Jump to content
IGNORED

NuPrime Omnia WR-1

Recommended Posts

Witam,

Posiadam Omnie od 2 dni. Czy ktoś wie jak przygotować pliki muzyczne na dysku USB, tak by na tym urządzeniu nie robił się totalny bałagan? Otagowałem pliki za pomocą foobar'a ale to nic nie daje - cały czas pliki unknown artist - unknown album. Na każdym poprzednim odtwarzaczu ścieżka katalogów z dysku była zachowywana w odwarzaczu, a tu są widoczne same pliki w kolejności przypadkowej. 

• Like 1
  • Redaktorzy

Ja zgrywałam płyty za pomocą Exact Audio Copy i otagowałam Mp3tag. Wszystko podzielone na katalogi i udostępnione w NAS i pliki były w Omnia widoczne tak jak mam zapisane. Na zdjeciu widać katalogi, niestety nie zrobiłam print screan z zawartością katalogu ale nie było bałaganu.

IMG_2459.thumb.PNG.c497faf6a0b17cb007b144257c882027.PNG

Sympatyczne urządzenie lecz mocno ograniczone jeżeli chodzi o hires . Max rozdzielczość obsługiwana to 24/96 lub 24/192 zależnie od źródła . Nie współpracuje z DSD,dsf itd

• Like 1

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Sympatyczne urządzenie lecz mocno ograniczone jeżeli chodzi o hires . Max rozdzielczość obsługiwana to 24/96 lub 24/192 zależnie od źródła . Nie współpracuje z DSD,dsf itd
Przecież to grajek za cenę kilkunastu albumów hi-res.
  • Like 1

Zawsze dodają kabelki RCA oraz zasilające, do każdego urządzenia. Przynajmniej można od razu podłączyć i uruchomić sprzęt, a kto będzie chciał, to sobie wymieni na coś lepszego wg uznania. Uważam, że to takie minimum przyzwoitości, na którą mało którą firmę dzisiaj stać.

• Like 1

No i jednak postawiłem serwer NAS. Co do dźwięku to urządzenie długo się "wygrzewa". Trzeba mu dać około 40h i wtedy dźwięk zmienia się diametralnie. Z wyjść analogowych pojawią się świetna średnica, przestrzeń i plastyka nosząca znamiona analogowości. Mam w tej chwili omnie podłączoną do cyrus'a one i nie widzę powodu podłączania zewnętrznego DAC'a. Polecam przeczytać recenzję hfc - zgadzam się z nią w 100%.

Również korzystam z tego urządzenia. Powiem szczerze byłem zdziwiony że tak małe pudełko gra tak dużym dźwiękiem. W moim roksan k3 pobudziło niskie częstotliwości na tyle że na początku byłem w szoku. W recenzjach wzmacniacza pisali że do rocka, wielki bas a był w tym zakresie bardzo oszczędny. Także Omnia WR 1 obudziła w nim potencjał jakim dysponował a nie ujawniał. Uważam że mam teraz pełny dźwięk od dołu do góry i taki lubię. Oczywiście nie chodzi o dudnienie ale jak w utworze są bębny czy kontrabas to lubię jak ma to odpowiednią skalę. Jestem super zadowolony, jedyny minus to aplikacja, jak chwilę nie używam to długo trwa ponowne ładowanie. Szybciej jest ją wywalić i wejść jeszcze raz.  Buduje jeszcze zasilacz liniowy do niego jestem ciekaw czy będzie jakakolwiek słyszalna różnica dźwięku.

• Redaktorzy
2 godziny temu, bart2 napisał:

jedyny minus to aplikacja, jak chwilę nie używam to długo trwa ponowne ładowanie. Szybciej jest ją wywalić i wejść jeszcze raz. 

Aplikacja jest bardzo stabilna. Warto ustawiś na router stałe IP dla omnia i śmiga bez problemu.

• 2 months later...