Skocz do zawartości
IGNORED

ROCKPORT ATRIA II czy MAGICO S3 mkII ?


Profi

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie zadziwia że ludzie zamiast samemu wysłuchać dany produkt oddają sprawę w innych ręce jak by to im miało dobrze grać a nie nam samym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chyba znów doszło do nieporozumienia, ponieważ wszystko co dotychczas napisałem na temat produktów studio16hz jak również promującego je, w mojej subiektywnej ocenie kontrowersyjnego portalu, było ironią - wydaje mi sie, że mocno sygestywną (na zasadzie bezalkoholowe?). Przynajmniej póki co. Niemniej jednak jako człowiek otwarty na wiedzę i doświadczenia chciałem poznać i sprawdzić te kolumny. Niestety nie jest to możliwe ponieważ nie są dostępne na Śląsku, przez co temat załatwił się sam. Póki co żaden z modeli studio16hz nie był moim kandydatem do zakupu. I na logikę mało prawdopodobne by tak się mogło stać, gdyż trudno mi wyobrazić sobie by paździerz i kilka ogólnie dostępnych przetworników Scan speak`a mogło skutecznie konkurować z aluminium bądź wielowarstwowym kompozytem oraz autorskimi przetwornikami z carbonu, nanografenu, czy komponentami Mundorf`a. Mimo wszystko wiedziony ciekawością i kontrowersyjnością wskazanego portalu postanowiłem to osobiście sprawdzić by pomóc w dylematach "następnym pokoleniom", a model szczytowy to cena ponad obydwa moje typy, dorównująca modelowi Magico S5 mkII. Tym bardziej dla mnie niezrozumiała skoro od strony technologicznej i kosztów materiałowych, S3 i Atria są nieporównywalnie bardziej zaawansowanymi konstrukcjami. Jednak jak cały czas podkreśłam jestem laikiem, nie wiele wiem i być może dokonałbym kolejnego odkrycia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Profi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Profi napisał:

trudno mi wyobrazić sobie by paździerz i kilka ogólnie dostępnych przetworników Scan speak`a mogło skutecznie konkurować z aluminium bądź wielowarstwowym kompozytem oraz autorskimi przetwornikami z carbonu, nanografenu, czy komponentami Mundorf`a.

Przedziwny wniosek. Akurat Scan-Speak jest renomowanym producentem specjalizującym się w produkcji przetworników elektroakustycznych z kilkudziesięcioletnim już dziś doświadczeniem oraz niebagatelnym zapleczem, produkującym głośniki z membranami z wielu różnych materiałów. Wielu wytwórców highendowych kolumn wręcz chlubi się stosowaniem przetworników Scan-Speaka.  Natomiast MDF pogardliwie i błędnie nazwany przez Ciebie "paździerzem" jest jednym z lepszych materiałów na obudowy do kolumn. W przeciwieństwie zresztą do aluminium, które w normalnej postaci na obudowy dobrej jakości kolumn nie nadaje się wcale. 
Ale tak czy inaczej w każdym przypadku kluczowe znaczenie ma aplikacja. Nawet kosmiczne technologie i materiały rodem z laboratoriów NASA mogą dać koszmarnie słabe rezultaty brzmieniowe jeżeli będą nieumiejętnie zastosowane. 
Ponadto pomimo istnienia owych kosmicznych materiałów, celuloza z której już od stu lat wykonuje się membrany głośników wciąż jest uznawana za jeden z najlepiej nadających się do tego celu materiałów. 
Reasumując, uważam że należy nie dać się zwieść bajerom, nie ulegać uprzedzeniom ani marketingowemu bełkotowi, a w wyborze dla siebie kolumn kierować się wyłącznie jakością dźwięku na podstawie własnych odsłuchów. Własnych odsłuchów, a nie cudzych recenzji które ZAWSZE są subiektywne, a nader często bywają zwyczajnie nierzetelne bądź choćby tylko niefachowe. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Profi napisał:

Panowie, chyba znów doszło do nieporozumienia, ponieważ wszystko co dotychczas napisałem na temat produktów studio16hz jak również promującego je, w mojej subiektywnej ocenie kontrowersyjnego portalu, było ironią - wydaje mi sie, że mocno sygestywną (na zasadzie bezalkoholowe?). Przynajmniej póki co. Niemniej jednak jako człowiek otwarty na wiedzę i doświadczenia chciałem poznać i sprawdzić te kolumny. Niestety nie jest to możliwe ponieważ nie są dostępne na Śląsku, przez co temat załatwił się sam. Póki co żaden z modeli studio16hz nie był moim kandydatem do zakupu. I na logikę mało prawdopodobne by tak się mogło stać, gdyż trudno mi wyobrazić sobie by paździerz i kilka ogólnie dostępnych przetworników Scan speak`a mogło skutecznie konkurować z aluminium bądź wielowarstwowym kompozytem oraz autorskimi przetwornikami z carbonu, nanografenu, czy komponentami Mundorf`a. Mimo wszystko wiedziony ciekawością i kontrowersyjnością wskazanego portalu postanowiłem to osobiście sprawdzić by pomóc w dylematach "następnym pokoleniom", a model szczytowy to cena ponad obydwa moje typy, dorównująca modelowi Magico S5 mkII. Tym bardziej dla mnie niezrozumiała skoro od strony technologicznej i kosztów materiałowych, S3 i Atria są nieporównywalnie bardziej zaawansowanymi konstrukcjami. Jednak jak cały czas podkreśłam jestem laikiem, nie wiele wiem i być może dokonałbym kolejnego odkrycia?

Cóż, jeśli chodzi o moje zdanie to lubię produkty Studio16Hz na pewno te z niskiej jak i średniej półki. Są dobrze wyceniane i w zalecanych zestawieniach przyzwoicie grają. Co do ich topowego modelu to nie mam zdania z banalnego powodu, po prostu nie słuchałem ich. Egzemplarze prototypowe, jednostkowe zawsze będą dużo droższe niż takie których wychodzi mała, średnia, czy duża seria, no ale tego to też nie wszyscy wiedzą. Co do zastosowanych przetworników to nie jest to takie oczywiste bo S16Hz jest już swoje lata i może zamawiać i używać przetworników robionych pod jego potrzeby. Zastanawia mie takie przedłożenie tezy na dodatek osoby pytającej i podobno nie zorientowanej w temacie?

 

Co do grafenu to jest to jak igranie z diabłem, jest pierońsko rakotwórczy znacznie niebezpieczniejszy i trudniejszy w utylizacji od azbestu i będzie w naszym środowisku miliony lat niszcząc nasze komórki w perfidny sposób. Aż dziw co za debilowi przyszedł pomysł zastosowania cząstek 20-40mikrometrów w membransch! Przecież to z czasem z membran w wyniku zmęczenia materiału zacznie się sypać, my to zaczniemy w pokoju wdychać i chorować na raka układu oddechowego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega moderator raczył wspomnieć o jednym z najstarszych naturalnych kompozytów czyli drewnie

Otóż ten najstarszy kompozyt w odpowiedniej aplikacji potrafi np. co do wytrzymałości na ściskanie mieć wytrzymałość równą stali tak że bym tak pochopnie z niego nie rezygnował,

Wilson Audio ma np. obudowy z tego kompozytu tylko że się tak bardzo nie chwali i chowa go pod grubą wielowarstwową powłoką lakierniczą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2021 o 12:45, Profi napisał:

Czołem Panowie ?,

 

przyszedł czas na nowy zakup i proszę o opinię jak w temacie - u mnie jak zwykle dylematy jak z babą przy wyborze nowej kiecki,

słucham głównie jazz`u, swingu, rocka, indie.

