Skocz do zawartości
IGNORED

Jak usłyszeć drugi plan?


naczesany
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, xetras napisał:

 Uściślę -  Autkami się martwią wszyscy (dlatego Merc to merc!) a zabawkami do grania tylko nieliczni.

Czy wracamy do Ballady Billa Hubbarda, czy już coś nowego ? To cytowane pytanie było zadane już kilka dni temu.

Na bieżąco w temacie nie jestem i dlatego nie rozumiem.

(pytanie o"psa" bylo  z 12 lutego 2021 z godziny 10.20)

Odniosłem się do tego co napisał nijaki adolf777

Ułatwię rozumienie arytmetyczne

są po prostu dwa utwory z ujadającym capem, więc nie 99,9% tylko 50/50

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zbi_Rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Zbi_Rek napisał:

są po prostu dwa utwory z ujadającym capem, więc nie 99,9% tylko 50/50

Gdybyś czytał choć trochę uważnie to wiedziałbyś, że chodzi o psa z płyty "Amused to death". Było to opisane conajmniej dwa razy.

2 godziny temu, xetras napisał:

Tak jak z Mercedesem

Dokładnie. Teraz w Mercu nagłośnienie robi właśnie Burmester, przynajmniej tych droższych modelach. Pewnie dlatego firma nie jest znana w Polsce, bo i Mercedesy się szerzej nie przyjęły  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Właśnie dlatego dopytywałem się 2 posty temu wstecz:

2 godziny temu, xetras napisał:

Czy wracamy do Ballady Billa Hubbarda ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, xetras napisał:

 Właśnie dlatego dopytywałem się 2 posty temu wstecz:

 

A może, psy szczekają a karawana idzie dalej? ?

Porozmawiajmy może o jakimś zwykłym utworze bez efektów specjalnych, bo chyba o to chodzi z planami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Sznup napisał:

Gdybyś czytał choć trochę uważnie to wiedziałbyś, że chodzi o psa z płyty "Amused to death". Było to opisane conajmniej dwa razy.

Pytałem kilkukrotnie autora afery laptopowej i nie uzyskałem info, sam na początku napisał, że nie wie czy to PF czy RW

Odpuściłem potem bełkotliwe bicie piany, więc chętnie skorzystam jak skopiujesz te " co najmniej dwa razy "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Zbi_Rek napisał:

Pytałem kilkukrotnie autora afery laptopowej i nie uzyskałem info, sam na początku napisał, że nie wie czy to PF czy RW

Odpuściłem potem bełkotliwe bicie piany, więc chętnie skorzystam jak skopiujesz te " co najmniej dwa razy "

 

żeby było jasne, bełkot szymona1977 o psie z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Adi777 napisał:

Na 99,9% jest to utwór "Dogs" z płyty "Animals" ? Swoją drogą, bardzo dobra płyta, dla mnie chyba ich najlepsza.

 

poza tym też czytaj, o co w danej chwili chodzi, gdyż jak widać są 50% rozbieżności 

 

a sam inicjator sam nie wie o jakiego i skąd szczekacza mu chodzi

  W dniu 12.02.2021 o 10:20, szymon1977 napisał:

Ps.

Co to za kawłek z tym psem, bo nie pamiętam? Jakiś czas temu zmieniłem kolumny, chętnie bym posłuchał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.02.2021 o 11:27, xetras napisał:

Sam tego sąsiada wspomniałeś.

Waters takie wstawki lubił.

Może trafię że na płycie Amused To Death, ale który ?

Też tytułu nie pamiętam.

Raz

W dniu 12.02.2021 o 11:36, Sznup napisał:
W dniu 12.02.2021 o 11:27, xetras napisał:

Waters takie wstawki lubił.

Owszem lubił. Kawałek nr1.

A sanki przejeżdżają na początku 8.

Dwa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Zbi_Rek napisał:

Co to za kawłek z tym psem, bo nie pamiętam?

Chcesz zrobić doświadczenie z laptopem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, szymon1977 napisał:

Chcesz zrobić doświadczenie z laptopem?

Nie, mam zamiar zrobić bardziej ekstremalny odsłuch

33 minuty temu, Sznup napisał:

Raz

Dwa

No właśnie, ja o niebie - Ty o chlebie

Mieszanie wątków, ja o szymon1977 Ty o xetras

Poza tym idee fix psa jest szymon1977

I tyle w temacie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w drugim planie tytułowym nie o takie efekty ( "ambientowe" {?} ) chodzi, a o  słyszalne grające instrumenty muzykowe ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, xetras napisał:

A w drugim planie tytułowym nie o takie efekty ( "ambientowe" {?} ) chodzi, a o  słyszalne grające instrumenty muzykowe ?

