Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie najlepsze CD-R do muzyki ????


Piwman

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie polecacie płyty cd-r ?? interesują mnie płyty najlepiej "wyważone" bo niestety mój pianocraft chodzi głośniej na płytach za 2 zł :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat dlugi jak Nil ;-)

hm..nie wiem,czy chodzi Ci o plyty CD-R,czy CD-R AUDIO ?

z tych pierwszych ( nienajtanszych ) to ja osobiscie z czystym sumieniem polecam TDK METALLIC. Plytki po prostu niesamowite i chyba moga Ci sie spodobac. Poza tym SONY - takie z jasno zielona etykieta na opakowaniu.

Jesli pytasz o CD-R AUDIO to rowniez TDK (kazdy typ) ,VERBATIM i moje ostatnie odkrycie (tylko bez usmieszkow) plyty ESPERANZA DJ BLACK VINYL (to ich pelna nazwa),poza tym,ze super wygladaja,co sa na wierzchniej stronie stylizowane na plyte winylowa (autentyczne rowki,czarna barwa) to jeszcze nagrywaja swietnie,az sie zdziwilem :-)))

Jest generalnie dobrych plyt mnostwo,jeszcze sie odezwe w tej kwestii,jesli bylbys ciekaw ;-)

 

pozdrawiam

 

AL (prosze nie mylic z pewnym warszawskim komisem he,to nie ta bajka )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no generalnie miałem na myśli płytki do audio. Chociaż szczerze mówiąc niewiem jaka jest różnica miedzy zwykłymi dobrymi płytkami a dobrymi płytkami do audio. Czy to tylko taki chwyt reklamowy?? :) Co do wspomnianych przez Ciebie płyt czym charakteryzą się, że określasz, że są dobre?? - oprócz tego, że nie rozwalają napędu jak ruskie tłoki :(

 

Pozdrawiam i proszę o jeszcze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,to juz wiem,co Cie interesuje !!:-)

czym charakteryzuja sie plytki,ktore wymienilem ?

Np tym,ze dobrze i szysto sie nagrywaja,a uwierz,ale czasami bywa tak,ze charczy,jelsi trafisz na wadliwa serie.

Tak mialem np z kolorowa seria plytek AUDIO "Maxell" - firmy,ktora generalnie cenie,ale tych plytek juz chyba nie ma na rynku. Z czystym sumieniem moge polecic Ci wyrob Maxella XL II (jak w dawnych pieknych czasach nazwyala sie ich kaseta chromowa - swietna). To plytka naprawde extra,chociaz nie najtansza...ale zdaje sie,ze wlasnie takich plytek szukasz;-)

Czym sie roznia plytki CD-R od CD-R AUDIO ? Poza jakims tam jitterem (nie wiem,czy dobrze pisze he ),ktory powoduje,ze mozesz ich uzywac na nagrywarkach stacjonarnych do swojego zestawu,a nie mozesz robic tego ze zwyklymi CD-R ,ami ,to ponoc (tak slyszalem) w cene p[lytki CD-R AUDIO masz wliczone myto dla producentow i wytworni fonograficznych...ot co,dlatego sa ciut drozsze:-)))

Pozdrawiam

AL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam zdecydowanie kupowanie plyt TDK Audio do nagrywarki komputerowej. Kiedys zaszalalem i z ciekawosci kupilem taka plytke - kosztowala wtedy 5 zl i o dziwo po nagraniu na moim Plextorze (oczywiscie EAC i 4 x) przy odtwarzaniu bylo slychac wyrazne trzaski. Od tej pory w ogole nie zawracam sobie glowy plytami CD Audio i do nagrywania muzyki uzywam praktycznie wylacznie TDK Metallic. W zasadzie sam i tak uzywam wylacznie oryginalow, ale gdy nagrywam muzyke znajomym, zalezy mi, aby plytki byly maksymalnie dobrze wypalone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój CD bywa czasem wybredny i niektórych płyt wyraźnie nie lubi. Szczególnie mu nie pasują CDR Sony. Kłopoty miewa z Esperanzą i z Verbatimami "Metal-Azo".

Najlepiej mu podchodzą takie najstarsze TDK 74 z niebieskim spodem, ale już takich nie produkują.