Zainteresuj się Tidalami. A właściwie to Vimbergami. 
Niestety na ten moment nie ma ich żaden polski dystrybutor, więc zostaje tylko lot do Niemiec na odsłuch. Ale Janczar to mega miły gość, i ma całkiem porządną salkę. Ihmo będą pod każdym względem od Magico lepsze, a tych też raczej na miejscu nie posłuchasz. Np dwa lata temu na stanie z asortymentu magico w Polsce mieli tylko pudła do transportu. Więc też łatwo raczej nie będzie.  

I jeżeli mam być nie obiektwyny do końca, ale szczery to napisz priv. Podam kontakty na jedną osobę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez #Szakovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Profi napisał:

kilka ogólnie dostępnych przetworników Scan speak`a mogło skutecznie konkurować z aluminium bądź wielowarstwowym kompozytem oraz autorskimi przetwornikami z carbonu, nanografenu, czy komponentami Mundorf`a. Mimo wszystko wiedziony ciekawością i kontrowersyjnością wskazanego portalu postanowiłem to osobiście sprawdzić by pomóc w dylematach "następnym pokoleniom",

Muszę Ciebie zmartwić. Nie chce tu bronić kolumn S16, ale trzeba być obiektywnym. Ani Rockport ani Magico nie produkuje swoich autorskich przetworników. Robi to Dynaudio, B&W czy Focal. Ale nie Rockport i nie Magico. Oni robią obudowy i zamawiają drivery u innych producentów np u SB Acoustics. Czasem te drivery są modyfikowane ale niestety najczęściej po to by obniżyć koszty produkcji. Faktem jest, że obudowy Rockport czy Magico są bardziej zaawansowane niż obudowy S16 z MDFu. 

Inna kwestia, to drivery Scan Speaka. Sam raczej nie jestem fanem papieru na średnicy, ale np seria Ellipticor jest rewelacyjna i moim zdaniem, to najlepsza średnica dostępna na teraz. Natomiast na bas, trzeba to przyznać, nadal papier jest lepszy niż aluminium czy zaawansowane kompozyty. Fakt, że nie każdy papier i drugi fakt, że obecne drivery z papieru, to inna bajka niż te sprzed 40 lat. Ale nie martw się. 15 lat temu też byłem pewien, że bas niepapierowy musi być lepszy. Bo technologie, bo hitech, bo XXIw itd. Myliłem się. Potrzebowałem wielu lat i setek odsłuchanych systemów, by musieć sam przed sobą przyznać, że byłem w błędzie. I nadal papier rządzi ale....nowoczesny, dobrze zrobimy papier. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sly30 napisał:

Ani Rockport ani Magico nie produkuje swoich autorskich przetworników. Robi to Dynaudio, B&W czy Focal.

Też nie do końca. W tańszych modelach tych producentów nader często znajdziesz tajwańskie przetworniki OEM. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, McGyver napisał:

Przedziwny wniosek. Akurat Scan-Speak jest renomowanym producentem specjalizującym się w produkcji przetworników elektroakustycznych z kilkudziesięcioletnim już dziś doświadczeniem oraz niebagatelnym zapleczem, produkującym głośniki z membranami z wielu różnych materiałów. Wielu wytwórców highendowych kolumn wręcz chlubi się stosowaniem przetworników Scan-Speaka.  Natomiast MDF pogardliwie i błędnie nazwany przez Ciebie "paździerzem" jest jednym z lepszych materiałów na obudowy do kolumn. W przeciwieństwie zresztą do aluminium, które w normalnej postaci na obudowy dobrej jakości kolumn nie nadaje się wcale. 
Ale tak czy inaczej w każdym przypadku kluczowe znaczenie ma aplikacja. Nawet kosmiczne technologie i materiały rodem z laboratoriów NASA mogą dać koszmarnie słabe rezultaty brzmieniowe jeżeli będą nieumiejętnie zastosowane. 
Ponadto pomimo istnienia owych kosmicznych materiałów, celuloza z której już od stu lat wykonuje się membrany głośników wciąż jest uznawana za jeden z najlepiej nadających się do tego celu materiałów. 
Reasumując, uważam że należy nie dać się zwieść bajerom, nie ulegać uprzedzeniom ani marketingowemu bełkotowi, a w wyborze dla siebie kolumn kierować się wyłącznie jakością dźwięku na podstawie własnych odsłuchów. Własnych odsłuchów, a nie cudzych recenzji które ZAWSZE są subiektywne, a nader często bywają zwyczajnie nierzetelne bądź choćby tylko niefachowe. 

