Skocz do zawartości
IGNORED

Witam! Jaki zestaw wybrać (wzmacniacz i kolumny) do 2tys?


DrJimmy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, cześć 🙂. Temat nadal aktualny, apetyt rośnie, możliwości finansowe zwiększone. 
Po wielu próbach ustawienia kolumn Ergo 91dc w moim „zagraconym” pokoju gdzie bas „wędrował” i albo było za dużo albo za mało niezależnie od możliwego właściwego ustawienia zdecydowałem o zmianach. Wzmacniacz zastąpiłem Rotelem RA-980BX, zastosowałem kable Melodika, CD to nadal póki co Marantz 67 MK2 SE a kolumny to znów moje „zapasowe” Canton CT80. W moim pomieszczeniu zdecydowanie lepiej brzmią zamknięte kolumny, łatwiej je ustawić w pokoju, nie ma tylu rezonansow, dudnień itp jak to miało miejsce z Ergo. Niestety. Kolumny brzmiące pełniej, z większa finezja, spokojem, ale i ciężarem, dynamika, lecz nie do mojego pokoju. Mowa o Ergo oczywiście. Z CT80 jest przyzwoicie póki co, wiec podjąłem decyzje o tym by poszukać CT100 albo CT120. Czy to dobry trop? Gdzie najlepiej szukać? Niemcy? A może jakaś alternatywa w zamkniętej obudowie? Pozdrawiam 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

cześć Wam!

postanowiłem reanimować swojego starego Onkyo Integra A-8250 i potrzebuję pomocy w doborze niedrogich podłogówek do niego. 

Wcześniej grał w Monitor Audio BR2 i to było niezłe połączenie, tym bardziej że Onkyo gra raczej ciepło.

To będzie drugorzędny zestaw, postawiony w domku letniskowym w salonie - pomieszczenie około 30m, z pustką nad połową pomieszczenia, więc spora kubatura. 

Zestaw będzie służył głównie do filmów i muzyki w tle.

 

Jakie podłogówki polecicie do 1500, max 2000 zł? Cantony, strasze MA czy coś innego

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Witam serdecznie! Odświeżam temat. Obecny zestaw tj Rotel RA-980BX oraz CD Sony CDP-911 wymaga modernizacji. Dość długo słuchałem kupionych okazyjnie Cantonów CT100 o których mam jak najbardziej dobre zdanie ale czas na zmiany 🙂. W CT100 brakowało mi nieco góry. To są lekko ciemne kolumny, przynajmniej tak brzmiały u mnie. Gdyby było tej góry minimalnie więcej?! 😉 Ale jak to powiedział mi ostatnio pewien człowiek z branży audio: „czemu się tak uczepiłeś tych Cantonów?” W związku z czym podjąłem decyzje o chęci zmian. No i teraz pytanie- czego szukać? Chodzi o także „duży dzwiek”, bas selektywny, krótki zwarty, wyraźny, z „wykopem”, średnica i góra czytelna ale nie ostra jak w testowanych przeze mnie  Luxor 8071 a bas z kolei nie tak dudniący jak w Dual Cl730. Szukam wiec podłogówek 3droznych albo 4 jak CT100. Myślałem także nad Canton CT2000 lub… właśnie- nad czym myśleć? Dzięki z góry za podpowiedzi 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cantony z tej serii mają bardzo szczegółową i wyrazistą górę, jak nadal jej brakuje to po prostu rusz gałką na wzmacniaczu. Czego nie podepniesz z kolumn to będzie w większości znacznie ciemniej grało, no chyba że miałeś nie do końca sprawne kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp! W CT80 góra i średnie były nawet jazgotliwe, to dobre kolumny do posłuchania dłuższą chwilkę, dopiero przy CT100 się "rozpłynąłem". Góra się uspokoiła, ogólnie miałem wrażenie wyrównania pasma,  ale z ciekawości pożyczyłem Luxor 8071 z linią transmisyjną, ale tam góra była bardzo wyraźna, aż jazgotliwa, nie do rocka i bluesa którego głównie słucham. Podobnie z Dual CL730, ale czuć już tutaj, że to mniejszy litraż, tu bas dudni, dźwięki nie są selektywne, słuchałem ich 2 dni jedynie :). Stąd pomysł na CT2000 albo coś innego po prostu od innego producenta. Budżet do 4tys mniej więcej. Żeby wyrobić sobie zdanie sprawdzam "swoim uchem", już wiem, że tak najlepiej, ale nie słyszałem zbyt wielu kolumn, stąd moje pytanie tutaj :). Myślałem także nad Dali 850 bo nie są drogie, a zupełnie nie wiem jak brzmią (choć podejrzewam, może błędnie, że mogą być podobne dźwiękiem do Ergo 91dc, które to się zupełnie nie sprawdziły u mnie). Chodzi mi o duży dźwięk, z wykopem, ale selektywny, nie nachalny, detaliczny i nie męczący.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś z tych by się sprawdziło - Infinity Kappa 8.2, Paradigm Studio 80 / 100 (v1, v2), Kef 104/2. Ostatecznie wybór byłby dużo większy w kombinacji subwoofer (lub dwa) + dowolne inne małe / średnie kolumny.  Z takich wielkich kolumn wybór jest dość ograniczony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem. Parafiom studio nigdzie nie ma. Infinity Kappa raczej za duże do mojego metrażu. Myśle na próbę nad Canton CT2000. Czy 2700 to dobra/normalna cena?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, DrJimmy napisał:

Poszukałem. Parafiom studio nigdzie nie ma. Infinity Kappa raczej za duże do mojego metrażu. Myśle na próbę nad Canton CT2000. Czy 2700 to dobra/normalna cena?

