Skocz do zawartości
IGNORED

Jak tu wpiąć wzmacniacz słuchawkowy?


mason888

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Od kilku dni prześladuje mnie pewna sprawa, a mianowicie jak wpiąć w moje audio wzmacniacz słuchawkowy. No więc w końcu się zarejestrowałem, dzień dobry albo raczej dobry wieczór ?

 

Problem polega na tym, że mój obecny dac (dacmagic100) nie posiada żadnego innego wyjścia poza rca, pod które zresztą podpięty jest już wzmacniacz. W pierwszej myśli wpadłem na pomysł, aby od Dac'a wyprowadzić przewody typu "Y" do każdego z kanałów, no i w ten sposób miałbym podłączony wzmacniacz i 2 "wolne" rca do podłączenia wzm. słuchawkowego. Jednak szybko mój zapał ostygł, gdy naczytałem się, o jakichś sprzężeniach, szumach, czy innych niezbyt mi znanych terminach. Krótko mówiąc, wywnioskowałem, że użycie tego typu przewodów i podłączenie JEDNOCZEŚNIE 2 różnych urządzeń (wzmacniacz stereo, oraz wzmacniacz słuchawkowy) może i raczej na pewno będzie skutkowało pogorszeniem jakości dźwięku, a także jest spora możliwość uszkodzenia któregoś z nich. 

 

Dac kupiony jakieś pół roku temu, szkoda byłoby go sprzedawać bo pasuje mi jego brzmienie, jednak jeśli nie będzie innego wyjścia, to trzeba będzie kombinować dalej. 

Potrzebne mi (w razie zmiany Dac'a) wejście usb, 2 x optyczne (lub 1 x opt, 1 x coax). 

Co do wzmacniacza słuchawkowego, nie posiadam jeszcze żadnego, ale planuję coś w okolicach 500-800 zł najlepiej z wejściem rca, coś jak Topping L30 (mówię tutaj o sposobie podłączenia, niekoniecznie upieram się na ten model). Słuchawek mamy kilka w domu, każdy swoje, więc raczej brzmienie uniwersalne, choć nie ukrywam, że dobrze by było bardziej w stronę jaśniejszą, ciut ciepłą, no ale bez przesady. Liczę na Wasze propozycje.

No i teraz się zacznie...:

1. Czy połączenie przy pomocy wspomnianych "Y" jest faktycznie karygodne w dążeniu do "niezepsucia" tego co jest? W kwestii jakości dźwięku i kwestii ewentualnych uszkodzeń.

2. Jeśli jednak odpowiedź na 1 pytanie będzie brzmiała "TAK", to czy jest jakiś inny sposób, by wpiąć wzmacniacz słuchawkowy? 

3. Jeśli odpowiedź na 2 pytanie będzie brzmiała "NIE', to jaki dac kupić by była taka możliwość? (w sumie CA DacMagic Plus jest po części rozwiązaniem, ale ze względu na przekroczenie budżetu, wymagałoby jednak sprzedaży obecnego, i poczekania bliżej nieokreślonego czasu na uzbieranie pozostałej gotówki. ) Mogą być używki, mogą być nowe.

Pozostały sprzęt to Denon DNP-730ae, Tannoy M1 , Thule IA60B (mogę podpiąć ewentualnie Dac przez wejścia zbalansowane do wzmacniacza stereo gdyby była jednak potrzeba "uwolnienia" RCA), no i tv z optykiem. Do obecnego Magica tv nie podpiąłem bo zostało mi wolne tylko coax, a tv posiada tylko optyka, choć przy zakupie daca byłem pewien że ma. Może wsiąkło, ale jeśli nie trzeba będzie zmieniać daca to planuję kupić konwerter opt -> coax (okolice 50 zł - tutaj mi nie zalezy na jakości zbytnio, na pewno będzie lepiej niż z głośników tv) i wtedy wpiąć, póki co nie kupuję, bo nie wiem czy jest sens.

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie i każdą pomoc, pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2021 o 00:10, mason888 napisał:

1. Czy połączenie przy pomocy wspomnianych "Y" jest faktycznie karygodne w dążeniu do "niezepsucia" tego co jest? W kwestii jakości dźwięku i kwestii ewentualnych uszkodzeń.

