Jump to content
IGNORED

CD player - używany, który zagra na poziomie Topping D70 ale inaczej

Recommended Posts

• Moderatorzy
1 minutę temu, Adasza napisał:

Topping jest na AKM, może coś na BB/Wolfsonach? 

Nie sugerowałbym się tym za bardzo. Są różne Burr-Browny, od beznadziejnego PCM1710 do wybitnego PCM1792. 
I są różne Wolfsony, od słabego WM8816 do całkiem niezłego WM8840. 
A i tak (jeżeli pominąć te najsłabsze kości) o finalnej jakości dźwięku decyduje jakość aplikacji. 

W założonym budżecie rozglądałbym się za Parasound C/DP1000 lub CEC CD-3100.

• Thanks 1

Kontakt na maila w moim profilu.

1 godzinę temu, McGyver napisał:

Nie sugerowałbym się tym za bardzo. Są różne Burr-Browny, od beznadziejnego PCM1710 do wybitnego PCM1792. 
A i tak (jeżeli pominąć te najsłabsze kości) o finalnej jakości dźwięku decyduje jakość aplikacji. 

Coś z nowszych? Czy np. Primare CD22 jest warty grzechu? 

8 godzin temu, McGyver napisał:

Co oznacza jakość aplikacji, na czym polega ???

Edited by slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

39 minut temu, slaaawek napisał:

Co oznacza jakość aplikacji, na czym polega ???

To jakbyś dobry silnik od beemki wsadził do Poloneza czy Syrenki ? 

Przy okazji - jakby ktoś miał na zbyciu jakiś ciekawy CD to mogę zaoferować w rozliczeniu końcówkę Arcam Alpha 9p, w bardzo dobrym stanie i z nowymi Mundorfami M-Lytic (stare Rubycony miały już po 6000 zamiast 10000 pojemności - różnica spora w jakości, wszystko się poprawiło, gra lepiej niż integra, którą tez miałem). Polecam zwłaszcza z lampowym pre (u mnie było Aikido - baaardzo polecam) ale zawitała Jolida więc wiadomo ? Info na priv.

• Like 1

ale Twoje wytłumaczenie to nie jest odpowiedź - ww. sprawa z silnikiem jest niewykonalna

zatem nadal czekam na konkretną odpowiedź co oznacza jakość aplikacji kości

20 minut temu, slaaawek napisał:

ww. sprawa z silnikiem jest niewykonalna

Ależ jest, jak najbardziej i nie tylko od beemki ? 
W skrócie to jest tak, jakbyś jakiś "centralny" element urządzenia (tu mamy kość/przetwornik DA) włożył w słabej jakości projekt - źle zaprojektowana elektronika, zasilanie itp itd. 

ale Twoje wytłumaczenie to nie jest odpowiedź - ww. sprawa z silnikiem jest niewykonalna
zatem nadal czekam na konkretną odpowiedź co oznacza jakość aplikacji kości

W roku 1941 czy 1942 hiltlerowcy bez większych problemów rozbijali pierwsze KW-1 i T-34 słabowitymi Panzer 3. Ruskie "kości" były świetne ale ich "aplikacja" już nie - w przeciwieństwie do niemieckiej mimo, że ówczesne Panzer 3 nie łykały niczego poza 16/44.
  • Haha 1
21 godzin temu, Adasza napisał:

Ależ jest, jak najbardziej i nie tylko od beemki ? 
W skrócie to jest tak, jakbyś jakiś "centralny" element urządzenia (tu mamy kość/przetwornik DA) włożył w słabej jakości projekt - źle zaprojektowana elektronika, zasilanie itp itd. 

Źle zaprojektowana elektronika? A cóż to takiego??? Słabe zasilanie??? Czyżby???

Kolega coś kluczy

@McGyver A znasz może Creek CD43/43MK2? Jak on się będzie miał do w/w przez Ciebie (Parasound C/DP1000 lub CEC CD-3100)? Czy CA 640c v2 jest cos warta?

2 godziny temu, slaaawek napisał:

Słabe zasilanie??? Czyżby???

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sio do gógla, nie zaśmiecaj wątku.  

Edited by Adasza
Troll
  • Like 1
  • Moderatorzy
4 minuty temu, Adasza napisał:

@McGyver A znasz może Creek CD43/43MK2?

Niestety nie miałem styczności. 

5 minut temu, Adasza napisał:

Czy CA 640c v2 jest cos warta?

Przypuszczam że tak ze 400zł. Nie więcej. 

W dniu 18.01.2021 o 09:40, Adasza napisał:

Może bardziej żywo, z pazurem? Topping jest na AKM, może coś na BB/Wolfsonach? 

Z fajnym "pazurem" gra Arcam Alpha 8 i pewnie w tym tysiącu zł znajdziesz cos w niezłym stanie. 

