Skocz do zawartości
IGNORED

Tonsil Altus 380 s


Arab1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Arab1 napisał:

Wiele z tych rzeczy innych kilkakrotnie droższych od Tonsila już miałem . i jakiegoś wow nie było.byc może jak posłucham Altus 380 s to stwierdze że to jeszcze mniejsze wow .albo odwrotnie

To może te Altusy będą dla Ciebie ok. Nikt z nas tu na forum, nie zdecyduje za Ciebie. Tobie ma się podobać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Arab1 napisał:

A kto tak naprawdę wie jak ma brzmieć instrument ? Jak instrument z lat 70 tych brzmi przecież inaczej niż instrument wyprodukowany 2020 przez innego producenta .a i tego i tego dźwięk jest prawdziwy .

Dlatego sprzęt odtwarzający powinien jak najwierniej odtwarzać sygnał wejściowy, by jak najmniej go modyfikować. Po co dokładać zniekształceń i dodatkowo narzucać swój wpływ na odtwarzany dźwięk?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Arab1 napisał:

A może salony chciały zbyt duże marże?

Nie szukaj na siłę teorii spiskowych. Każdy salon audio chętnie będzie oferował dobry produkt w relatywnie niskiej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sly30 napisał:

Nie szukaj na siłę teorii spiskowych. Każdy salon audio chętnie będzie oferował dobry produkt w relatywnie niskiej cenie.

Oferują co oferują często to co im się najbardziej opłaca .no takie prawa biznesu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A opłaca się sprzedawać produkty dobre lub oferujące korzystny stosunek jakości do ceny czyli to, co ludzie będą kupować. 

Równie dobrze możemy rozpatrywać zasadność wznowienia produkcji Fiata 126p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, sly30 napisał:

To może te Altusy będą dla Ciebie ok. Nikt z nas tu na forum, nie zdecyduje za Ciebie. Tobie ma się podobać.

Tu nie chodzi o decyzję za mnie . zwyczajnie chciałem poczytać opinii o dźwięku bądź co bądź w miarę nowych kolumn altus 380 s . gdyż w necie mało opinii na ich temat .opinii takich rzeczowych 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Arab1 napisał:

Tu nie chodzi o decyzję za mnie . zwyczajnie chciałem poczytać opinii o dźwięku bądź co bądź w miarę nowych kolumn altus 380 s . gdyż w necie mało opinii na ich temat .opinii takich rzeczowych 

No mało, bo mało ludzi ma te kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Q21 napisał:

Niestety ale Tonsil zatrzymał się na latach 90tych

Dajcie spokój z tym postępem, oczywiście on jest ale słuchając 40-letnich Tonsili w porównaniu do współczesnych kolumn jakoś przepaści nie widać. (Może trzeba mieć złote uszy nie wiem). Stety czy niestety zasada działania głośnika pozostaje od 100 lat ta sama i może to jest odpowiedź dlaczego tak niewiele w praktyce się zmienia. Zmieniają się oczywiście pewne trendy,  dzisiaj mamy głównie słupki, doszło projektowanie wspomagane komputerowo, próbuje się znaleźć nowe materiały na membrany ale i tak te z celulozy grają ciągle bardzo dobrze. Poza tym komuś może podobać się granie w stylu lat 90-tych albo i wcześniejszych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Arab1 napisał:

Tu nie chodzi o decyzję za mnie . zwyczajnie chciałem poczytać opinii o dźwięku bądź co bądź w miarę nowych kolumn altus 380 s . gdyż w necie mało opinii na ich temat .opinii takich rzeczowych 

