Skocz do zawartości
IGNORED

Ekran Projekcyjny Elektryczny


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Martin o gustach sie nie dyskutuje ?wazne, ze widac gdzie stąpasz 

Nawet jak kupisz cianki projek i ujowy ekran to obraz i tak bedzie lepszy jak np. tu 

az dziw, ze kolumny czarne.... a moze juz wymienił na biołe altuski ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hifibloke napisał:

Martin o gustach sie nie dyskutuje ?wazne, ze widac gdzie stąpasz 

Nawet jak kupisz cianki projek i ujowy ekran to obraz i tak bedzie lepszy jak np. tu 

az dziw, ze kolumny czarne.... a moze juz wymienił na biołe altuski ?

I właśnie do takich pomieszczeń wymyślono ekrany ALR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Lobo Srobo napisał:

I właśnie do takich pomieszczeń wymyślono ekrany ALR.

Tak, choc ja uzywam wlasnie alr w jaskini. Wczesniej miałem trzy zwykle ekrany i z zadnego nie bylem w pelni zadowolony.  Teraz predzej sie zaszczepie jak zmienie alra ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martin o gustach sie nie dyskutuje wazne, ze widac gdzie stąpasz 
Nawet jak kupisz cianki projek i ujowy ekran to obraz i tak bedzie lepszy jak np. tu 
az dziw, ze kolumny czarne.... a moze juz wymienił na biołe altuski
To już jest kryminał

(Ten pokój na YouTube).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martin a jaki planujesz kupić projektor i jaki masz budżet czy myślisz o zakupie w systemie ratalnym czy gotówka jak by co to mam dobry kontakt do opiekuna z banku który mi załatwiał 120 tys zł kredytu na kino. Więc wiesz jakby co to priv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hifibloke napisał:

Tak, choc ja uzywam wlasnie alr w jaskini. Wczesniej miałem trzy zwykle ekrany i z zadnego nie bylem w pelni zadowolony.  Teraz predzej sie zaszczepie jak zmienie alra ?

Kwestia gustu.  Ja tam jakos zbytnio zalet alr w jaskini nie widze, a nawet wrecz przeciwnie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Lolo2 napisał:

Kwestia gustu.  Ja tam jakos zbytnio zalet alr w jaskini nie widze, a nawet wrecz przeciwnie ?

Dlatego warto samemu wyprobowac 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hifibloke napisał:

Dlatego warto samemu wyprobowac 

Pewnie masz racje... ??    ?    ?    ?   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, hifibloke napisał:

Tak, choc ja uzywam wlasnie alr w jaskini. Wczesniej miałem trzy zwykle ekrany i z zadnego nie bylem w pelni zadowolony.  Teraz predzej sie zaszczepie jak zmienie alra ?

Nie dla kazdego jest ekran typu magicscreen jeżeli ktoś ma bardzo kłopotliwe dojście do sali kinowej po stromych schodach w dodatku na wąskim korytarzu to nie wniesie i nie zamontuje takiego ekranu przez okno to też nie do końca trafiony pomysł no chyba że chcemy zdenerwować sąsiada. Takie ekrany ALR są tylko na gotowo i takie są dostarczane do klienta i producent ma w dup... czy się zmieści w korytarzu czy na klatce schodowej, dlatego jest to najgorsze rozwiązanie przynajmniej dla mnie było.

Więc na ratunek przyszedł Adeo lub Kauber wybrałem Adeo bo sklep w którym kupowałem nie miał dojścia do Kaubera ale do Włochów już tak i ekran przyjechał zapakowany w długim chudym kartonie, po wypakowaniu profilów wszystkich śrubek płytek montażowych gumek kursorów i oczywiście płótna zabrałem się za montowanie w docelowym pokoju kinowym i to jest złoty środek.