16 godzin temu, Adasza napisał:

@McGyver A znasz może Creek CD43/43MK2? Jak on się będzie miał do w/w przez Ciebie (Parasound C/DP1000 lub CEC CD-3100)? Czy CA 640c v2 jest cos warta?

Creek cd43 to bardzo spokojny i wyważony dźwięk, raczej bez emocji.  Ww. Arcam to przy nim petarda.

Ze starszych odtwarzaczy, które grają z charakterkiem jeszcze kojarzę Myryad MC-100 i Copland CDA-66, ale to już będzie trochę drożej.

• Thanks 1
9 minut temu, Tomek 1685 napisał:

Z fajnym "pazurem" gra Arcam Alpha 8 i pewnie w tym tysiącu zł znajdziesz cos w niezłym stanie. 

Creek cd43 to bardzo spokojny i wyważony dźwięk, raczej bez emocji.  Ww. Arcam to przy nim petarda.

Ze starszych odtwarzaczy, które grają z charakterkiem jeszcze kojarzę Myryad MC-100 i Copland CDA-66, ale to już będzie trochę drożej.

A może tak z innej beczki - jaki DAC zagra dźwiękiem zbliżonym do tego, którego szukam (podobny budżet - 1000-1500 używany raczej)? 

• Moderatorzy
9 minut temu, Adasza napisał:

- jaki DAC zagra dźwiękiem zbliżonym do tego, którego szukam (podobny budżet - 1000-1500 używany raczej)? 

PARASOUND D/AC-1000
PARASOUND D/AC-1100 HD
LITE AUDIO DAC50
LITE AUDIO DAC60
LITE AUDIO DAC72

5 minut temu, Tomek 1685 napisał:

Może warto też poszukać czegoś ze strefy DIY.

Raczej nie w tym budżecie, chyba że samemu zrobić.

• Thanks 1

15 minut temu, Tomek 1685 napisał:

W tej cenie na pewno nic oparte o kości Sabre. Może rzeczywiście coś na Wolfsonie. 

Tani był i dobrze grał rDAC mk1, też Arcam'a.  Może warto też poszukać czegoś ze strefy DIY.

A irDAC 1?

• Moderatorzy

Ale to już trzeba się na takie coś zasadzić, czekać cierpliwie i mieć naprawdę duże rozeznanie. 
Aczkolwiek ktoś niedawno sprzedawał mojego Protagonista MK1 za takie pieniądze, że sam się zastanawiałem czy nie kupić ?

W dniu 18.01.2021 o 18:32, Adasza napisał:

To jakbyś dobry silnik od beemki wsadził do Poloneza czy Syrenki ? 

Przy okazji - jakby ktoś miał na zbyciu jakiś ciekawy CD to mogę zaoferować w rozliczeniu końcówkę Arcam Alpha 9p, w bardzo dobrym stanie i z nowymi Mundorfami M-Lytic (stare Rubycony miały już po 6000 zamiast 10000 pojemności - różnica spora w jakości, wszystko się poprawiło, gra lepiej niż integra, którą tez miałem). Polecam zwłaszcza z lampowym pre (u mnie było Aikido - baaardzo polecam) ale zawitała Jolida więc wiadomo ? Info na priv.

Mam na zbyciu Denona po Modach McGyvera. Ale coś zaczął kaprysić z płytami ostatnio ?

?👈

2 godziny temu, Tomek 1685 napisał:

Wszędzie pisali, że to postęp w stosunku do rDAC'a, ale to nie prawda.

Mowa o irDAC 1 czy 2? 2ka mi nie podeszła (chyba SABRE jak pamiętam) ale ponoć 1ka gra zacnie. Miałem na SABRE Wyred 4 Sound DAC-2 ale jakoś nie dla mnie to było, chociaż kultura, dociążenie pierwsza klasa; sztuczny dźwięk trochę. Kiedyś miałem SMSL Snaskrit 6 na Wolfie i dobrze wspominam ale ciągnęło, żeby iść dalej. MF V90 też był niezły wg mnie brzmieniowo ale cały czas czegoś brakował (albo było za dużo - "na twarz"). No i kurka wodna człek się wpier...ił ? 

Edited by Adasza
5 minut temu, Tomek 1685 napisał:

Ten na Sabre es9016, nie kojarzę już która to była wersja.

Na Sabre irDac II, jedynka chyba na BB i ten ponoć fajniejszy. A dokładnie na PCM1796.

Edited by Adasza
21 godzin temu, Adasza napisał:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sio do gógla, nie zaśmiecaj wątku.  

Ustalmy jedno kolego.. sio to możesz sobie wołać do much które latają wokół Twojej główki... Dwa google jak piszesz to nie jest zadna wyrocznia. Trzy pytam o jakość aplikacji kości dac. Nie ma prostej odpowiedzi i nie pisz frazesów ... nie pisz truizmów

Edited by slaaawek