Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny KEF R700 - jaki wzmacniacz?


Robert_72465

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Jestem w wieku 50+. Piszę o tym, bo być może, o czym wspominam poniżej, słuch w moim wieku jest powodem mojego niezadowolenia z odbioru nuzyki.

Posiadam kolumny KEF R700, podłączone do końcówki mocy opartej na Icepower (150W/8Ohm). Końcówka gra albo z preout amplitunera Marantz SR7012, albo z dac Topping E30. Wybór źródła mam zrobiony na przełączniku RCA ręcznym. Czyli wygląda to tak:

(amplituner SR7012, dac Topping E30) -> Przełącznik RCA -> końcówka mocy Icepower -> kolumny KEF R700.

 

Kolumny R700 wykorzystuję też do filmów. Jeśli chodzi o muzykę, to słucham rock, blues, jazz, soul. Wszystkie płyty mam zgrane do FLAC i trzymam na NAS. Odtwarzam albo przez DLNA w Marantz, albo przez raspberry -> Topping E30.

Kolumny grają w salonie połączonym z holem i kuchnią (łącznie ok 60m2) i ze schodami na piętro. Na podłodze parkiet i płytki, w salonie dwie sofy, szafka TV, dalej stół, krzesła, komody itp.

Ogólnie słabo jestem zadowolony z tego, jak gra muzyka. Jeśli chodzi o źródło, to czy muzyka gra z amplitunera, czy z dac, nie robi to żadnej róznicy. Robiłem testy na sobie i grupie łącznie 12-osobowej w wieku 20+ ... 50+. Najpierw wyrównałem dokładnie poziomy miernikiem SPL, potem puszczałem ten sam utwór z obu źródeł i ręcznie przełączałem co gra. Nikt na ślepo nie potrafił wskazać skąd aktualnie leci muzyka (po kilkunastu minutach słuchania tego samego utworu, niektórzy byli w stanie zauważyć różnice - ale nie byli w stanie się wypowiedzieć, kiedy gra lepiej). Na razie więc założyłem, że problem nie tkwi z źródle.

Jakiś czas temu kolumny były podłączone wprost do amplitunera. Dodanie końcówki mocy poprawiło dolny zakres - bas się zrobił mniej zamulony, ale szału nie ma.

Mam w pamięci wspomnienia z wizyt u znajomych, albo z wizyt w salonach hi-fi, że tam muzyka brzmiała bardziej atrakcyjnie. U mnie jakoś nie wciąga. Lubię, jak bas jest sprężysty, wyższe tony jak są soczyste, ale nie dominujące. Obecnie basu mi nie brakuje, ale ten bas gra tak jakby obok. Środka i góry, wydaje się, że brakuje. Sam już nie wiem, czy może u mnie właśnie przekaz jest naturalny, a tam gdzie mi się podobało (znajomi, salony hi-fi) - był przejaskrawiony.

Nad czym się zastanawiam:

- pożyczyć inny wzmacniacz, żeby sprawdzić, czy coś się polepszy.

- problem leży w akustyce pomieszczenia.

Oczywiście biorę pod uwagę, że problem nie leży we wzmacniaczu, tylko w samym pomieszczeniu albo w moim słuchu.

Ma ktoś doświadczenia z KEF R700 i może doradzić w sprawie wzmacniacza? Celowo nie wspominam o zakresie cenowym - nie chcę nic sugerować. Preferuję sprzęt nowy, z salonu.

Znam się na elektronice i biorę pod uwagę budowę końcówki DIY Purifi, albo Hypex NC400. Ale czy to coś zmieni?

 

Z góry dzięki!

Robert

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie zmienisz swojej filozofii co do wzmacniacza.to czarno to widze.

te napedy co wymieniles to wyjatkowe gowno.mlodziez sie nimi rajcuje bo tanio.

a ty jak masz wymagania co do dzwieku.to musisz przelknac duzo wyzsza kase.

nie dziekuj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę.