Podłączenie przez kabel Y jest jak najbardziej OK. Nic się nie stanie ani nic się nie uszkodzi. Nie ma problemu by jednocześnie po kablu Y szedł dźwięk na wzmacniacz jak i wzmacniacz słuchawkowy. Oba wzmacniacze mogą byc jednocześnie włączone jak i może byc włączony tylko jeden z nich - nie ma znaczenia. Technicznie nic nie zepsujesz ani nie uszkodzisz.
Dzwiekowo może byc różnie. Dwa wzmacniacze podpięte pod jedno żródło oznacza jednak, że spadnie impedancja wejściowa wzmacniacza. Czy to się przełoży na wrażenia słuchowe? Może, choć wcale nie musi. Wszystko zalezy od impedancji wyjściowej DACa (DACMagic ma chyba 80 Ohm na wyjściu) i impedancji wejściowej dwóch wzmacniaczy (słuchawkowego i hi-fi). DACMagic ma niską impedancję wyjściową, Thule ma 25kOhm na wejściu a wzmacniacz słuchawkowy jaki kupisz diabli wiedzą. Zakładając, że słuchawkowiec będzie miał 10kOhm to impedancja wynikowa (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) będzie 7,1 kOhma czyli w normie i teoretycznie nie powinno być żadnych niepokojących skutków. Na pewno z tego powodu żaden komponent  nie będzie narażony na uszkodzenie itp. ani żadnych zniekształceń to nie spowoduje.
I teraz zgodnie z powyższym zmiana w dżwięku po Y może byc albo może jej nie być ? Łączymy DACa bezpośrednio i sprawdzamy, potem dajemy kabel Y i wzmacniacz słuchawkowy i sprawdzamy. Ta zmiana, która może być (ale nie musi) możne się nam nawet spodobać. U mnie przy takim połączeniu przy odsłuchu na kolumnach znika trochę wyższego basu, sub bas się nie zmienia a góra łagodnieje - u Ciebie może być oczywiście całkiem odwrotnie

W dniu 22.01.2021 o 00:10, mason888 napisał:

2. Jeśli jednak odpowiedź na 1 pytanie będzie brzmiała "TAK", to czy jest jakiś inny sposób, by wpiąć wzmacniacz słuchawkowy? 

Odpowiedź brzmi kabel Y jest jak najbardziej OK. Ale masz możliwość wpięcia wzmacniacza słuchawkowego pod wyjście TAPE OUT w swoim wzmacniaczu Hi-Fi, tak samo jakbyś wpinał magnetofon celem nagrywania. To o wiele bardziej eleganckie wyjście z sytuacji. 

Zasadniczo polecam nabyć kabel Y i spróbować. Jak nie Y to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  koszt niewielki. Podepnij po Y i sprawdź, potem podepnij wzmacniacz słuchawkowy pod TAPE OUT i sprawdź. Posłuchaj zarówno na słuchawkach jak i na kolumnach i pozostaw taką konfigurację, która daje Ci najbardziej pasujące efekty dźwiękowe jak i uzytkowe.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dziękuję za obszerne wyjaśnienie ?

16 minut temu, yayacek napisał:

Ale masz możliwość wpięcia wzmacniacza słuchawkowego pod wyjście TAPE OUT w swoim wzmacniaczu Hi-Fi, tak samo jakbyś wpinał magnetofon celem nagrywania. To o wiele bardziej eleganckie wyjście z sytuacji. 

Tak, dziś doczytałem coś w tym temacie, ale jeśli dobrze rozumiem, to wzmacniacz MUSI być włączony by przekazywał dalej sygnał na wzm. słuchawkowy, no i trzeba przełożyć we wzmacniaczu rca z obecnego wejścia na Tape In?

 

20 minut temu, yayacek napisał:

Dwa wzmacniacze podpięte pod jedno żródło oznacza jednak, że spadnie impedancja wejściowa wzmacniacza. Czy to się przełoży na wrażenia słuchowe? Może, choć wcale nie musi.

Załóżmy, że mam ochotę słuchać kolumn, wyłączam więc wzmacniacz słuchawkowy, bo jest mi w tym momencie niepotrzebny. I na odwrót, jest noc, odpalam wzm. sł., wzmacniacz stereo wyłączam. Czy wówczas również wprowadzane są jakieś zmiany w impedancji wejściowej dla poszczególnych wzmacniaczy, jeśli drugie urządzenie jest podłączone do sieci, ale jest wyłączone?

