Skocz do zawartości
IGNORED

Przetwornik, DAC - przegląd rynku w poszukiwaniu nowego źródła


szpakowski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu przyszła pora żeby w końcu sprawić sobie jakieś dobre źródło w postaci DAC’a. Jako, że w tej dziedzinie audio rozwój jest chyba najszybszy, powstaje wiele nowych firm a oferowane modele zmieniają się bardzo szybko, jestem zielony w temacie. Szukam przetwornika używanego w budżecie powiedzmy 7-8tys. Nie mam szczególnych wymagań odnośnie funkcjonalności czy przetwarzanych częstotliwości. Głównym źródłem sygnału będzie płyta CD ale z czasem pewnie podepnę jakiś transport plików/streamer/komputer czyli dobre usb wskazane. Odnośnie dźwięku DAC ma grać neutralnie/równo, rozdzielczo, gładko i przestrzennie z dobrym wypełnieniem. W związku z tym, że sprzęt będzie stał wewnątrz szafki przetworniki na lampie odpadają. Będzie to grało z wzmacniaczem lampowym i kolumnami Chario Aviator Cielo. Kablologia do opanowania po zakupie daca.

Co polecicie w tym budżecie co posiada najlepszą jakość dźwięku? Dziękuję za odpowiedzi i porady.

Kolegom twierdzącym, że wszystkie dace grają tak samo z góry dziękuję, proszę ich serdecznie by nie psuli tematu swoimi wpisami i uszanowali moją prośbę. Dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, szpakowski napisał:

Kolegom twierdzącym, że wszystkie dace grają tak samo z góry dziękuję,

Żaden Kolega tak nie twierdzi a dobry przegląd w kwestii tytułowej znajdziesz na ASR, wystarczy tam zajrzeć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, szpakowski napisał:

Szukam przetwornika używanego w budżecie powiedzmy 7-8tys.

Tylko używane? O ile nie widziałbym problemu odnośnie używanych wzmacniaczy, odtwarzaczy czy głośników (bo taki wybór ma sens)to z przetwornikami sprawa wygląda trochę inaczej. Ta branża bardzo szybko się rozwija i postęp robi swoje.

Jeśli się uda, ja przetwornik będę wymieniał za kilka miesięcy. Typy mam dwa. Denafrips Pontus i Audio-gd R-8 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Oba "chińczyki" i oba R2R

Dlaczego te? Jakość dźwięku, jakość wykonania, wsparcie producenta i dystrybutora dla zakupionych produktów i obsługa wszystkich możliwych standardów wejść. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, piotrek7 napisał:

Ta branża bardzo szybko się rozwija i postęp robi swoje.

Owszem rozwija się bardzo szybko, rośnie częstotliwość przetwarzanych plików, rozwijany jest soft związany z obsługą ... ale czy wzrosła sama jakość dźwięku ... nie sądzę. W danym przedziale cenowym zawsze jest podobna, tak produkty są wyceniane. Jeżeli w ramach postępu jakość dźwięku jednak rośnie, rośnie również cena. Dlatego wolę kupić sprzęt który bedzie miał parę lat ale za polowę ceny wyjściowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym tak zrobił. Gdyby moje poszukiwania i budżet oscylowały wokół 15-20 tys. Wtedy szukałbym jakiegoś Reimyo lub AN grających 16/44.1  (max 24/192) i nie przejmowałbym się niczym tylko cieszył doskonałym dźwiękiem 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej tyle razy Ci proponowałem pożyczenie, nie dawno miałem z 5 różnych urządzeń teraz mam tylko 3 i akurat wszystkie lampowe, bez odsłuch w danym systemie wszystkie porady są mało wartościowe, zwłaszcza, że Twój wzmacniacz to Diy i nikt nie będzie miał takiego zestawienia. Kolejna uwaga, transport przy dacu tez jest ważny i od niego może sporo zależeć.

Rozumiem, że Twój konstruktor zrezygnował jednak ze stworzenia tego jednego najlepszego przetwornika...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, piotrek7 napisał:

Też bym tak zrobił. Gdyby moje poszukiwania i budżet oscylowały wokół 15-20 tys.

Takim budżetem niestety nie dysponuję ale myślę w podobny sposób. Może znajdę coś interesującego w tej cenie. 

31 minut temu, RobG1974 napisał:

Kolejna uwaga, transport przy dacu tez jest ważny i od niego może sporo zależeć.

