Skocz do zawartości
IGNORED

ROCKPORT ATRIA II czy MAGICO S3 mkII ?


Profi

Rekomendowane odpowiedzi

off - top: Panowie, proszę nie zrozumcie tego źle, ale czuję się tu cały czas zagubiony. Staram się różnych rzeczy podświadomie unikać. Jednak czasami inaczej nie idzie i właśnie by nie stać się obiektem jakichś dziwnych dla mnie podejrzeń, staram się jak najbardziej rzetelenie, transparentnie przedstawić, zrelacjonować coś. Może to przypadek, ale zauważyłem że tu lepiej zdecydowanie nie wymieniać różnych krajowych nazw, nazwisk, marek etc. w jakimkolwiek kontekście, ponieważ jakoś od razu robi się kwas i albo kłótnia albo nagle wszyscy zniknęli. O co chodzi? - pytam tak jedynie poznawczo by nie wmontować się w taką kolejną kabałę jak dzisiaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Profi napisał:

dzięki za poradę, ciekawe co sam sly na to?

Unikam doradzania, bo każdy ma swój film i nieco inne preferencje. Ale zwykle tak jest, że każdy etap ma swoje prawdy. W audio też mamy prawdy danego etapu. Masz chęć na Magico, to kup sobie takie kolumy. Spełnisz swoje oczekiwania, pograsz trochę, nauczysz się nowego dźwięku, z czasem posłuchasz innych systemów, poznasz innych ludzi, w miarę czasu i osłuchania, przyjdzie kolejny etap. Sprzedasz Magico, kupisz coś innego. Będzie nowa prawda, nowego etapu. Do pewnych rzeczy trzeba dojść samemu. Roger z RCM jest ok, ma dużą wiedzę i zawsze warto go posłuchać co nie znaczy, że wasze gusty się pokryją. Ale zawsze warto z ludźmi rozmawiać, tym bardziej z tymi, którzy coś tam wiedzą, a akurat on wie sporo. 

Godzinę temu, slawek.xm napisał:

byle katolem nie był
?

Uczciwy, prawy człowiek jest zawsze ok. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

off - top: Panowie, proszę nie zrozumcie tego źle, ale czuję się tu cały czas zagubiony. Staram się różnych rzeczy podświadomie unikać. Jednak czasami inaczej nie idzie i właśnie by nie stać się obiektem jakichś dziwnych dla mnie podejrzeń, staram się jak najbardziej rzetelenie, transparentnie przedstawić, zrelacjonować coś. Może to przypadek, ale zauważyłem że tu lepiej zdecydowanie nie wymieniać różnych krajowych nazw, nazwisk, marek etc. w jakimkolwiek kontekście, ponieważ jakoś od razu robi się kwas i albo kłótnia albo nagle wszyscy zniknęli. O co chodzi? - pytam tak jedynie poznawczo by nie wmontować się w taką kolejną kabałę jak dzisiaj.
Myślę, że z RCM, czy Audiostyl etc kwasu nie było i jie będzie.
Pana Rogera nie znam, ale wszyscy twierdzą, że się zna, ale i że bardzo specyficzny czlowiek o mocno określonych preferencjach, więc jak Sly napisał. Jego porady mogą być lub nie być w Twoim guscie.
Kwas się zrobił, bo pojawił się temat 16hz, jak i kilku userow nie znających pojęcia inne zdanie niż ich punkt widzenia.

A KTEMY Franco S. Rozważałeś ?

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, sly30 napisał:

... Ale zwykle tak jest, że każdy etap ma swoje prawdy. W audio też mamy prawdy danego etapu. Masz chęć na Magico, to kup sobie takie kolumy. Spełnisz swoje oczekiwania, pograsz trochę, nauczysz się nowego dźwięku, z czasem posłuchasz innych systemów, poznasz innych ludzi, w miarę czasu i osłuchania, przyjdzie kolejny etap. Sprzedasz Magico, kupisz coś innego. Będzie nowa prawda, nowego etapu. Do pewnych rzeczy trzeba dojść samemu. Roger z RCM jest ok, ma dużą wiedzę i zawsze warto go posłuchać co nie znaczy, że wasze gusty się pokryją. Ale zawsze warto z ludźmi rozmawiać, tym bardziej z tymi, którzy coś tam wiedzą, a akurat on wie sporo.

