Jump to content
IGNORED

Kolumny/monitory bluetooth - serdeczna prośba o pomoc.

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

Trochę się wahałem czy tutaj napisać...bo wiem, że będę jeba** jak pies w budzie - ale nie znam się, a poświęciłem już pewien czas, który nie rozwiał żadnych moich wątpliwości.

Chciałbym do swojego pokoju/salonu kupić sprzęt grający. Nie jest to duży salon bo ma około 15-20 mkw. Muzykę chciałbym po prostu streamować z laptopa lub smartfona przez bluetooth. Jestem tam w jakimś stopniu czuły na jakość/czystość dźwięku...z tego względu szukałem nawet samochodu z nagłośnieniem premium. Na nagłośnienie do salonu mam obecnie śmieszne pieniądze -  około 1500 zł. Czy jestem w stanie w tej kwocie zakupić coś w miarę satysfakcjonującego?

I ja oczywiście rozumiem, że w tej kwocie może być ciężko znaleźć coś choćby trochę przyzwoitego..i że nie znacie moich preferencji co do dżwięku (sam nie potrafię ich zdefiniować, wydaje mi się, że lubię czysty sopran...i zwracam uwagę na barwy dzwieku). Chciałbym Was zapytać, czego tak naprawdę powinienem szukać - aktywnych kolumn czy np aktywnych monitorów studyjnych, jakie będą różnice między nimi?

Czy kolumny/monitory typu:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

mają w ogóle prawo grać w jakiś zadowalający tam sposób, czy tego typu rzeczy powinienem odpuścić?

Serio, dziękuję uprzejmie za wszelkie sugestie...i jednocześnie proszę o litość 🙂

Mielone, ale raczej na "bieżąco" -kupiłbym AudioPro A26. Małe, wręcz malutkie, takie do kompa i "okolic" .Bardzo dobrze grają masz wzmaka w środku, żadnych dodatkowych klocków i wszystko możesz sterować z aplikacji. No chyba spoko;)?

Sam miałem podobny dylemat. Co prawda jeszcze nie rozwiązałem swoich wątpliwości, ale po długiej lekturze kilku forów, przy takim budżecie polecam Toppinga MX3 i Heco Aurora 300. Ma Bluetooth więc spełnia wymagania. 

Miałem okazję posłuchać chwilę i sprzęcik mimo rozmiarów dawał radę. Ja przymierzam się do Toppinga z Elac B6.2, ale nie miałem jeszcze możliwości odsłuchu. 

Ostatnie propozycje to zwykłe kolumny. Czym chcesz je napędzać? Te Pylony też często proponują do Toppinga. 

Zawsze pozostaje jakiś używany wzmacniacz i streamer BT ale tu ciężko się zmieścić w 500 - 600zł. Przerabiałem to samo dosłownie dwa tygodnie temu. 

Edited by Tomasz Opara
xavian

ale tutaj, zostaje 500-600 zł na jakiś używany wzmak i BT...no i co sensownego kupisz? No raczej nic. Sądzę, że lepszym rozwiązaniem będą głośniki aktywne, czyli to co pisałem powyżej.

Edited by Tonnii99

W tym budżecie sprawdziłbym STX Electrino M-100 Active, Edifier S1000 MKII

Nostromo 5H(LME49990)/Xonar ST(2xOPA2134 1xAD8022) + regulator głośności DIY na ALPS RK168 + Hegel H200 po modzie końcówka mocy H20A🙂(kondy Auricap XO + Audio Note Kaisei) + Audio Physic Yara Evolution(SB Acoustics 29RDC)

14 godzin temu, Tonnii99 napisał:

Mielone, ale raczej na "bieżąco" -kupiłbym AudioPro A26. Małe, wręcz malutkie, takie do kompa i "okolic" .Bardzo dobrze grają masz wzmaka w środku, żadnych dodatkowych klocków i wszystko możesz sterować z aplikacji. No chyba spoko;)?

Wstępnie wygląda na bardzo fajny sprzęt i propozycję, w recenzjach też wypada naprawdę nieźle. Z minusów to...że przekracza 2 tysiaki i zapewne musiałbym jeszcze dokupić do tego podstawki, bo chciałbym, żeby te zakupione głośniki stały w dwóch rogach pokoju, które mam wolne.

W ogóle fajna opcja z tym WiFi...czy ja dobrze rozumuję, że mógłbym przez wifi streamować muzę podobnie jak przez bluetooth z mniejszą stratą jakości?

14 godzin temu, Tomasz Opara napisał:

Sam miałem podobny dylemat. Co prawda jeszcze nie rozwiązałem swoich wątpliwości, ale po długiej lekturze kilku forów, przy takim budżecie polecam Toppinga MX3 i Heco Aurora 300. Ma Bluetooth więc spełnia wymagania. 

Miałem okazję posłuchać chwilę i sprzęcik mimo rozmiarów dawał radę. Ja przymierzam się do Toppinga z Elac B6.2, ale nie miałem jeszcze możliwości odsłuchu. 

Ostatnie propozycje to zwykłe kolumny. Czym chcesz je napędzać? Te Pylony też często proponują do Toppinga. 

Zawsze pozostaje jakiś używany wzmacniacz i streamer BT ale tu ciężko się zmieścić w 500 - 600zł. Przerabiałem to samo dosłownie dwa tygodnie temu. 

Również dzięki za opinie, sprawdzam właśnie zestaw który zaproponowałeś.

