Skocz do zawartości
IGNORED

Przetwornik, DAC - przegląd rynku w poszukiwaniu nowego źródła


szpakowski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mr.Jones napisał:

Ktorego wybac moja rada to RME samego daca bez recordera.

Słuchałeś Tego RME? Może ktoś inny słuchał? Jeżeli tak to na jakim systemie i z czym było porównanie tego daca?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa tutaj na forum, wystarczy poszukac.

Jak skoncze remont pokoju zamowie sobie do porownania z posiadanym Terminatorem, ale teraz mam audio w pudlach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Mr.Jones napisał:

Jak skoncze remont pokoju zamowie sobie do porownania z posiadanym Terminatorem, ale teraz mam audio w pudlach.

Więc czekam na obiektywny opis.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To troche poczekasz bo remont u mnie potrwa, a luty mam wakacje miesieczne w Dubai i mam zamiar jechac po rocznym siedzeniu w domu.

Ten co testowali to to samo tylko z dodanym przetwornikiem A/D, w nowszej produkcji byla cicha zmiana AKM na nowszy - w watku wszystko opisane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Mr.Jones napisał:

Ten co testowali to to samo tylko z dodanym przetwornikiem A/D, w nowszej produkcji byla cicha zmiana AKM na nowszy - w watku wszystko opisane.

Właśnie przebrnąłem przez ten wątek ... oprócz stwierdzenia, że gra jak dCS nic więcej nie było napisane. Nie wiem jak gra dCS więc nic mi to nie mówi ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Mr.Jones napisał:

to co Ci da odpowiedz ode mnie ze gra lepiej/gorzej od Denafrpis Terminator ???

Chodzi mi o porównanie opisowe. Opis równowagi tonalnej, sceny, rozdzielczości, barwy, wypełnienia ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale takim bajko-pisarzem nie jestem, zostawiam to 'poetom' audio jak slucham muzyki a nie pisze.

Dobra nawet jest to jak ma sie moj system i pomieszczenie do Twojego, a zwaszcza glowa tego nie da sie skopiowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za granica ludzie czytaja i kupuja to co pan recenzent  poleca. I jest dosyc milo ze poleca polskie daki zamiast polskiej kielbasy.... Ze swojej strony polece DAC202 firmy Weiss. Powinien byc osiagalny w wymienionym budzecie zwlaszcza, ze wszyscy rzucili sie na Daki Denaphrisa i inne R2R wynalazki jak na kolumny Elac Endrju Dzonsa...Sluchanie DAC'a Weissa to jak zapalenie dobrego jointa po ciezkim dniu pracy. Cale napiecie z czlowieka schodzi i pozostaje tylko "nieznosna lekkosc bytu" Kolega posiadal owy DAC z torem lampowym, ale oczywiscie musial sobie sprawic Terminatora zeby nie wypasc z gry ...Jeszcze nie sluchalem tego Chinczyka, ale slyszalem od kilku osob ze gra na srednio wysokim poziomie -odpowiednim dla swojej klasy cenowej ale nic ponadto i zaden killer z niego nie jest. I jest to uniwersalna prawda dotyczaca wszyskich tego typu sprzetow. Jest szal,a pozniej znajdujemy nowy obiekt pozadania... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, limono napisał:

 (terminator): slyszalem od kilku osob ze gra na srednio wysokim poziomie -odpowiednim dla swojej klasy cenowej ale nic ponadto

Myślę że na poziomie 20k to już całkiem sensowny argument za. Wg mnie nie są żadnym problemem sprzęty wycenione adekwatnie do jakości. Co innego gdyby grał kiepsko, jak dac za powiedzmy 1/3 ceny. 

Prawo malejącej użyteczności krańcowej działa też w audio i na odpowiednio wysokim poziomie jeśli coś jest warte swojej (wysokiej) ceny to też już sporo znaczy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Manolo napisał:

Myślę że na poziomie 20k to już całkiem sensowny argument za. Wg mnie nie są żadnym problemem sprzęty wycenione adekwatnie do jakości. Co innego gdyby grał kiepsko, jak dac za powiedzmy 1/3 ceny. 

Czym/jak mierzysz ta "jakos", aby stwierdzic czy jest adekwatna do ceny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, xajas napisał:

Czym/jak mierzysz ta "jakos", aby stwierdzic czy jest adekwatna do ceny?

Ło jezu, zaczyna się, ale ja nie dam się wciągnąć taką czczą debatę. Zaraz wpadnie ktoś i zapyta jaka jest definicja hi-endu.

Zmieńmy to na podjarkę/radochę/fun i zamknijmy poboczny wątek, bo temat jest o czymś innym.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, bonaventura napisał:

Sądzę,że dac za milion złotych jest tysiąc razy gorszy od tego za miliard...

Ooo !!! Witaj uczony mężu! 