 

No i teraz, skoro już wiem, że jakoś się da to wszystko spiąć razem, bez obaw o uszkodzenie, pozostaje kwestia wyboru wzmacniacza słuchawkowego, czy tutaj również mogę liczyć na pomoc? ? 

Kolor raczej nie ma dla mnie znaczenia ? Dac srebrny, reszta czarna, więc dobrze gdyby nie był żółty czy niebieski ? A tak serio, słuchawki, jakie musiałbym napędzić to Beyerdynamic Dt880 pro 250 ohm, Pioneer Hdj-Cue1 32 ohm, Superlux hd 668b 56 ohm. Dobrze by było, gdyby było faktycznie wystarczająco mocy do wysterowania ich wszystkich, pewnie najgorzej będzie z Beyerami, pozostałe nawet podłączone do tel grają dość głośno, ale poza mocą, zależy mi również na lepszej jakości dźwięku niż z telefonu, choć wiem, że z tym budżetem to za daleko nie pojadę. U mnie w mieście nie ma praktycznie możliwości żadnego odsłuchu tego typu urządzeń, więc jestem zdany na szukanie rad tutaj. To moje propozycje, lecz jestem otwarty na wszelkie inne, z zaznaczeniem, by dźwiękowo były bardziej skierowane na jaśniejszą stronę mocy, ale żyletki niech pozostaną w szufladzie. 

1. IFI Audio Zen Can - ponoć ok, ale bez wielkiej przesady, po prostu zwykłe ok, firmy tej w sumie nie znam, co w żadnym wypadku nie oznacza że jest skreślony na starcie, w innych recenzjach się nim zachwycają, wygląd mnie nie odstrasza, w budżecie się mieści. - 630 zł

2. Topping L30 - nie wiem tylko dlaczego na stronach sklepów jest, a na allegro pustka, to jakaś nowość? Serio jeszcze tego u nas nie ma, skoro na yt już od pół roku są filmiki gdzie jest ich głównym bohaterem? Wg nich bije na głowę wiele podobnych w tej cenie. - 700 zł

3. Topping A30 - za wiele na jego temat nie zdążyłem jeszcze wyczytać, czy posłuchać, także to przede mną. Najtańszy z obecnych - srebrna wersja dla mnie piękna, nawet nie wiem czy jest czarna, 550 zł.

4. FIIO K5 PRO - wizualnie dla mnie bomba i zdecydowany faworyt jeśli o to chodzi, gabarytowo prawie bliźniak Magica, jednak jest to wzmacniacz słuchawkowy z dac, który raczej sensu nie ma, skoro jest dacmagic. Jeśli chodzi o brzmienie, to gdzieś mi mignęło, że raczej bez szału, że nie wart swojej ceny, nie mogę teraz znaleźć ehh... ale chyba w jakimś filmiku to było. - 850 zł.

Czyli idziemy tędy: dźwięk, później wygląd, później cena, pod warunkiem że nie przekroczymy powiedzmy no już max 1000.

 

To jeszcze przy okazji, tak na szybko, czy takie coś zda egzamin przy podłączeniu tv do dac'a?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Czy może lepiej kupić Taishan'a i ominąć bawienie się w konwersję optyka na coax i podłączyć prosto w wejście wzmacniacza?

Będę wdzięczny za kolejne rady i liczę, że na dniach uda się rozwiać wszystkie wątpliwości ? Spokojnej nocy ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Też posiadam dac magic 100 i miałem ten sam problem. Więc na próbę zamówiłem smsl m500. Tam jest wszystko czego potrzebujesz , bardzo dobry dac wzm.sluchawkowy, 2 optyczne. Dźwiękowo lepszy od Ca Graz bardziej rozdzielczo, jest szerzej, głębiej. Bardzo dobrze wysterowal beyerdynamics dt150. Ale cena 1899. Jak byś miał na myśli wymianę to polecam. W sprawie wyjść optycznych miałem pod Ca podłączony splitter optyczny z pilotem. Bardzo dobrze się prawdzal. Pozdrawiam2ebe97881042af6beb341d875b909424.jpge12ca3cec42b8460d66fa471f1be674d.jpgbbfd760b95e6a8bc5b58f35d53f96af7.jpge4c675ff5c60613ddd9bd7c62c2a89e4.jpg

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mason888 napisał:

Tak, dziś doczytałem coś w tym temacie, ale jeśli dobrze rozumiem, to wzmacniacz MUSI być włączony by przekazywał dalej sygnał na wzm. słuchawkowy, no i trzeba przełożyć we wzmacniaczu rca z obecnego wejścia na Tape In?