Mimo braku odpowiedniego doświadczenia w audio dokładnie zgadzam się z powyższym. Analogicznie działa to w innych dziedzinach, gdzie jestem na zupełnie innym poziomie zaawansowania. I dlatego wiem też, że dzięki doświadczeniu innych można uniknąć wielu kosztownych błędów oraz znacząco przyśpieszyć proces nauki. Niestety wcześniej uczyłem się zdecydowanie wszystkiego we wszystkim na swoich błędach. I tak coraz cęściej przychodzi do głowy mi myśl, czy zamiast nie zaczynać od kolejnej "zabawki" to nie zdobyć wpierw więcej wiedzy... tylko gdzie i jak zrobić to najefektywniej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Profi napisał:

O co chodzi

o reklamę, bądź antyreklamę

które to zjawiska w zalezności od tego czy czyta zwolennik danej firmy czy zatwardziały przeciwnik

sa odbierane jako nagabywanie do kupna lub prowokacje , ironiczne zainteresowanie

kazde wymienienie danej polskiej firmy dla wielu ma podteksty i wszyscy czytaja miedzy wierszami zamist skupic sie na meritum

pewnie zbyt mało przebywasz na forum skoro nie znasz tych mechanizmów ?

ale wiąże sie to czasem z rzeczywistymi reakcjami klientów wystarczy ,że ktos z autorytetem wymieni dany element sytemu jako dobry i sprzedaż idzie w górę  ?

jesli autorytet przejedzie się po jakimś produkcie firma moze upaść

telefony do własciciela forum kłótnie w watkach przychody z reklam itd itp wybierz co chcesz ... sorry taki mamy klimat ? ? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo braku odpowiedniego doświadczenia w audio dokładnie zgadzam się z powyższym. Analogicznie działa to w innych dziedzinach, gdzie jestem na zupełnie innym poziomie zaawansowania. I dlatego wiem też, że dzięki doświadczeniu innych można uniknąć wielu kosztownych błędów oraz znacząco przyśpieszyć proces nauki. Niestety wcześniej uczyłem się zdecydowanie wszystkiego we wszystkim na swoich błędach. I tak coraz cęściej przychodzi do głowy mi myśl, czy zamiast nie zaczynać od kolejnej "zabawki" to nie zdobyć wpierw więcej wiedzy... tylko gdzie i jak zrobić to najefektywniej?
No cóż, miało być szybko i przyjemnie, a skończysz jak ja. Kilka miesięcy słuchania różnych kolumn u siebie.
Nie życzę tego, bo to dla mnie męczące, jak każde testowanie czegoś nowego.
Niemniej wydanie u mnie 50k bez większej, niż mniejszej pewności, że to mój dźwięk było silniejsze.
Tu nauka tez bywa zwodnicza. Będziesz się nauczał u mistrza z złożysz system wg złotych rad, a na końcu stwierdzisz, że Ty wolisz inaczej.
Pewnie poza jakimiś wyjątkami w takich budżetach nie ma złych sprzętów.
Wylacznie liczy się gust danej osoby, sensowne połączenie elementów.


Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, maciek36 napisał:

No cóż, miało być szybko i przyjemnie, a skończysz jak ja. Kilka miesięcy słuchania różnych kolumn u siebie.

uważasz ten czas za stracony?

nic nowego nie poznałeś?

lepiej byłoby kupić po preczytaniu recenzji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Profi napisał:

tylko gdzie i jak zrobić to najefektywniej?

Przecież było to wielokrotnie powtarzane - jeżdżąc i słuchając!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważasz ten czas za stracony?
nic nowego nie poznałeś?
lepiej byłoby kupić po preczytaniu recenzji?
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć.
Na pewno mam coś bliższe mojemu gustowi i to uważam za najważniejsze.
Mam też swoją wyrobioną opinię dzięki temu na pewne sprawy, co też jest cenne.
Rozumiem jednak, że nie każdy ma na coś takiego chęci i czas. Akurat wtedy byłem w fazie totalnego wkręcenie w audio.
Teraz nie miałbym siły mentalnej na coś takiego:)
Ale nie każdy tak traktuje audio, choćby i za milion zł. Po prostu ma grać bardzo dobrze, wyglądać, sprawiać przyjemność.
Jakiś wkład czasowy ok, ale bez przesad. Może Profi w tym czasie woli np zeglowac, albo w golfa grać, ścigać się na torze. Genialne hobby.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, maciek36 napisał:

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć.
Na pewno mam coś bliższe mojemu gustowi i to uważam za najważniejsze.
Mam też swoją wyrobioną opinię dzięki temu na pewne sprawy, co też jest cenne.
Rozumiem jednak, że nie każdy ma na coś takiego chęci i czas. Akurat wtedy byłem w fazie totalnego wkręcenie w audio.
Teraz nie miałbym siły mentalnej na coś takiego:)
Ale nie każdy tak traktuje audio, choćby i za milion zł. Po prostu ma grać bardzo dobrze, wyglądać, sprawiać przyjemność.
Jakiś wkład czasowy ok, ale bez przesad. Może Profi w tym czasie woli np zeglowac, albo w golfa grać, ścigać się na torze. Genialne hobby.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
 

Maciek, telepatia. Pełna zgoda. Wolę być na torze albo na żaglach, w górach i x-innych rzeczy. W sezonie kilka razy w tygodniu treningi i weekendy wyścigowe. I jak to teraz porównać? Ci co znają wiedzą o czym piszę. A z audio chcę dokładnie to: "Po prostu ma grać bardzo dobrze, wyglądać, sprawiać przyjemność."

