Skocz do zawartości
IGNORED

Triangle borea br08 - jaki wzmacniacz? Rotel, NAD, Yahama, inny?


Sairusvetori
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem oczarowany kolumnami triangle borea br08. Miałem do czynienia jedynie z recenzjami w sieci , odsłuchami na YT. Odsłuchy poniżej mnie przekonały:


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chciałbym je kupić. Szukam wzmacniacza stereo, który dobrze zagra z borea.

Rozglądałem się za:

  • NADem C368 + MDC BluOS 2i (tidal, mqa)
  • Rotel A12 lub Rotel A14 + bluesound node 2i (tidal, mqa)
  • Yamaha R-N803D (tidal, bez mqa)

Nastawiam się na streeming tidal, spotify w pomieszczeniu ponad 20m2. Lubię szczegóły w muzyce, separację instrumentów. Klasyka, jazz, pop, rock, trochę elektroniki.

Budżet na kolumny wzmacniacz i coś do strumienia max 11 000-12 000.

Nie mam doświadczenia z audio sprzętem, powyższe typy są wynikiem marketingu sieci ? 

Napiszcie czy parowaliście te borea z czymś ładnie brzmiącym w budżecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych kolumn, może dobre ale YT, testy i opinie z gazet i sieci to nie jest dobry sposób na wybór sprzętu, a jedynie selekcję kilku, może kilkunastu sprzętów jakie warto posłuchać najlepiej u siebie  w domu, w swoich warunkach akustycznych ( co jest oczywiście bardzo trudne) i dopiero na podstawie osobistych odsłuchów dokonać wyboru. Zwłaszcza przy wyborze kolumn, które są najważniejszym elementem zestawu. Wzmacniacz i resztę można próbować dobrać bez odsłuchu, na podstawie opinii, testów i parametrów na papierze co też powinno być ostatecznością ale ryzyko wpadki jest mniejsze. Najlepiej znaleźć salon, który ma kilka interesujących zestawów w posiadanym budżecie i umówić się na niezobowiązujący odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Sairusvetori napisał:

Miałem do czynienia jedynie z recenzjami w sieci , odsłuchami na YT.

serio oczarował Cię odsłuch na YT? Jakim mikrofonem to było zarejestrowane, na jakim sprzęcie odtwarzane? Już sam youtube tnie jakość... Idź gdzieś odsłuchaj tych kolumn, porównaj z innymi w podobnych cenach. Zapraszam także do nas, Rotel, Yamaha, Nad mamy ? Zobacz co mamy: https://www.tophifi.pl/

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchami na YT, nie ma co się kierować przy wyborze. Odsłuch w salonie, a najlepsza opcja wypożyczenie do domu. Słuchałem Traingle BR03, ogólnie bardzo dobre granie, wokale bardzo rzeczywiście i przyjemnie oddane, niskie nie należały do rozwleczonych(wchodzących w subwooferowe klimaty),ani punktowych, bardziej po środku. Ogólnie równe granie, choć w moim odczuciu i zestawieniu jakim grały wysokie podkreślone. Jak pokój bliżej 20m2 kwadratowym to raczej bezpieczniejsza raczej będzie wersja BR07, BR08 mogą się dusić w takim metrażu. Ja my połączył ze wzmakiem po cieplejszej stronie np. Musical Fidelity M3SI/M5SI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem w pomieszczeniu 16m2 Triangle Borea BR 03 połączone z Yamaha AS 701 i jak napisał @Prewwit grało to jak dla moich uszu bardzo dobrze , dodam że w górnym paśmie jest dużo szczegółów ale jest to ,, wygładzone ,, i nie męczące. Wydaje się mi że BR 08 mogą być zbyt ,, duże ,, do tych 20 m2 i nie będzie pełnego zadowolenia z odsłuchów. Napisz do sklepu który ma je w swojej ofercie i wypożycz na odsłuch w swoim docelowym pomieszczeniu  bo jak sam się przekonałem jest różnica między odsłuchem odsłuchu salon/dom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie ma w pobliżu Gliwic salonu, który ma triangle i rotele. Więc chyba tylko wysyłka i odsłuch w domu zostaje. Nie chcę narażać sklepy na oddawanie sprzętu - to pewnie dla nich kłopot. Dlatego szukam ludzi, którzy mają te borea br8 z wzmakiem i mogą polecić, coś więcej o tym powiedzieć. Przygotować się do zakupu.