Ha ha, domyslam się, że Kolega nigdy nie miał magnetofonu ? TAPE OUT jest zawsze aktywne i na te wyjście trafia sygnał jaki jest aktualnie słyszany. Tak, musi być wzmacniacz hifi włączony. W innych 'mądrzejszych' wzmacniaczach mamy selektor źródeł dla wyjśćia TAPE OUT - np Yamaha R-S700 - patrz obrazek*

9 godzin temu, mason888 napisał:

Załóżmy, że mam ochotę słuchać kolumn, wyłączam więc wzmacniacz słuchawkowy, bo jest mi w tym momencie niepotrzebny. I na odwrót, jest noc, odpalam wzm. sł., wzmacniacz stereo wyłączam. Czy wówczas również wprowadzane są jakieś zmiany w impedancji wejściowej dla poszczególnych wzmacniaczy, jeśli drugie urządzenie jest podłączone do sieci, ale jest wyłączone?

Tak, impedancja spadnie nawet jeśli urządzenie będzie wyłączone. 

Wydaje mi się, że na wyjściu TAPE OUT w Twoim wzmacniaczu hifi jest wzmacniacz operacyjny od Analog Devices, co znaczy, że dźwięk wychodzący po TAPE OUT na wzmacniacz słuchawkowy będzie (może być) obarczony sygnaturą tego półprzewodnika.

Telewizor pod wzmacniacz podłącz po kablu RCA. Po co bawić się w konwersję cyfra/analog w przypadku TV? Sygnał w TV i tak jest po kompresji i słuzy jedynie jako dopełnienie wizji ? Podłącz się z TV analogowo do wzmacniacza. Jak z TV nie da rady to z dekodera kablówki (o ile masz). Jak nie będzie brumić to OK, jak będzie brumić to wówczas się pomyśli.

9 godzin temu, mason888 napisał:

FIIO K5 PRO

Kupiłem te coś kiedyś. Odesłałem. Niemal się popłakałem z zażenowania kiedy podpiąłem ten wytwór. Własciwie nie wiem po co kupiłem. Mam kupę słuchawek i mam też poprawny wzmacniacz słuchawkowy. Mam też kilka wzmacniaczy jak i kilka wzmacniaczy z serii midi (takie mniejsze/węższe nić standard 43cm). Po wpięciu słuchawek w Fiio k5 pro nie mogłem uwierzyć w to co słyszę. Wąsko, bez dynamiki, bez głębi, bez sub basu z masą średniego basu, z górą jakąś zniekształconą zapiaszczoną szaro-buro-ostrą. To brzmi koszmarnie! 
Jeśli ktoś nigdy nie słuchał słuchawek przez wzmacniacz hi-fi czy jakiś normalny wzmacniacz słuchawkowy to takie fiio czy inne sriio może zaakceptować. Wpięcie słuchawek do zwykłego wzmacniacza hi-fi gdzie wyjscie jest zrobione w starym stylu po rezystorach daje wręcz niewyobrażalny przeskok jakościowy (jakościowy dźwiękowo) w porównaniu do tego fiio.
Może można zrobić wzmacniacz słuchawkowy przyzwoitej jakości i świetnej dynamice na tanim czipie (w fiio jest TPA6120) ale na pewno fiio k5 pro nie jest takim wzmacniaczem. Mam też w szafie (jakby co na czarną godzinę) Onkyo A-5VL - tutaj też jest wyjście słuchawkowe na tanim czipie jednak moc i dynamika, przestrzeń, rozmach, sub bas, kontrola są na poziomach nieosiągalnych dla tego fiio.
Jednak to wszystko pikuś kiedy podepnie się słuchawki pod normalne wyjście po rezystorach do normalnego porządnego wzmacniacza hi-fi.
Tak, tak - wiem wysoka impedancja na wyjściu słuchawkowym (wyjscie po rezystorach) nie może dobrze grać. Ale jednak gra i śmiem twierdzić, ze projektanci słuchawek tworzą swoje wytwory inżynieryjne jednak pod standard 120 Ohm niż pod niemal 0 Ohm