Nie jestem specem hifi, ale z pomiarów wychodzi, że ten Topping E30, to dobry dac. Od takiego przetwornika oczekuję, żeby był transparentny i przekazał treść, nic nie dodając od siebie.

best-usb-dac-review-2021-png.104260

Może sformułuję inaczej moje zapytanie - czy zmiana wzmacniacza (końcówki mocy) to krok w dobrym kierunku i czy ten krok powinien zostać wykonany w pierwszej kolejności? Jeśli tak, ktoś poda jakieś propozycje?

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam dajesz sobie odpowiedz.ze z pomiarow wychodzi ok.a brzmi zle.no to w takim razie masz cos nie tak.z pomieszczeniem.albo sluchem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polataj trochę z kolumnami łącznie ze zmianą dystansu od rogów i ścian.

Czy sprawdzałeś zamknięcie BR i czy to coś poprawia.

Czy mając tyle m2 graty są skupione, czy też same kable głośnikowe mają np. po 5 m ?

Czy czasem nie stoją na dużo dłuższej ścianie, zamiast na krótszej; jeśli dużo metrów2

to może nie ma tego problemu, ale lepiej wiedzieć ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tomek7776 napisał:

sam dajesz sobie odpowiedz.ze z pomiarow wychodzi ok.a brzmi zle.no to w takim razie masz cos nie tak.z pomieszczeniem.albo sluchem.

Nie wykluczam jednego, ani drugiego. Z pomieszczeniem przypuszczalnie coś można polepszyć. Ze słuchem nie - tu się na serio nie zastanawiam, czy to nie jest przyczyna problemu i trzeba będzie taki stan zaakceptować, niestety, i czeka to każdego, prędzej, czy później...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, audioburak napisał:

Polataj trochę z kolumnami łącznie ze zmianą dystansu od rogów i ścian.

Czy sprawdzałeś zamknięcie BR i czy to coś poprawia.

Czy mając tyle m2 graty są skupione, czy też same kable głośnikowe mają np. po 5 m ?

Czy czasem nie stoją na dużo dłuższej ścianie, zamiast na krótszej; jeśli dużo metrów2

to może nie ma tego problemu, ale lepiej wiedzieć ...

Co się da, jest "przepisowo": kolumny na krótszej ścianie, kable max. 2 metry, przekrój 2,5mm2. Kombinowanie z BR nie polepsza odbioru.

Pomieszczenie ma urozmaicony kształt, co podobno poprawia akustykę. Gratów nie da się ruszyć - kierowniczka jest nieubłagana ?

 

Robert

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi

Ze słuchem jeszcze masz czas, ja mam 70 i nie odczuwam dysproporcji, natomiast doradzam zmianę wzmacniacza, bardziej dociążony dźwięk + akustyka, zagęszczenie, zagracenie pomieszczenia z pewnością wpłynie pozytywnie na jakość dżwięku......................

pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomek7776 napisał:

ale w salonach gralo ok.nie koniecznie sluch.

Tak, ale to było kiedyś...

 

Kurde, już sam nie wiem. Może dopowiem, że w sypialni mam monitory B&W 607 podłączone pod slim Marantz nr1509, to tego stary subwoofer pod łóżkiem, i ten zestaw gra subiektywnie lepiej. Może łoże małżeńskie robi przy okazji za pułapkę basową?

4 minuty temu, mdhjhw napisał:

Hi

Ze słuchem jeszcze masz czas, ja mam 70 i nie odczuwam dysproporcji, natomiast doradzam zmianę wzmacniacza, bardziej dociążony dźwięk + akustyka, zagęszczenie, zagracenie pomieszczenia z pewnością wpłynie pozytywnie na jakość dżwięku......................

pozdrawiam 

Co to znaczy "bardziej dociążony dźwięk" ? Jak go dociążyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi

Może tak, przez 40 lat słuchałem muzyki w jednym pomieszczeniu, 16 m, tak się przyzwyczaiłem, że po zmianie na 42 metry byłem załamany, ilość sprzętu jaki przerobiłem, żadnych efektów, stan przed depresyjny, dopiero od kilku lat w miarę mam spokój, gdy dociążyłem dźwięk, poprzez akustykę i odpowiedni wzmacniacz (dla mnie + kasa) gdzieś tutaj jest sporo na ten temat, są techniczni fachowcy, którzy znają się na wykresach etc są też tacy jak ja, którzy, dużo czytają, próbują, czasami się uda, czasami nie, mogę tylko stwierdzić, że tak duże pomieszczenie potrzebuje  odpowiedniej mocy i korelacji z kolumnami + odpowiednie wytłumienie i rozproszenie, ale to tylko Ty będziesz mógł sam sprawić i sprawdzić w tym pomieszczeniu...........udanych prób

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Robert_72465 napisał:

pożyczyć inny wzmacniacz, żeby sprawdzić, czy coś się polepszy

Tak

2 godziny temu, Robert_72465 napisał:

problem leży w akustyce pomieszczenia.

