Skocz do zawartości
IGNORED

Tonsil Altus 380 s


Arab1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, audiofan01 napisał:

Po sprawiedliwości trzeba powiedzieć, że budynek czy siedziba akurat o niczym nie swiadczy. Wielu obecnych rodzimych producentów ma siedziby gdzieś w bloku ( np BMN ) a kolumny montuje w przysłowiowym garażu z lepszym lub gorszym skutkiem. Laboratorium badawczo-rozwojowe to głównie cudowne ucho, projekt opiera się na dobraniu gotowych podzespołów i wykonania obudowy wg znanych i sprawdzonych obliczeń. Nie wiem czy ktokolwiek z nich korzysta np. z komory bezechowej. Na pewnym znanym blogu promocyjnym pod testem jednej z par kolumn swoje doświadczenia opisuje sam właściciel 16Hz, z jego wlasnego opisu wynika że przez lata to tylko metraż mu się powiększył.

Ja sprawdziłem jak wygląda budynek Tonsil w necie i nie jest to żaden barak . Podejrzewam tak jak piszesz że wielu producentów w PL nie ma czegoś takiego .nie mówiąc że Tonsil testuje w komorze bezechowej na poznańskim uniwersytecie .a inne firmy gdzie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Arab1 napisał:

Ja sprawdziłem jak wygląda budynek Tonsil w necie i nie jest to żaden barak . Podejrzewam tak jak piszesz że wielu producentów w PL nie ma czegoś takiego .nie mówiąc że Tonsil testuje w komorze bezechowej na poznańskim uniwersytecie .a inne firmy gdzie?

Może przestań "męczyć bułę" i kup sobie te głośniki? Nikogo nie przekonasz do nich tak jak nie wmówisz nikomu, że Tonsil jest poważną firmą, która jest w stanie zaoferować ciekawy produkt komuś, kto ma jakiekolwiek pojęcie o dostępnych na rynku głośnikach 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, piotrek7 napisał:

Może przestań "męczyć bułę" i kup sobie te głośniki? Nikogo nie przekonasz do nich tak jak nie wmówisz nikomu, że Tonsil jest poważną firmą, która jest w stanie zaoferować ciekawy produkt komuś, kto ma jakiekolwiek pojęcie o dostępnych na rynku głośnikach 

Męczy to większość która nie słuchała a się wypowiada

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

26 minut temu, audiofan01 napisał:

Po sprawiedliwości trzeba powiedzieć, że budynek czy siedziba akurat o niczym nie swiadczy. Wielu obecnych rodzimych producentów ma siedziby gdzieś w bloku ( np BMN ) a kolumny montuje w przysłowiowym garażu z lepszym lub gorszym skutkiem. Laboratorium badawczo-rozwojowe to głównie cudowne ucho, projekt opiera się na dobraniu gotowych podzespołów i wykonania obudowy wg znanych i sprawdzonych obliczeń. Nie wiem czy ktokolwiek z nich korzysta np. z komory bezechowej. Na pewnym znanym blogu promocyjnym pod testem jednej z par kolumn swoje doświadczenia opisuje sam właściciel 16Hz, z jego wlasnego opisu wynika że przez lata to tylko metraż mu się powiększył.

Ale ludzie kupuja to do domów, a nie klubo kawiarni. Nikt tu nie opluwa Polskiej "myśli technicznej ". Tylko trzeba znać swoje miejsce w szeregu. 7tys za Altusy nie zajmują swojego miejsca. A że Angole obrosli dawno w piórka to każdy wie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, rafal735r napisał:

 

Ale ludzie kupuja to do domów, a nie klubo kawiarni. Nikt tu nie opluwa Polskiej "myśli technicznej ". Tylko trzeba znać swoje miejsce w szeregu. 7tys za Altusy nie zajmują swojego miejsca. A że Angole obrosli dawno w piórka to każdy wie. 

Co to ma wspólnego z moim postem??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, audiofan01 napisał:

Co to ma wspólnego z moim postem??

Nie to zacytowałem ?