---
* obrazek 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez yayacek

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mason888 napisał:

IFI Audio Zen Can

Właśnie chciałem coś poczytać o tym klocku i znalazłem takie coś:
 

Odnośnie tego CAN producent podkreśla też całościowe zbalansowanie, pracę w klasie A, ogromną moc (wzmocnienie 52x), zastosowanie kondensatorów Panasonic ECPU, TDK C0G i muRata, wzmacniaczy operacyjnych iFi/AMR ‚OV’, rezystorów MELF, niskoszumnych układów scalonych Texas Instruments oraz wielościeżkowego potencjometru Tokyo Cosmos Electric Co. (TOCOS) „z wyjątkowym dopasowaniem kanałów nawet przy niskim poziomie głośności”. (Te potencjometry trochę podczas kręcenia trzeszczą, ale to jest normalne, do tego stopnia są czułe.)
 

I tu zakończyłem czytanie tej głupkowatej recenzji:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Autor recenzji bez wątpienia jest płatnym recenzentem, który robi z siebie mega idiotę. Wytłuszczony fragment jednoznacznie pokazuje, że w nowym produkcie dostajemy wadliwe potencjometry. Potencjometr, który trzeszczy nadaje się do śmieci. Jaka do czorta czułość??!! To szmelc elektroniczny po prostu. 
Poza tym wg portalu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) potencjometr standardowo nie trzyma balansu - jak to zwykle bywa w potencjometrach standardowych (czyli nie drabinka, nie czip) - co w przypadku wzmacniacza słuchawkowego dyskwalifikuje taki produkt. Nie ma chyba nic gorszego w świecie audio jak nierówno grające słuchawki (krzywy balans). 

 

ifi zen DAC and headphone amplifier HP Channel Balance audio measurements.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, luksand napisał:

Więc na próbę zamówiłem smsl m500

Być może trzeba będzie się temu bliżej przyjrzeć i przemyśleć co by tu jeść do dziesiątego ? 

 

Godzinę temu, yayacek napisał:

Ha ha, domyslam się, że Kolega nigdy nie miał magnetofonu ?

Miałem, lecz nie czułem potrzeby nagrywania na kasety skoro miałem coś na cd czy pc ? 

 

Godzinę temu, yayacek napisał:

Wydaje mi się, że na wyjściu TAPE OUT w Twoim wzmacniaczu hifi jest wzmacniacz operacyjny od Analog Devices, co znaczy, że dźwięk wychodzący po TAPE OUT na wzmacniacz słuchawkowy będzie (może być) obarczony sygnaturą tego półprzewodnika.

Yyy, to znaczy dobrze, źle, czy chodzi tylko o to że dźwięk prowadzony do wzmacniacza słuchawkowego będzie taki misiowaty jak idzie na kolumny? ? 

Telewizora nie mam jak podłączyć bezpośrednio po analogu, posiada tylko wyjście słuchawkowe marnej jakości no i optyka. Z tego słuchawkowego dźwięk jest tak okrutny, że słuchać się nie da, dodatkowo gdy kiedyś próbowałem podłączyć za pomocą jack-> rca , to faktycznie było jakieś brzęczenie obojętnie do jakiego wzmacniacza bym nie podłączył, może wina kabla, nie wiem, odpuściłem. Dekodera nie posiadam, mam jakieś tam programy z kablówki ale i tak nie oglądam, bardziej zależało mi na dźwięku z konsol które idą z duchem czasu i kastruje się je z wszelkich wyjść audio ? 

Są teraz 2 opcje:
1. Sprzedaję CA, kupuję wyżej wspomnianego SMSL lub Magica Plus.

2. Czy jeśli bym odpuścił wymianę dac'a, to skoro już Fiio odpadł na starcie, co z pozostałą trójką? Słuchaliście może? Albo czego słuchaliście a nie ma na tej liście, choć Waszym zdaniem jest warte zainteresowania?

 

Edit: No to kolejny zawodnik odpadł, faktycznie pewnie słyszał ilość wpadającej do kieszeni gotówki, aniżeli samego wzmacniacza ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mason888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mason888 napisał:

Yyy, to znaczy dobrze, źle, czy chodzi tylko o to że dźwięk prowadzony do wzmacniacza słuchawkowego będzie taki misiowaty jak idzie na kolumny? ?

