Skocz do zawartości
IGNORED

Radmor5102T+takie głośniki,bedzie grało?


pablos3331

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Stałem sie posiadaczem Radmora 5102T. Mam w domu małe głośniki na których gra pięknie ale nie dają rady przy podkręceniu potencjometru.

Moge okazyjnie kupić takie głosniki :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy ktoś moze mi powiedziec czy to bedzie grało i jak ? ( w gre wchodzi raczej głosniejsze granie )

 

Z góry uprzejmie dziękuje za odpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tych kolumnach (klon altusów, nie ma co:)) raczej będziesz musiał wymienić gwizdki i pogmerać w zwrotnicy.

 

Okazyjnie to znaczy po ile? Więcej jak 150zł na pewno bym nie dał. A i tak ze 200 trzeba będzie jeszcze w nie włożyć.

 

Ale jeśli podłączasz pod nie radka i gra tak jak chcesz, żeby grało to bierz! Tylko warto wcześniej porównać ich grę z innymi kolumnami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawe ze to nie najwyzszych lotów kolumny, ale zastanawiam sie jaki dzwiek uzyskam jesli te glosniki maja tyle mocy ile maja a radmor ma te swoje (prawdziwe :) ) 25W. ( nie sa za duze to glosniki??)

Przyznaje ze nie znam sie na tym za dobrze wiec pytam expertów.

 

Ps: Co trzeba by bylo zmienic w tych glosnikach zeby je usprawnic ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeerFan --> Ja w porywach dziecinnej fantazji podpiołem pod Radka 5102 !!SIEDEM!! kolumn i grał. Nie napędzał ich pełną mocą ale pokazał co potrafi stare,dobre 25W!! Byłęm z siebie dumny:] ale to takie małe offtopic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena za te głosniki to 320 zł (para).

A moze macie inne typy do 400 zł ..max 450 zł ,które warto by kupic ( szybki i dynamiczny bas + soprany są istotne)

Łamie sie czy szukac jakis starych firmówek czy kupic takie nowe.

Widze z waszych wypowiedz ze Radmorek pociągnie nawet duze glosniki. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się spierać, czy jest jakaś różnica, dla mnie jest bardzo duża, dlatego piszę- kup kolumny 4 ohmowe!!!!

Tak ma brzmiec sprzęt. Jeżeli nie możesz dostać nowych, to kup używane. Polecam Tonsil ZG 40C/5. Wymienić powinieneś głośniki niskotonowe na identycznej średnicy tylko o wyższej mocy i dawaj, przy dobrym źródle dojdziesz do 10 (maxa) bez zniekształceń, a z basem, sopranem na full i konturem wcześniej wzmacniacz zacznie dawać zniekształcenia niż kolumny. Powinienneś się zamknąc w kwocie, jaką chcesz przeznaczyć na kolumny. Jeszcze raz pamiętaj - 4 ohmowe!!!! Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, ja od niedawna mam Radmora 5102 z kolumnami właśnie Tonsil ZG40c/5 i szczerze mówiąc spisuje się rewelacjnie. Szczerze mogę polecić Ci skompletowanie takiego zestawu. ZG40 to te kolumny z bierną membraną, która faktycznie znacznie wspomaga najniższe tony. Niestety w moich warunkach przy głośności na 6 brzęczenie wszystkiego co nie przymocowane w pokoju przeszkadza słuchać. Ale kolumienki mogę Ci polecić. Nie powinieneś zapłacić wiele a będziesz zadowolony. Uważaj jedynie na ich jakość. Z tego co się orientowałem to niektóre głośniki niskotonowe ( w tym bierny ) miały tandetne piankowe zawieszenie, które lubiło sparcieć. Sporo tego na allegro. Kupuj te, które mają zworkę poszerzającą wysokie tony z tyłu. Te wersje miały zawieszenie przeważnie materiałowe - niezniszczalne. Powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.