Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw grający ciepło i szczegółowo - budzet 25tys zl


Karol_Zet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zdania nie zmienię,gdy kupilem accu 408 W ciemno to przez pół roku po każdym włączeniu tego wzmacniacza nachodzila mnie myśl co ludzią się w nim podoba?Próbowałem go z kolumnami od 4tys do 36tys i w końcu sprzedałem.Jak ktoś woli marantza czy ,accu to nic mi do tego.LM grał bez żadnych audiofilskich kabli,,listew  i kolumn za miliony wykonany perfekcyjnie A inwestując 4 tyś w lampy to już jest granie na bardzo dużym  pułapie.W każdym miesiącu jezdze po kraju i montuje stoliki u różnych ludzi ,zawsze staram się posłuchać co ciekawszych systemów i dzielony mac za grubo ponad 100tys nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak LM 805 O którym nawet wcześniej nie słyszałem.Dlatego postanowiłem wypozyczyc. Finalnie nie zostawiłem go sobie ale gdy sie pojawi uzywany nie bede sie zastanawial.Kazdy ma swoje zdanie lecz ja swojego nie zmienię.
I jeszcze dodam ,używany 15letni e408 wyszedł mnie 12tys A nowy lm845, 13tys.
Może był jakiś grzebany ten Accu?
Ty lubisz tak, a 10 innych inaczej.
Brak zrozumienia tego przez wiele osób na forach powoduje jakieś bezcelowe dyskusje jak ktoś uparcie twierdzi,iż Jego jest naj.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, konradwo napisał:

Dokładnie tak.
Jeśli już tak porównać to moim zdaniem Accu jest Mercedesem, LM... taka Kia.
Tyle, że obydwa auta w tym porównywalnym budżecie.
W tym samym budżecie Kia będzie w wielu aspektach lepsza (a może nie, zależy - tak jak tu, zależy od konfiguracji).
A nawet jeśli będzie obiektywnie lepsza, jeden wybierze Kia, inny Mercedesa...

Piszę to jako zadowolony użytkownik Accu E-408, lampy i Mercedesa.
Dla kogoś nowa KIA będzie super i to jego zdanie, ja wybieram używanego CLS-a
Dla kogoś nowa, chińska lampa będzie lepsza i lepiej ją skonfiguruje w systemie, ktoś inny wybierze używane Accu. Względnie nowe Accu ale jakis podstawowy model.

Tak można bez końca.
Można dyskutować ale i tak każdy z nas ma inne preferencje

Zgadzam się z tym wszystkim i nikomu nic nie narzucam.Wyrqzilem swoje zdanie.Dla mnie accu grał poprawnie i tyle,w wielu aspektach staruszek eci1 grał od niego po prostu lepiej.Mozna tak bez końca, gdy porownasz swój e408 do lampy 845 I stwierdzisz że ten accu gra lepiej choć w jednym aspekcie to będę bardzo zdziwiony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zakończyć te dywagacje bo niektórych razi opinia innych jak widać.Myslalem ,że po to jest to forum?Dla wyrażania własnych opinii?A stwierdzenie ,że jak komuś coś się nie podoba to musiało być grzebane bo to przecież accu ...on nie może słabo grać,co jak co ale accu??Tak samo myslalalem i kupiłem w ciemno  bez odsłuchu wywalilem 12tys i przez prawie rok słuchanie muzyki mnie męczyło, nie sprawiało mi radości A raczej flustracje.Najpierw zganialem na cd więc zmieniłem na drozszy meridian 508.20 który kiedyś wniósł mi bardzo dużo radości w system i co?I nic.Pozniej sieciowkami za 5,10,15 tyś bo przecież taki accu musi mieć kabel z dupy żeby zagrał i co?I nic po 5 min trzeba było wyłączać te zabawki bo uszy bolały.Nastepnie kolumny od sf elekta amator 1,przez tannoy dc10 i dziesiątki innych.Kupa jak była tak była.Nowy właściciel podłączył pod jakieś wielkie infinity wielkości szafy i był w miebowziety aż za dwa mc  e408 służył już jako preamp do nowo zakupionej końcówki.Sluchalem dziesiątki systemów też u wielu ludzi z tego forum i jakieś tam doświadczenia mam,nie wspomnę o wzmacniaczzch które przez 20 lat przeszły przez moje ręce.Autor wątku zdecyduje i tak sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kamil79 napisał:

Proponuję zakończyć te dywagacje bo niektórych razi opinia innych jak widać.Myslalem ,że po to jest to forum?Dla wyrażania własnych opinii?A stwierdzenie ,że jak komuś coś się nie podoba to musiało być grzebane bo to przecież accu ...on nie może słabo grać,co jak co ale accu??Tak samo myslalalem i kupiłem w ciemno  bez odsłuchu wywalilem 12tys i przez prawie rok słuchanie muzyki mnie męczyło, nie sprawiało mi radości A raczej flustracje.Najpierw zganialem na cd więc zmieniłem na drozszy meridian 508.20 który kiedyś wniósł mi bardzo dużo radości w system i co?I nic.Pozniej sieciowkami za 5,10,15 tyś bo przecież taki accu musi mieć kabel z dupy żeby zagrał i co?I nic po 5 min trzeba było wyłączać te zabawki bo uszy bolały.Nastepnie kolumny od sf elekta amator 1,przez tannoy dc10 i dziesiątki innych.Kupa jak była tak była.Nowy właściciel podłączył pod jakieś wielkie infinity wielkości szafy i był w miebowziety aż za dwa mc  e408 służył już jako preamp do nowo zakupionej końcówki.Sluchalem dziesiątki systemów też u wielu ludzi z tego forum i jakieś tam doświadczenia mam,nie wspomnę o wzmacniaczzch które przez 20 lat przeszły przez moje ręce.Autor wątku zdecyduje i tak sam.

Ale ja sam testowałem Accu u siebie i się nie zdecydowałem, więc rozumiem.

 

Zajmujesz się pprdukcją stolików audio ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak,od 4 lat,stolików i standow.
Jak możesz podeślij na priv jakieś zdjęcia, czy www.
Pzdr

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.01.2021 o 20:31, Karol_Zet napisał:

Zaczynam się rozglądać za zestawem grającym dość ciepło, ale w miarę detalicznie z ładnie dociążoną średnicą i podkładem basowym (trochę zmiękczonym, mięsistym, niż twardym punktowym).
Muzyka głównie to rock oraz jazz.

Będę wdzięczny za podanie sprawdzonych połączeń wzmak + kolumny.
Zależy mi na dociążonym dźwięku, którego przyjemnie się słucha, bardziej niż analitycznym i bardzo szczegółowym graniu. DAC wbudowany opcjonalnie, nie jest wymagany.
Szczegóły mają być, jednak przyjemne w odbiorze - ciepłe i dociążeniem, chociaż najwyższy priorytet ma muzykalność zestawu.

Metraż 25m
Budżet 20-25tyś zł (możliwość naciągnięcia do 30 tyś)
Raczej sprzęt nowy, ponieważ chciałbym go dość szybko złożyć bez wyczekiwania jak akurat pojawi się konkretna używka.

Myślałem o używkach Dynaudio C1 Signature, jednak używek brak... ? 