Godzinę temu, maciek36 napisał:

Myślę, że z RCM, czy Audiostyl etc kwasu nie było i jie będzie.
Pana Rogera nie znam, ale wszyscy twierdzą, że się zna, ale i że bardzo specyficzny czlowiek o mocno określonych preferencjach, więc jak Sly napisał. Jego porady mogą być lub nie być w Twoim guscie.
Kwas się zrobił, bo pojawił się temat 16hz, jak i kilku userow nie znających pojęcia inne zdanie niż ich punkt widzenia.

A KTEMY Franco S. Rozważałeś ?

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
 

Znam, nie pasują mi umiejscowieniem przetworników niskotonowych i wizualnie.

Godzinę temu, slawek.xm napisał:

o reklamę, bądź antyreklamę

które to zjawiska w zalezności od tego czy czyta zwolennik danej firmy czy zatwardziały przeciwnik

sa odbierane jako nagabywanie do kupna lub prowokacje , ironiczne zainteresowanie

kazde wymienienie danej polskiej firmy dla wielu ma podteksty i wszyscy czytaja miedzy wierszami zamist skupic sie na meritum

pewnie zbyt mało przebywasz na forum skoro nie znasz tych mechanizmów ?

ale wiąże sie to czasem z rzeczywistymi reakcjami klientów wystarczy ,że ktos z autorytetem wymieni dany element sytemu jako dobry i sprzedaż idzie w górę  ?

jesli autorytet przejedzie się po jakimś produkcie firma moze upaść

telefony do własciciela forum kłótnie w watkach przychody z reklam itd itp wybierz co chcesz ... sorry taki mamy klimat ? ? ?

Dzięki Sławku, teraz rozumiem, wszystko jasne. Natomiast poziom przewrażliwienia niebotyczny co niektórych osobników jak i zdolność do knucia teorii spiskowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Profi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Profi napisał:

"Po prostu ma grać bardzo dobrze, wyglądać, sprawiać przyjemność

jeśli to jest priorytet i estetyka byłaby do przyjęcia najwięcej radochy da Ci AVANTGARDE ACOUSTIC Duo XD
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

wypieki na twarzy lekkość i moc jednocześnie emocje i potęga szybkość atak

a przy okazji najmniej wrażliwe na akustykę pokoju

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, slawek.xm napisał:

jeśli to jest priorytet i estetyka byłaby do przyjęcia najwięcej radochy da Ci AVANTGARDE ACOUSTIC Duo XD
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

wypieki na twarzy lekkość i moc jednocześnie emocje i potęga szybkość atak

a przy okazji najmniej wrażliwe na akustykę pokoju

 

 

 

 

Bardzo interesująca propozycja. Myślę, że wygląd przy otrzymanym opisie brzmienia i innych zaletach do zaakceptowania. Tylko te gabaryty ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Profi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te kolumny naprawdę fajnie grają

nawet Kisiel naczelny miesięcznika "Audio" właściciel firmy "Akustyk" konstruktor i recenzent wielu kolumn wybrał kolumny tej firmy dla siebie

jeśli ten sposób grania się spodoba to do końca życia nie zmienisz kolumn

jeden z kolegów zmienia tylko modele na nowsze ale zawsze AA i wzmacniacz lampowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, slawek.xm napisał:

te kolumny naprawdę fajnie grają

nawet Kisiel naczelny miesięcznika "Audio" właściciel firmy "Akustyk" konstruktor i recenzent wielu kolumn wybrał kolumny tej firmy dla siebie

jeśli ten sposób grania się spodoba to do końca życia nie zmienisz kolumn

jeden z kolegów zmienia tylko modele na nowsze ale zawsze AA i wzmacniacz lampowy

właśnie przeczytałem recenzję - same zachwyty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat w przypadku tych kolumn zgadzam się , na mnie też zrobiły wrażenie ...wielokrotnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Profi napisał:

Panowie, a tak przy okazji może macie jakąś wiedzę, doświadczenia jeszcze w innym poruszonym przeze mnie wcześniej temacie. W zeszłym tygodniu trafiłem do rcm za Vitus`em i poznałem Pana Rogera Adamka. Sympatyczny, uprzejmy gość. Zaprezentował mi z niewielkich DARC 60 i taśm (szpule) fajne, efektowne granie - przynajmniej dla mnie. Co sądzicie o DARC60 i DARC100 - te akurat z diamentowym tweeter`em? Jako wzmocnienie SIA-025. I zastanawiam się na ile ta "fajność" była wynikiem pomieszczenia, kolumn, a może bardziej użytego źródła.