A tak na marginesie :

A co do szczepień to radzę zaszczep się póki możesz ja z branży medycznej więc musiałem się zaszczepić i miałem wątpliwości ale już nie mam i dobrze że to zrobiłem i wszystkim dookoła mówię szczep cie się póki nie jest za późno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JVC 4K napisał:

Nie dla kazdego jest ekran typu magicscreen jeżeli ktoś ma bardzo kłopotliwe dojście do sali kinowej po stromych schodach w dodatku na wąskim korytarzu to nie wniesie i nie zamontuje takiego ekranu przez okno to też nie do końca trafiony pomysł no chyba że chcemy zdenerwować sąsiada. Takie ekrany ALR są tylko na gotowo i takie są dostarczane do klienta i producent ma w dup... czy się zmieści w korytarzu czy na klatce schodowej, dlatego jest to najgorsze rozwiązanie przynajmniej dla mnie było.

Więc na ratunek przyszedł Adeo lub Kauber wybrałem Adeo bo sklep w którym kupowałem nie miał dojścia do Kaubera ale do Włochów już tak i ekran przyjechał zapakowany w długim chudym kartonie, po wypakowaniu profilów wszystkich śrubek płytek montażowych gumek kursorów i oczywiście płótna zabrałem się za montowanie w docelowym pokoju kinowym i to jest złoty środek.

A tak na marginesie :

A co do szczepień to radzę zaszczep się póki możesz ja z branży medycznej więc musiałem się zaszczepić i miałem wątpliwości ale już nie mam i dobrze że to zrobiłem i wszystkim dookoła mówię szczep cie się póki nie jest za późno.

Mowilem nie do zdarcia.... 

Producent ma sie martwic czy ekran sie zmiesci u klienta haha no rynce opadajom

A tak na marginesie tu sie dyskutuje o audio-video, wiec radze ci nie radz tu nikomu na temat zdrowia, bo to kazdego indywidualna sprawa, zachowaj swoje wywody na bocznice..... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też rozwijane ekrany typu ALR,po za tym można kupić materiał ALR,a ramę wykonać samodzielnie lub zamówić u stolarza i taką ramę wnosimy w częściach i na miejscu skręcamy. Magiscreen,to nie jedyny producent tego typu ekranów,tak jak Koper nie jest jedynym specjalistą od kalibracji ekranów.

11 godzin temu, JVC 4K napisał:

Martin a jaki planujesz kupić projektor i jaki masz budżet czy myślisz o zakupie w systemie ratalnym czy gotówka jak by co to mam dobry kontakt do opiekuna z banku który mi załatwiał 120 tys zł kredytu na kino. Więc wiesz jakby co to priv.

Tak Martin bierz 120 tysi kredytu na ekran?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, hifibloke napisał:

A tak na marginesie tu sie dyskutuje o audio-video, wiec radze ci nie radz tu nikomu na temat zdrowia, bo to kazdego indywidualna sprawa, zachowaj swoje wywody na bocznice..... 

zgadzam się z kolega, to jest temat o audio-video i jakikolwiek „Trolling” będzie zgłaszany do usunięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Gość
    (Konto usunięte) zablokował(a) ten temat
  • Gość
    (Konto usunięte) odblokował(a) ten temat
Gość

(Konto usunięte)

A wiec tak

Telewizor sprzedany ?09314B93-8097-4381-8E15-731A73FB1EF7.thumb.jpeg.f33724371a8a19d677dfda697c5835ab.jpeg2C2EB1DF-9805-49D4-BF32-97E258D28C8C.thumb.jpeg.d169df6761ca5503b781f62376603577.jpeg w obecnej chwili jestem bez... ale nic nie szkodzi, trochę odpocznę ...? 

