Skocz do zawartości
IGNORED

Monitory o co najmniej klasę lepsze od Arcusów AS4 - propozycje?


cold fire
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Bardzo lubię swoje Arcusy, ale od jakiegoś czasu wróciłem do tematu Audio i zacząłem mieć ochotę na coś lepszego.
Wziąłem je kiedyś ze swoim Amplitunerem (Sony GX70ES 2x120W @ 4ohm, 2x80W @ 8ohm) do salonu audio, porównałem z Bowersami serii CM bodajże, za kilka tyś pln i poza nieco lepszą kontrolą basu i nieco mniejszą ostrością na górze nie było różnić na plus. Co więcej, Arcusy grały w rocku większym mięsem, pełniej (pewnie zasługa 20cm midwoofera Vify), oraz bardziej przyjemnie, ale jednocześnie równie szczegółowo. Także pod pewnymi względami B&W grały lepiej, pod pewnymi gorzej ale nie powiedział bym, że były warte przeskoku cenowego. 
Słuchałem jeszcze czegoś, chyba jakichś Proaców, ale nawet nie pamiętam jak grały, o ile kojarzę były niewygrzane. 
No i teraz się zastanawiam - czy to może wina wzmacniacza? Czy Te Arcusy to już taki poziom, że aby była różnica klas, musiał bym się przesiąść na coś za np 10tyś pln, albo większe podłogówki lub subwoofer, czyli inaczej rzecz biorąc uzupełnienie pasma od dołu to już tak na prawdę jedyna sensowna droga? Trochę w to nie wierzę...

Zakładam ten wątek, bo zależy mi na dyskusji, nie oczekują bezpośrednich odpowiedzi - może ktoś miał podobne przemyślenia kiedyś, np. 'utknął' gdzieś na etapie przyzwoitych niemieckich kolumn z lat 90 lub 80 za bezcen na Allegro i ciężko się mu było z tego wydostać, jednocześnie nie rozbijając totalnie banku.
Aha, kolumn używam w małym pokoju, raczej 'bliskie pole', więc wolał bym bass reflex z przodu, bo z bliskością ścian różnie jest. Lubię masywny, ale nieco miękki i sprężysty dźwięk, gitary muszą być mięsiste, musi być 'kop', dlatego mam wątpliwości w kwestii małych monitorów, wolę duże. Wokale mogą być wycofane, ale nie podbarwione, wysokie tony w balansie między neutralnością a metalicznością. Słucham wszystkiego po trochu.

PS - może monitory aktywne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez cold fire
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Dune napisał:

Na tym ampli to chyba nie powinno się robić porównań kolumn 

A słuchałeś? Czy opinia w stylu 'na forum piszą, że ampli be, to też napiszę'? Pytam serio.

Co do pytania quatrossa - przeczytałeś w ogóle mojego posta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spiesz się. Ja tak bardzo przestałem się spieszyć, że nie szukam kolumn od dawna. Mam TM65 (tak bardzo nie szukam kolumn, że aby napisać model musiałem wstać i go odczytać z tabliczki, bo zapomniałem jak się nazywają te kolumny).

Ciężko znaleźć we współczesnych słupkach coś sensownego. Najłatwiej to znaleźć kolumny z maksymalnie wyżyłowanym basrefleksem co by z trzynastki było basiszcze.

6 godzin temu, Dune napisał:

Na tym ampli to chyba nie powinno się robić porównań kolumn 

Dlaczego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Misio38 napisał:

Dlaczego?

Dla tego, że kolumny można porównywać używając do tego wzmacniacza, który jest w stanie pokazać różnice miedzy kolumnami.

W przeciwnym razie podłączając powiedzmy jakieś tam np heco, czy elac z lat 80/90 za 300 zł nie znajdziemy uzasadnienia do wydania 30000 zł na nowe ProAc.

Dysponując budżetowym apmplitunerem możemy co najwyżej dopasować do niego kolumny, z którymi daje sobie radę i zapomnieć o temacie.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, cold fire napisał:

A słuchałeś? Czy opinia w stylu 'na forum piszą, że ampli be, to też napiszę'? Pytam serio.

Co do pytania quatrossa - przeczytałeś w ogóle mojego posta?

Nie słuchałem tego akurat modelu, ale w zeszłym roku miałem u siebie na stoliku z 20 różnych wzmacniaczy  i nie raz przekonałem się jak wzmacniacz potrafi "zepsuć brzmienie" a łączenie tanich z wyższej klasy kolumnami to już w ogóle porażka degradacja dźwięku, jakoś trudno mi uwierzyć, że ampli o wartości 300zł dzisiaj który kosztował  900marek w 92r jest odpowiedni do testowania kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co i tak jest żadnym błędem wobec testowania grupy wzmacniaczy na Klipschach ? 

Pod warunkiem pełnego zadowolenia z dołu pasma poszedł bym w inną inną stronę -

wymiany tweetera który w sumie zdecyduje o jakości całej kolumny ...

A lepsze mogą być choćby Elac'i na wstęgach jeśli mowa o monitorach,

albo nawet kilka modeli Dynaudio czy Klipsch ? . Kwestia gustu ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Misio38 napisał:

Nie spiesz się. Ja tak bardzo przestałem się spieszyć, że nie szukam kolumn od dawna. Mam TM65 (tak bardzo nie szukam kolumn, że aby napisać model musiałem wstać i go odczytać z tabliczki, bo zapomniałem jak się nazywają te kolumny).

Ciężko znaleźć we współczesnych słupkach coś sensownego. Najłatwiej to znaleźć kolumny z maksymalnie wyżyłowanym basrefleksem co by z trzynastki było basiszcze.

Nie spieszę się. Mam te Arcusy od 2004 roku ?
Problem jest taki, że najlepiej byłoby posłuchać w domu, we własnych warunkach (pokoje odsłuchowe zazwyczaj są duże), ale przecież nie przywiozę sklepu na chatę, aby potestować...

Co do tych 13 - zgadzam się, pewnie między innymi dlatego ciężko mi jest coś znaleźć. 

7 godzin temu, Dune napisał:

Nie słuchałem tego akurat modelu, ale w zeszłym roku miałem u siebie na stoliku z 20 różnych wzmacniaczy  i nie raz przekonałem się jak wzmacniacz potrafi "zepsuć brzmienie" a łączenie tanich z wyższej klasy kolumnami to już w ogóle porażka degradacja dźwięku, jakoś trudno mi uwierzyć, że ampli o wartości 300zł dzisiaj który kosztował  900marek w 92r jest odpowiedni do testowania kolumn.

Pewnie, że wzmacniacz potrafi zepsuć brzmienie, ale jeśli nie słuchałeś, to znaczy, że opierasz swoja opinie na ogóle tego, co się mówi na tym forum. Mnie było ciężko porównywać, ale jak wybierałem, to wspomagałem się opiniami, że gra lepiej od dużej części o wiele bardziej renomowanych wzmacniaczy używanych za większą cenę. Przypuszczam, że jedną z przyczyn dla których nie jest drogi jest właśnie to przeświadczenie, że amplituner nie może grać dobrze.
Jedno jest pewne - gra milion razy lepiej od Brandta (unitry na export) i Sansui A-60, do których mogę go porównać, ale to jest low-end, więc ciężko cokolwiek więcej mi powiedzieć. Także nie wykluczam, że może on być również przyczyną,

Ale skoro masz takie doświadczenie, to w takim razie może wskaż wzmacniacze, które na pewno pozwolą mi 'porównywać kolumny' ? Może faktycznie warto zacząć od tego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.