Skocz do zawartości
IGNORED

Uwagi do projektu: Visaton + Morel


adse

Rekomendowane odpowiedzi

Po dłuższej przerwie kolejny etap, ścianki górna, dolna, i boczne są już sklejone, i wyklejone matami bitumicznymi. Jedna warstwa zwykłej maty jak na fotce, a na niej warstwa maty z filcem.

Na razie cyfrówki nie mam więc fotek nie ma.

 

Martwi mnie objętość skrzynek :( Z planowanych wstępnie około 18-19 litrów (bo zmniejszyć/wypełnić zawsze łatwiej), po wyklejeniu matami zrobiło się zaledwie 15 litrów:( Nie spodziewałem się, że maty aż tyle z objętości zeżrą...

Hmmm.... wydaje mi się, że będzie za mało:(

Ktoś mnie pocieszy?

... bo jeszcze mógłbym przednią ściankę wyciąć, i na przód wkleić jeszcze jedną przednią ściankę... zyskałbym w ten sposób niecały litr objętości... warto tak zrobić czy nie?

 

Albo już zaczynam kombinować, żeby na górze wyciąć otwór i dokleić jakąś kombinowaną kopułę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Korzystając z pożyczonej cyfrówki przedstawiam kolejny etap działań. Popróbowałem fornirowania ;) Na razie tylne ścianki, dla nabrania wprawy.

 

Malowanie lakierobejcą Dulux, pędzlem, na razie nie daje zadowalających efektów. Na zdjęciu jeszcze wygląda w miarę, ale na żywo jak na razie jest nie do przyjęcia. Pocieszam się, że to dopiero po pierwszym malowaniu. Przeszlifuję dokładnie i może będzie lepiej...

 

Tak powoli mi idzie robotka przy skrzynkach, że zdażyłem już zamówić Vify M18WH. A więc najpierw będzie Vifa + Morel, a Visatony jeszcze poczekają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-5735-100003394 1170274606_thumb.jpg

post-5735-100003395 1170274604_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wgląd do środka na maty z filcem. Tylną ściankę wykleję filcem dopiero jak już będą otwory na BR i zaciski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

>misiomor, 15 Kwi 2005, 13:34

>Innemi słowy ten Visaton będzie po prostu charczał przy średnio głośnym słuchaniu.

 

A napiszę, co mi tam, co myślę o takich fachowych wypowiedziach jak powyższa...

 

Ten Visaton, co jakoby zdaniem Misiomora będzie charczał przy średnio głosnym słuchaniu, grał u mnie i nijak nie chciał zacharczeć nawet przy chwilowym odkręceniu gałki wzmacniacza na max. Było oczywiście już tak głośno, że nie dałoby się tak słuchać muzyki. Przynajmniej nie w moich 18 metrach kwadratowych.

A co do brzmienia kolumn z tym Visatonem, to nie tylko moim zdaniem nie miały konkurencji w swojej cenie. Ale oczywiście tu wchodzi w grę kwestia gustu o którym nie ma co dyskutowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

adse, patrzac na daty wpisow oznacza ze kolumny sa juz gotowe, i na Visatonach? czy na Vifach? podziel sie fotkami i szczegolami jak graja :-) tez niedlugo przymiezam sie do zrobienia swoich pierwszych kolumn, ale bedzie to duzo prostrza konstrukcja bazujaca na Radmorach LS-10 czyli Tesla i Peerles - wybor podobnie jak u ciebie, po prostu Peerlesy juz mam a Tesle mozna dosyc tanio kupic, wiec jak na pierwszy raz mysle ze to dobry wybor :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie sa jeszcze gotowe, bo nijak nie moge sie zdecydowac czy wycinac otwor pod Visatona czy pod Vife ;)

Visaton wiem jak może zabrzmieć, i mnie ciagnie do niego, ale Vife tez bym chetnie wyprobowal, bo powinna byc jeszcze wyraznie lepsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADSE ->w praktyce na pewnych nagraniach wyjdą minusy małego wychylenia tego visatona. Ciekawe czy znajdą się jeszcze ludzie którzy uważają że wraz z maleniem Xmax polepsza się średnica ... ktoś kiedyś i gdzieś o tym dyskutował (napewno nie nia lukarze,bo wtedy to DIY tu raczkowało)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.