Rozmawiałem z Maćkiem z skalibrujtv.pl, doradził mi Adeo Elegance Motorizen 21:9 do projektora JVC. Wspomniał tez aby zrobić kalibrację proj musi pochodzić z 20-50h by wygrzać lampe i dopiero po tym okresie przeprowadzać pełna kalibrację PJ... zrobiłem tak jak polecił i kupiłem Ekran tz. zamówiłem, ma być w przyszłym tygodniu... oczywiście rabacik był w wysokości 10% ( lepszy niż u @JVC 4K)

 

Jak widać na załączonym wyżej zdjęciu sprzęt już stoi w docelowym miejscu, zastanawiam się teraz nad kablem HDMI 1,5metra do PJ w cenie do 200-250€ ( tak wiem że będzie się śmiali ale ja inaczej do tego podchodzę ) może macie coś sprawdzonego, godnego polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, czasu nie marnowałeś widzę.
Co do kabli, to przecież oni też promują jedną markę kabli HDMI,.to mogłeś ich zapytać, przy okazji rozmowy o ekranie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

@darulok muszę sam na własne oczy zobaczyć dwa modele i się przekonać czy warto dopłacać 2tys€, papier wszystko przyjmie, najlepszym testerem jest jednak ludzkie oko... termin umówiony mam za dwa tygodnie... przez ten czas myśle że ekran zdarzy się wyprodukować jak i dojechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Zamykam ten temat i zgłaszam go do usunięcia. 
 

Zreszta meldowałem już nie raz moderacji że chce i żądam usunięcia mojego profilu to cymbały j**ane tylko częstują punktami jak im nawrzucam i nic po za tym... paranoja, cwelostwo i frajerstwo!!!! Kurasy!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Gość
    (Konto usunięte) zablokował(a) ten temat
  • Gość
    (Konto usunięte) odblokował(a) ten temat
  • Gość
    (Konto usunięte) zablokował(a) ten temat
  • Gość
    (Konto usunięte) odblokował(a) ten temat
  • 3 tygodnie później...

Martin, gratuluję ci najlepszego ruchu od dziesięciu lat. Wielokrotnie na forum przewijały się hasła '' Co tam obraz, sound przede wszystkim''. Ja jestem innego zdania. O ile 10 lat temu jakość obrazu od jakości dźwięku dzielił spory dystans to w tej chwili należałoby do takiego JVC na zakup audio wziąć ze 100 000 zeta kredytu. Dobry wielki obraz tak wciąga, że ścieżka dźwiękowa staje się wyłącznie drugoplanowym dodatkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

@WARMSTONE mam już nalatane 43h w ciągu tygodnia (kalibracja odbyła się przy 30h) i wiem że ten ekran jest za mały... muszę kupić 120’... myślałem ze 100’ będzie duży ale przy odległości 260cm od ekranu to wydaje się mały?

A co do nagłośnienia mam cały set Heco Celan GT (5.0.4) i jest wystarczająco dobrze... ja jestem zadowolony 

 

PS. Są dwa suby B&W ASW608 na chwile obecna... będą wykorzystane jako tylnie a na przód pójdą SVS 12NSD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Martin Rejek napisał:

@WARMSTONE mam już nalatane 43h w ciągu tygodnia (kalibracja odbyła się przy 30h) i wiem że ten ekran jest za mały... muszę kupić 120’... myślałem ze 100’ będzie duży ale przy odległości 260cm od ekranu to wydaje się mały?

A co do nagłośnienia mam cały set Heco Celan GT (5.0.4) i jest wystarczająco dobrze... ja jestem zadowolony 

 

PS. Są dwa suby B&W ASW608 na chwile obecna... będą wykorzystane jako tylnie a na przód pójdą SVS 12NSD

A projektor jak daleko od ekranu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Martin Rejek napisał:

Około 430 cm 

A to spoko. Ja mogę tylko 113". A też chciałem 120". Ale trudno. Przeżyję. To masz ten sprzęt w innym pomieszczeniu niż te małe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
18 godzin temu, STELVIO napisał:

To masz ten sprzęt w innym pomieszczeniu niż te małe?

Chwilowo tak to wyglada, muszę wszystkie kable wpuścić do listwy maskującej... ale najpierw malowanie

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 18

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.