1) nie była moją intencją pogarda - faktycznie powinienem użyć określenia MDF - chciałem jedynie wskazać na różnice technologiczne i jej koszty, jak również koszty wykorzystywanych materiałów i wytworzenia produktu w odniesieniu do ceny produktu. Tym bardziej w kontekście do krucjaty prowadzonej na wskazanym portalu, a co do wiarygodności którego po przeczytaniu całej jego zawartości  mam wątpliwości. Wiem, że MDF to dobry materiał na obudowy, jednocześnie jeden z tańszych. Równocześnie skoro to aluminium jest takie złe to dlaczego całe Magico jest aluminiowe, a topowe konstrukcje Rockport`a i Gauder Akustik również?

2) Co do zastosowanych przetworników jak w punkcie powyżej - kolejny raz koszty.

3) Oczywiście w najmnniejszym stopniu nie wątpię w talent, doświadczenie, umiejętności konstruktora/właściciela studio16hz, natomiast mój pragmatyczny umysł podpowiada mi, że właściciele i kadra inżynierska Magico czy Rockport`a raczej mniej uzdolniona, doświadczona, nauczona nie jest, a dostęp do kapitału, technologii, wiedzy, rozmach i możliwości raczej bez porównania większe (włączając w to badania i rozwój). I nie sądzę by celowo psuli swoje produkty, zwiększając jednocześnie ich poziom trudności wytwarzania oraz koszty.

4) Chyba nie ma wątpliwości co do moich intencji i zamiarów. W Tychach mieści się producent. Posiada studio odsłuchowe. Niestety nie dysponuje żadnym z 4 produktów, którymi byłbym potencjalnie zainteresowany. Cóż więcej zatem?

Godzinę temu, ASURA napisał:

Cóż, jeśli chodzi o moje zdanie to lubię produkty Studio16Hz na pewno te z niskiej jak i średniej półki. Są dobrze wyceniane i w zalecanych zestawieniach przyzwoicie grają. Co do ich topowego modelu to nie mam zdania z banalnego powodu, po prostu nie słuchałem ich. Egzemplarze prototypowe, jednostkowe zawsze będą dużo droższe niż takie których wychodzi mała, średnia, czy duża seria, no ale tego to też nie wszyscy wiedzą. Co do zastosowanych przetworników to nie jest to takie oczywiste bo S16Hz jest już swoje lata i może zamawiać i używać przetworników robionych pod jego potrzeby. Zastanawia mie takie przedłożenie tezy na dodatek osoby pytającej i podobno nie zorientowanej w temacie?

 

Co do grafenu to jest to jak igranie z diabłem, jest pierońsko rakotwórczy znacznie niebezpieczniejszy i trudniejszy w utylizacji od azbestu i będzie w naszym środowisku miliony lat niszcząc nasze komórki w perfidny sposób. Aż dziw co za debilowi przyszedł pomysł zastosowania cząstek 20-40mikrometrów w membransch! Przecież to z czasem z membran w wyniku zmęczenia materiału zacznie się sypać, my to zaczniemy w pokoju wdychać i chorować na raka układu oddechowego

Nie mam zdania na temat jakości produktów studio16hz i chciałem je poznać. Napisałem być może odkryłbym coś nowego co znów zmieniłoby moje postrzeganie w tej dziedzinie. Jak róznież, że producent nie dysponuje żadnym z produktów, którymi byłbym potencjalnie zainteresowany. Co w takiej sytuacji można zrobić? Jedynie zapomnieć. A gdyby nie propaganda na wskazanym przez mnie portalu nie pojawiłaby się w moim poście ironia wynikająca z wątpliwości co do wiarygodności, bezstronniczości, etc.