Wiem, przekonałem się o tym przy eksperymentach z maliną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szpakowski napisał:

Szukam przetwornika używanego w budżecie powiedzmy 7-8tys

A nowy rme? Cztery i pół... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, przemak napisał:

A nowy rme? Cztery i pół... 

Czytałem te rewelacje, robią swoje ... Cena skoczyła już prawie dwukrotnie ... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w podobnej sytuacji. obecnie gram SMSLem M400, miał być Pontus za chwilę, ale mam opory. czytałem jego review, z jednej strony chwalony, z drugiej jednak nie topowy i piszą, że jest room for improvment. wydając prawie 10k na DAC chciałbym uzyskać naprawdę dużo, a nie drugi model z dolnej listy Denafripsa.

myślę o podobnym budżecie i sam nie wiem... chodzi mi po głowie Gustard A22 MQA. za 4600 można go dostać po opłatach w wersji z MQA. może lekko bym go sobie zmodował w przyszłości, obudowa dość duża, konstrukcja dual mono, przemawia do mnie. support, marketing, popularność tylko słabe, na papierze też wygląda gorzej od np. Toppinga D90 oraz znalazłem jedną (dosłownie jedyną) opinię, że jest "decent", ale bez rewelacji jak za tą kwotę. dochodzę jednak do wniosku, że to może być ten najbardziej sensowny, bo kosztuje stosunkowo mało, a oferuje ponoć bardzo dużo. pewnie za kilka lat technologie DACów jeszcze bardziej pójdą do przodu i za tą samą kasę będzie można dostać coś jeszcze lepszego. tak mi się wydaje. ulokowywanie dużej kasy w DAC.. ma dla mnie jakiś taki mniejszy sens niż kolumny czy piecyki.

@piotrek7 od dawna wisi ogłoszenie na audio-gd R8 na olx, stan idealny, kupiony w PL. dlaczego go nie weźmiesz?

co do RME, to czytałem również, że Gustard A22 jest od niego lepszy i to kilka ludzi to powtórzyło, więc myślę, że za tą kwotę się nie opłaca. za 4400 stoi właśnie ten audio-gd R8 na olx i sam się nad nim zastanawiam. co jednak zagra lepiej? jedno wielkie wróżenie z fusów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez admor
update
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, admor napisał:

co do RME, to czytałem również, że Gustard A22 jest od niego lepszy

No co Ty? RME gra tak samo albo i lepiej niż DCS ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mając do wyboru RME i Topping D90 , co wziąć??? Niestety nie mam możliwości odsłuchu.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A kto ci broni zamowic, odsluchac i zwrocic ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Mr.Jones napisał:

A kto ci broni zamowic, odsluchac i zwrocic ???

Ciekawe czy one się różnią dzwiękowo. Ten drugi to raczej dla zwykłego słuchacza mało funkcjonalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu na zamawianie i odsyłanie. To trwa i trwa. Gdyby były w salonach, pojechałbym, posłuchałbym i zdecydował. Dlatego pytam, może ktoś słuchał i zna brzmienie jednego i drugiego. Jeżeli różnice są nie wielkie to który wybrać???

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exogal Comet spełnia wymagania, jak sądzę. Do tego ma bardzo dobrą implementację USB oraz regulację głośności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ze wzmacniaczem lampowym bardzo dobrze spisuje się Chord Qutest polecany tu już wyżej. Sprawił, że skraje pasma zostały wygładzone i teraz jest tak bardziej analogowo. Świetny na długie odsłuchy. Myślę, że właśnie z lampą spisuje się szczególnie dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jarojaw: Zwykle lenistwo - z Amazona przesylka dojdzie w 4dni, nie wiem kto ma w Polsce Toppinga ale tez pewnie przesylka bedzie w takim samym czasie zamawiasz to i to stawiasz u siebie na dzien i decydujesz. Wiecej czasu mi zajmie odwiedzanie salonow i sluchanie w obcych pomieszczeniach niz to online zamowienie. Ktorego wybac moja rada to RME samego daca bez recordera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, szpakowski napisał:

W końcu przyszła pora żeby w końcu sprawić sobie jakieś dobre źródło w postaci DAC’a. Jako, że w tej dziedzinie audio rozwój jest chyba najszybszy, powstaje wiele nowych firm a oferowane modele zmieniają się bardzo szybko, jestem zielony w temacie. Szukam przetwornika używanego w budżecie powiedzmy 7-8tys. Nie mam szczególnych wymagań odnośnie funkcjonalności czy przetwarzanych częstotliwości. Głównym źródłem sygnału będzie płyta CD ale z czasem pewnie podepnę jakiś transport plików/streamer/komputer czyli dobre usb wskazane. Odnośnie dźwięku DAC ma grać neutralnie/równo, rozdzielczo, gładko i przestrzennie z dobrym wypełnieniem. W związku z tym, że sprzęt będzie stał wewnątrz szafki przetworniki na lampie odpadają. Będzie to grało z wzmacniaczem lampowym i kolumnami Chario Aviator Cielo. Kablologia do opanowania po zakupie daca.