To tez.

Zapoznaj się z trzema markami. Primare, Arcam i Pioneer. Wszystkie bardzo dobrze grają z tymi głośnikami 

2 godziny temu, Robert_72465 napisał:

Hypex NC400. Ale czy to coś zmieni?

Pod warunkiem, że podłączysz dobrej jakości przedwzmacniacz . On w bardzo dużym stopniu decyduje o barwie i nasyceniu dźwięku 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam R700 i one potrafią zagrać świetnie, ale nie z jakimś amplitunerem, ani jakimś toppingiem, do tego z niskiej półki.

Żadnego zatykania bass reflexu, to kastruje te kolumny niewyobrażalnie. 

Jeżeli ma to zagrać, to tanio nie będzie. Ja mam Primare I32 i to jedna z tańszych opcji do tych kolumn, ale nowych juz nie ma. Jak masz kasę to poszukaj  I35. Do tego źródło gęste i dociążone np w postaci daca R2R minimum R8 od audio gd, albo denafrips Ares, Pontus. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem r700, grały z rotelem ra1592 było nienajgorzej. Jestem też 50+ i mam w uszach inne brzmienie muzyki niż to, które obecnie serwują salony. Krótko mówiąc miałem podobny problem. Przez przypadek udało mi się kupić kolumny Saba Pro 1300 z basem 31 cm i jestem w domu ... Nic więcej nie zmieniłem, tylko kolumny i jestem super zadowolony. Polecam poszukać czegoś z naszej epoki ? Muzyki słucham podobnej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie narzekam na małą ilość basu. Nie mam talentu do kwiecistego pisania o muzyce. W prostych słowach mogę napisać, że mój zestaw (wzm. + kolumny) gra jakoś niespójnie, niewciągająco, mało sprężyście. Podejrzewam, że to może być problem pomieszczenia. Mam mikrofon UMIK i może spróbuję tym jakoś wyśledzić, jak wygląda odpowiedź pomieszczenia. Wypożyczę też jakiś polecany wzmacniacz (a najlepiej jakieś wzmacniacze) i zrobię testy porównawcze. Mam już nawet ręczy układ do dołączenia dwóch wzmacniaczy do jednego zestawu kolumn. Kiedyś już podchodziłem do tego tematu i robiłem porównanie Marantz SR7012 (mój obecny) kontra Cambridge Audio Azur 851A i jakiejś wielkiej różnicy nie było. Na razie czekam i notuję, jakie modele wzmacniaczy ludziska zaproponują. Na razie mam: MusicalFIdelity od seri 5 w gore, Primare I32, Rotel RA1592. Na innym forum znalazłem jeszcze Atoll IN100 (IN200). Poczekam jeszcze, może ktoś cos dopowie, poczytam i wtedy coś wypożyczę.

 

Robert

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Robert_72465 napisał:

Na innym forum znalazłem jeszcze Atoll IN100

Z całym szacunkiem ale chyba było to forum sado-maso. Tu nawet nie chodzi o różnice w gustach. Ten Atoll jest modelowym przykładem jakich elementów nie powinno się łączyć. I jest to dowód, że na otwartych forach może pisać każdy. Także ten, kto nie ma kompletnie pojęcia, o czym pisze. Co dostaniesz z takiego połączenia? Buczący, wzbudzający się bas. Duża masa i znikome zróżnicowania. Bezkształtną średnicę i ostre, "zapiaszczone" wysokie tony. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Robert_72465 napisał:

Ja nie narzekam na małą ilość basu.