Jak cały czas podkreślam brak mi wiedzy i doświadczenia w tej dziedzinie. Staram się je zdobyć. Jednocześnie nie brak mi umiejętności pragmatycznego, racjonalnego myślenia.

P.S. analogicznie ma się sytuacja z Plinius`em A-300 - brak dostępności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Profi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, #Szakovsky napisał:

Zainteresuj się Tidalami. A właściwie to Vimbergami. 
Niestety na ten moment nie ma ich żaden polski dystrybutor, więc zostaje tylko lot do Niemiec na odsłuch. Ale Janczar to mega miły gość, i ma całkiem porządną salkę. Ihmo będą pod każdym względem od Magico lepsze, a tych też raczej na miejscu nie posłuchasz. Np dwa lata temu na stanie z asortymentu magico w Polsce mieli tylko pudła do transportu. Więc też łatwo raczej nie będzie.  

I jeżeli mam być nie obiektwyny do końca, ale szczery to napisz priv. Podam kontakty na jedną osobę. 

Przesłuchałem Magico już kilka razy i czekają na mnie na miesjcu w Katowicach gotowe do transportu.

27 minut temu, McGyver napisał:

Też nie do końca. W tańszych modelach tych producentów nader często znajdziesz tajwańskie przetworniki OEM. 

Najtańszym modelem w Magico jest A3 i A5. Gdzie te tajwańskie przetworniki OEM?

37 minut temu, sly30 napisał:

Muszę Ciebie zmartwić. Nie chce tu bronić kolumn S16, ale trzeba być obiektywnym. Ani Rockport ani Magico nie produkuje swoich autorskich przetworników. Robi to Dynaudio, B&W czy Focal. Ale nie Rockport i nie Magico. Oni robią obudowy i zamawiają drivery u innych producentów np u SB Acoustics. Czasem te drivery są modyfikowane ale niestety najczęściej po to by obniżyć koszty produkcji. Faktem jest, że obudowy Rockport czy Magico są bardziej zaawansowane niż obudowy S16 z MDFu. 

Inna kwestia, to drivery Scan Speaka. Sam raczej nie jestem fanem papieru na średnicy, ale np seria Ellipticor jest rewelacyjna i moim zdaniem, to najlepsza średnica dostępna na teraz. Natomiast na bas, trzeba to przyznać, nadal papier jest lepszy niż aluminium czy zaawansowane kompozyty. Fakt, że nie każdy papier i drugi fakt, że obecne drivery z papieru, to inna bajka niż te sprzed 40 lat. Ale nie martw się. 15 lat temu też byłem pewien, że bas niepapierowy musi być lepszy. Bo technologie, bo hitech, bo XXIw itd. Myliłem się. Potrzebowałem wielu lat i setek odsłuchanych systemów, by musieć sam przed sobą przyznać, że byłem w błędzie. I nadal papier rządzi ale....nowoczesny, dobrze zrobimy papier. 

Bardzo proszę o wskazanie zatem, które przetworniki w modelu Magico S3 mkII zostały prze jakiego producenta wyprodukowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z całym szacunkiem, nadal liczę na konstruktywną pomoc i poradę na ile to możliwe w niniejszy sposób. Byłem przekonany gdzie indziej jak nie tutaj. Jednak w niczym nie poparte teorie nie uwierzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Profi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Profi napisał:

skoro to aluminium jest takie złe to dlaczego całe Magico jest aluminiowe, a topowe konstrukcje Rockport`a i Gauder Akustik również?

Napisałem że "aluminium w normalnej postaci" nie nadaje się na obudowy do kolumn. Z kolei twierdzenie że obudowy Magico, Rockport czy Gauder są aluminiowe jest ogromnym uproszczeniem. To dość złożone kompozyty na bazie aluminium mające odmienne właściwości od "aluminium w normalnej postaci". 

13 minut temu, Profi napisał:

Co do zastosowanych przetworników jak w punkcie powyżej - kolejny raz koszty.

Korelacja kosztu/ceny z jakością jest iluzoryczna. 

