content

Powiedz mi czy ty miałeś w użyciu ten model prze dłużej niż miesiąc? 

Jeśli nie miałeś, to twoja opinia nic nie jest warta ?

?>Magia winyla wiecznie żywa<  ?

Godzinę temu, bolo_senor napisał:

to jak gerwazy zamienisz swojego technicsa na pj-ta ?

Nie

Kupiłem kolejnego, tym razem dla odmiany w kolorze ciemnym, Technicsa z ramieniem SME III

W dość ciekawej konfiguracji ?  

Swoją drogą, te Technicsy w wersji bez ramienia, SL-151 MK2/SL-152 MK2 to są świetne gramofony. Ciężkie masywne, precyzyjne wykonane, z drewnianym wnętrzem i podstawą, z dynamicznie indywidualnie wyważonym talerzem.

Wersja tego gramofonu z ramieniem, jest gorsza, raz nie jest drewniana, dwa, w tym gramfonie często, bardzo często pada jedna z zębatek napędu ramienia, no i ramię, to nie ta klasa co SME III    

Hidden Content

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edited by Winylomaniak

Jak się ma taka 150 z ramieniem SME III, do współczesnego Technicsa SL 1500C, który nawiązuje do wersji 1500 MK2?

Nijak się ma, to dwie zupełnie różne klasy  gramofonów, daleko różne, nie sposób porównywać  ?  

Pytanie, niezmiennie, jest to samo, wysokiej klasy używka, ale w wieku lat 40, czy przyzwoita budżetówka, ale  sztuka nówka (w tym porównaniu za cenę x2)

Tutaj każdy musi podjąć decyzję sam ?

Edited by Winylomaniak

7 godzin temu, Winylomaniak napisał:

Powiedz mi czy ty miałeś w użyciu ten model prze dłużej niż miesiąc? 

SL 1500C  nie miałem, a pozostałe wymienione miałem lub mam.

7 godzin temu, Winylomaniak napisał:

to twoja opinia nic nie jest warta

Raczej cytat z podanego źródła:

Hidden Content

Hidden Content

Może tam kłamstwa napisali ?  

Wracając do tematu ?

Gramofon PJ wystawić w licytację na Allegro, wraz z wkładką, osobno.

Nie, Ortofon Bronze to nie jest zła wkładka, tylko ona nie nadaje się, z racji podatności do tego Technicsa ?  

22 minuty temu, 4321 napisał:

SL 1500C  nie miałem, a pozostałe wymienione miałem lub mam.

Raczej cytat z podanego źródła:

Hidden Content

Hidden Content

Może tam kłamstwa napisali ?  

Trzeba widzieć, ze z trzech warstw, tłumiących, stosowanych model 1200G, pozostałą tylko 1 warstwa, ramię, to zupełnie inna klasa niż stosowane w modelu wyższym czyli 1200GR. Talerz i silnik to również nie to samo.  Mimo to, silnik talerz, działa świetnie, reszta już taka świetna nie jest....   

To wszystko od razu widać, słuchać i czuć, nawet bardzo. Ale, jak na najniższy model w ofercie, jest to bardzo dobry gramofon... warty pieniędzy które trzeba za niego zapłacić.

ps: funkcja półautomatu, w tym modelu,  może doprowadzić człowieka do zejścia z tego świata, jest to fatalnie rozwiązane, dramat, ale można ten mechanizm wyłączyć ?              

Edited by Winylomaniak

Godzinę temu, Winylomaniak napisał:

Pytanie, niezmiennie, jest to samo, wysokiej klasy używka, ale w wieku lat 40, czy przyzwoita budżetówka, ale  sztuka nówka

Wole stare.

51 minut temu, Winylomaniak napisał:

Ale, jak na najniższy model w ofercie, jest to bardzo dobry gramofon... warty pieniędzy które trzeba za niego zapłacić.

Też tak myślę.