Chyba mnie źle zrozumiałeś, nie chodzi o ilość, chodzi o jakość. Konstrukcje zamknięte, bez żadnych bassreflexow i innych cudów, z dużym głośnikiem basowym grają po prostu inaczej, R700 nigdy tak nie zagrają choćbyś je połączył do wzmacniacza za tryliony. U mnie D700 grały z Maranzem, MF6, MF5 a słyszałem je też z innymi wzmakami ale nie u siebie. Wiem co piszę, ale każdy musi sam przejść przez swoją drogę. Powodzenia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Robert_72465 napisał:

Na razie mam: MusicalFIdelity od seri 5 w gore, Primare I32, Rotel RA1592.

I32 raczej nie wypożyczysz, bo ich już nie ma ,a jak są nowe to w niedorzecznych cenach. Jeżeli nie masz daleko do Wrocławia, to możesz podjechać do mnie na kawę ,posłuchasz sobie i ocenisz, czy to twoja droga.

A że się tak zapytam, co cię skłoniło do zakupu akurat tych kolumn ? Może one po prostu nie są dla ciebie i uleczanie na siłę wymianą wzmacniacza nie ma sensu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez staropolanka2000

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu chyba @staropolanka2000 dotknął istoty problemu ...

Ja to zwykle określam jako " Typowy błąd obsadowy " bo czytając o amplitunerach, źródłach czy nawet

końcówkach mocy efekty są żadne, a autor próbuje nam ( sobie też ) udowodnić, że wzorcem są te KEF'y.

Moja propozycja idzie w tym kierunku, żeby nawet jakieś używane klasyczne kolumny sprawdzić w tym

wnętrzu, a nie żonglować kolejnymi wzmacniaczami. Może te kolumny okażą się docelowe albo pokażą

kierunek zmian, żeby muzykę uczynić bardziej atrakcyjną. Kwestia budżetu i możliwości posłuchania,

więc najlepiej byłoby szukać czegoś lokalnie. Poza tym Ice Power chyba nie należy do grupy

wzmacniaczy o otwartym charakterze i z pasmem do 100 kHz jak choćby nawet budżetowe Yamahy ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, staropolanka2000 napisał:

A że się tak zapytam, co cię skłoniło do zakupu akurat tych kolumn ? Może one po prostu nie są dla ciebie i uleczanie na siłę wymianą wzmacniacza nie ma sensu ?

Było to tak... Kiedyś, jeszcze za studenta, nie było budżetu, sam zbudowałem duże kolumny podłogowe na głośniach Tonsila, potem były jakieś Yamahy, potem Cantony, w tle rozwój rodziny, potem remont domu, parkieciarz, hydraulik, dużo delegacji w pracy..., pomysł, a może przy okazji zmienię kolumny, lektura prasy fachowej, ...aha KEF R700 nie mogą być złe, wciąż dużo roboty, remont skończony, KEF-y stoją od jakiegoś czasu, mam więcej czasu, zaczynam je konsumować, smak nie taki jak się spodziewałem. No i jesteśmy w teraźniejszości. Chciałbym teraz, z tego co mam, popróbować złożyć możliwie optymalny zestaw. Wzmacniacza stereo praktycznie nie mam - zamiast niego używam pre-outy amplitunera + XTZ A2-300 jako końcówka mocy. I co tu panie teraz począć? W którą stronę iść? Myślę, że KEF R700 może nie są wybitne, ale dobre chyba są. Ale całość nie gra dobrze, tylko średnio. I to chciałbym poprawić. Stąd pomysł, podłączę na próbę inny amp i zobaczę co się zmieni.

Na marginesie napiszę, że jak zapuszczę muzykę nie w stereo, a koncert na bluray z dźwiękiem 5.1 to nie mogę przestać słuchać, tak się podoba. I nie wiem co stanowi różnicę - czy taki przekaz przestrzenny plus obraz uruchamia w głowie wspomnienia koncertów na których się było i to wpływa na odbiór? Wciąż grają te same głośniki + inne, mniejsze z tyłu. Audyssey robi czary? I bądź tu mądry...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam,  zaraz mądry ? sam  napisałeś, że w KD  są dobre, a w stereo do dudy i tego bym się

trzymał. Bas przejmuje z KEF'ów sub, a resztę koryguje Audyssey i cała sprawa chyba jasna.