15 minut temu, Profi napisał:

Oczywiście w najmnniejszym stopniu nie wątpię w talent, doświadczenie, umiejętności konstruktora/właściciela studio16hz,

A ja w żaden sposób nie odniosłem się do Studio16Hertz, a jedynie do Twoich dywagacji o materiałach i kosztach. 

 

18 minut temu, Profi napisał:

Jak cały czas podkreślam brak mi wiedzy i doświadczenia w tej dziedzinie. Staram się je zdobyć. Jednocześnie nie brak mi umiejętności pragmatycznego, racjonalnego myślenia.

Skoro tak, to IMHO powinieneś się kierować tylko własnymi odsłuchami, bo to jest aspekt który będziesz potrafił samodzielnie trafnie ocenić (o ile zdołasz podejść do sprawy bez uprzedzeń). 
Wszelkie dywagacje na temat użytych materiałów i kosztów należy IMHO sobie darować z powodu braku dostępu do rzeczywiście rzetelnych informacji na ten temat oraz braku możliwości merytorycznej oceny tychże aspektów.

13 minut temu, Profi napisał:

Najtańszym modelem w Magico jest A3 i A5. Gdzie te tajwańskie przetworniki OEM?

Uprasza się o czytanie ze zrozumieniem. Cytowałem Sly30 który wymienił takie marki jak Focal czy B&W. A ci producenci wytwarzają wprawdzie własne głośniki, lecz w tańszych modelach stosują tanie, tajwańskie przetworniki OEM. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, McGyver napisał:

Napisałem że "aluminium w normalnej postaci" nie nadaje się na obudowy do kolumn. Z kolei twierdzenie że obudowy Magico, Rockport czy Gauder są aluminiowe jest ogromnym uproszczeniem. To dość złożone kompozyty na bazie aluminium mające odmienne właściwości od "aluminium w normalnej postaci". 

Korelacja kosztu/ceny z jakością jest iluzoryczna. 

A ja w żaden sposób nie odniosłem się do Studio16Hertz, a jedynie do Twoich dywagacji o materiałach i kosztach. 

 

Skoro tak, to IMHO powinieneś się kierować tylko własnymi odsłuchami, bo to jest aspekt który będziesz potrafił samodzielnie trafnie ocenić (o ile zdołasz podejść do sprawy bez uprzedzeń). 
Wszelkie dywagacje na temat użytych materiałów i kosztów należy IMHO sobie darować z powodu braku dostępu do rzeczywiście rzetelnych informacji na ten temat oraz braku możliwości merytorycznej oceny tychże aspektów.

Jedyne co mnie uprzedziło, ale jednocześnie sprowokowało to nachalna promocja.

Geneza kosztów i jakości - analogicznie jak powyżej. Może warto zapoznać się z kontekstem moich postów i treścią wcześniejszych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Profi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Profi napisał:

Jedyne co mnie uprzedziło, ale jednocześnie sprowokowało to nachalna promocja.

Ale ja się nie odnosiłem do owej nachalnej promocji, tylko do tego co pisałeś o "paździerzu" i przetwornikach Scan-Speaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Silver_85 napisał:

W Krakowie masz dealera. Daleko od Tychów nie ma. Jeśli jest w ogóle sens jechać bo wydaje mi się , że jesteś trochę uprzedzony. 

Otrzymałem informację od właściciela firmy studio16hz że odsłuch możliwy jest w Kutnie. Nie jestem aż tak zdeterminowany. Zresztą do Tychów też miałem zamiar specjalnie przejechać 160 km tam i z powrotem wyłącznie do studio16hz. Pewne uprzedzenie wynika z powodu, który już opisałem kilka razy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Profi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, Profi napisał:

Otrzymałem informację od właściciela firmy studio16hz że odsłuch możliwy jest w Kutnie. Nie jestem aż tak zdeterminowany. Pewne uprzedzenie wynika z powodu, który już opisałem kilka razy.