A ja Ci polecam castle knight 5 i do tego jakąś dobrą yamahę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kamil79 napisał:

Zgadzam się z tym wszystkim i nikomu nic nie narzucam.Wyrqzilem swoje zdanie.Dla mnie accu grał poprawnie i tyle,w wielu aspektach staruszek eci1 grał od niego po prostu lepiej.Mozna tak bez końca, gdy porownasz swój e408 do lampy 845 I stwierdzisz że ten accu gra lepiej choć w jednym aspekcie to będę bardzo zdziwiony

 

4 godziny temu, kamil79 napisał:

Proponuję zakończyć te dywagacje bo niektórych razi opinia innych jak widać.Myslalem ,że po to jest to forum?Dla wyrażania własnych opinii?A stwierdzenie ,że jak komuś coś się nie podoba to musiało być grzebane bo to przecież accu ...on nie może słabo grać,co jak co ale accu??Tak samo myslalalem i kupiłem w ciemno  bez odsłuchu wywalilem 12tys i przez prawie rok słuchanie muzyki mnie męczyło, nie sprawiało mi radości A raczej flustracje.Najpierw zganialem na cd więc zmieniłem na drozszy meridian 508.20 który kiedyś wniósł mi bardzo dużo radości w system i co?I nic.Pozniej sieciowkami za 5,10,15 tyś bo przecież taki accu musi mieć kabel z dupy żeby zagrał i co?I nic po 5 min trzeba było wyłączać te zabawki bo uszy bolały.Nastepnie kolumny od sf elekta amator 1,przez tannoy dc10 i dziesiątki innych.Kupa jak była tak była.Nowy właściciel podłączył pod jakieś wielkie infinity wielkości szafy i był w miebowziety aż za dwa mc  e408 służył już jako preamp do nowo zakupionej końcówki.Sluchalem dziesiątki systemów też u wielu ludzi z tego forum i jakieś tam doświadczenia mam,nie wspomnę o wzmacniaczzch które przez 20 lat przeszły przez moje ręce.Autor wątku zdecyduje i tak sam.

Ale ja nie robię nic innego jak wyrażam swoje zdanie właśnie. I dla mnie właśnie takie porównanie było trafniejsze i bardziej obiektywne. Dlaczego popadać w takie skrajności porównawcze, do trabanta można przyrównać jakieś marketowe radyjko.
Też przerzuciłem ogrom sprzętu przez blisko 20 lat ale co z tego?
Sieciówki? Za 5k? Do wzmaka za 12? Lepiej sprzedać i za całe 17 kupić wzmak - takie znowuż moje zdanie.
Jakby mi taki wzmak nie grał to bym go po prostu się szybko pozbył i już, po co się męczyć z czymś co na starcie nie pasuje. Każdy ma inne warunki, inne upodobania. Tylko tyle i aż tyle.
Będą kolumny i systemy (i typ muzyki czy akustyka, gdzie 845 wypadnie lepiej), ale będą też gdzie się taki wzmak wyłoży czy po prostu nie będzie się podobał.

Mnie akurat E-408 pasował w wielu konfiguracjach (choć z wieloma kolumnami nie zgrał się totalnie).
Np. pięknie było z Bowersami 802D (choć to juz ponad budżet wątku).
Bardzo udane było też u mnie zestawienie z AP Tempo VI (zostaje jeszcze 5 tys. na źródło).
Bardzo zadowolony byłem z połączenia z Infinity właśnie i też by się w budżecie zmieściło.
Sporo mogę wymienic udanych konfiguracji, sporo beznadziejnych.

Jak czytam czego Autor oczekuje to akurat moim zdaniem można wokół E-408 zbudować taki system, jakiego oczekuje, choć nic tu nie proponuję a jedynie rozwijam myśl, skoro już przywołany został ten wzmacniacz. A czy można lepiej... oczywiście, że można lepiej.
Do tego zawsze można inaczej, a to inaczej - choć często nie lepsze, to po prostu nowe i może wydawać się ciekawsze.
Sam nie raz w ten sposób zatoczyłem jakieś koło, wracając do punktu wyjścia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, konradwo napisał:

Dokładnie tak.
Jeśli już tak porównać to moim zdaniem Accu jest Mercedesem, LM... taka Kia.
Tyle, że obydwa auta w tym porównywalnym budżecie.
W tym samym budżecie Kia będzie w wielu aspektach lepsza (a może nie, zależy - tak jak tu, zależy od konfiguracji).
A nawet jeśli będzie obiektywnie lepsza, jeden wybierze Kia, inny Mercedesa...