Pewnie nawet podłączając nieco większe monitory ( spróbuj wyrzeźbić sobie jakieś oversize )...

i radość słuchania choćby Stevie Ray Vaughana czy Buddy Guy'a powróci i to szybko ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, audioburak napisał:

Eee tam,  zaraz mądry ? sam  napisałeś, że w KD  są dobre, a w stereo do dudy i tego bym się

trzymał. Bas przejmuje z KEF'ów sub, a resztę koryguje Audyssey i cała sprawa chyba jasna.

Pewnie nawet podłączając nieco większe monitory ( spróbuj wyrzeźbić sobie jakieś oversize )...

i radość słuchania choćby Stevie Ray Vaughana czy Buddy Guy'a powróci i to szybko ....

W tym niedobrym stereo only, akurat, wyjątkowo, normalnie niepojęte... jak zapuszczę konkretnie Stevie Ray Vaughan - Tin Pan Alley, to jak na złość - gra dobrze!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak upieranie się przy nich do stereo, bo jeden kawałek SRV gra nieźle biorę za dziecięcy upór ? 

bo pewnie akustycznego Bibba czy klasyki Claptona już KEF'y dobrze nie zagrają ...

Więc "nie idź tą drogą" ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2021 o 19:02, Robert_72465 napisał:

Cześć!

Jestem w wieku 50+. Piszę o tym, bo być może, o czym wspominam poniżej, słuch w moim wieku jest powodem mojego niezadowolenia z odbioru nuzyki.

Posiadam kolumny KEF R700, podłączone do końcówki mocy opartej na Icepower (150W/8Ohm). Końcówka gra albo z preout amplitunera Marantz SR7012, albo z dac Topping E30. Wybór źródła mam zrobiony na przełączniku RCA ręcznym. Czyli wygląda to tak:

(amplituner SR7012, dac Topping E30) -> Przełącznik RCA -> końcówka mocy Icepower -> kolumny KEF R700.

 

Kolumny R700 wykorzystuję też do filmów. Jeśli chodzi o muzykę, to słucham rock, blues, jazz, soul. Wszystkie płyty mam zgrane do FLAC i trzymam na NAS. Odtwarzam albo przez DLNA w Marantz, albo przez raspberry -> Topping E30.

Kolumny grają w salonie połączonym z holem i kuchnią (łącznie ok 60m2) i ze schodami na piętro. Na podłodze parkiet i płytki, w salonie dwie sofy, szafka TV, dalej stół, krzesła, komody itp.

Ogólnie słabo jestem zadowolony z tego, jak gra muzyka. Jeśli chodzi o źródło, to czy muzyka gra z amplitunera, czy z dac, nie robi to żadnej róznicy. Robiłem testy na sobie i grupie łącznie 12-osobowej w wieku 20+ ... 50+. Najpierw wyrównałem dokładnie poziomy miernikiem SPL, potem puszczałem ten sam utwór z obu źródeł i ręcznie przełączałem co gra. Nikt na ślepo nie potrafił wskazać skąd aktualnie leci muzyka (po kilkunastu minutach słuchania tego samego utworu, niektórzy byli w stanie zauważyć różnice - ale nie byli w stanie się wypowiedzieć, kiedy gra lepiej). Na razie więc założyłem, że problem nie tkwi z źródle.

Jakiś czas temu kolumny były podłączone wprost do amplitunera. Dodanie końcówki mocy poprawiło dolny zakres - bas się zrobił mniej zamulony, ale szału nie ma.

Mam w pamięci wspomnienia z wizyt u znajomych, albo z wizyt w salonach hi-fi, że tam muzyka brzmiała bardziej atrakcyjnie. U mnie jakoś nie wciąga. Lubię, jak bas jest sprężysty, wyższe tony jak są soczyste, ale nie dominujące. Obecnie basu mi nie brakuje, ale ten bas gra tak jakby obok. Środka i góry, wydaje się, że brakuje. Sam już nie wiem, czy może u mnie właśnie przekaz jest naturalny, a tam gdzie mi się podobało (znajomi, salony hi-fi) - był przejaskrawiony.