Jak się dupy nie chce ruszyć, to z całym szacunkiem ale gówno kupisz i tyle w temacie. Do Kutna za daleko, nie rób sobie jaj. Ja jak interesowałem się s16hz , to odwiedziłem Kutno i jednego kolegę pod Rzeszowem. Mieszkam i pracuję w Oslo. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Profi napisał:

Pewne uprzedzenie wynika z powodu, który już opisałem kilka razy.

To poniekąd zrozumiałe, jednak powtarzanie tego w niemal każdym wpisie już takie zrozumiałe nie jest i może budzić pewne skojarzenia. Tak czy owak, przenoszenie uprzedzenia do konkretnej marki drogą projekcji na materiały konstrukcyjne stosowane przez multum producentów (w tym takich tuzów jak Sonus Faber) oraz na przetworniki stosowane przez multum producentów (w tym takich tuzów jak Sonus faber) jest błędem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Profi napisał:

Bardzo proszę o wskazanie zatem, które przetworniki w modelu Magico S3 mkII zostały prze jakiego producenta wyprodukowane.

Tym się nie chwalą ale sami nie produkują driverów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, McGyver napisał:

Ale ja się nie odnosiłem do owej nachalnej promocji, tylko do tego co pisałeś o "paździerzu" i przetwornikach Scan-Speaka.

Jasne, rozumiem, napisałem że użyłem niewłaściwego określenia. A moją intencją było jedynie odniesienie się do propagowanych treści dotyczących ładowania nas klientów w przysłowiową trąbę wskazując na koszty "wsadu" materiałowo-technologicznego w odniesieniu do wyceny produktów. I z tym akurat w znacznym stopniu zgadzam się biorąc pod uwagę żądane ceny. Jednak nie widzę by najdroższe produkty studio16hz czymś pozytywnym na tym tle wyróżniały się. I tylko tego dotyczyło moje porównanie.

7 minut temu, paul klacska napisał:

Jak się dupy nie chce ruszyć, to z całym szacunkiem ale gówno kupisz i tyle w temacie. Do Kutna za daleko, nie rób sobie jaj. Ja jak interesowałem się s16hz , to odwiedziłem Kutno i jednego kolegę pod Rzeszowem. Mieszkam i pracuję w Oslo. ?

Twoje życie, Twój czas, Twój wybór. Ano nie chce, jak pisałem wcześniej mam w życiu ciekawsze rzeczy do roboty.

Dla Audioklanu nie było żadnym problemem przywieźć S3, jak i każdy inny produkt o który po proszę. Bardzo cenię sobie jakość, w tym serwisu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Profi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sly30 napisał:

Tym się nie chwalą

Gdyby było czym, to by się chwalili. 
Jakoś producenci kolumn wykorzystujący Scan-Speaki chwalą się tym (prawie) zawsze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sly30 napisał:

Muszę Ciebie zmartwić. Nie chce tu bronić kolumn S16, ale trzeba być obiektywnym. Ani Rockport ani Magico nie produkuje swoich autorskich przetworników. Robi to Dynaudio, B&W czy Focal. Ale nie Rockport i nie Magico. Oni robią obudowy i zamawiają drivery u innych producentów np u SB Acoustics. Czasem te drivery są modyfikowane ale niestety najczęściej po to by obniżyć koszty produkcji. Faktem jest, że obudowy Rockport czy Magico są bardziej zaawansowane niż obudowy S16 z MDFu. 

Inna kwestia, to drivery Scan Speaka. Sam raczej nie jestem fanem papieru na średnicy, ale np seria Ellipticor jest rewelacyjna i moim zdaniem, to najlepsza średnica dostępna na teraz. Natomiast na bas, trzeba to przyznać, nadal papier jest lepszy niż aluminium czy zaawansowane kompozyty. Fakt, że nie każdy papier i drugi fakt, że obecne drivery z papieru, to inna bajka niż te sprzed 40 lat. Ale nie martw się. 15 lat temu też byłem pewien, że bas niepapierowy musi być lepszy. Bo technologie, bo hitech, bo XXIw itd. Myliłem się. Potrzebowałem wielu lat i setek odsłuchanych systemów, by musieć sam przed sobą przyznać, że byłem w błędzie. I nadal papier rządzi ale....nowoczesny, dobrze zrobimy papier. 

