Skocz do zawartości
IGNORED

Optymalna lokalizacja projektora JVC DLA-RS1000


corelli
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Lolo2 jak się nazywa ten co kontrast poprawia. I ma te hotspoty czy jakoś tak

Czyli Twoim zdaniem, opinia sprzedawcy, że inny ekran będzie lepszy o 40-70% od Adeo Reference White jest nieco przesadzona?  
Zapomniałem dodać, że ekran musi przepuszczać dźwięk (głośnik centralny ma być umieszczony za ekranem).
Czyli transparentny. Nie wiem czy tu są jakieś różnice w klasie ekranu. Nie mam doświadczenia. Tylko podejrzewam że tamten przerost formy nad treścią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za opinie, wobec tego jako kompromis zamontuję około 4.5-5.0 metra od ekranu.
Mam jeszcze pytanie apropos ekranu właśnie. Pierwotnie miałem użyć ekranu Adeo Plano Reference White, ale wymieniłem kilka maili ze sprzedawcą ekranów innej firmy, który stwierdził, że ten ekran jest słaby jak do projektora za 20 tys i że Adeo nie ma ekranów odpowiednio dobrych.  Ale to co on sprzedaje jest co prawda sporo droższe ale odpowiednio lepsze no i że nie można kupić Adeo bo to generalnie bez sensu ("podłoże droższe o kilka tysięcy PLN da zmianę jakościową o 40-70%")
Co o tym myślicie?
pozdrawiam
Typowe pieprzenie handlowca, nic więcej.
Czyli Twoim zdaniem, opinia sprzedawcy, że inny ekran będzie lepszy o 40-70% od Adeo Reference White jest nieco przesadzona?  
Zapomniałem dodać, że ekran musi przepuszczać dźwięk (głośnik centralny ma być umieszczony za ekranem).
No to nie może być ten ekran, musisz wybrać ekran transparentny akustycznie. Adeo ma takie ale lepsze mają w Stanach Zjednoczonych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adeo to ekran słaby do projektora JVC? Ekran dobierasz głównie pod pomieszczenie (światło, odbicia) i warunki projekcyjne (odległości, kąty, dźwięk). Jeśli masz specyficzne warunki lub wymagania to Adeo może nie mieć po prostu takich powierzchni. Trudno powiedzieć czy sprzedawca miał rację, bo nie wiemy co potrzebujesz i co ci zaproponował sam sprzedawca. 

Jeśli szukasz przepuszczającego dźwięk (transparentnego) to faktycznie Adeo nie ma nic ciekawego. Najlepszą opcją jest tutaj Screen Research, dostępny w Polsce. I nie musisz szukać wcale w USA bo Screen Research ma zarówno plecionki jak i perforowane. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.02.2021 o 21:43, corelli napisał:

Czyli Twoim zdaniem, opinia sprzedawcy, że inny ekran będzie lepszy o 40-70% od Adeo Reference White jest nieco przesadzona?

Tylko co to znaczy to 40-70%? Jak to niby zmierzyć... przecież od razu widać, że to tylko gadka, żeby wcisnąć Ci coś droższego.
Ja też mam Adeo Ref. Grey i nie narzekam. Bardzo dobre wykonanie. Ale oczywiście nie mam JVC, więc też nie zamierzam nikogo przekonywać, że na droższym nie będzie lepiej.

Co do ekranów dźwiękowo transparentnych to z bliska widać, że ich powierzchnia nie jest jednolita. Mnie się to np. nie podoba, bo jest to zawsze coś kosztem czegoś. Z jednej strony degradujesz wysokie tony, bo nie ma siły, żeby taki ekran nie miał na to wpływu, jeśli zwykła maskownica ma wpływ na dźwięk i to wychodzi każdym teście. A z drugiej niejednolita powierzchnia "gubi" Ci część światła z projektora. Więc jest pytanie, czy schowanie tej kolumny jest tego warte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem,że to chyba głównie ramka maskownicy wpływa negatywnie na propagację wysokich tonów. Można sobie takie doświadczenie samemu wykonać zasłaniając tylko kawałkiem płótna "gwizdek" i spróbować usłyszeć czy ma to wpływ na dźwięk czy nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lobo Srobo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, qbakos napisał:

Co do ekranów dźwiękowo transparentnych to z bliska widać, że ich powierzchnia nie jest jednolita. Mnie się to np. nie podoba, bo jest to zawsze coś kosztem czegoś. Z jednej strony degradujesz wysokie tony, bo nie ma siły, żeby taki ekran nie miał na to wpływu, jeśli zwykła maskownica ma wpływ na dźwięk i to wychodzi każdym teście. A z drugiej niejednolita powierzchnia "gubi" Ci część światła z projektora. Więc jest pytanie, czy schowanie tej kolumny jest tego warte.

Degradacji wysokich tonów to się nie boję.  Bo po pierwsze jest to głośnik centralny, więc wysokie tony (i generalnie degradacja dźwięku) nie takie istotne, po drugie  aczkolwiek elektronika będzie wysokiej klasy to mimo wszystko do high-endu stereo będzie mu "trochę" brakować a dźwięk u źródła zapewne jest nieco zdegradowany.

Teraz się zastanawiam, czy obraz się nie pogorszy w stosunku do ekranu "nieprzepuszczalnego" a obraz jednak jest ważniejszy niż dźwięk. Nie chciałbym rezygnować z postawienia głośnika za ekranem, z powodów wizualnych, praktycznych jak również dźwięk powinien wydobywać się ze środka ekranu a nie gdzieś z dołu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.