Co polecicie w tym budżecie co posiada najlepszą jakość dźwięku? Dziękuję za odpowiedzi i porady.

Kolegom twierdzącym, że wszystkie dace grają tak samo z góry dziękuję, proszę ich serdecznie by nie psuli tematu swoimi wpisami i uszanowali moją prośbę. Dziękuję.

moim zdaniem dac do cd.a dac do strumieniowania  to dwie rozne sprawy.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) : Zwykle lenistwo

Ktorego wybac moja rada to RME samego daca bez recordera.


Bez recordera to znaczy RME ADI-2 dac fs?



Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy moj link tylko DAC do sklepu md-sound /zwrot na Twoj koszt, kurier do DE to jakies 50zl/,

drugi Amazon DAC z przetwornikiem A/D /zwrot na koszt Amazona/.

Cholera nie wiedzialem ze juz zaczynaja sie roznic zera/jedynki z stremerow a z CD .... czlowiek cale zycie sie uczy.

jarojaw - nie placz tylko zamawiaj jesli masz kase to z Amazona bo lepsza obsluga zwrotu i szybsza dostawa moga miec to nawet na stanie w magazynach w Polsce i poszukaj sobie Toppinga kto ma -  lapy na skrzynkach i Sam zadecyduj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mr.Jones
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ucz sie.ucz.

to dobra cecha.

tez tak mam.

a o zerach i jedynkach to juz tu napisano tysiace postow.warto poczytac sobie.

nie zastanawiales sie dlaczego Lampizator zyczy sobie za topowe model po 150kzl.

przeciez cyfra to cyfra.

jak juz sie dowiesz zapraszam do dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, admor napisał:

jestem w podobnej sytuacji. obecnie gram SMSLem M400, miał być Pontus za chwilę, ale mam opory. czytałem jego review, z jednej strony chwalony, z drugiej jednak nie topowy i piszą, że jest room for improvment. wydając prawie 10k na DAC chciałbym uzyskać naprawdę dużo, a nie drugi model z dolnej listy Denafripsa.

myślę o podobnym budżecie i sam nie wiem... chodzi mi po głowie Gustard A22 MQA. za 4600 można go dostać po opłatach w wersji z MQA.

co do RME, to czytałem również, że Gustard A22 jest od niego lepszy i to kilka ludzi to powtórzyło, więc myślę, że za tą kwotę się nie opłaca. za 4400 stoi właśnie ten audio-gd R8 na olx i sam się nad nim zastanawiam. co jednak zagra lepiej? jedno wielkie wróżenie z fusów...

Polecam kontakt z polskim dystrybutorem. Gustarda można dostać o wiele taniej w Polsce, tylko trzeba ponegocjować. Ja kupiłem w listopadzie A22 już w wersji MQA i wyszło mnie taniej niż z Chin.

19 godzin temu, admor napisał:

może @jaxcek się wypowie, bo on trochę tego potestował.

Bez przesady, nie rób ze mnie przetwornikowego guru. Niestety muszę powtórzyć starą prawdę : tylko odsłuch u siebie.

Mialem pożyczonego Qutesta, Matrix x-sabre pro MQA, Audio GD 7.38, Denafripsa Venus i najbardziej spodobał mi się Gustard.

W zestawieniu z lampą grał najbardziej rześko i dopełniająco. DACe na R2R są klimatyczne i być może fajnie się zgrywają z tranzystorami, ale w mojej opinii z lampą dają za dużo „klimatu” i tym samym powodują przesyt analogu. Dochodzi jeszcze kwestia obsługi i tego czego od przetwornika chcemy. Denafripsy nie mają np pilota, a Qutest musi być ciągle włączony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zastanawiales sie dlaczego Lampizator zyczy sobie za topowe model po 150kzl.

Bo znajdie takich glupich, gotowych te 150 kafli zaplacic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.