Piszę to jako zadowolony użytkownik Accu E-408, lampy i Mercedesa.
Dla kogoś nowa KIA będzie super i to jego zdanie, ja wybieram używanego CLS-a
Dla kogoś nowa, chińska lampa będzie lepsza i lepiej ją skonfiguruje w systemie, ktoś inny wybierze używane Accu. Względnie nowe Accu ale jakis podstawowy model.

Tak można bez końca.
Można dyskutować ale i tak każdy z nas ma inne preferencje

Używanego zadbanego CLSa zamiast Kia każdy by wolał. Tylko tu mielibyśmy inny przypadek, że zrobili, nową Kia która bije we wszystkim, komforcie, osiągami, przyjemnością z jazdy tego CLSa, poza wyglądem zewnętrznym, kosztując przy tym 1/3 ceny. Przecież Kamil79 napisał że u niego ta nowa lampa zmiażdżyła używkę Accu. Więc chyba na odwrót - gdyby to używka LM kosztowała tyle co Accu nowe, wtedy można było dywagować który wybrać. Przynajmniej w tej konfiguracji. 

Pytanie jak gra LM i Accu w swoich najlepiej dobranych konfuguracjach, lub przynajmniej w kilku zestawach, wtedy można wydawać bardziej kategoryczne opinie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.01.2021 o 20:31, Karol_Zet napisał:

Zaczynam się rozglądać za zestawem grającym dość ciepło, ale w miarę detalicznie z ładnie dociążoną średnicą i podkładem basowym (trochę zmiękczonym, mięsistym, niż twardym punktowym).
Muzyka głównie to rock oraz jazz.

Będę wdzięczny za podanie sprawdzonych połączeń wzmak + kolumny.
Zależy mi na dociążonym dźwięku, którego przyjemnie się słucha, bardziej niż analitycznym i bardzo szczegółowym graniu. DAC wbudowany opcjonalnie, nie jest wymagany.
Szczegóły mają być, jednak przyjemne w odbiorze - ciepłe i dociążeniem, chociaż najwyższy priorytet ma muzykalność zestawu.

Metraż 25m
Budżet 20-25tyś zł (możliwość naciągnięcia do 30 tyś)

Cześć,

Sprawdziłbym wzmacniacz Unison Research Unico 90 z włoskimi kolumnami Opera Seconda SE. Myślę, że może przypaść Ci do gustu. Biorąc pod uwagę czego już słuchałeś powinieneś znaleźć tu dobrze dociążony środek i dół, gładką górę pasma, lekkie ocieplenie ale z daleka od miękkiej buły. Jakbyś chciał posłuchać takiego zestawienia to jestem do dyspozycji. 

Pozdrawiam,

Michał

W dniu 23.01.2021 o 18:08, tymbcio napisał:

Cześć wszystkim!

Dołączam się do wątku, ponieważ mam podobny problem - budżet ok. 25 - 35 kzł.

Słucham głównie smoothjazzu, rocka - progresywnego i ostrego, akustycznego jazzu (małe składy) i trochę  akustycznej muzyki gitarowej.

Pomieszczenie mam prostokątne, powierzchnia ok. 25 m2 wysokość 2,75. Adaptacji akustycznej na razie brak, ale w pokoju jest dywan, biblioteczka z książkami i cd, półki z winylami.

Ponieważ jestem brytofilem, jeśli o audio chodzi, myslę o zestawie monofirmowym. Np. o Redze - czy to słuszny kierunek?

Cześć, 

nie wiem czy zamykanie się w kompletnym systemie od jednego producenta to dobry pomysł, na przykładzie Regi, ich gramofony cieszą się bardzo dobrą opinią, elektronika dobrą, a głośniki już niekoniecznie. Moim zdaniem możesz spojrzeć na kolumny Fyne Audio F502 SP lub PMC Twenty5.24 a do tego wzmacniacz Trigon Audio Exxact ( Fyne ) lub Atoll IN300 Signature ( PMC ).

