Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz Marantz PM6007 vs PM7000N ,jakie różnice w dźwieku ?


markom13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegow profesjonalistow . Znudzilem sie juz obecnym zestawem i postanowilem cos pokombinowac. Kupilem w dobrej cenie uniwersalny odtwarzacz Marantz UD7007 . Wypadaloby do tego dokupic wzmacniacz .Nie ukrywam ,ze design Marantza podoba mi sie . I teraz pytanie .... czy PM6007 czy PM8006 a moze PM7000N . Nie ukrywam ,ze funkcje sieciowe przydalyby sie ,ale nie jest to koniecznosc. Moge dokupic potem jakis maly klocek typu Yamaha WXA . Czy duze sa roznice w graniu tych 3 wzmacniaczy ? Jesli tak to jakie ? Na pewno koledzy z branzy moga duzo powiedziec. 

Jesli chodzi o muzyke jaka slucham to w zasadzie wszystko ,oprocz hip-hopu,rapu i disco polo ? . Lubie fajne cieple granie ,z duza iloscia wokali , gitarowe rify ,gleboki bas ze stopy. Czesto ogladam koncerty typu Unplugged , koncerty z sal typu Royal Albert Hall .... i inne podobne . Poki co mam kolumny Tannoy Mercury V4 ,ale to tylko przejsciowe .Kupilem bardzo tanio i nie moglem sie oprzec ofercie ,heh.  Kolejnym tematem bedzie pytanie o kolumny do zestawu Marantz. 

 

Dzieki wszystkim za kazda podpowiedz ,za kazda opinie . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja posiadam marantza pm 6006 to prawie to samo co 6007.Ja bym z tych  porównał granie między 8006 (bo to nawet nie ma co porównywać do 6007)a 7000n

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie porównywałem całej trójki ,ale znajomy z fejsa dłuższy czas testował wszystkie wzmaki z seri 6000,7000 i 8000 tysiecy i mówił że najlepiej gra PM 7000N ,podobnie do niego ale w pewnych aspektach gorzej PM8006 ,a PM 6006(6007 wtedy jeszcze nie było) ,grał już niestety o półkę klasową niżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30,Canton Reference 8k,Neotech NES 3004mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem PM 8006 i grałem na głośnikach PMC Twenty24. Granie bardzo przyjemne z dużą analogową nutą. Był szczegół, ładny bas i przestrzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,piekne te wszystkie kolumny ,ale ceny mnie porazaja ? . Ciekawi mnie jak taki wzmak zagra z tanszymi kolumnami ,typu Dali Oberon 5 ,KEF Q550 ,Fyne Audio F302/303, Q Acoustic 3050i,  moze jakies Klipsh . 

Ostatnio kupilem dla sprawdzenia QA 3050i monitory i powiem ,ze bylem totalnie rozczarowany. W porownaniu z np. najtanszymi Dali Spector 1 (pozyczylem od corki) to te QA to jakas masakra. Dzwiek byl jakby schowany za kolumny ,az za telewizor .... na najtanszych Spectorach bylo duzo lepiej. Jesli mozna mowic o dobrym grabniu z takich malych tanich monitorkach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem marantz fajnie się zgrywa z kolumnami pylona. Ja mam u siebie sapphire 25 i sam bym zmienił z pm6006 na wyższy model...i tak kiedyś uczynię ? Jest fajnie ale wiem że można wydobyć z pączków więcej. Teraz i tak jest lepiej bo dołożyłem dywan między kolumny, obrazy z płótna na ścianę  i 2 duże kwiaty .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez luzaczek82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma pm6006 i długo dobierał kolumny, kupił używane Dali Concept 8 i do tego najbardziej mu pasują kable Cordial. Gra to u niego znakomicie w pokoju 20m2. Sławek ma przy tym świetny słuch, nawet przy podpięciu innych kabli, potrafi powiedzieć co się zmieniło. Wiem co sobie pomyślą sceptycy, no cóż niektórzy tak mają, jeden słyszy a inny nie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30,Canton Reference 8k,Neotech NES 3004mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie apropo tanich fajnie, wyglądających no i do tego grających głośników to warto rozważyć Magnat Transpuls 1500. Może głośniki wyjęte z kartonów nie są wybitne dźwiękowo ale po małej interwencji już tak. Obejrzyjcie ten filmik 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, markom13 napisał:

dlmtb No niezla robota. Nawet z Youtube slychac roznice. Gratulacje !!! 

 

Według mnie to głośniki z ogromnym potencjałem. To takie budżetowe Cornval-e? za które Klipsh życzy sobie grubo ponad 20 tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat widze slabo sie rozwija...... a niby wiekszosc w domu ,bo Covid ? . 

No to maly update ...PM7000N zamowiony ,w srode przyjdzie. Bedzie sluchane . Tylko wiem ,ze Tannoy Mercury raczej nie pokaza mozliwosci tego wzmaka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoye to fajne kolumny ,może akurat Merkury to seria budżetowa ,ale z czasem dobierzesz coś lepszego pomyśl o modelu Revolution XT8F. A jak za drogo to szukaj dobrych używek koło 4 tys można już dorwać super kolumny.

Ale utargowałeś coś bo na tym modelu ciężko więcej niż 500 utargować i około5tys trzeba zapłacić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30,Canton Reference 8k,Neotech NES 3004mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak za tą cenę to super ,będziesz miał pociechę .Najwyżej będziesz gonił za kolumnami.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30,Canton Reference 8k,Neotech NES 3004mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, markom13 napisał:

Kupilem model wystawowy ,zero rysek (podobno) ,stan jak nowy ,z pelna gwarancja .....za £750 czyli okolo 3,5tys zl. 