W Amused to Death ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.02.2021 o 09:01, naczesany napisał:

Chodzi mi o muzyków porozmieszczanych na scenie, w głębi sceny, czyli powiedzmy perkusja, kontrabas.

Wiele mówi się też o tzw. czarnym tle.
Natknąłem się na wątek o nim:

Czasami na dobrze zrealizowanych CD można wychwycić jakieś smaczki w głębi sceny (brzęczące łyżeczki czy odgłosy w głębi). 

Wiele płyt niestety jest zrealizowanych w ten sposób, że wszystko jest na linii kolumn.
Może ideałem do uchwycenia tego nurtującego mnie aspektu byłby pusty pokój w kształcie prostokąta, z panelami i całą tą otoczką akustyczną.
Jest jeszcze zagadnienie - być może związane z tym - a mianowicie tzw. "znikanie kolumn".

Inicjalny post autora tematu przypominam, bo podjął kilka zagadnień, a zwłaszcza jakie warunki są konieczne do tego.

(Pies to była dygresja, ale prawie namacalna i, jak po 3 przykładach widać, inspirująca do radosnego wodolejstwa).

1 minutę temu, Zbi_Rek napisał:

W Amused to Death ?

Mam tę płytę spakowaną i to nie ja wywołałem tego psa.

Koniec ze szczekaniem, pliz!

Niech ktoś puści jakiś przerywnik muzyczny z muzyką jak w tytule a nie z efektami, bo pies zwodzi na manowce ?

PS.

Logicznie cytowałeś alternatywę, o którą pytałeś  - stąd moja  odpowiedź jest wymijająca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, xetras napisał:

Inicjalny post autora tematu przypominam, bo podjął kilka zagadnień, a zwłaszcza jakie warunki są konieczne do tego.

(Pies to była dygresja, ale prawie namacalna i, jak po 3 przykładach widać, inspirująca do radosnego wodolejstwa).

Mam tę płytę spakowaną i to nie ja wywołałem tego psa.

Koniec ze szczekaniem, pliz!

Niech ktoś puści jakiś przerywnik muzyczny z muzyką jak w tytule a nie z efektami, bo pies zwodzi na manowce ?

PS.

Logicznie cytowałeś alternatywę, o którą pytałeś  - stąd moja  odpowiedź jest wymijająca.

Uff...

Uciekłem z tego wątku jak szymon1977 zaczął off topic o psie na biurku z laptopa w wieku sorzed Atari

Teraz przeczytałem main stream'owy dialog i jestem w domu ☺

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniczki komputerowe nie promieniują dalej niż monitory bliskiego pola i dają mało odbić od ścian, dlatego mogą być od podłogówek wyraźniejsze, ale to nadal off topic.

5 minut temu, Zbi_Rek napisał:

zaczął off topic o psie na biurku z laptopa w wieku sprzed Atari

(zedytowałem literówkę)

Humorystyczna wstawka od @szymon1977 mi nie przeszkadza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, xetras napisał:

Głośniczki komputerowe nie promieniują dalej niż monitory bliskiego pola i dają mało odbić od ścian, dlatego mogą być od podłogówek wyraźniejsze, ale to nadal off topic.

Koniec z bieda laptopowymi psami na biurku 

Wracamy więc do meritum

Słucham Amused i jest wszystko co powinno być przy tej aranżacji

Szeroko, głęboko i na swoich miejscach 

Czyli ok, utwór łatwy dla sprzętu i pomieszczenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, xetras napisał:

Głośniczki komputerowe nie promieniują dalej niż monitory bliskiego pola i dają mało odbić od ścian, dlatego mogą być od podłogówek wyraźniejsze, ale to nadal off topic.

OT? Wprost przeciwnie! Wyrazistość lokalizacji psa za pomocą laptopa doskonale pokazuje, że problemów ze sceną nakeży w akustyce szukać a nie w sprzęcie. Swoją drogą ciekawy jestem, jaki jest wpływ cyfrowej korekcji akustyki na scenę - słuchał ktoś?

16 minut temu, Zbi_Rek napisał:

Słucham Amused i jest wszystko co powinno być przy tej aranżacji

Szeroko, głęboko i na swoich miejscach 

Czyli ok, utwór łatwy dla sprzętu i pomieszczenia

Pomijając psa i inne bajery, z którymi poradzi sobie nawet laptop, to ile planów w słyszysz w muzyce wspomnianego kawałka? Puściłem sobie na laptopie: scena za mała aby cokolwiek lokalizować, ale dźwięk, a zwłaszcza wokal zdecydowanie odrywa się od wbudowanych w laptop głośniczków. Może to poszukiwaczom sceny da do myślenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, szymon1977 napisał:

OT? Wprost przeciwnie! Wyrazistość lokalizacji psa za pomocą laptopa doskonale pokazuje, że problemów ze sceną nakeży w akustyce szukać a nie w sprzęcie. Swoją drogą ciekawy jestem, jaki jest wpływ cyfrowej korekcji akustyki na scenę - słuchał ktoś?