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, konradwo napisał:

 

Ale ja nie robię nic innego jak wyrażam swoje zdanie właśnie. I dla mnie właśnie takie porównanie było trafniejsze i bardziej obiektywne. Dlaczego popadać w takie skrajności porównawcze, do trabanta można przyrównać jakieś marketowe radyjko.
Też przerzuciłem ogrom sprzętu przez blisko 20 lat ale co z tego?
Sieciówki? Za 5k? Do wzmaka za 12? Lepiej sprzedać i za całe 17 kupić wzmak - takie znowuż moje zdanie.
Jakby mi taki wzmak nie grał to bym go po prostu się szybko pozbył i już, po co się męczyć z czymś co na starcie nie pasuje. Każdy ma inne warunki, inne upodobania. Tylko tyle i aż tyle.
Będą kolumny i systemy (i typ muzyki czy akustyka, gdzie 845 wypadnie lepiej), ale będą też gdzie się taki wzmak wyłoży czy po prostu nie będzie się podobał.

Mnie akurat E-408 pasował w wielu konfiguracjach (choć z wieloma kolumnami nie zgrał się totalnie).
Np. pięknie było z Bowersami 802D (choć to juz ponad budżet wątku).
Bardzo udane było też u mnie zestawienie z AP Tempo VI (zostaje jeszcze 5 tys. na źródło).
Bardzo zadowolony byłem z połączenia z Infinity właśnie i też by się w budżecie zmieściło.
Sporo mogę wymienic udanych konfiguracji, sporo beznadziejnych.

Jak czytam czego Autor oczekuje to akurat moim zdaniem można wokół E-408 zbudować taki system, jakiego oczekuje, choć nic tu nie proponuję a jedynie rozwijam myśl, skoro już przywołany został ten wzmacniacz. A czy można lepiej... oczywiście, że można lepiej.
Do tego zawsze można inaczej, a to inaczej - choć często nie lepsze, to po prostu nowe i może wydawać się ciekawsze.
Sam nie raz w ten sposób zatoczyłem jakieś koło, wracając do punktu wyjścia.

Takie sieciowki mi tu proponowali ludzie z milionowym dorobkiem postowym? Oczywiście nie wydałem ani zł na kabel bo miałem wypożyczonych kilka za Free tylko w celu wyrobienia sobie własnego zdania .

A sprzedać próbowałem trzy razy i na 14 dniowe 3 aukcje miałem dwóch chętnych w sumie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kamil79 napisał:

Takie sieciowki mi tu proponowali ludzie z milionowym dorobkiem postowym? Oczywiście nie wydałem ani zł na kabel bo miałem wypożyczonych kilka za Free tylko w celu wyrobienia sobie własnego zdania .

A sprzedać próbowałem trzy razy i na 14 dniowe 3 aukcje miałem dwóch chętnych w sumie.

Mnie też próbowano wykazać różnicę pomiędzy najzwyklejszymi miedziakami z marketu, interkonektem za paredziesiąt zł i sieciówką od kompa a setem kabli za kilkanaście tysięcy...
Różnice były na granicy percepcji a gdzie tu logika aby wywalić tak niewspółmiernie dużą w stosunku do wzmacniacza kwotę.
Są jednak osoby z takim podejściem.
Ja mając wolne środki, dołożyłbym do kolumn czy pieca ?

OK, nie zaśmiecam już, Autor musi (a przynajmniej powinien) posłuchać paru zestawów, też tych proponowanych tutaj, najlepiej u siebie, najlepiej też skrobnąć potem co mu się podobało a co nie i dlaczego i wtedy można próbować kierować go dalej co warto sprawdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie pisać co chcecie ale dobre kable są ważne. Nie drogie bo nie o cenę tu chodzi a dobre. 