Proszę o wpisy w temacie. Dywagacje na temat ceny i hiendu proszę zostawić dla siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkcja to mocno powiedziane . Mówimy pewnie o kilku sztukach rocznie . Aczkolwiek firmę widać w forach i portalach zagranicznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, szpakowski napisał:

Słuchałeś Tego RME? Może ktoś inny słuchał? Jeżeli tak to na jakim systemie i z czym było porównanie tego daca?

 

ja porównywałem z Topping D90 i Chord Qutest

system wówczas Hegel H300 i Contour 20 Dynaudio, w pokoju ok. 10 ustrojów akustycznych

W stosunku do RME:

Topping D90 - jaśniejszy, szybszy (znacznie); scena wysunięta do przodu, słabe rozciągnięcie najwyższej góry 

Chord Qutest - jaśniejszy od RME ale ciemniejszy od D90 (jak dla mnie neutralny) równie szybki jak D90, scena rozwinięta zarówno wgłęb jak i do przodu, genialne jak na tę cenę rozciągnięcie w dół i w górę, w RME najwyższa góra trochę filigranowa, z tych 3 dac najbardziej podatna na podbicie sybilantów

 

generalnie RME ciemne, scena wycofana w głąb, DAC muzykalny poprzez wycofaną wyższą średnicę co przy gatunkach takich jak rock czy metal daje zbyt duże spowolnienie, nie ma uderzenia na średnicy, dźwięk jest bez zęba tak potrzebnego w tych gatunkach, jak dla mnie to nie jest partner do lampy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupisz kolejny wynalazek prosto z chin , przypomnij sobie komu zawdzięczamy g... Które nas wykańcza od 10 miesięcy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, szpakowski napisał:

Ooo !!! Witaj uczony mężu! 

Proszę o wpisy w temacie. Dywagacje na temat ceny i hiendu proszę zostawić dla siebie.

HE,he! To była ironia z mojej strony. Brawo za refleks jeszcze bardziej uczony mężu. Pytanie  innych osób o dzwieki jest niedorzeczne.Na jednym z festiwali najlepszym wokalistą został chłopak z audiologiczny deficytem w prawym uchu. Pytaj dalej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, m4tech napisał:

generalnie RME ciemne, scena wycofana w głąb, DAC muzykalny poprzez wycofaną wyższą średnicę co przy gatunkach takich jak rock czy metal daje zbyt duże spowolnienie, nie ma uderzenia na średnicy, dźwięk jest bez zęba tak potrzebnego w tych gatunkach, jak dla mnie to nie jest partner do lampy

Czy uzyles funkcji DSP dajacej mozliwosc dopasowania brzmienia do wlasnych upodoban / do charakteru reszty sprzetu / do typu sluchanej muzyki / do akustyki pomieszczenia?

Wiekszosc "testujacych" ignoruje te mozliwosci (tudziez nawet nie wie, jak je sensownie zastosowac)

To tak jak bys jezdzil i testowal Porsche, a nie wiedzial jak sie wlancza 2-6 bieg ?

Przy wiekszosci testujacych to urzadzenie i ich relacjach, odnosze dokladnie takie wrazenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, marek-1969 napisał:

Zanim kupisz kolejny wynalazek prosto z chin , przypomnij sobie komu zawdzięczamy g... Które nas wykańcza od 10 miesięcy .

A moze Amerykanom czy Iranczykom zawdzieczamy ? Tego nie wie nikt z normalnych ludzi. Ale jak widze TY WIESZ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chiny ukrywaly zaraze,a nawet ja eksportowaly.to jest ich ogromna wina.

rowniez eksperymentowaly,i nadal to robia z wirusami,nie mogac zapewnic bezpieczenstwa.

zreszta jak wszystkie wyroby typowo chinskie.

 

ja ograniczam do niezbednego minimum produkty z chin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Mr.Jones napisał:

A moze Amerykanom czy Iranczykom zawdzieczamy ? Tego nie wie nikt z normalnych ludzi. Ale jak widze TY WIESZ.

Wg oficjalnej chińskiej propagandy to wynalazek z USA i Indii . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, xajas napisał:

Czy uzyles funkcji DSP dajacej mozliwosc dopasowania brzmienia do wlasnych upodoban / do charakteru reszty sprzetu / do typu sluchanej muzyki / do akustyki pomieszczenia?

Próbowałem z ciekawości, stwierdziłem tylko, że w stosunku do tego co potrafi Roon, którego używam to EQ w RME ma lekko ograniczone możliwości.