Te kolumny nie powielają obecnych trendów są dosyć drogie jak na polskie warunki i dlatego popularność nie jest zbyt wysoka albo i grupa docelowa nie stanowi klienteli tego forum. Duży głośnik basowy ma sens. Przy odpowiednim doborze systemu być może da się zestawić dobrze brzmiący zestaw tutaj. Przede wszystkim granie takiego systemu musi trafić w gust słuchacza, to jest podstawowa kwestia. Nie pozostaje nic innego jak odsłuchać samemu i uważać żeby się też nie zrazić przypadkiem przez zły dobór sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebrnąłem  cały ten wątek mając nadzieję, że coś przeczytam o tych kolumnach choć nie są w kręgu moich zainteresowań tylko tak po prostu z ciekawości i sentymentów. Jednak niestety, tutaj jak często na tym forum. Gość grzecznie spytał i przyciągnął pełno mądrzących się, z których nikt obiektu tej zmasowanej krytyki nigdy nie słyszał. Przecież mowa jest o kolumnach w cenie kilku tysięcy złotych, a niektorzy tu się wypowiadający mają droższe podstawki pod kable. Koledzy zejdźcie na ziemię, to tylko zakładka hifi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Arab1 napisał:

jeśli gra tak jak wygląda .to z miłą chęcią wyłożę te 7 tys i nie będę narzekał .na razie zbieram info na forum . choć z góry zakładałem że większość osób powie jak usłyszy nazwę że Be .ale są może tacy co słyszeli bądź mają

Na AVS w Sobieskim dziwnie grały.

Nie tak jak wyglądają.

Albo Tonsil albo Sounddeco - któreś dwudrożne lepiej mi brzmiały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, xetras napisał:

Na AVS w Sobieskim dziwnie grały.

Nie tak jak wyglądają.

Dziwnie czyli jak ? . możesz sprecyzować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od wzmacniacza.

Tamta ekipa podpięła (tylko nie pamiętam które Altusy, bo jest ich kilka wersji) pod jakieś krzykacze (tzn. wzmacniacz z mało selektywnym środkiem).

Najlepiej spróbuj u nich w salonie z nagraniami, które dobrze znasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, audiofan01 napisał:

 a niektorzy tu się wypowiadający mają droższe podstawki pod kable.

A niektórzy (jak ja) nie korzystają z podstawek pod kable za to znają powiedzenie o łapaniu starego misia na sztuczny miód. Na takiej samej zasadzie jak Tonsil usiłowano wskrzesić markę Unitra (podobno nadal istnieje). Kolejne "coś" oparte na marketingu sentymentalnym i skierowanie do ściśle określonego  konsumenta, który przy kupnie kieruje się skojarzeniami z marką, niekoniecznie dźwiękiem 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, piotrek7 napisał:

A niektórzy (jak ja) nie korzystają z podstawek pod kable za to znają powiedzenie o łapaniu starego misia na sztuczny miód. Na takiej samej zasadzie jak Tonsil usiłowano wskrzesić markę Unitra (podobno nadal istnieje). Kolejne "coś" oparte na marketingu sentymentalnym i skierowanie do ściśle określonego  konsumenta, który przy kupnie kieruje się skojarzeniami z marką, niekoniecznie dźwiękiem 

 

...., a niektórzy stereotypami i uprzedzeniami.

Nie słyszałem=>nie wyrażam opinii. To takie proste, a jednak tak trudne do opanowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, piotrek7 napisał:

Na takiej samej zasadzie jak Tonsil usiłowano wskrzesić markę Unitra 

Wcześniej Diorę.

A także np Junaka.

Tylko, że to nie wskrzeszenie marki, a zakup prawa do używania nazwy i znaki handlowego. A towar robiony wiadomo gdzie. ?

 

Taka ciekawostka- co DZIŚ produkują pod znakiem SANSUI ???

 

 

A teraz prawdziwie szczera i konstruktywna rada dla pytającego- żeby NAPRAWDĘ wiedzieć, jak tę kolumny grają, kup je wysyłkowo, posłuchaj ZE SWOIM SPRZĘTEM, WE WLASNYCH WARUNKACH. Żadna recenzja nic Ci nie da, bo pokój to połowa brzmienia, o ile nie więcej.