Niech ktoś posiadający E408 czy podobny Accuphase podepnie sobie go kablem Heavens Gate Ultra Silence ale wersję oryginalną dostępną jako używany do 1500zl. 

To samo źródło cyfrowe Oyaide GPX RE V2. 

Do tego dobra listwa zasilająca jak Furutech etp60er. 

Tego nie da się nie usłyszeć ?

 

Nawiązując jeszcze raz do wzmacniaczy...  Sygnał audio jest bardzo złożony i przechodząc przez każdy układ, kabel czy gniazdo ulega większej lub mniejszej degradacji dlatego nigdy rozbudowany wzmacniacz nie zagra tak jak konstrukcja z krótką ścieżką sygnału. Owszem, potężne integry czy końcówki dadzą skalę, wgniatający w fotel bas ale nie oddadzą brzmienia skrzypiec, trąbki itd.

Swój przykład opisałem wyżej. Da się bardzo tanio i bardzo dobrze a co ważne komplet lamp NOS do takiego wzmacniacza to około 600zl a nie tysiące co moim zdaniem ma też znaczenie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)
Godzinę temu, muda44 napisał:

potężne integry czy końcówki dadzą skalę, wgniatający w fotel bas ale nie oddadzą brzmienia skrzypiec, trąbki itd.

Witaj. 
Mam nadzieję, że gospodarz wątku przymknie oko na moją zuchwałość.

Jak myślisz, czy monobloki Single Ended/40 W w oparciu o dwie triody 211 spełnią/oddadzą brzmienie skrzypiec, trąbki i fortepianu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, adamnl napisał:

Witaj. 
Mam nadzieję, że gospodarz wątku przymknie oko na moją zuchwałość.

Jak myślisz, czy monobloki Single Ended/40 W w oparciu o dwie triody 211 spełnią/oddadzą brzmienie skrzypiec, trąbki i fortepianu?

Zadałeś pytanie w stylu czy auto na oponach 225/55/17 i mocy 150 koni będzie dobrze jeździć po górach ?

Liczy się cała konstrukcja do której tu dochodzi pre więc i dodatkowa łączówka jak i kolejna sieciówka a także kolumny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)
19 minut temu, muda44 napisał:

Zadałeś pytanie w stylu czy auto na oponach 225/55/17 i mocy 150 koni będzie dobrze jeździć po górach ?

Liczy się cała konstrukcja do której tu dochodzi pre więc i dodatkowa łączówka jak i kolejna sieciówka a także kolumny. 

Mam niewielkie doświadczenie/osłuchanie jeśli chodzi o domowe stereo. 
Czuję zdezorientowanie, tyle opinii, tyle sugestii, opinii, często przeciwstawnych. 
Podejrzewam, że nie tylko ja doświadczam tego uczucia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, adamnl napisał:

Mam niewielkie doświadczenie/osłuchanie jeśli chodzi o domowe stereo. 
Czuję zdezorientowanie, tyle opinii, tyle sugestii, opinii, często przeciwstawnych. 
Podejrzewam, że nie tylko ja doświadczam tego uczucia. 

 

Ja się w to bawię od 33 lat i dopiero teraz jestem zadowolony z brzmienia, funkcjonalności i rozsądnej ceny. 

Sama klasa pracy czy rodzaj lamp nie jest wyznacznikiem jakości. 

Ja jestem zwolennikiem krótkiej ścieżki sygnału. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bawię się z audio jakieś 45 lat , a zadowolony  byłem  zawsze , raz mniej innym razem bardziej ale zawsze , bo słuchałem- słucham muzyki .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, KALIBER napisał:

Ja bawię się z audio jakieś 45 lat , a zadowolony  byłem  zawsze , raz mniej innym razem bardziej ale zawsze , bo słuchałem- słucham muzyki .

Super ?

Ja kiedyś też, później lata ciągłych zmian. Coraz droższe klocki, kable itd. Dzięki temu poznałem trochę tego świata co mnie cieszy a jednocześnie jestem zniesmaczony pewnymi produktami...