Pomijając psa i inne bajery, z którymi poradzi sobie nawet laptop, to ile planów w słyszysz w muzyce wspomnianego kawałka? Puściłem sobie na laptopie: scena za mała aby cokolwiek lokalizować, ale dźwięk, a zwłaszcza wokal zdecydowanie odrywa się od wbudowanych w laptop głośniczków. Może to poszukiwaczom sceny da do myślenia?

 

Jest problem, pies zdechł

spadła na niego żeliwna klapa laptopa

i mała prośba, laptopowe  rewelacje czy inne odkrycia z pecetowych pierdziawek, objawiaj proszę w dedykowanej tej kategorii zakładce PC Audio co się zowie...

Pytasz ciągle ile planów, dobrałem tak zestaw stereo aby brzmiał realnie/przestrzennie/wielowymiarowo, a wzorcem do odtworzenia były wrażenia z klubu Ronnie Scott's, gdzie byłem dwukrotnie słuchając występów Lisa Stansfield i Laura Fygi

Nie wiem czy pojęcie holografia jest właściwe do określenia klimatu

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Zbi_Rek napisał:

Pytasz ciągle ile planów

Tak, bo z wykreowaniem dwóch planów żaden (chyba) sprzęt nie ma problemów, a jeden z kolegów pochwalił się usłyszeniem trzeciego.

Godzinę temu, Zbi_Rek napisał:

dobrałem tak zestaw stereo aby brzmiał realnie/przestrzennie/wielowymiarowo

...

Nie wiem czy pojęcie holografia jest właściwe do określenia klimatu

Z jednej strony liczenie planów to nie jest z pewnością najlepszy pomysł - z drugiej strony przy dobrej realizacji nagrania z wytworzeniem wrażenia przestrzennego dźwięku poradził sobie nawet laptop na swoich wbudowanych głośniczkach. Więc jak w dyskusji opisać scenę aby nie było nieporozumień?

Godzinę temu, Zbi_Rek napisał:

mała prośba, laptopowe  rewelacje czy inne odkrycia z pecetowych pierdziawek, objawiaj proszę w dedykowanej tej kategorii zakładce PC Audio co się zowie...

Co to - to nie! Bo moje doświadczenia dotyczą sceny a nie techniki PC, dlatego ich miejsce w tym wątku. A może zabronisz mi przedstawiać swoje spostrzeżenia dotyczące sceny bo poczyniłem je za pomocą laptopa?

-----

Mam prośbę: czy mógłby ktoś u siebie "policzyć plany" na kawałku Tourniquet grupy Tesseract?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, szymon1977 napisał:

Tak, bo z wykreowaniem dwóch planów żaden (chyba) sprzęt nie ma problemów, a jeden z kolegów pochwalił się usłyszeniem trzeciego.

Z jednej strony liczenie planów to nie jest z pewnością najlepszy pomysł - z drugiej strony przy dobrej realizacji nagrania z wytworzeniem wrażenia przestrzennego dźwięku poradził sobie nawet laptop na swoich wbudowanych głośniczkach. Więc jak w dyskusji opisać scenę aby nie było nieporozumień?

Co to - to nie! Bo moje doświadczenia dotyczą sceny a nie techniki PC, dlatego ich miejsce w tym wątku. A może zabronisz mi przedstawiać swoje spostrzeżenia dotyczące sceny bo poczyniłem je za pomocą laptopa?

-----

Mam prośbę: czy mógłby ktoś u siebie "policzyć plany" na kawałku Tourniquet grupy Tesseract?