A diabli wiedzą czy taki będzie - póki nie sprawdzisz to się nie dowiesz. ? Na pewno będzie inny niż na kolumnach. Poza tym i tak będzie inny gdyż to wzmacniacz słuchawkowy będzie i tak odpowiedzialny w głownej mierze za dźwięk.
Zasadniczo to polecam nabyć wzmacniacz słuchawkowy oparty na tranzystorach niż na jakimś tanim wzmacniaczu operacyjnym. Takim wytworem jest właśnie polecany wyżej SMSL m500 - wedle opisu głównego audiobajkopisarza od hifi: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Albo poszukac czegoś używanego - np Arcam rHead

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, biorę pod uwagę już tylko tego SMSL czyli jednocześnie sprzedaż obecnego dac , oraz pojawił się jeszcze Topping a50 czyli opcja bez sprzedaży magica.

W tym a50 z tego co piszą, to można śmiało łączyć in/out bez utraty na jakości dźwięku czy impedancji wyjściowej, gdyż po włączeniu go, odłącza out na wzmacniacz, natomiast gdy go wyłączymy, to in/out są podobno "zwarte". Czyli bez problemu łączę Dac -> a50 -> wzmak. Czy to faktycznie zdaje egzamin? I jak ten model gra? Ma ktoś z Was ten wzmacniacz , bądź słuchał go? 

No i gdyby jeszcze użytkownik Luksand mógł coś więcej napisać o charakterze tego SMSL byłbym wdzięczny. Szerzej, ok, głębiej ok, ale jak z barwą? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mason888 napisał:

Czyli bez problemu łączę Dac -> a50 -> wzmak. Czy to faktycznie zdaje egzamin?

To bardzo sprytne rozwiązanie i jeśli jest dobrze inżynieryjnie zaaplikowane to powinno działać bezproblemowo.
Istnieją dwa rodzaje: Topping A50 i Topping A50S. Różnica z tego co widzę jest taka, że ten bez S posiada regulację głośności opartą na czipie natomiast ten z S ma standardową regulację opartą na dupowatym potencjometrze, który też (jak każdy zwykły potencjometr) nie trzyma balansu. Gdybym miał sam dokonać wyboru to brałbym ten bez S.

Co do SMSLa to Naczelny Audiobajkopisarz coś tam w swoim stylu o brzmieniu skrobnął, ale oczywiście lepiej się posiłkować opiniami niezależnymi od zwykłych użytkowników niż opiniami od opłacanych recenzentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez yayacek

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smsl m500 to jasne granie, miałem podłączone to wszystko razem z chromecastem do monitorów aktywnych. Już na niższych poziomach głośności był odczuwalny zaznaczony bas. Granie po jaśniejszej stronie, scena szeroka bez wyraźnej głębi, wysokie bardzo rozdzielcze ale nie kłują w uszy. Przeważnie dac na sabre grają analitycznie rozdzielczo, bardziej technicznie. Miałem go tylko 2 dni. Może kwestia wygrzania poprawiła by barwę na bardziej ciepłą. Tak szczerze to miałem nadzieję że w porównaniu dźwięk mnie powali, po przeczytaniu bardzo pochlebnych opinie na ta smsl m500, było lepiej ale może powodem żeby zagrać na maximum możliwości ograniczał go mój sprzęt towarzyszący. Co nie zaprzecza że ca100 to bardzo dobry dac jak na swoje pieniądze. Smsl bije go funkcjonalnościa, pilotem, taka skrzynka do wszystkiego której nie ma się czego wstydzić. Żeby to wszystko złożyć z osobnych części na pewno by wyszło więcej. Jedynie brakowało bluetooth, do przesyłania dźwięku. Następnie zamówiłem toppinga dx3pro i nie zauważyłem różnicy względem ca100. Dac ak4493, wzm.sluchawkowy bardzo głośny, cena 999. Ale 1 optyczne wejście. Grało porównywalnie ( Może znowu ograniczenia monitorów), chociaż przy smsl była różnica na plus. Pewnie lepsza konfiguracja pokaże możliwości smsl m500. Wierzę w to, bo potencjał jest.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka



Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczuwasz różnice dźwięku między wbudowanym dac w DNP-730ae a ca100? Tannoy m1 to trochę ciemne kolumny więc taki smsl m500 dodał by trochę życia i ściągnął niewidzialny koc. Ale musisz sam posłuchać. Zawsze możesz oddać i będziesz bogatszy o kolejne doświadczenie. Takie hobby.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, luksand napisał:

Wyczuwasz różnice dźwięku między wbudowanym dac w DNP-730ae a ca100? Tannoy m1 to trochę ciemne kolumny

Może nie ogromną, ale zdecydowanie jaśniej przez CA niż wbudowany dac. M1 ciemne? Może dzięki CA właśnie mam wrażenie, że nie. Dla mnie brzmią ok z nim (są po lekkim tuningu zwrotnicy), i właśnie boję się, że przez zmianę Dac'a albo ingerencję w tor, zepsułbym coś co działa jak trzeba, przynajmniej na razie ? Ale to temat na inny odcinek, który kiedyś pewnie się pojawi.

Byłem przekonany, że SMSL zastąpił u Ciebie CA, a teraz widzę, że jednak oddałeś go, widać nieuważnie czytam ? Faktycznie, jeśli miałeś nówkę, to przypomniałem sobie jak u mnie stopniowo zmieniał się dźwięk i ustabilizował się dopiero po ok tygodniu, więc 2 dni to faktycznie mało, jeśli oczywiście mówimy o świeżo rozpakowanej sztuce. 

Dx3Pro brałem pod uwagę, ale ponoć doły biedne, góra techniczna, odpada...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie ogromną, ale zdecydowanie jaśniej przez CA niż wbudowany dac. M1 ciemne? Może dzięki CA właśnie mam wrażenie, że nie. Dla mnie brzmią ok z nim (są po lekkim tuningu zwrotnicy), i właśnie boję się, że przez zmianę Dac'a albo ingerencję w tor, zepsułbym coś co działa jak trzeba, przynajmniej na razie  Ale to temat na inny odcinek, który kiedyś pewnie się pojawi.
Byłem przekonany, że SMSL zastąpił u Ciebie CA, a teraz widzę, że jednak oddałeś go, widać nieuważnie czytam  Faktycznie, jeśli miałeś nówkę, to przypomniałem sobie jak u mnie stopniowo zmieniał się dźwięk i ustabilizował się dopiero po ok tygodniu, więc 2 dni to faktycznie mało, jeśli oczywiście mówimy o świeżo rozpakowanej sztuce. 
Dx3Pro brałem pod uwagę, ale ponoć doły biedne, góra techniczna, odpada...
Gdzieś kiedyś wyczytałem że m1 grają ciemniej jak za koca. Ale tak to jest jak się czyta a nie słucha. Każdy inaczej słyszy i odbiera dźwięk. Dlatego najlepiej samemu sprawdzić na własnych uszach. Jak masz wszystko zgrane pod zestaw to szkoda psuć. Tak oddałem. Chciałem wypróbować, zamówiłem jeszcze do tego słuchawki beyerdynamics dt150. Wszystko grało za ostro razem. Pewnie kwestia wygrzania a nie chciałem ryzykować więc oddałem, nie chciałem ryzykować że się nic nie zmieni.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Pobaw się tymi kablami Y i dokup jakiś prosty wzmacniacz słuchawkowy. Może zatrybi i będziesz zadowolony. A smsl m500 taka ciekawostka, warta spróbowania.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, gdy je nabyłem kilka lat temu to było dla mnie olśnienie, wcześniej jechałem na jakichś kolumienkach noname i starej wieży, później kolumny technicsa, w międzyczasie altony 80, i jeszcze kilka podobnych. Tak więc po podłączeniu m1 do konkretniejszego (w moim rozumieniu i obecnym budżecie) wzmacniacza niebo a ziemia w porównaniu do tego co wcześniej. Jako że apetyt rośnie w miarę jedzenia, to postanowiłem natchniony wpisami na tym forum usprawnić je nieco i faktycznie zmiana w moim przypadku OGROMNA. Wszystko nabrało powietrza, jakby puszczone ze smyczy ? Także nie żałuję tych kilkudziesięciu zł i wymiany elementów zwrotnicy, przynajmniej miałem szansę się nauczyć czegoś nowego, a że próbowałem na swoim, to w razie jakiejś porażki nikt nie ma do mnie pretensji, ale udało się. Obecny zestaw na prawdę mi odpowiada, ciepłe, plastyczne, ale zarazem otwarte i szerokie granie, a jak trzeba to i potrafi zatrząść (oczywiście wspomagam subem bo m1 aż tak zdolne nie są ? ), gdybyś zamknął oczy, to nie powiedziałbyś że to grają takie maleństwa, oj nie ? . Dla mnie krótko mówiąc gra idealnie w 95%, te 5 % to tak na przyszłość, gdy znów zgłodnieję. W każdym razie to nie temat o M1 ? 