Ale mamy wolny wybór i niech każdy robi to co uważa za słuszne ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@muda44 jesli chodzi o krotka droge sygnalu to polecam zainteresowac sie tez konceptem full digital amplifier, to chyba obecnie najkrotsza opcja ? Ciekawa alternatywa dla lampy single ended.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, jsp napisał:

@muda44 jesli chodzi o krotka droge sygnalu to polecam zainteresowac sie tez konceptem full digital amplifier, to chyba obecnie najkrotsza opcja ? Ciekawa alternatywa dla lampy single ended.

Dziękuję ale już nie ?

Już tyle tego miałem i słyszałem że mi wystarczy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepłe i szczegółowe adekwatnie do budżetu granie, mogę określić mojego systemu :

Triangle signature theta

Musical fidelity m6si 

Źródło i transport - na początek jakiś mini stremer a później będziesz kombinował co dalej poprawić, bo w tym zakresie można bardzo dużo wpłynąć na finalny efekt 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dancos
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, muda44 napisał:

Ja się w to bawię od 33 lat

 

14 godzin temu, muda44 napisał:

Owszem, potężne integry czy końcówki dadzą skalę, wgniatający w fotel bas ale nie oddadzą brzmienia skrzypiec, trąbki itd.

jak na 33 lata, to b. odważny wniosek. Sugeruję większą ostrożność z takimi stanowczymi opiniami, bo proszę sobie wyobrazić, że czytają go również Ci, którym skrzypce i dęciaki są wyjątkowo bliskie, podobnie jak potężne końcówki mocy. ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.01.2021 o 20:31, Karol_Zet napisał:

Zaczynam się rozglądać za zestawem grającym dość ciepło, ale w miarę detalicznie z ładnie dociążoną średnicą i podkładem basowym (trochę zmiękczonym, mięsistym, niż twardym punktowym).
Muzyka głównie to rock oraz jazz.

Będę wdzięczny za podanie sprawdzonych połączeń wzmak + kolumny.
Zależy mi na dociążonym dźwięku, którego przyjemnie się słucha, bardziej niż analitycznym i bardzo szczegółowym graniu. DAC wbudowany opcjonalnie, nie jest wymagany.
Szczegóły mają być, jednak przyjemne w odbiorze - ciepłe i dociążeniem, chociaż najwyższy priorytet ma muzykalność zestawu.

Metraż 25m
Budżet 20-25tyś zł (możliwość naciągnięcia do 30 tyś)
Raczej sprzęt nowy, ponieważ chciałbym go dość szybko złożyć bez wyczekiwania jak akurat pojawi się konkretna używka.

Myślałem o używkach Dynaudio C1 Signature, jednak używek brak... ? 

Szczerzę zazdroszczę takiego dylematu i budżetu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, piano napisał:

 

jak na 33 lata, to b. odważny wniosek. Sugeruję większą ostrożność z takimi stanowczymi opiniami, bo proszę sobie wyobrazić, że czytają go również Ci, którym skrzypce i dęciaki są wyjątkowo bliskie, podobnie jak potężne końcówki mocy. ? 

Kolega ma system w cenie w której ludzie mieszkania na kredyt na całe życie kupują więc to i troszeczkę inna bajka ale i w tej cenie można kupić już wybitne konstrukcje lampowe i ciekaw jestem na czym by lepiej zagrały te skrzypce i dęciaki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo ,miałem klienta który w cenie kabli, które wisiały na ścianie kupil by mieszkanie .Był też człowiek który po wybudowaniu  domu garaż zaadoptował na pokój muzyczny  auto natomiast stawiał na dworze największe wrażenie zrobił na mnie do dziś człowiek który miał  klocki za około 200 tyś nie licząc kolumn ale najlepsze jest to że kolekcja płyt i winyli była warta więcej.30m salon wypełniony regalami płyt od podłogi do sufitu.Obłęd.Po roku zamawiał kolejny stolik bo.mu zabawek przybylo i się nie mieścił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kamil79

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, muda44 napisał:

Kolega ma system w cenie w której ludzie mieszkania

ależ nic bardziej mylnego. Koszt moich altec z końcówką diy na 6V6 pp, to nieznacznie wykraczający poza budżet wątku. 

