Skocz do zawartości
IGNORED

Przesiadka z MA BX6 na coś do 6000 zł PODŁOGOWE


kubass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Do dnia dzisiejszego posiadałem Monitor audio BRONZE BX6. Zmieniałem wzmacniacze kombinowałem z ustawieniami kolumn i nigdy nie osiągnałem tego co mi odpowiada w dzwieku.

Zalezy mi na niskim szybkim basie ktory bede czuł na sobie a nie tylko słyszał ( Nie chce subwoofera ).
Słucham muzyki z rożnym poziomem głośności lecz chciałbym by cały zakres tonalny był słyszany juz od najmniejszego poziomu . 
W moich monitor audio bx6 poziom głośności musiał być dosyć wysoki bym mógł poczuć niskie tony na sobie. 
Góra pasma bardzo mi odpowiadała. Nie męczyła ucha i nie drażniła słuchacza. 
Bass jak dla mnie NIE schodził zbyt nisko. Bardzoiej buczał niż grał. W nowych kolumnach chciałbym tego uniknąć.

Słucham róznej muzyki od klasyki przez POP do drum&base. 

Wzmacniacz Cambridge Audio cxa80.
Muzyka odtwarzana głownie ze spotify/tidal 

Wiem ze bez odsłuchu sie nie obejdzie ale chciałbym zrobić wstępny reserch by nie zawracać głowy sprzedawcom w sklepach.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

do tego Cambridge'a to Fyne Audio F502. Duże, dwudziestocentymetrowe woofery sprawdzą się idealnie. Nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem ich na odsłuch.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Zapomniałeś podać do jakiego metrażu szukasz kolumn. Jeśli pomieszczenie ma do 25m2 to spokojnie możesz zwrócić uwagę na Pylon Audio Diamond 25 lub Fyne Audio F501. Jesli powyżej 25m2 to masz do dyspozycji większe modele czyli Diamond 28 oraz Fyne Audio F502. Pylon Audio zapewnią brzmienie bardziej przestrzenne z większą ilością szczegółów. Fyne Audio na pewno będą bardziej ustawne oraz charakteryzują się głębszą sceną dźwiękową. W obu przypadkach na brak basu nie powinieneś narzekać. 

Zapraszam oczywiście na odsłuch do naszego salonu oraz po wyceny. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć,
Zapomniałeś podać do jakiego metrażu szukasz kolumn. Jeśli pomieszczenie ma do 25m2 to spokojnie możesz zwrócić uwagę na Pylon Audio Diamond 25 lub Fyne Audio F501. Jesli powyżej 25m2 to masz do dyspozycji większe modele czyli Diamond 28 oraz Fyne Audio F502. Pylon Audio zapewnią brzmienie bardziej przestrzenne z większą ilością szczegółów. Fyne Audio na pewno będą bardziej ustawne oraz charakteryzują się głębszą sceną dźwiękową. W obu przypadkach na brak basu nie powinieneś narzekać. 

Zapraszam oczywiście na odsłuch do naszego salonu oraz po wyceny. 

Niestety nie podobają mi się wizualnie . 
Pokój odsłuchowy  jest bardzo mały - ma 12 m2 ale jest połączona z dużą jadalnią i kuchnią. w sumie pomieszczenie ma 33 metry. Nie jestem w stanie nic zmienić jeżeli chodzi o ustawienie. Muszą być to kolumny do trudnych pomieszczeń. Fakt o tym zapomniałem wspomnieć.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Kolumny mają być nowe czy mogą być używki?

Jeżeli używki to do tej kwoty możesz poszukać Monitor Audio gs60, Heco Celan, Dali Grand lub Jamo c809.

Z nowych na pewno propozycja kolegów czyli Pylony oraz coś od Heco.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jakieś bowersy ? może coś od KEF ? a moze Wharfedale Evo 4.3 Przyznam szczerze ze te ostatnie przypadły mi strasznie do gustu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.02.2021 o 13:01, kubass napisał:

Zalezy mi na niskim szybkim basie ktory bede czuł na sobie a nie tylko słyszał ( Nie chce subwoofera ).

Takie coś mam z Quadral Ascent 90 LE - generalnie w cholerę basu (grają od gdzieś 30Hz i bardzo sprężystego. Kończy się seria, powinieneś dostać je taniej niż katalogowe 7k. 

Teraz doczytałem że masz Cambridgea - absolutnie nie polecam , będzie to jazgotać jak wściekłe ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wizualnie nie podobają Ci się Pylon Audio Diamond 25 czy Fyne Audio F501 to spójrz jeszcze na Q Acoustic 3050i, Monitor Audio Silver 300 czy Audio Academy Hyperion IV Plus. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.02.2021 o 15:20, Kejup napisał:

Witaj.

Kolumny mają być nowe czy mogą być używki?

Jeżeli używki to do tej kwoty możesz poszukać Monitor Audio gs60, Heco Celan, Dali Grand lub Jamo c809.

Z nowych na pewno propozycja kolegów czyli Pylony oraz coś od Heco.

Mogą być spokojnie używane kolumny. Nie mam z tym problemu. 
Monitor Audio z tych wszystkich najbardziej przypadły mi do gustu, chociaz HECO tez całkiem ładne . 

 

23 godziny temu, Q21 napisał:

Jeśli wizualnie nie podobają Ci się Pylon Audio Diamond 25 czy Fyne Audio F501 to spójrz jeszcze na Q Acoustic 3050i, Monitor Audio Silver 300 czy Audio Academy Hyperion IV Plus. 

Powiedzcie proszę czy macie u siebie 
Bowers & Wilkins 704 S2, Monitor Audio Silver 300 oraz Wharfadrale 4.4 ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, kubass napisał:

Mogą być spokojnie używane kolumny. Nie mam z tym problemu. 
Monitor Audio z tych wszystkich najbardziej przypadły mi do gustu, chociaz HECO tez całkiem ładne . 

Sam posiadam Monitor Audio gs20 i według mnie grają świetnie. Znajomy po odsłuchach u mnie zakupił właśnie model gs60 i również jest zadowolony. Także polecam ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybym dołożył jeszcze 1000 ? czyli ogólnie miałbym 7000 znajdę cos lepszego ? Szczerze zadne z tych kolumn nie przypadły mi do gustu wizualnie. Żona akceptuje tylko kolor drewna . Nie mogą być czarne ani białe. To znacznie zawęża pole popisu . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.