Miało być Paradigm :)). Słownik zmienił 🙂. Jest szansa ze będę mógł niedługo posłuchać Focal Suspense Zoller. Podobno koniecznie trzeba posłuchać. A jakie jest Państwa zdanie o rzeczonych Suspense?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.07.2022 o 18:17, DrJimmy napisał:

Chodzi o także „duży dzwiek”, bas selektywny, krótki zwarty, wyraźny, z „wykopem”, średnica i góra czytelna...

 

W dniu 21.07.2022 o 19:42, DrJimmy napisał:

...do rocka i bluesa którego głównie słucham.

Moje B&W606+608 brzmią jak zespól grający blues w zadymionej knajpce. Ale...

W dniu 21.07.2022 o 20:38, DrJimmy napisał:

...szukam tylko pary kolumn. Bez subwoofera. 

Nie wiesz co tracisz... też nie wiedziałem dopóki nie kupiłem monitorków i braku basu nie uzupełniłem subem. Jak będzie mozliwość to podłogowych B&W nie unikaj i posłuchaj, ale miej na uwadze legendarną ostrość (ja jej nie odczuwam).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szymon1977 napisał:

 

Moje B&W606+608 brzmią jak zespól grający blues w zadymionej knajpce. Ale...

Nie wiesz co tracisz... też nie wiedziałem dopóki nie kupiłem monitorków i braku basu nie uzupełniłem subem. Jak będzie mozliwość to podłogowych B&W nie unikaj i posłuchaj, ale miej na uwadze legendarną ostrość (ja jej nie odczuwam).

Ta wspomniana ostrość potrafi tez występować w focalach i wynika z metalowej kopułki. Jeden wzmacniacz to podkreśla i przerysowuje, inny nie: miałem Chorusy, mam electry z tytanem i jedne o drugie w połączeniu z cyrusem potrafia nieco przemęczyć 

13 godzin temu, DrJimmy napisał:

Poszukałem. Parafiom studio nigdzie nie ma. Infinity Kappa raczej za duże do mojego metrażu. Myśle na próbę nad Canton CT2000. Czy 2700 to dobra/normalna cena?

Mam znajomego, fana vintage i ct1000 to najbardziej chwalone przez niego kolumny. Symbol b tez, ale o tych ct to już słuchać nie mogłem 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Arkadiusz_50002 napisał:

Ta wspomniana ostrość potrafi tez występować w focalach i wynika z metalowej kopułki. Jeden wzmacniacz to podkreśla i przerysowuje, inny nie: miałem Chorusy, mam electry z tytanem i jedne o drugie w połączeniu z cyrusem potrafia nieco przemęczyć 

Myslę, że to kwestia zrównoważenia równie efektownym basem. Moje 606 faktycznie nieco męczyły, po dodaniu suba 608 zachwycają dźwiękiem żywym jak koncert bluesowy w knajpie, nawet przy niskich głośnościach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo została nieco przykryta ta część pasma. 

Jest natomiast dużo selektywnych kolumn gdzie nie traci się na szerokości sceny, dokładności grania a nie swidruja tak bardzo. 

Co nie zmienia faktu że sub w stereo to dobry ale nie tani pomysł. 

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry sub to zapewne wydatek rzędu 2-3 tys? Mimo wszystko wolałbym klasyczne stereo ale z dużym dźwiękiem. Niektórzy twierdzą, że do „zwykłej” muzyki sugerowany jest klasyczny zestaw dwu kolumn, w przypadku podłączenia zestawu pod tv czy konsolę sub jest sugerowany. Tak przynajmniej wyczytałem tu i tam. Ja słucham muzyki tylko z klasycznego zestawu tj cd + wzmacniacz. Faktycznie zdarzało mi sie zdziwić gdy u kogoś słyszałem muzykę z tv z zestawu 2+1 jakością dzwieku (dość równe pasmo z mocnym dołem) ale primo była to muzyka rozrywkowa której nie słucham a secundo trwało to paręnaście minut a nie tak jak u mnie zdarzało sie np przesłuchać (odpłynąć) na kilka godzin słuchając muzyki na CT100. Stad moje dobre zdanie o Cantonach. Ale wynika także z tego ze nie miałem nigdy Dali, Jbl czy Dynaudio itp. Jak to w powiedzeniu- człowiek sie uczy całe życie… dlatego moja obecność wśród Państwa tutaj 🙂
Gwoli ścisłości- raz sluchalem przy Zakupie CT100 kolumn DYNAUDIO Contour S 5.4. No i to był Wielki dzwiek. Ale nie te pieniążki niestety 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, DrJimmy napisał:

Dobry sub to zapewne wydatek rzędu 2-3 tys? Mimo wszystko wolałbym klasyczne stereo ale z dużym dźwiękiem. Niektórzy twierdzą, że do „zwykłej” muzyki sugerowany jest klasyczny zestaw dwu kolumn, w przypadku podłączenia zestawu pod tv czy konsolę sub jest sugerowany. Tak przynajmniej wyczytałem tu i tam. Ja słucham muzyki tylko z klasycznego zestawu tj cd + wzmacniacz. Faktycznie zdarzało mi sie zdziwić gdy u kogoś słyszałem muzykę z tv z zestawu 2+1 jakością dzwieku (dość równe pasmo z mocnym dołem) ale primo była to muzyka rozrywkowa której nie słucham a secundo trwało to paręnaście minut a nie tak jak u mnie zdarzało sie np przesłuchać (odpłynąć) na kilka godzin słuchając muzyki na CT100. Stad moje dobre zdanie o Cantonach. Ale wynika także z tego ze nie miałem nigdy Dali, Jbl czy Dynaudio itp. Jak to w powiedzeniu- człowiek sie uczy całe życie… dlatego moja obecność wśród Państwa tutaj 🙂
Gwoli ścisłości- raz sluchalem przy Zakupie CT100 kolumn DYNAUDIO Contour S 5.4. No i to był Wielki dzwiek. Ale nie te pieniążki niestety 🙂

Jeżeli sub ma być do muzyki, to tak, budżet koło 2-3 tys. Przychodzą mi do głowy Martin Logan Dynamo i Tonewinner SUB-10T. Ustawienie subwoofera wymaga trochę czasu i cierpliwości, ale moim zdaniem dobrze ustawiony subwoofer wzbogaci też dźwięk klasycznego stereo :)

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

...sub w stereo to dobry ale nie tani pomysł. 

Przykład z oferty B&W:

- monitory 606 + sub 608 to £900

- podłogowe 603 to £1600, a wzmacniaczyk 2x40W im raczej nie podoła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suba bowersa nie kojarzę więc wybacz. W sensie nie sprawdzałem go nigdy tak dokładnie w stereo. Po prostu nie wiem.

Monitory dla mnie za jasne. Aczkolwiek ich odpowiedni dobór do suba i elektroniki no może być ciekawie. 

22 godziny temu, Audiomagic.pl napisał:

Ustawienie subwoofera wymaga trochę czasu i cierpliwości, ale moim zdaniem dobrze ustawiony subwoofer wzbogaci też dźwięk klasycznego stereo 🙂

Tu się wszyscy zgadzamy 🙂

tylko dopisek. Nie każdy sub:)

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Suba bowersa nie kojarzę więc wybacz.

Mi chodziło o pokazanie, że sub w stereo to niekoniecznie droga zabawa, bo podłogówki i zdolny je napędzić wzmacniacz też sporo kosztują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie. Tylko tu mówimy że nie każdy sub dobrze gra w stereo. Każdy doda niskiego rejestru ale nie dla wszystkich jest on odpowiedni w stereo.

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wymaga o wiele więcej zachodu niż podłączyć i gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, szymon1977 napisał:

Mi chodziło o pokazanie, że sub w stereo to niekoniecznie droga zabawa, bo podłogówki i zdolny je napędzić wzmacniacz też sporo kosztują.

Generalnie to łatwiej napędzić podłogówki, niż podstawki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.07.2022 o 21:19, iFi Audio napisał:

Generalnie to łatwiej napędzić podłogówki, niż podstawki 🙂

Wbrew pozorom nie (wiem co to skuteczność).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mówimy o różnych modelach z tej samej serii to tym bardziej nie, co najwyżej większa zawartość basu sprawi, że żona lub sąsiad wcześniej zmuszą nas to zmniejszenia głośności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie musimy mówić o modelach z tej samej serii. Cały szkolił w tym że w cenie podłogowych kupujesz wyższa serie , lub inne wyższe liniowo modele monitorów.

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Ale nie musimy mówić o modelach z tej samej serii.

To wtedy rozważanie traci sens bo wszystko zależy od konkretnego modelu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.07.2022 o 21:19, iFi Audio napisał:

Generalnie to łatwiej napędzić podłogówki, niż podstawki 🙂

Generalnie, to jest na odwrót.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Generalnie, to jest na odwrót.
 

Generalnie to jest na odwrot od twojego na odwrot

Ktory z ponizszych narobi z 1W wiecej chalasu? Ten podlogowy po lewej, czy ten podstawkowy po prawej?


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ale ty jestes mistrzem w zapieraniu sie, wiec mozesz poszukac podobnych pasownych anty-przykladow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.