2 x > te kwotę, to koszt innych końcówek mocy na 6L6, które grają na zmianę z altec. 

Owszem, w przeszłości, grałem na dosyć drogich amp mocy i nieco droższych głośnikach, ale Kolega w pierwszym zacytowanym poście nic nie pisał o cenie, tylko o

W dniu 26.01.2021 o 07:17, muda44 napisał:

Owszem, potężne integry czy końcówki

na moje, istotą jest nie tyle cena, co właściwe skonfigurowanie. 

1 godzinę temu, muda44 napisał:

troszeczkę inna bajka

z moich obserwacji i tak i nie. To b. długi temat i nie na ten wątek. 

 

1 godzinę temu, muda44 napisał:

w tej cenie można kupić już wybitne konstrukcje lampowe i ciekaw jestem na czym by lepiej zagrały te skrzypce i dęciaki ?

z moich obserwacji, zapewniam, że nie lepiej, jeśli już, to inaczej. Problem leży w interpretacji i rozumieniu;

 - lepiej

 - inaczej

Ps. jednak wracając do potężnych końcówek mocy czy amp małych co najwyżej średnich mocy w układach SE czy pp, to na moje, istotą jest właściwe zestawienie jednych i drugich z zespołem głośnikowym, a w konsekwencji należyte zszycie z pokojem. Wiemy, że do układów lampowych małych mocy potrzeba zupełnie innych głośników niż przy potężnych amp. tranzystorowych. Dlatego dziś mam 2 way altec o wys. skuteczności, a z mocnymi amp. tranzystorowymi współpracowały inne głośniki 3 way o niższej skteczności.

 Co by nie było;

Z racji  posiadania tych ostatnich w niedalekiej przeszłości, krwią podpiszę, że w oparciu jedno i drugie ( mocny tranz i lampa) można wygenerować b. dobrą jakość reprodukcji, przy czym (w uproszczeniu) na amp tranzystorowych jest trudniej. Oczywiście, każde z amp. wymaga innej konfiguracji na linii zg i strojenia/ dostrojenia z pokojem. 

W dniu 26.01.2021 o 07:17, muda44 napisał:

Owszem, potężne integry czy końcówki dadzą skalę, wgniatający w fotel bas ale nie oddadzą brzmienia skrzypiec, trąbki itd.

na moje, bas, a ściślej jego prawidłowa mz reprodukcja w pomieszczeniach zamkniętych, nie ma prawa wgniatać w fotel (!) Bas, to nie efekt specjalny, tylko integralna część muzyki/ dzieła i w naturze i specyfice zazwyczaj kojarzonych z basem instrumentów jak kontrabas czy g.b. takich efektów nie ma, bo nie ma prawa być. 

Od wciskania w fotel jest m. in. pedał gazu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz w podpisie ?

Każdy ma swoje doświadczenia, ja uważam że tylko krótka ścieżka sygnału pozwoli nie zatracić całej tej złożoności wybrzmień, smaczków itd. 

Tak miałem 21 lat temu ze wzmacniaczem Pass Zen i w lepszym wykonaniu teraz. 

Oczywiście gra cały system i oczywiście im słabsza lampa tym większe schody z doborem kolumn i basem... 

Mi się udało relatywnie tanio i bardzo dobrze. Bas też jest taki jaki powinien ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.01.2021 o 07:17, muda44 napisał:

 

Możecie pisać co chcecie ale dobre kable są ważne. Nie drogie bo nie o cenę tu chodzi a dobre. 

 

Bardzo cenny wpis? Dobre kable....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.