Obłęd, piszę sam do siebie? pierwszy raz w życiu słuchałem czegoś z taśmy. Był duży efekt wow tej prezentacji. Na ile to źródło mogło być tego przyczyną?

1 minutę temu, slawek.xm napisał:

akurat w przypadku tych kolumn zgadzam się , na mnie też zrobiły wrażenie ...wielokrotnie

gdzie to można ogarnąć na Śląsku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Profi napisał:

gdzie to można ogarnąć na Śląsku?

Nautilus Kraków. To bardzo dobre kolumny. Nawet mają teraz używki, jak nowe, od mojego kolegi, bardzo porządnego gościa, który właśnie kupił najwyższy model Trio XD. Słuchałem u niego tych Duo i choć nie do końca jestem fanem tub, to grało bardzo dobrze. Grało na tyle dobrze, że sam od kilku lat namawiałem go na Trio. Opierał się, że nie, że tylko Duo, ale wreszcie się złamał i kupił Trio. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Profi napisał:

gdzie to można ogarnąć na Śląsku?

    Posłuchaj japońskich TAD Evolution One E1TX - to może być koniec poszukiwań...? Dla mnie to obecnie firma No1 jakiej ostatnio słuchałem. Japończycy sami robią przetworniki i obudowy - wszytko jest „in house” jak w zegarkach Patek Phillipe... ?. W niemieckim czasopiśmie stereoplay (01.2021) są na szczycie piramidy prestiżu: dźwięku i wykonania. Śląski Audiostyl ma TAD w ofercie ( b. miła ekipa ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

90CFF43F-D6DE-421A-87BD-5685BED2EC88.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yasior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy Profi wybierze się do Krakowa.Chciał jechać do Tych a podałem link gdzie są do posłuchania S16hz no i jeszcze AA  w jednym mieście.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro TADy są na liście Absolute Spitzenklasse  bardzo rzetelnego, niezależnego i nieopłacanego reklamami periodyku "audiofilskiego" to jest najwyższa rekomendacja by kupić tego " japońskiego Patka". Nawet nie ma sensu ich słuchać.

Absolute Spitzenklass - jak za czasów Technicsa i Pioneera............

Co do tub - choćby nie wiem co, to mają specyficzną dominującą naturę grania. Ale są efektowne dźwiękowo - po prostu da się przywalić, a Presley ma 4 m wysokości i gardło jak wieloryb. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wit-told napisał:

Przecież było to wielokrotnie powtarzane - jeżdżąc i słuchając!!!

znaczy w samochodzie ;)

9 godzin temu, sly30 napisał:

Nautilus Kraków. To bardzo dobre kolumny. Nawet mają teraz używki, jak nowe, od mojego kolegi, bardzo porządnego gościa, który właśnie kupił najwyższy model Trio XD. Słuchałem u niego tych Duo i choć nie do końca jestem fanem tub, to grało bardzo dobrze. Grało na tyle dobrze, że sam od kilku lat namawiałem go na Trio. Opierał się, że nie, że tylko Duo, ale wreszcie się złamał i kupił Trio. 

Tak tylko trzeba pamiętać że ten kolega ma elektronikę z najwyższej pułki, nawet też tam coś ode mnie ma w torze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Yasior napisał:

    Posłuchaj japońskich TAD Evolution One E1TX - to może być koniec poszukiwań...? Dla mnie to obecnie firma No1 jakiej ostatnio słuchałem. Japończycy sami robią przetworniki i obudowy - wszytko jest „in house” jak w zegarkach Patek Phillipe... ?. W niemieckim czasopiśmie stereoplay (01.2021) są na szczycie piramidy prestiżu: dźwięku i wykonania. Śląski Audiostyl ma TAD w ofercie ( b. miła ekipa ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

90CFF43F-D6DE-421A-87BD-5685BED2EC88.jpeg

 

 

Ja dla odmiany akurat konkretnie tego modelu od TAD-a bym nie polecał z całej linii świetnych kolumn, jest to model zrobiony na siłę gdzie ma być mała ale podłogowa kolumna; cena się dźwiękowo nie broni mz. Mimo większych wymiarów od CE-1 zupełnie nie ma przełożenia na poprawę sekcji basowej za tym po co kupować większy mebel jak mniejszy gra podobnie?