Panowie - a czy np w kwocie powiedzmy do 2000 zł nie lepszą opcją niż monitory, byłyby np takie kolumny?

Hidden Content

Plus do tego jakiś niedrogi wzmacniacz z BT np:

Hidden Content

Duże różnice byłyby miedzy kolumnami a monitorami? Na chłopski rozum rozumiem, że mogłyby grać głośniej (na czym mi nie zależy), ale czy lepiej? Jest jakaś znacząca przewaga między jednymi a drugimi?

EDIT - nie wiem czy ten streamer audio który podałem jest również wzmacniaczem 😕

Raczej nie jest 😞 

Hidden Content

masz zdalne, wejście OPT na TV i BT, a model 220 ma nawet PHONO 😉 

Albo już poza budżetem:

Hidden Content

... i zamiast IV RP jest PRL II

15 godzin temu, Tomasz Opara napisał:

Faktycznie, sprawdziłem wzmak który podałeś Tomku - Topping MX3 i ludzie na zagranicznych forach piszą, że jeśli chodzi o cena/jakość to już ponoć legendarny jest.

A może coś takiego? Mam z tej firmy DAC i jestem bardzo zadowolony.

Hidden Content

Albo podobny:

Hidden Content

Do tego porządne monitoring i pozamiatane. Jakby połączenie BT nie spełniło pokładanych w nim nadziei na dobrą jakość (a to wer. 5.0, więc powinno być bdb) jest też DAC z wyjściem USB, do bezpośredniego połączenia z komputerem.

9 godzin temu, BeBop napisał:

Wstępnie wygląda na bardzo fajny sprzęt i propozycję, w recenzjach też wypada naprawdę nieźle. Z minusów to...że przekracza 2 tysiaki i zapewne musiałbym jeszcze dokupić do tego podstawki, bo chciałbym, żeby te zakupione głośniki stały w dwóch rogach pokoju, które mam wolne.

W ogóle fajna opcja z tym WiFi...czy ja dobrze rozumuję, że mógłbym przez wifi streamować muzę podobnie jak przez bluetooth z mniejszą stratą jakości?

Również dzięki za opinie, sprawdzam właśnie zestaw który zaproponowałeś.

Panowie - a czy np w kwocie powiedzmy do 2000 zł nie lepszą opcją niż monitory, byłyby np takie kolumny?

Hidden Content

Plus do tego jakiś niedrogi wzmacniacz z BT np:

Hidden Content

Duże różnice byłyby miedzy kolumnami a monitorami? Na chłopski rozum rozumiem, że mogłyby grać głośniej (na czym mi nie zależy), ale czy lepiej? Jest jakaś znacząca przewaga między jednymi a drugimi?

EDIT - nie wiem czy ten streamer audio który podałem jest również wzmacniaczem 😕

Przekraczasz raptem o 500 zł. Może jednak warto poczekać i dozbierać i mieć święty spokój? 

Ja bym tak zrobił niż stawił kilka małych puszek obok siebie.

W dniu 14.01.2021 o 08:52, Prewwit napisał:

W tym budżecie sprawdziłbym STX Electrino M-100 Active

Posiadam je w sypialni. 

Porównywałem z Edifierami różnymi. Szczerze je polecam pod względem relacji dźwięku/ceny. Wykonanie też niczego sobie. Minusem jest automatyczne tryb standby po 5 minutach bez sygnału i badziewny pilot. Ale same kolumny w 100% spełniają pokładane w nich oczekiwania 🙂

• Like 1

Generalnie w tej klasie cenowej te głośniki AudioPro A26 są dla mnie sztosem. Podobają mi się z wyglądu, pasowałby mi do salonu w wersji białej...no i ich funkcjonalność - mają wszystko.

Jedyna rzecz, która mnie trochę martwi, po researchu na necie...to to, że ludzie piszą, że je zwracają, parę opinii takich znalazłem...jak również te większe A36. Argumentowali, że zakupili po dobrych opiniach w necie, ale jeśli chodzi o "jakość brzmienia" to produkt niesatysfakcjonujący.

Ja oczywiście rozumiem, że każda opinia jest subiektywna, i że najlepiej sprawdzić samemu...no ale po coś rozmawiamy, min. żeby uniknąć błędów.

Jak na swoją cenę to zadziwiająco dobre mają opinie monitory aktywne JBL 306P MKII czy np KALI AUDIO LP-6 WH

Miał ktoś z nimi do czynienia? zastanawiam się czy podpięte pod taki Topping MX3 jakoś w miarę sensownie by zabrzmiały...

Edited by BeBop

Aha, chciałem jeszcze zapytać czy miał ktoś styczność z takimi głośnikami, akurat tu by aspekt wizualny przeważał tylko...natomiast co do dzwięku, to nie jest przypadkiem jakaś zupełnie niższa liga niż wyżej przytoczone?

Hidden Content

Hidden Content

Quadral to jedne z lepszych w tym zakresie ceny i o ile zawsze byłem zadziwiony dołem pasma

w jego kolumnach, to góra była ostra i nie dla mnie. W tej serii jest już tekstylna kopułka, więc jak

dla mnie powinno być dużo lepiej. Ale jeśli kupisz nowe, zwrot masz w gratisie 😉

Poza tym mając nieco miejsca można by wybrać smukłe 550 ...

... i zamiast IV RP jest PRL II