Z recenzji możesz się dowiedzieć jedynie o cechach UŻYTKOWYCH I KONSTRUKCYJNYCH, o ile napisze ją ktoś kumaty.

Jak Ci nie podejdą, będziesz mógł je zwrócić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, sls napisał:

Te kolumny nie powielają obecnych trendów są dosyć drogie jak na polskie warunki i dlatego popularność nie jest zbyt wysoka albo i grupa docelowa nie stanowi klienteli tego forum. Duży głośnik basowy ma sens. 

Ale nie ten ciężki zamulacz z Altusa. To samo tyczy się średniaka. Dobrze że przynajmniej wywalili ta beznadzieja tubę i dali normalna kopulke. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, porlick napisał:

Wcześniej Diorę.

A także np Junaka.

Tylko, że to nie wskrzeszenie marki, a zakup prawa do używania nazwy i znaki handlowego. A towar robiony wiadomo gdzie. ?

 

Taka ciekawostka- co DZIŚ produkują pod znakiem SANSUI ???

 

 

A teraz prawdziwie szczera i konstruktywna rada dla pytającego- żeby NAPRAWDĘ wiedzieć, jak tę kolumny grają, kup je wysyłkowo, posłuchaj ZE SWOIM SPRZĘTEM, WE WLASNYCH WARUNKACH. Żadna recenzja nic Ci nie da, bo pokój to połowa brzmienia, o ile nie więcej.

Z recenzji możesz się dowiedzieć jedynie o cechach UŻYTKOWYCH I KONSTRUKCYJNYCH, o ile napisze ją ktoś kumaty.

Dobra rada, tylko dość upierdliwa w realizacji bo to wielkie paczki są i sporo fatygi. Więc lepiej wstępny odsłuch można zrobić w salonie, nawet wziąć swój wzmaczniacz i tam z grubsza wyjdzie czy kolumny się podobają i czy dać warto zamawiać je do domu, a jeśli jest bardzo kiepsko to od razu będzie słychać. Ja bym tak postępował, a co zrobi autor wątku to się okaże jeśli się pochwali w co watpię, ponieważ pomocy tu nie otrzymał praktycznie żadnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, rafal735r napisał:

Ale nie ten ciężki zamulacz z Altusa. To samo tyczy się średniaka. Dobrze że przynajmniej wywalili ta beznadzieja tubę i dali normalna kopulke. 

O! wreszcie ktoś kto słuchał tych kolumn chyba bo taki konkretny osąd?

1 minutę temu, porlick napisał:

A weźmie swój pokój???

Wzmacniacz to pikuś, prawie nic tym nie zyska.

Czy zwroty „wstępny” i „z grubsza” to jakieś trudne słowa do zrozumienia??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arab1 masz obrazek z Arabii szczęśliwej.

Może jesteś akurat fanem ciężkiej stopy ? Wtedy będą akuratne. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PS. Jednak nie wszystko złoto, co się świeci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, audiofan01 napisał:

Czy zwroty „wstępny” i „z grubsza” to jakieś trudne słowa do zrozumienia??

Przeczytaj, co napisałem w poprzednim poście- tym o cudzych testach. BYĆ MOŻE wtedy zrozumiesz sens testowania w cudzych warunkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, xetras napisał:

@Arab1 masz obrazek z Arabii szczęśliwej.

Może jesteś akurat fanem ciężkiej stopy ? Wtedy będą akuratne. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PS. Jednak nie wszystko złoto, co się świeci.

Słucham różnej muzyki .wszechstronnej .oprócz poważnej 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, porlick napisał:

Przeczytaj, co napisałem w poprzednim poście- tym o cudzych testach. BYĆ MOŻE wtedy zrozumiesz sens testowania w cudzych warunkach.