Dasz namiary na źródło?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Premium Sound UK z Londynu. Podobno wysylaja tez bez problemu do Polski. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez markom13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam ,na pewno. Poki co walcze ze sprzedajacym. Dostalem dzisiaj wzmaka ,ale z uszkodzonym pilotem . Zapakowal to wszystko malo dokladnie i chyba w transporcie (wiecie jak kurierzy traktuja paczki) uszkodzili pilota. Jest polamany jak by ktos go cegla rzucil. 

Pieknie sie dzien mi zaczal. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam, osobiście polecam Marantza PM7000N. Sam go posiadam, jak też Naima więc mogę porównać choć to odległe cenowo produkty.  Marantz gra przestrzennie, bardzo dobre stereo, muzykalny z dobrze kontrolowanym basem. Nie ma co się zastanawiać. Kupisz go za 5 tyś. i masz bardzo dobry wzmacniacz, odtwarzacz strumieniowy z dobrze działającą arką Heos.

Ja osobiście polecam monitory Canto Grand New ze Studia 16 Herz. Idealne połączenie. Taki zestaw posiadam a same głośniki dosłownie niszczą focale, klipshe, Dynaudio itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mnie nie bylo ,wybaczcie. Marantz juz chyba wygrzany ,gra calymi dniami. Tak sie zlozylo ,ze Tannoye poszly do sprzedazy bardzo szybko i w zasadzie nie pogralem z takim polaczeniem. Musialem poki co na szybko kupic jakies kolumny i okazyjnie wpadly mi KEFy Q1 na standach. Wiem to kolejne budzetowki. Poki co musze cos miec .Gra to bardzo srednio ,ale jak na kolumny (podobno) 24 letnie to i tak jestem w szoku. Na dzien dzisiejszy ze wzmacniacza jestem zadowolony ,jesli chodzi o funkcjonalnosc ,wyglad itp. Teraz szukam do niego dobrych kolumn ,tylko w tych covidowych czasach ciezko o jakies odsluchy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, markom13 napisał:

Troche mnie nie bylo ,wybaczcie. Marantz juz chyba wygrzany ,gra calymi dniami. Tak sie zlozylo ,ze Tannoye poszly do sprzedazy bardzo szybko i w zasadzie nie pogralem z takim polaczeniem. Musialem poki co na szybko kupic jakies kolumny i okazyjnie wpadly mi KEFy Q1 na standach. Wiem to kolejne budzetowki. Poki co musze cos miec .Gra to bardzo srednio ,ale jak na kolumny (podobno) 24 letnie to i tak jestem w szoku. Na dzien dzisiejszy ze wzmacniacza jestem zadowolony ,jesli chodzi o funkcjonalnosc ,wyglad itp. Teraz szukam do niego dobrych kolumn ,tylko w tych covidowych czasach ciezko o jakies odsluchy. 

Zbieraj na Canto Grand New nawet w wersji podstawowej. Mam i polecam w połączeniu z Marantzem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.03.2021 o 18:46, markom13 napisał:

szukam do niego dobrych kolumn ,tylko w tych covidowych czasach ciezko o jakies odsluchy. 

Raczej dużo zależy od miejsca. Sam kupiłem niedawno PM7000N (upgrade z PM6006) i gdzie nie dzwoniłem, to sklepy funkcjonowały normalnie, bez problemu zapraszali na odsłuchy.


Ostatecznie zdecydowałem się na Chario Delphinus MKII do tego Marantza, w moim mniemaniu dobrze się zgrywają, jest miękki bas, niskoschodzący i w sporej ilości, a do tego tak środka, jak i góry nie brakuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.02.2021 o 22:08, Zigapp napisał:

Ja osobiście polecam monitory Canto Grand New ze Studia 16 Herz. Idealne połączenie. Taki zestaw posiadam a same głośniki dosłownie niszczą focale, klipshe, Dynaudio itp.

Nie przesadzaj już z tym "niszczą". Komuś może się oczywiście podobać dźwięk konkretnych kolumn i uzna je lepszymi od 10 innych w tym lub podobnym zakresie cenowym ale to nie znaczy że inni robią dziadostwo zwłaszcza gdy są to firmy z dużym doświadczeniem i zapleczem inżynierów z którym prawdopodobnie żadna firma w Polsce nie może się równać. Dodam jeszcze że nie jestem jakimś fanem tych marek ani takowych kolumn nie posiadam. Swoją drogą porównywałem kiedyś Minasy do kilku innych kolumn i bardziej spodobały mi się kolumny z dużej renomowanej firmy, w zasadzie samym testem byłem rozczarowany po przeczytaniu na tym forum wielu pochlebnych recenzji o Minasach. Nie twierdzę bynajmniej że są to złe kolumny ale po odsłuchu w tamtym systemie wybrałbym inne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat tu gdzie jestem to nie ma szans na odsluchy. Lockdown ? . Poki co mysle o zamowieniu paru kompletow do domu i posluchaniu. Po glowie chodza mi SVS Ultra ,Dali Opticon 2 , Focal Aria 906 ,Dynaudio Emit M20 . Sluchal ktos tych zestawow z Marantzem ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem połączenia z Focalami Aria 906. Brak basów, taka sobie góra będziesz prawdopodobnie musiał dokupić subwoofer. Mało muzykalne. Grają ale pachną trochę chińszczyzną. Na pierwszy odsłuch wydają się być dopasowane, przy dłuższym odsłuchu obnażą swoje słabości. Wykonanie też takie sobie, słaba okleina żaden fornir. Ogólnie nie polecam tym bardzie do Marantza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O .... dzieki ,za info. Nie mialem pojecia ,ze Focale graja malo muzykalnie z Marantzem. Z tej calej 4ki najbardziej mi sie podobaja. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.