Najlepiej jak dla mnie gra monitor  TAD-CE-1 który nawet jest teraz w wersji czarnej używany do wyrwania za 13,500EU I później wyższe modele

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, ASURA napisał:

 

 

Ja dla odmiany akurat konkretnie tego modelu od TAD-a bym nie polecał z całej linii świetnych kolumn, jest to model zrobiony na siłę gdzie ma być mała ale podłogowa kolumna; cena się dźwiękowo nie broni mz. Mimo większych wymiarów od CE-1 zupełnie nie ma przełożenia na poprawę sekcji basowej za tym po co kupować większy mebel jak mniejszy gra podobnie?

Najlepiej jak dla mnie gra monitor  TAD-CE-1 który nawet jest teraz w wersji czarnej używany do wyrwania za 13,500EU I później wyższe modele

    Facet szuka podłogowek to zaproponowałem mój wybór, które słuchałem  i wiem jak grają - preferencje muzyczne każdy ma inne...Osobiście wybrałbym CE1, które grają pięknie w każdym aspekcie, ale to są monitory ?.

4 godziny temu, babatular napisał:

No skoro TADy są na liście Absolute Spitzenklasse  bardzo rzetelnego, niezależnego i nieopłacanego reklamami periodyku "audiofilskiego" to jest najwyższa rekomendacja by kupić tego " japońskiego Patka". Nawet nie ma sensu ich słuchać.

Absolute Spitzenklass - jak za czasów Technicsa i Pioneera............

Co do tub - choćby nie wiem co, to mają specyficzną dominującą naturę grania. Ale są efektowne dźwiękowo - po prostu da się przywalić, a Presley ma 4 m wysokości i gardło jak wieloryb. 

Bredzisz jak zwykle dla samego bredzenia, bo Ty nie masz autorytetów, sam nim jesteś oczywiście, nihil novi...?. Cóż, takiego Cię stworzyła matka natura, trzeba się z tym pogodzić, więc po katolicku Ci wybaczam ?
Peace & love ✌️.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Yasior napisał:

Osobiście wybrałbym CE1, które grają pięknie w każdym aspekcie, ale to są monitory ?

Teraz jest dobry czas na kupowanie, używek w tak dobrym stanie i cenie TAD-ów nie kupisz.

Z małą pomocą specjalistów bazując tylko na głośniku coaxialnym z tej kolumny można by zrobić fantastyczne kolumny z dwoma 15" na dole. No ale kupić kolumny nawet za 13,500EU tylko żeby z nich wydłubać najpiękniejszą perłę to tylko dla odważnych i zasobnych fanów audio 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję bardzo za wszelkie sugestie. Właśnie o to mi chodziło. Lecę właśnie do Audiostylu w sprawei Atri to przy okazji spróbuję TAD`a ogarnąć. A w przyszłym tygodniu mam nadzieję Kraków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Atrie odpadły, to jednak zdecydowanie na pewno nie to z mojego punktu widzenia.

2) I nie wiem czy nie pojawił się nowy faworyt: TAD CR1TX. Super roździelczo, szczegółowo, co za wgląd w nagranie i rozmach, skala. Każdy gatunek idzie na tym dobrze, jakby ciągle jeszcze był zapas możliwości. Im trudniej, im większy skład tym lepszy efekt. I to w niespecjalnych warunkach akustycznych. Jestem pod dużym wrażeniem. Ale postanawiam podejśc do tego spokojniej, bo po pierwszym słuchaniu Magico miałem podobne reakcje. Tak czy inaczej wychodzi na to, że zdecydowanie berylowy jestem.

3) Słuchałem tego z Audio Research Reference 6 SE + Audio Research GS150 - jakim brzmieniem charakteryzuje się ta elektronika sama w sobie?

Czekam teraz na rundę II z dedykowaną elektroniką TAD`a.

Wszelkie uwagi i podpowiedzi bardzo mile widziane, a za tego TAD`a to ukłony -  jest ogień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Profi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Profi napisał:

1) Atrie odpadły, to jednak zdecydowanie na pewno nie to z mojego punktu widzenia.

to było już wiadomo 19 stycznia w #17

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, piano napisał:

to było już wiadomo 19 stycznia w #17

no cóż, przyznaję całkowitą rację - im dłużej, im dalej, tym gorzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Profi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 32

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.