Wybór padł na Toppinga a50. CA jest u mnie zbyt młody by iść na emeryturę, a nawet jeśli przyjdzie ochota na szukanie innego dac'a, to przede wszystkim trzeba uzbroić się w gotówkę, i schować CA do szafy, nawet gdyby miał leżeć i czekać na ponowne podłączenie, nie wykluczone że gdzieś mi się przyda.

 

Bardzo Wam dziękuję za wszelką pomoc, nakreśliliście mi sporo kwestii i sporo się dowiedziałem, i to w tak krótkim czasie, jednak można ? Jeśli po kilku dniach a50 nie zda egzaminu, będę reanimował temat ? Pozdrawiam i do następnego !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam. Napisz coś potem o toppingu a50. Najważniejsze jest twoje zadowolenie. Zdrówka życzę.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2021 o 00:10, mason888 napisał:

Pozostały sprzęt to [...] Thule IA60B

Tak mi jeszcze przyszło do głowy patrząc na tylny panel Twego wzmacniacza, że masz możliwość zaoszczędzenia kilku zł. Na panelu tylnym masz wyjscie PRE OUT do podpięcia ewentualnej końcówki mocy. Możesz te gniazda wykorzystać do podpięcia słuchawek przez przejściówkę rca->jac żeński (jak na foto). Często gęsto podpina się słuchawki wprost pod regulowane wyjścia RCA w odtwarzaczach CD czy pod wyjścia z przedwzmacniacza. PRE OUT to właśnie wyjscie z przedwzmacniacza. 
Wepnij się więc słuchawkami za pomocą przejściówki pod PRE OUT. Oczywiście volume ustawiamy na niskim poziomie i zwiekszamy w miarę potrzeb. Spróbuj dla samej ciekawości i obowiązkowo opisz wrażenia ? 

--

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2021 o 14:10, yayacek napisał:

Wepnij się więc słuchawkami za pomocą przejściówki pod PRE OUT.

Hej, przesyłka dotarła, na razie słucham i słucham... Dźwięk na pewno sporo lepszy niż z wyjścia tel, co było raczej oczywiste, trudno mi narazie nazwać słowami co i jak brzmi, ale widzę, że w miarę słuchania dźwięk zmienia się, co znaczy że jeszcze pewnie musi się "dotrzeć" to i tamto. Tak jak było z dac. Początkowo pusto, technicznie, jak w studni, teraz nabrało otwartości, więcej wyższych tonów się pojawiło, bas zaczyna się kleić a nie stukać... 

 

Pod pre out początkowo się podpiąłem, i było tak jak piszesz, z jednym ale. Przy kręceniu gałką Volume, dźwięk oczywiście wzrastał również na kolumnach, a o to nie chodziło. Oczywiście wpiąłem się tam wzmacniaczem słuchawkowym. Dopiero po podpięciu pod tape out, volume nie ma już nic do powiedzenia, więc kolumny na 0, a reguluję słuchawkowym. Nie kombinowałem z żadnymi trójnikami rca czy tym podobnym, nie chciałem po prostu ingerować w tor audio, dodatkowo wymieniłem kabelki na krótsze i lepsze jakościowo, krok do przodu jakiś jest ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mason888 napisał:

Pod pre out początkowo się podpiąłem, i było tak jak piszesz, z jednym ale. Przy kręceniu gałką Volume, dźwięk oczywiście wzrastał również na kolumnach, a o to nie chodziło. Oczywiście wpiąłem się tam wzmacniaczem słuchawkowym

Nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy. Zalecałem na próbę wpiąć się pod PRE OUT słuchawkami (nie wzmacniaczem słuchawkowym) za pomocą przejściówki jak na obrazku powyżej. Swego czasu na AS był ciekawy wątek o wpinaniu słuchawek pod gniazda RCA: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ale skoro nie masz możliwości wyłączania kolumn przyciskiem na froncie wzmacniacza, to faktycznie wpinanie słuchawek pod PRE OUT nie ma sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez yayacek

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.