Skocz do zawartości
IGNORED

Co was drażni w waszych sprzętach?


tolo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam propozycję odnośnie podzielenia się uwagami na temat tego, co was drażni w waszych sprzętach.

Myślę, że może to pomóc nie zdecydowanym we właściwym wyborze.

Najlepiej (tak mi się wydaje) byłoby zacząc temat od podania w nawiasach modelu. Jeśli temat się przyjmie ułatwi to przeglądanie wątku.

Proszę piszcie o sprawach, na które nie zwróciliście uwagi przy zakupie, a zauważone później wyraźnie wam przeszkadzają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Yamaha RX-V 650]

 

Funkcji Pure Direct nie można włączyć pilotem.

Niby nic wielkiego, a trochę mi tego brakuje.

(Wyłączyć mozna niewstając z fotela - wystarczy pilotem wyłączyć i włączyć ampli)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akustyka mojego pokoju - to najbardziej mi doskwiera.

W CD doskwiera mi jego brak i brak środków na kupno tego który mi się podoba. :(((

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Pioneer VSX-512]

 

1) Akustyka i pomieszczenie. Zwłaszcza pomieszczenie - gdyby było dedykowane do KD, to mógłbym akustykę poprawić

2) Moc w trybie 5.1 - tam, gdzie domownicy uciekają, ja chcę dać głośniej, a na przeszkodzie... duże zniekształcenia (od -28 dB)!

3) Złącza głośnikowe z tyłu - łatwo je uszkodzić. Cholerne, badziewne sprężynki!!! To jest największa wada.

4) Brzmienie w stereo - długo by można krytykować...

5) Pilot nie obsługuje TV - musiałem kupić pilota "all in one".

 

[Pioneer DV-360]

1) Płyta zawierająca JPG i MP3 - MP3 nie będą czytane (tylko jpg).

2) Menu z listą mp3 - wyświetla tylko kilkanaście (chyba 12) liter w nazwie utworu.

3) Laser chyba zaczyna padać (po roku używania) :(

 

Ale co za róznica - kupując sprzęt z tego segmentu nikt dziś nie kupi VSX-512, tylko VSX-514. Każdy kupi DV-370, a nie DV-360.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Copland CSA 8 który do mnie za kilka dni przyjedzie.Jesli chodzi o wade jak na ten czas to brak pilota na jego wyposarzeniu.Ale zbytnio sie tym nie przejmuje:)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Harvi - tak, chlernie wzbudza się dach zrobiony z blachy z 200 litrowych beczek po oleju ;) - taka "beczkodachówka". A tak bardziej serio - sosnowa podłoga na legarach a na przeciwko w odległości 2.20m sufit. Zgadnij co się u mnie dzieje z basem....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

[ Yamaha RX-V 650 ]

- brak przełącznika PURE DIRECT na pilocie

- zamieszana obsługa innych użądzeń z pilota Yamahy (już nie raz zamiast zmienić tryb DSP przerzucałem utwory w DVD :-(

- wybór użądzenia wejściowego mógłby być rozwiązany pojedynczymi przyciskami przypisanymi do konkretnego użądzenia a nie gałką - ale to drobiazg

 

[ Pioneer DV 575A ]

- mało szlachetny dzwięk zamykania szyfladki

- chyba stosunkowo głosna praca - zwłaszcza w czasie nawigowania po menu DVD

- "cykanie" napędy lasera w czasie dekodowania mp3/WMA i przeglądana jpg-ów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ PIONEER 814 ]

 

Dzwiek stereo - niestety brzmi troche jak z garnka. Co ciekawe podłączyłem gramofon (DUAL 515) przez preamp MONACOR i chodzi naprawde bardzo poprawnie. Wiec ogladam filmy i słucham czarnych płyt :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVD22 h/k - nie ma przewijania mp3!! - wiem że to paskudny format - ale czasem sie go używa.

AVR430 H/K - świecąca gałka głośności na jaskrawo niebiesko, zwłaszcza w nocy - naszczęscie w nowym sofcie (5.03>> www.harmankardon.com) pomysleli i w trybie sleep - sama sie wygasza o 5 sekundach - rewelacja.

Reszta rewelka - proponuje urzytkownikom AVR430/630 wgranie nowego softu - DPL IIx naprawde działa i świetnie się slucha na nim muzyki w trybie 7 kanałowym. Moge pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer DV-470

Mnie drażni niezbyt dobrze wymyślony mechanizm zoom. Ale cieszy za to nowy (nieoficjalny) firmware, który zawiera wiele udoskonaleń i odblokowuje funkcje zarezerwowane dla droższego modelu DV-570.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

AAAAA! nie moge ustawic tylnych głosników. Posiadam 5.1. Albo za szybko dzwiek sie z nich wydobywa albo za wolno. Nie moge ich zgrać z przednimi. POMOCYYYYYYYYYY!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVD Panasonic S-47:

- badziewny ultrafiolet (ktory na szczescie mozna wylaczyc)

- glosna praca

- BRAK MOZLIWOSCI ODTWARZANIA MP3 i JPG WYPALONYCH NA PLYTACH DVD!!! (CD czyta bez zajakniecia)

 

Amplituner Panasonic SA-XR30:

- najbardziej to, ze jest full digital :-)

- ogolna niemoc

- tuner radiowy porazka...

- brak odtwarzania dzwieku VCD i DV po zlaczu coaxial

- obrzydliwy dzwiek "przepiecia" przy wlaczeniu ampla

- wyjscia zaciskowe glosnikow surround i central, do ktorych z trudem mozna wlozyc grubsze kable

- brak wyjscia na drugi zestaw przedni (Speakers A/B - sa tylko A)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon AVR-1705

- poyebane gniazdo FM (wątek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - moj wpis)

- przydałby sie poziom sygnału nadawanych stacji radiowych

Denon DVD-1710

- tacka delikatna,

- praca napędu nie dość cicha,

- dimmer na panelu brak na pilocie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak wioska wieczorem zaczyna pedzic bimber, bucza mi od skladowej stalej transformatory we wszystkich sprzetach AV. Zalatwilem sprawe w PSU jednego zestawu, drugiego (KD) nie chce mi sie robic.

2. Jak subwoofer stoi pod sciana to gra/buczy w kiblu. Zeby gral dobrze musi stac na srodku pokoju, ale wtedy buczy Moja Piekna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 27

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.