Z obecnie dostępnych płyt bardzo ładnie łyka MMore, to mój faworyt do audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze slysze,zeby TDK CD-R AUDIO zle sie nagrywaly na komputerowej nagrywarce !!!?!!! Szok,bo u mnie te plyty chodza jak zloto.Nie sadze,zeby byly godne odradzania do nagrywarki komputerowej...moze to kwestia zlej nagrywarki ? Ja "pale" na komputerze od 3 lat na sprzecie LG i nigdy nie mialem nawet zajakniecia ! dziwne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zdecydowanie Dysan Audio ( w pudełkach typu slim, 40X ) oraz TDK Metallic ( w szaro - czerwonej okladce, 40X ). Koniec kropka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto sobie sprawdzić po wypaleniu ile płytka ma błędów C1. Służą do tego programiki KProbe i Nero CDSpeed. Jak ma średnio kilka do kilkunastu na sekundę to niezły wynik, ale czasem płyta ma kilkaset i też jest ok. Błędów C2 najlepiej żeby wogóle nie było. Dodam że za 1zł można dostać płytki ze średnim C1 < 10.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mialem ostatnio ciekawe doswiadczenie. Czytnik w moim NADzie zaczal odmawiac posluszenstwa.

Plyty oryginalne odtwarzal bez problemu, z "piratami" bylo roznie, natomiast zadnego CD-R TDK Metallic "nie widzial".

Z CDR-ow bez klopotu krecily sie Verbatim DL+ i czarny Dysan.

 

Zaciekawilo mnie skad ta "awersja" do TDK. Po wymianie lasera zaczalem przygladac sie plytom krecacym sie w napedzie i zaobserwowalem ciekawa wlasciwosc w 90% z moich CD-R TDK.

Warstwa z zapisem nie krecila sie w osi...byl to odchyl w porywach nawet okolo 1 mm!

Domyslam sie co "przezywa" laser podczas odczytu takiej plyty...:-(

 

Sprawdzilem w ten sposob sporo swoich CD i zjawisko powtarzalo

sie najczesciej na plytach "pirackich" i TDK wlasnie...

Mam jak najgorsze zdanie o tych CD-R, tym bardziej ze kiedys trafila mi sie wadliwa seria tych plyt.

 

Ciekawi mnie czy ktos jeszcze zaobserwowal cos takiego. Zachecam do zdjecia pokrywy w waszych CDP...:-)

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Who's Afraid of Music?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heeh widze ze rozne odtwarzacze cd lubia rozne cd-r. Moja Yamaha 396 absolutnie nie trawi Verbatim'ow ani data live ani data live +. Lyka bez problemow wszelkie Esperanza, Hawk'i itp a jesli chodz o tdk (takie ladne niebieskie) wrecz je uwielbia, to samo z samsungami !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Ronnie - ja też mam CDX 396 i łyka wszystko. Dawniej moimi ulubionymi były czarne Dysany. W chwili obecnej do płyy klasy "SE" używam Dysanów Audio a do reszty Samsungów (takich z bordową okładką w slimach) - ciężkie, dobrze wyważone i na prawdę porządne krążki i Sony Supremas (w paczkach po 50szt). do nagrania czekają jeszcze jakieś wynalazki NECa - jeszcze ich nie testowałem ale 50szt+"portwel na CD" kosztuje w Media M 52,99zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadmieniam nie bez odrobiny,ze poczciwy stary PIONEER PD S 703 rowniez spozywa wszystko,co mu sie na talerzyk polozy,nawte najgorsze badziewie przeczyta ( nazw nie wymieniam ) :-))))))))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odtwarzaczach Yamaha siedzi KSS 213B, który montowany jest też (w innych odmianach) w większości radyjek kuchennych. Jest to chyba najtańszy laser na rynku (35zł za nowy) i został zaprojektowany na "łapanie" płyt wyciągniętych nawet prosto z piaskownicy:)) Istotnie mozna w nim odczytać to,czego już nigdzie nie można było przesłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy słuchając tanich płyt CD-R (platinium, verbatim) na moim PIANOCRAFCIE E-600 jest możliwośc uszkodzenia sprzetu (napęd, laser etc) ?? czy to, że jedne płyty działają głośniej a inne ciszej (nie chodzi mi o brzmienie muzyki :) ) - to normalne w tym sprzęcie??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy model nagrywarki może różnie sobie radzić z tym samym typem płytki więc nie pozostaje nic innego jak robić doświadczenia we własnym zakresie. Dotychczasowe wpisy w tym wątku m in. tego dowodzą.Ważne jest również to,że kolejna importowana partia tak samo wyglądających płyt jakiegoś producenta może być fizycznie już z innej fabryki i niekoniecznie będzie trzymać te same parametry. Nazwy firm na pudełkach to marketing a prawdziwi producenci to najczęściej mało znane firmy z Taiwanu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam EMTEC (dawny Basf) w MM kosztują okolo 1,4 zł za płytke w slimie i mam ich jakies 50 sztuk...nie ma problemu z czytanie...mialem wcześniej starego Sonego i czytał wszystko, teraz mam Nad i też bez problemu...a płytki Audio to też EMTEC Audio Maxima ale osobiście nie zauważyłem różnicy miedzy zwykłymi więc po co przepłacać!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.