Miało być do yayacka 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Sorry za odgrzebywanie tematu ale trochę śmiać mi się chce jak czytam tego typu komentarze. Ktoś pyta o to jak grają kolumny, a większość tu obecnych opluwa producenta. Nie słuchałem 380s wiec się nie wypowiadam w tej kwestii. Stwierdzenie, ze kolumny są do niczego na podstawie wieku użytych przetworników pachnie żenująca amatorka. Przypomnę, ze bardzo zachwalane i swietnie dzięki temu sprzedające się Pylony D28 posiadają archaiczny tweeter sprzed prawie 40 lat, który do wybitnych nie należy i leciwe midwoofery z celulozy. Tak wiele się pisze o tym, ze od głośnika ważniejsza jest aplikacja i konstrukcja całej kolumny… nijak ma się to jednak gdy ktoś zapoda temat „Tonsil”.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymek_47295
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Szymek_47295 napisał:

Sorry za odgrzebywanie tematu ale trochę śmiać mi się chce jak czytam tego typu komentarze. Ktoś pyta o to jak grają kolumny, a większość tu obecnych opluwa producenta. Nie słuchałem 380s wiec się nie wypowiadam w tej kwestii. Stwierdzenie, ze kolumny są do niczego na podstawie wieku użytych przetworników pachnie żenująca amatorka. Przypomnę, ze bardzo zachwalane i swietnie dzięki temu sprzedające się Pylony D28 posiadają archaiczny tweeter sprzed prawie 40 lat, który do wybitnych nie należy i leciwe midwoofery z celulozy. Tak wiele się pisze o tym, ze od głośnika ważniejsza jest aplikacja i konstrukcja całej kolumny… nijak ma się to jednak gdy ktoś zapoda temat „Tonsil”.

Ostatecznie kupiłem kolumny vintage i jestem z nich zadowolony . Wygrywają z kolumnami słupkowymi w cenie do 20 tys .a co do altus 380 s to nie tak dawno tuningował je Wilk Audio .ale stwierdził iż oryginał nie ma się czego wstydzić w porównaniu z zachodnią konkurencją 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gestem uzupełnienia tematu. Nie tak bardzo dawno byłem na potańcówce do której przygrywał zestaw  kolumn Altus zasilanych jakimś Technicsem, źródła nie pomnę . W nastoletniej  młodości za coś takiego podpisałbym chyba cyrograf na duszę . Dziś słyszałem TYLKO ŁOMOT , wcale nie najwyższych lotów i ŚWIST. Ktoś powie  lata lecą i słuch nie ten . Po części prawda , ale mój zestaw do muzyki wywołuje u mnie przyjemne odczucia i potrafię rozróżnić w nim instrumenty, zmianę dynamiki przestrzeń i inne niuanse a  nie to co wymieniłem w poprzednim zdaniu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Tyrion.L napisał:

Gestem uzupełnienia tematu. Nie tak bardzo dawno byłem na potańcówce do której przygrywał zestaw  kolumn Altus zasilanych jakimś Technicsem, źródła nie pomnę . W nastoletniej  młodości za coś takiego podpisałbym chyba cyrograf na duszę . Dziś słyszałem TYLKO ŁOMOT , wcale nie najwyższych lotów i ŚWIST. Ktoś powie  lata lecą i słuch nie ten . Po części prawda , ale mój zestaw do muzyki wywołuje u mnie przyjemne odczucia i potrafię rozróżnić w nim instrumenty, zmianę dynamiki przestrzeń i inne niuanse a  nie to co wymieniłem w poprzednim zdaniu. 

Proponuję jednak obejrzeć odcinek Wilk Audio tuning altus 380 s .a tak na marginesie to na tej potańcówce raczej altusow 380 s nie było .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Arab1 napisał:

Proponuję jednak obejrzeć odcinek Wilk Audio tuning altus 380 s .a tak na marginesie to na tej potańcówce raczej altusow 380 s nie było .