Ty przeczytaj uważnie mój post. Jeśli kolumny bedą bardzo kiepskie w salonie, o zakladam przyzwoitej adaptacji akustycznej,  to żadne cuda-wianki im w domu nie pomogą i to jest dla mnie wstępna próba. Jeśli będzie dobrze to wtedy warto zamawiać je do domu i jak się wpasują to zostawić jak nie to odesłać. 

Jakbym postępował zgodnie z Twoją sugestią to odkąd kupuję tylko używane kolumny nigdy bym nic nie zmienił bo jeszcze mi się nie zdarzyło żeby mi ktoś używane kolumny chciał wypożyczyć na odsłuchy w domu. Trzeba podejmować ryzyko i słuchać u  sprzedającego, to zawsze lepsze niż kupno całkiem w ciemno.

Poza tym uważam, że znaczenie akustyki jest trochę przeceniane bo problemy generuje głównie bas i jeśli nie było z nim problemu przy dotychczasowych kolumnach bo pomieszczenie jest przyjazne akustycznie ( mody, wymiary itp) to przeważnie nowe też zagrają bez większych problemów jeśli same ich nie stworzą.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, audiofan01 napisał:

uważam, że znaczenie akustyki jest trochę przeceniane

Wręcz przeciwnie. Jest niedoceniane. Jest punktem wyjścia do rozmowy o dobrym dźwięku. Czy to w specjalnie wygospodarowanym pomieszczeniu czy pomieszczeniu mieszkalnym, w którym stoi sprzęt .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piotrek7 napisał:

Wręcz przeciwnie. Jest niedoceniane. Jest punktem wyjścia do rozmowy o dobrym dźwięku. Czy to w specjalnie wygospodarowanym pomieszczeniu czy pomieszczeniu mieszkalnym, w którym stoi sprzęt .

Może trochę źle się wyraziłem. Chodziło mi o to, że kiepskim kolumnom żadna super akustyka  nie pomoże, a dobre zagrają przyzwoicie już w przeciętnej , a w bardzo dobrej jeszcze lepiej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, audiofan01 napisał:

Jakbym postępował zgodnie z Twoją sugestią to odkąd kupuję tylko używane kolumny nigdy bym nic nie zmienił bo jeszcze mi się nie zdarzyło żeby mi ktoś używane kolumny chciał wypożyczyć na odsłuchy w domu. Trzeba podejmować ryzyko i słuchać u  sprzedającego, to zawsze lepsze niż kupno całkiem w ciemno.

Gość chce kupić nowe, więc to, co piszesz, w tej sytuacji nie bardzo pasuje. Wydając parę tysi na kolumny, strata kosztu ich odesłania jest do przyjęcia. Jak pojedzie, posłucha na miejscu i je kupi, nie będzie mógł ich zwrócić, jak w przypadku zakupu zdalnego, a sprzedawcy mają swoje sposoby, by zachęcić klienta nawet do zakupu bubla, jeśli jest napalony. ?

Zadziała "magia chwili", jakiś upuścik, gość będzie ugotowany- kupi w pięknym opakowaniu archaiczną technikę i będzie musiał być zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć,
Niestety ale Tonsil zatrzymał się na latach 90tych i w  tym budżecie masz znacznie lepsze kolumny takie jak Heco Aurora 1000, które zagrają muzykalnie z dobrą podstawą basową. Jeśli byłbyś w stanie zaakceptować rozmiar to Magnat Transpuls 1500 są świetnymi kolumnami jeśli lubisz czystość dźwięku z mocnym i dobrze kontrolowanym basem. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 


Już parafrazując od samych Altus 380 i ich brzmienia to w 2012 roku zapraszaliście na odsłuchy i polecaliście Tonsil Pulse ? 

Nie żebym się czepiał ? - to jak to jest ? Jeżeli coś macie w dystrybucji to jest OK a jeżeli tego nie macie i nie jest w Waszym interesie dany produkt zarekomendować "(...) zatrymał się na latach 90tych(...)" ? ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.