Nad czym się zastanawiam:

- pożyczyć inny wzmacniacz, żeby sprawdzić, czy coś się polepszy.

- problem leży w akustyce pomieszczenia.

Oczywiście biorę pod uwagę, że problem nie leży we wzmacniaczu, tylko w samym pomieszczeniu albo w moim słuchu.

Ma ktoś doświadczenia z KEF R700 i może doradzić w sprawie wzmacniacza? Celowo nie wspominam o zakresie cenowym - nie chcę nic sugerować. Preferuję sprzęt nowy, z salonu.

Znam się na elektronice i biorę pod uwagę budowę końcówki DIY Purifi, albo Hypex NC400. Ale czy to coś zmieni?

 

Z góry dzięki!

Robert

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Miałem dwukrotnie R700. 

Najtaniej i bardzo dobrze modyfikowany NAD C356BEE. Dalej Musical M6i i  Accuphase E-210.

Źródło do zmiany. 

Gram i polecam modyfikowaną Yamahe NP-S303 i ja wpiąć bezpośrednio do takiego wzmacniacza stereo a nigdy przez amplituner KD. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega grał na r700 + Naim Nait 5is w pomieszczeniu ponad 30m2. Grało bardzo ładnie i dosyć głośno , ale mocy trochę brakowało. Z moim ex Accu e302 było moim zdaniem lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Ja obecnie gram na kolumnach Kef r700 ze wzmacniaczem Roksan Caspian M2, jako źródło Bluesound node 2i, i dodatkowo podpięty TV przez arcam irdac2. 

Muzyka przez Tidal gra zadowalająco, ale czasem brakuje lepszej kontroli basu przy większych glośnościach. Ogólnie polecam Caspiana do tych kolumn bo można tego słuchać godzinami i nic nie męczy, wokal bardzo przyjemny, przy odpowiednim ustawieniu kolumn jest dużo smaczków. 

Kolumny te są bardzo wymagające prądowo i mam czasem wrażenie, że mogły by zagrać jeszcze lepiej np. z takim Misicalem m6si.

Poprzednio grałem z kolumnami kef q700 i w moim odczuciu było dobrze na niskich głośnosciach, nawet więcej detali słyszalnych niz w r700, ale im głośniej tym lepiej gra seria r, do tego wokal jest zdecydowanie przyjemniejszy.

Mam też drugi wzmacniacz Roksan Kandy 2, który również gra ciekawie, ale Caspian we wszystkim jest lepszy może oprócz mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2021 o 19:02, Robert_72465 napisał:

Jeśli chodzi o źródło, to czy muzyka gra z amplitunera, czy z dac, nie robi to żadnej róznicy.

Elektronika jest na tyle dobra, że nie degraduje słyszalnie dźwięku, więc Twoje spostrzeżenia są zgodne z oczekiwaniem. To co jest istotne dla brzmienia systemu, to akustyka pomieszczenia i kolumny. Możesz poeksperymentować z wytłumianiem odbić od ścian czy rozmieszczeniem kolumn.

Drugi czynnik wpływający na brzmienie, to systemy korekty akustyki. Domyślam się, że wyłączasz Audyssey przy stereo, inaczej odtwarzanie przez amplituner brzmiałoby inaczej niż przez DAC. IMHO rezygnujesz z funkcji, która może istotnie poprawić brzmienie.

W dniu 17.01.2021 o 19:02, Robert_72465 napisał:

Mam w pamięci wspomnienia z wizyt u znajomych, albo z wizyt w salonach hi-fi, że tam muzyka brzmiała bardziej atrakcyjnie. U mnie jakoś nie wciąga.

Ja bym poeksperymentował z rozmieszczeniem kolumn. Potem skalibrował system, włączył Audyssey i ustawił Dynamic EQ. Jeżeli masz suba, to jeszcze spróbowałbym ustawić R700 jako małe kolumny z odcięciem 40-60Hz, to powinno zmniejszyć zniekształcenia. Ponadto kupiłbym aplikacje Audyssey MultEQ Editor na Androida i dopasował charakterystyki akustyczne do swoich upodobań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.