 

Co do odsłuchów na YT - wiem, że to trochę groteskowe. Ale to daje jakieś pojęcie o kolumnach. Przegląd przez różne gatunki muzyczne. Co do mikrofonów, wzmacniaczy przy odsłuchach to proszę zerknąć na film, to dobry sprzęt.

 

Pokój otwarty na kuchnię, w sumie to 28m2.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gliwice to nie jakaś wyspa na ocenie. W miarę blisko jest co najmniej kilka dobrych salonów, jeden z nich już się tu odezwał, inne to np. Audiostyl.pl też z dość bogatą. Nie ma co się koncentrować w ciemno tylko na jednym konkretnym modelu kolumn/wzmacniacza tylko dlatego, że się jakiś test/preview w sieci obejrzało. W tym budżecie jest sporo podobnej klasy sprzętu. Po prostu najlepiej udać się/zadzwonić/napisać do salonu podać warunki loklowe,preferencje muzyczne/brzmieniowe i budżet, poprosić o przygotowanie propozycji  kilku zestawów i umówić się na odsłuch. Czy to takie trudne? Można oczywiście też kupić wysyłkowo te triangle i posluchać u siebie i ew. odesłać ale to większa fatyga moim zdaniem - kurier, pakowanie, koszt wysyłki zwrotnej itp. ale największa wada to nadal nie wiadomo jak grają w porównaniu do innych w podobnym budżecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, audiofan01 napisał:

Gliwice to nie jakaś wyspa na ocenie. W miarę blisko jest co najmniej kilka dobrych salonów, jeden z nich już się tu odezwał, inne to np. Audiostyl.pl też z dość bogatą. Nie ma co się koncentrować w ciemno tylko na jednym konkretnym modelu kolumn/wzmacniacza tylko dlatego, że się jakiś test/preview w sieci obejrzało. W tym budżecie jest sporo podobnej klasy sprzętu. Po prostu najlepiej udać się/zadzwonić/napisać do salonu podać warunki loklowe,preferencje muzyczne/brzmieniowe i budżet, poprosić o przygotowanie propozycji  kilku zestawów i umówić się na odsłuch. Czy to takie trudne? Można oczywiście też kupić wysyłkowo te triangle i posluchać u siebie i ew. odesłać ale to większa fatyga moim zdaniem - kurier, pakowanie, koszt wysyłki zwrotnej itp. ale największa wada to nadal nie wiadomo jak grają w porównaniu do innych w podobnym budżecie.

Dokładnie... największa wada to nadal nie wiadomo jak grają z innymi wzmacniaczami, jak grają inne kolumny.

Audiostyl.pl i hifi nie mają triangle ? dlatego to takie trudne. Pewnie w promieniu 300km ich nie mają ? 

PS. Jutro mam odsłuch w katowicach ? ... tam nie mają triangle, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Borea BR 09 gra z Yamaha ax900 i mi się podoba, tylko audiofilem nie jestem i nie potrafię oceniać w tych kategoriach. Podoba się, lub nie. Na odsłuchu byłem i były ok, chociaż jeszcze nie wygrzane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Po fali krytyki odnośnie odsłuchów na YT przejdźmy do konkretów. Budżet masz wystarczający aby pomyśleć nad czymś ambitnym. W muzyce, którą słuchasz ważna jest kontrola basu, separacja oraz przydałoby się odpowiednie napowietrzenie. 
Warto posłuchać Audiolab 6000a Play w połączeniu z Pylon Audio Diamond 25. Zestaw zapewni muzykalne brzmienie z nisko schodzącym basem oraz szeroką prezentację sceny dźwiękowej. 
Jeśli mielibyśmy rozdzielić zestaw to dobrym kierunkiem byłby Musical Fidelity M3si + Audio Physic Classic 5. Zyskasz większą głębie oraz kontrolę basu. Poprawie ulegnie także separacja instrumentów. Odnośnie streamingu masz do wyboru SOtM SMS200, którego połączysz kablem USB z M3si lub pójść w kierunku odtwarzacza strumieniowego takiego jak Audiolab 6000n czy Denon DNP800ne. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz wyceny. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po odsłuchu. Niestety chłopaki nie prowadzą sprzedaży Triangle.