Nawet w Roon nie używam DSP od dość dawna, było raz lepiej raz gorzej, teraz wiem, że zawsze wiązało się to jednak koniec końców z utratą świeżości, blasku i energii w przekazie.

ps. RME dac nie wypadł z ciemnym brzmieniowo Heglem H300 najlepiej, ale z jakimś bogatszym na górze wzmacniaczem być może mógłby stanowić ciekawe zestawienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.01.2021 o 17:01, szpakowski napisał:

przyszła pora żeby w końcu sprawić sobie jakieś dobre źródło w postaci DAC’a. Jako, że w tej dziedzinie audio rozwój jest chyba najszybszy, powstaje wiele nowych firm a oferowane modele zmieniają się bardzo szybko, jestem zielony w temacie.

Wiosna idzie.Też jestem zielony.

Przetwornik to takie sobie źródło. Co do źródła - to może mało znany odtwarzacz sieciowy Lucarto Audio Musica PSU ?

Pzdr. EOT.

W dniu 12.01.2021 o 21:33, szpakowski napisał:

Ok. Widzę, sam dac jest w cenie 4,5

RME ADI2 DAC - chyba nadal w tej samej cenie - 968 euro, jak u nas inflacja wzrośnie to zapewne również i cena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, limono napisał:

.Sluchanie DAC'a Weissa to jak zapalenie dobrego jointa po ciezkim dniu pracy.

Czyli lasuje mózg? Słaba reklama. Narkotyki są dobre dla gówniarzy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.01.2021 o 21:40, admor napisał:

myślę o podobnym budżecie i sam nie wiem... chodzi mi po głowie Gustard A22 MQA.

A22 nie jest udanym dacem i w porównaniu do m400 nie będziesz miał przeskoku, mi sam sprzedawca go odradzał i na zachodnich forach wcale tak super nie jest oceniany. RME jeszcze nie słuchałem, ale obawiam się że też nie będzie szału. Qutesta słuchałem kilka razy, 2Qute  tak samo i taki Musical Paradise MP-d2 moim zdaniem gra znacząco dynamiczniej i barwniej przy odpowiednich lampach i można mieć go zarówno z ES9038 x2 jak i 2x AKM4490 lub AKM 4497 lub AKM4499. Pełen tor zbalansowany, kondy wymienne w 5 min. bez lutowania, wejście na zegar zewnętrzny.

19 godzin temu, xajas napisał:


Bo znajdie takich glupich, gotowych te 150 kafli zaplacic

Chyba nie są tacy głupi skoro stać ich wydać na dac-a taką kasę (zapewne umieli też zarobić i nie odkładali całe życie żeby kupić dac-a), no chyba że wszyscy są przestępcami i piorą....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, RobG1974 napisał:

A22 nie jest udanym dacem i w porównaniu do m400 nie będziesz miał przeskoku, mi sam sprzedawca go odradzał i na zachodnich forach wcale tak super nie jest oceniany. RME jeszcze nie słuchałem, ale obawiam się że też nie będzie szału. Qutesta słuchałem kilka razy, 2Qute  tak samo i taki Musical Paradise MP-d2 moim zdaniem gra znacząco dynamiczniej i barwniej przy odpowiednich lampach i można mieć go zarówno z ES9038 x2 jak i 2x AKM4490 lub AKM 4497 lub AKM4499. Pełen tor zbalansowany, kondy wymienne w 5 min. bez lutowania, wejście na zegar zewnętrzny.

no to jesteś dość jedynym, który uważa, że nie jest udany... byłem nawet na chińskich forach, przeanalizowałem cały świat i z mojej analizy wynika, że jest właśnie udany, bez rewelacji, ale warty swojej ceny. na pewno można go lekko poprawić.

Musical Paradise jest lepszy, fakt... z tą różnicą, że jest niedostępny, to raz. MK3 będzie ponownie dostępne w marcu. druga sprawa to, że wsadzenie do niego 2xAKM4499, wszystkich najlepszych lamp i kondensatorów kończy się ceną... 2112$, Gustarda dostać można za 1200$, więc niewiele brakuje, żeby był x2 droższy. szczerze? może nawet zamówię go sobie jak podreperuję finanse w sezonie letnim. na ten moment jednak Gustard A22 jest dobrym wyborem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie analizowałem całego świata i uważam, że w stosunku do Twojego M400 nie wiele wniesie, podzespoły zbliżone, zaletą jest że ma 2 przetworniki. Na razie szukam czegoś co mnie zaskoczy a nie gra zbliżenie czy do smsl m400 czy toppinga d90 czy Qutesta. Zapraszam na wakacje w Bieszczady, podjedź do Lublina to Ci zaprezentuję innego daca, który gra, tylko ma jedną wadę jest DIY i ciągle szukam czegoś markowego, co mi da większy fan ale jest problem w budżecie do 8tys.zł. SMSL większość modeli słuchałem ale to inny poziom, to dobre dac-e do słuchanie w przelocie.

Na porady innych mogę zwrócić uwagę ale na pewno nie są moim kryterium wyboru, wolę słuchać samemu i nie potrzebuję aprobaty całego świata, że to co słucham jest najlepsze, ale ma spełniać moje oczekiwania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RobG1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.