Sentymentalny powrót do lat 80 kiedy kolumny kupowało się na stadionowych giełdach.😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Cała dyskusja jest bez znaczenia bez odsłuchów. Słuchałem Bowers&Wilkinson 702 signature w połączeniu z Heglem H390 i Altus 380S z tym wzmacniaczem. Dużo robi wzmacniacz. Różnicy nie widziałem. Malkontentom polecam wizytę w Swarzędzu i odsłuch Altus 38OS po tuningu. Zupełnie inna jakość, która bije już zachodnią konkurencję w cenie do 15 tys. za sztukę. Nota bene może warto się zastanowić ile elektroniki w "renomowanych" zestawach jest seryjnie produkowana i montowana w made in China? Polecam odsłuchy, a dla niedowiarków wyniki na profesjonalnej aparaturze pomiarowej firmy Wilk Audio Projekt. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Donat napisał:

Cała dyskusja jest bez znaczenia bez odsłuchów. Słuchałem Bowers&Wilkinson 702 signature w połączeniu z Heglem H390 i Altus 380S z tym wzmacniaczem. Dużo robi wzmacniacz. Różnicy nie widziałem. Malkontentom polecam wizytę w Swarzędzu i odsłuch Altus 38OS po tuningu. Zupełnie inna jakość, która bije już zachodnią konkurencję w cenie do 15 tys. za sztukę.

Eeeee, co tak skromnie? 150 tys odrazu! Jeszcze się szczypać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rafal735r napisał:

Eeeee, co tak skromnie? 150 tys odrazu! Jeszcze się szczypać. 

Słuchałem ostatnio bardzo drogich MBL i ja nie widzę uzasadnienia dla wydawania takich ogromnych pieniędzy . więc może faktycznie Tonsil po tuningu gra jak drogie kolumny . trudno powiedzieć trzeba by kilka par mieć w domu i testować jednocześnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Słuchałem dwukrotnie w róznych konfiguracjach na ostatnim AVS i 2 lata wstecz. Nie pokazały nic szczególnego. To samo twierdzili słuchacze którzy stali obok mnie. Nie warte tej ceny nawet w połowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 28.08.2021 o 21:20, Arab1 napisał:

Proponuję jednak obejrzeć odcinek Wilk Audio tuning altus 380 s .a tak na marginesie to na tej potańcówce raczej altusow 380 s nie było .

Modyfikację zwrotnicy w kolumnach za 4k wycenili na 2,5k 🙂 podziękował.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo, z całym, szacunkiem dla Wilk Audio, te modyfikacje są szalone jak pchanie Duelundów czy jakichś drogich silver Z-Capów do kolumn za 4-5 tysięcy złotych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, MarcinStereo napisał:

Modyfikację zwrotnicy w kolumnach za 4k wycenili na 2,5k 🙂 podziękował.

 

Komponenty kosztują .wiedza też .no nikt nie będzie robił modyfikacji za 100 zł .a klient ma wybór albo robi albo nie 

13 godzin temu, rafal735r napisał:

Bo z G... bata nie ukręcisz. Nie którzy tego nie rozumieją. 

A większość osób nie rozumie że kolumny umownie zwane hi end poza nazwą prestiżem i ceną .nie oferują zbytnio więcej niż te z niższej półki cenowej 

14 godzin temu, Marek.S napisał:

Bo, z całym, szacunkiem dla Wilk Audio, te modyfikacje są szalone jak pchanie Duelundów czy jakichś drogich silver Z-Capów do kolumn za 4-5 tysięcy złotych.

Słuchałeś przed modyfikacją i po ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Arab1 napisał:

A większość osób nie rozumie że kolumny umownie zwane hi end poza nazwą prestiżem i ceną .nie oferują zbytnio więcej niż te z niższej półki cenowej

Gdybyś Ty jeszcze miał cień pojęcia o tym, o czym piszesz …..

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, piotrek7 napisał:

Gdybyś Ty jeszcze miał cień pojęcia o tym, o czym piszesz …..

 

Żebyś Ty jeszcze miał pojęcie o tym co ja mam pojęcie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Arab1 napisał:

Żebyś Ty jeszcze miał pojęcie o tym co ja mam pojęcie

??? Eeee... Mógłbyś to przetłumaczyć na polski? Albo jakoś zrozumialej napisać, co chciałeś nam przekazać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.