Tak się ten rynek dziwnie podzielił, jedni mają to, drudzy tamto ?

Odsłuch na BOWERS & WILKINS 603 S2 wraz z trzema wzmacniaczami:

  • NAD C388 (nie mieli C368, niby to samo co C388) (wygrał w tej odsłonie - największa separacja dźwięków, dobry bas, wyraźna średnica i góra)
  • Rotel A12 (bardzo przygaszony, jak bym słuchał na kolumnach za 1/3 ceny, bas twardy, nieprzyjemny - szkoda, bo stawiałem na Rotela. Pewnie Rotel z innymi kolumnami zagrałby dużo lepiej)
  • Hegel H90 (tak między Rotelem, a NADem)

Całość dopełniał bluesound node 2i (tidal) spięty optykiem. 

Podsumowując, pierwsza poważna propozycja w kierunku zakupu to NAD C368 + NAD MDC bluos 2i + BOWERS & WILKINS 603 S2

Nadal chcę spróbować tych triangle (np NAD C368 z Triangle Borea BR08). Jestem otwarty na inne zestawienia.

Kolejny wypad to będzie Elac Debut Reference F5 (DFR52) z powyższymi trzema wzmacniaczami 

Q21 dziękuję za propozycję.

PS. Co to za zapaść na rynku sprzętu audio, wszędzie braki w dostawach ? 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Triangle, to RMS. Każdy sprzedawca będzie próbował cię do swojego towaru przekonać. Zanim się zdecydujesz na coś, powinieneś Borea posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, morawka napisał:

Triangle lubią lampe 

Jakaś propozycja? Coś konkretnie wartego uwagi? Może hybryda? Magnat MR 780?

15 minut temu, gromg napisał:

Jeśli Triangle, to RMS. Każdy sprzedawca będzie próbował cię do swojego towaru przekonać. Zanim się zdecydujesz na coś, powinieneś Borea posłuchać.

Chłopaki ze sklepu proponowali Cyrus ONE HD + streemer do Borea. Trochę sceptycznie podchodzę, bo to jakiś mega wynalazek. Mówili że świetnie brzmi z borea. Nie miałem okazji posłuchać. W grę wchodzi jedynie wysyłka, nie ma odsłuchu w pobliżu.

 

Nie znam firmy Cyrus... coś więcej wiecie?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Sairusvetori napisał:

Jakaś propozycja? Coś konkretnie wartego uwagi? 

 

W zakładanym budżecie to raczej jakiś Chińczyk 

Line Magnetic, Mingda, Yaquin - w tej kolejności 

SE czy PP oraz na jakiej lampie to już kwestia preferencji 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Sairusvetori napisał:

Nie znam firmy Cyrus... coś więcej wiecie?

To ceniona brytyjska marka, jedna z bardziej charakterystycznych, robiąca elektronikę już od wielu lat. Seria One to najtańsza ich propozycja, ciesząca się dużą popularnością. Jeśli zależy Ci na streamingu możesz spojrzeć na wersję One Cast.

Również potwierdzam, że ten wzmacniacz bardzo dobrze gra z serią Borea. Akurat ta seria nie gra tak jasno jak wyższe serie, dociąża mocniej bas, zachowując świetną przestrzeń.

Osobiście zwróciłbym Twoją uwagę na kolumny Audio Physic Classic 8 w połączeniu z Atoll IN100 Signature i Node 2i. Fajną opcją mogą być również Tannoy Revolution XT8F.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Na Temat Audio napisał:

Osobiście zwróciłbym Twoją uwagę na kolumny Audio Physic Classic 8 w połączeniu z Atoll IN100 Signature i Node 2i. Fajną opcją mogą być również Tannoy Revolution XT8F.

Też moim zdaniem AP Classic 8 warte sprawdzenia, dodatkowo Pylon Diamond 25/28, Fyne F501

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.