Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz za ok. 3kpln


martino

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie... i panie! :]

Krótko i na temat, co widzicie w roli pieca w takiej konfiguracji

Dana 509+ C 521 + Ultralink Excelsior

Dotychczas używany wzmak to 320 NAD (za słaby)

Planuje wydać max 3 kpln, brzmienie Nada podoba mi się, nawet bardzo.Zastanawiam się nad modelem C372 tejże zacnej firmy.

Jestem jednocześnie otwarty na inne propozycje, być może ktoś ma podobne kolumny w innej konfiguracji i chciałby się podzielić spostrzeżeniami.

Pokój odsłuchowy ma ok 20 metrów, mocno umeblowany (bez udziwnień) , gruby dywan itp. itd.

Słucham muzyki bardzo różnej od Rogera Watersa przez The Corrs, Eric Clapton, Mark Kopfler na Deine Lakaien skończywszy.Nie omijam także smooth jazzu.

Piszcie co wam do głowy przyjdzie, chętnie poczytam.

Pozdrawiam forumowiczów i formułki :)

 

P.S. wiem że nie jest to zestaw oszałamiający i niewiele da się tu wymyślić , nie mniej jednak wierzę w waszą kreatywność i dobre chęci (podobno tym drugim jest piekło wyłożone), a co tam piszcie !!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Sugdena A21 ceny w ogłoszeniach około 2tyś w komisie z gwarancja widziałem za 2300 a oszczędności tak poczynione spożytkowałbym na lepsze kolumny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... za około 3 tysiące niewątpliwie jednym z ciekawszych wyborów jest Baltlab, twoje kolumny jednak - nie obraź się - nie napawaja optymizmem, ten wzmacniacz nie zagra dorze z czymś takim. Dobre rozwiązani zaproponował przedmówca, Sugden A 21 plus jakies lepsze kolumny to może być to, jednak nie wydaje mi się ze za pieniądze odzyskane z Avanców plus 1000 PLN będzie można kupić coś wiele lepszego. Ja bym się rozejrzał za czymś dynamicznym, jakieś starsze Onkyo Integra, jakiś Rotel na przykład, Avance strasznie mulą i nawet tuning nie jet na to 100% lekarstwem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy NAD 372 jest do wyciagniecia na Allegro za jakies 3200 zl. Zapewnia zupelnie niespotykana moc (2x150W - 8ohm) i jakosc brzmienia (przestrzen, dynamika) w tym przedziale cenowym. Sam porownywalem NADa z Baltlabem i brzmieniowo bardziej odpowiadal mi ten drugi. Jednak jako posiadacz kolumn nie najlatwiejszych do napedzenia (skutecznosc 86 dB) nie wiem, czy nie wybralbym wlasnie NADa.

Jezeli chodzi o nowe konstrukcje, to chyba nie ma nic innego, co mogloby sie zmierzyc z tymi dwoma integrami.

A moze ktos jednak ma jakies inne ciekawe propozycje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy maja racje: Dany z serii 500 nie sa szczytem " techniki kolumnowej". Sluchalem tez serii 600 i tutaj o dziwo moje wrazenia byly bardzo pozytywne. Gdzies slyszalem, ze powyzsze serie mialy sie roznic wylacznie jakoscia wykonania obudowy, jednak w mojej opinii, brzmieniowo to zupelnie rozne konstrukcje. Z drugiej strony nie skreslalbym od razu zupelnie tych zestawow. Avance sa bardzo podatne na tuningi. Odpowiednie wytlumienie, wymiana okablowania i wykonanie zupelnie nowej zwrotnicy moze zdzialac tutaj cuda. Ja poszedlbym chyba w tym kierunku... Na tym forum lubi sie ujezdzac na produktach Avance, w mojej opinii zupelnie nieslusznie. Firma wypuscila wiele udanych konstrukcji (serie Epsilon, Signature czy wlasnie Dana 600). Nawet slynna Omega w swojej klasie byla ciekawa propozycja, jesli komus nie przeszkadzala zla reprodukkcja basu. 6 gwiazdek w kategorii "bas" to bylo spore naduzycie ;-)

 

Obiektywnie trzeba jednak powiedziec, ze takie np. EVO 3 to zupelnie inna bajka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam Saugdena A21 (wiem, bo mam). Jeżeli lubisz brzmienie Nada, to wzmacniacz ten zapewni Ci podobny miękki charakter brzmienia, jednak o dwie klasy lepszy. Ma niewielką moc, ale u mnie bez problemu radzi sobie z ProAc D15. Jego wadą jest brak pilota i trochę archaiczna budowa (przedwzmacniacz). No i niestety trochę się grzeje (ponad pięćdziesiąt stopni na radiatorach), więc muszisz mieć trochę przewiewu wokół.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>robi

Orientujesz sie jaka jest roznica miedzy tymi ProAc 1.5, a Studio 125 i 2.5.

Sadze, ze pod wzgledem jakosci dzwieku sa pewnie po srodku miedzy tymi.

Czy wiesz jakie glosniki siedza w 1.5 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugden? , hm.. brzmi dla mnie troche egzotycznie, nie miałem możliwości posłuchania takiego sprzętu.Jeżeli chodzi o kolumny jakimi się posługuje to faktycznie nie jest to mistrzostwo świata ale w konfrontacji z wspomnianymi Evo 3 moje bardziej wpadły mi w ucho, na bas nie narzekam, nie jest tak źle.A może nie słyszałem jeszcze nic lepszego(pewnie jestem na początku drogi).Nie dysponuje dużymi zasobami gotówki żeby poszaleć i wymienić wszystko, kolumny stoją u mnie zaledwie kilka m-cy, ale zauważyłem ich zapotrzebowanie na moc, 320-ka po prostu nie wystarcza. Zamieszkuje w zagłębiu turystycznym zwanym inaczej 3-miasto, i tak się jakoś składa, że oprócz Top HIFI nie mamy tu za wiele odsłuchowni z prawdziwego zdażenia i z różnorodną ofertą dostępną w każdej chwili do odsłuchu.Moje wybory dokonuje niejako po omacku, korzystając z prasy i niezależnych opinii np.Forum.Charakterystyka jaką prezentuje NAD podoba mi sie i nie ukrywam że pozostanę przy tejże firmie.Ale otwarty jestem na inne sugestie, sprzęt używany raczej odpada, wole zapłacić więcej ale mieć nówke.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Lutek

 

ProAc D15 to następca 1,5. Posiada inny głosnik nisko- średniotonowy (SEAS EXCEL W18EX-C) oraz bassreflex wyprowadzony od dołu. Kopułka ta sama Scanspeak D2010-8513 (wspólna dla 1,5 , D15 oraz Response 2,5).

Jest to wyzsza półka w stosunku do Studio 125 (miałem je poprzednio). Róznice wynikają z klasy samych głośników, poza tym wizualnie bardzo zblizone. D15 jest łatwiejsze do napędzenia od response 2,5. Brzmienie porównywalne. Kwestia gustu. W przypadku Studio 125 będziesz miał na pewno mniejszą rozdzielczość na wysokich tonach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że warto jest to dosyć świetlisty wzmacniacz bardzo przyjemny w odbiorze. Moim zdaniem za bardzo upiększa muzykę ale oczywiście wszystko zależy od systemu i upodobań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exposure - super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.