To fakt. Dla Magico drivery produkuje przede wszystkim Morel. Nawet kosze mają rodem wyciągnietę z katalogu morela. Ostatnio w flagowcach nawet pojawił się dość ciężko pozmieniany... Accuton. 
W rockportach (chyba aktualnie wszystkich) jest właśnie SB Acoustics, przynajmniej na tweeterze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez #Szakovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, McGyver napisał:

To poniekąd zrozumiałe, jednak powtarzanie tego w niemal każdym wpisie już takie zrozumiałe nie jest i może budzić pewne skojarzenia. Tak czy owak, przenoszenie uprzedzenia do konkretnej marki drogą projekcji na materiały konstrukcyjne stosowane przez multum producentów (w tym takich tuzów jak Sonus Faber) oraz na przetworniki stosowane przez multum producentów (w tym takich tuzów jak Sonus faber) jest błędem. 

Jakie skojarzenia, z czym?

A czy pisanie przez kolejnych użytkowników jak mantrę o tym samym na co kilka razy już odpowiedziałem jest zrozumiałe? Dla mnie właśnie to nie jest zrozumiałe. Zabierając głos w jakiejkolwiek dyskusji najpierw czytam wszystko co już było wcześniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
5 minut temu, Profi napisał:

Twoje życie, Twój czas, Twój wybór. Ano nie chce, jak pisałem wcześniej mam w życiu ciekawsze rzeczy do roboty.

Czyli tak jak mówiłem na początku, kup sobie rybki i akwarium.?

To też potrafi zrelaksować człowieka. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sly30 napisał:

Tym się nie chwalą ale sami nie produkują driverów. 

No właśnie tym się chwalą, że to ich konstrukcje: średni i bas. A wysokotonowy to najprawdopodobniej tak jak wcześniej topowy beryl, tym razem w wersji specjalnej dla Magico z naniesioną warstwą syntetycznego diamentu. Trzeba poczytać.

4 minuty temu, paul klacska napisał:

Czyli tak jak mówiłem na początku, kup sobie rybki i akwarium.?

To też potrafi zrelaksować człowieka. ?

Widać, że cierpisz na nudę. Mam inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Profi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Profi napisał:

Ano nie chce, jak pisałem wcześniej mam w życiu ciekawsze rzeczy do roboty.

Skoro masz takie podejście, to jaki jest sens udzielania Ci jakichkolwiek porad? 
Niemniej nie zgadzam się z poradą przedmówcy sugerującego byś kupił sobie rybki. Przy takim podejściu do życia jakie prezentujesz proponowałbym raczej kota. Wyłącznie pluszowego. W żadnym wypadku żywego. Żywego byś lekceważył, a przez to krzywdził. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Profi napisał:

No właśnie tym się chwalą, że to ich konstrukcje: średni i bas. A wysokotonowy to najprawdopodobniej tak jak wcześniej topowy beryl, tym razem w wersji specjalnej dla Magico z naniesioną warstwą syntetycznego diamentu. Trzeba poczytać.

Widać, że cierpisz na nudę. Mam inaczej.

Chwalą się, że jest przez nich "zaprojektowany". 
Co oznacza tyle, że powiedzieli co ma być jak, a najprawdopodobniej Morel, im te głośniki naprawdę zaprojektował, i produkuje kosze (bo membrany może produkować każdy, tak jak z diamentem, diamentowy Seas i Accuton mają dokładnie te same membrany, z tej samej firmy). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, paul klacska napisał:

To zajmij się tym , co wychodzi ci najlepiej i na co tracisz czas bo szukanie kolumn słabo ci wychodzi.

Pozdrawiam

skąd ta wiedza? I czy porady w tym zakresie dotyczyła moja prośba?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Profi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 32

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.