 

plany to jest właśnie scena, rozdzielczość, wrażenie umiejscowienia

przez namacalne wrażenie pierwszego planu nie słucham L. Cohen'a bo za każdym razem wypijał mi whisky ( nawet po śmierci ) a jak od razu nalałem i odwróciłem wzrok, odstawiając butelkę zabierał znowu i podawał temu w drugim rzędzie po lewej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szymon1977 napisał:

problemów ze sceną należy w akustyce szukać a nie w sprzęcie

Szymonie

To zdecydowanie zbyt duże uproszczenie tematu, moim zdaniem wnioski nietrafione. W moim salonie , tym samym od 25 lat, a więc akustyka bez istotnych zmian przez te lata , zmieniałem sprzęt co najmniej trzy razy. Za każdym razem na lepiej przemyślany, wyższej klasy i nie wmówisz mi, że sprzęt nie ma wpływu. Ma i to wyraźnie słyszalny, także dopasowane do tego sprzętu finalne okablowanie. Z dużymi oporami przejrzałem temat / ciągłe Twoje przepychanki z innymi mnie odrzucały od czytania, bo to już nudne się robiło /. Powiem tyle - ja nawet nie zastanawiałem się ile planów mam szukać , dla mnie było to oczywiste, że słychać w innym miejscu wokalistę, w innym słychać gitarę, a w głębi perkusję . Nie mówię już o tym symbolicznym psie, temat zajechany do bólu.

Mam taka płytę wytwórni Naim : True Stereo, gdzie książeczka zawiera dokładny opis pomieszczenia, gdzie nagrano dany utwór oraz są rozrysowane lokalizacje poszczególnych muzyków. Przesuwając kolumny i sprawdzając efekty ta płyta pozwoliła mi upewnić się, że wypada to poprawnie. Takich efektów nie było z pierwszym tanim zestawem / na taki było mnie stać po zakończeniu budowy domu /. 

Dla mnie jest więc oczywiste, że poprawnie dobrane elementy systemu przy zastanej akustyce mogą wpływać na jakość sceny, mam to przećwiczone i jestem tego pewny. Z pewnością nad akustyką należy, można pracować, tego absolutnie nie neguję. Natomiast słuchanie muzyki to nie tylko scena i jej rozbieranie na poszczególne plany na scenie, to znacznie więcej. Od dwóch lat nie szukam zmian, no może wymiana CDP miała miejsce nie tak dawno temu. Oczywiście z udziałem lamp, bo tak lubię.

Przyjemnego wieczoru życzę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, szymon1977 napisał:

 

Mam prośbę: czy mógłby ktoś u siebie "policzyć plany" na kawałku Tourniquet grupy Tesseract?

zgubiłem się po czterech

tylko coś z perkusja jest nie tak,

po wejściu, w początkowym fragmencie mam wrażenie, że jest dwóch pałkarzy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, wig napisał:

...zmieniałem sprzęt co najmniej trzy razy. Za każdym razem na lepiej przemyślany, wyższej klasy i nie wmówisz mi, że sprzęt nie ma wpływu.

A czy ja pisałem, że sprzęt nie ma wpływu?

32 minuty temu, wig napisał:

...poprawnie dobrane elementy systemu przy zastanej akustyce mogą wpływać na jakość sceny...

Nie przeczę.

32 minuty temu, wig napisał:

Przyjemnego wieczoru życzę

Tobie też.

-----

25 minut temu, Zbi_Rek napisał:

zgubiłem się po czterech

tylko coś z perkusja jest nie tak,

po wejściu, w początkowym fragmencie mam wrażenie, że jest dwóch pałkarzy 

U mnie wrażenia adekwatne do jakości akustyki i sprzętu pewnie też. Niby nie jest płasko, ale ciężko nawet dwa plany zdefiniować. Choć są dźwięki, które zadziwiająco precyzyjnie można zlokalizować. A z perkusją podobny zamęt.

Ps.

A jak kawałek się podobał? Starałem się znaleźć w swojej kolekcji coś, co przetrwacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, szymon1977 napisał:

 

U mnie wrażenia adekwatne do jakości akustyki i sprzętu pewnie też. Niby nie jest płasko, ale ciężko nawet dwa plany zdefiniować. Choć są dźwięki, które zadziwiająco precyzyjnie można zlokalizować. A z perkusją podobny zamęt.

Ps.

A jak kawałek się podobał? Starałem się znaleźć w swojej kolekcji coś, co przetrwacie.

Fakt, nie odrzucił, wysłuchałem cały bez zmuszania się

Zrewanżuję się do opisu wrażeń poniższym pierwszym z dwóch ( mniej skomplikowanym )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Q - daj tytuły. Posłucham jutro... no chyba że dziś na laptopie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, szymon1977 napisał:

Nie mam Q - daj tytuły. Posłucham jutro... no chyba że dziś na laptopie.

Tidal może być ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, szymon1977 napisał:

Tylko Spotify

 

na tym po rozgrzewce poćwicz wyobraźnię

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zbi_Rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, szymon1977 napisał:

Swoją drogą ciekawy jestem, jaki jest wpływ cyfrowej korekcji akustyki na scenę - słuchał ktoś?

Sluchal

Nie tylko korekcji akustyki ale takze zestawu glosnikowego. Perfekcyjne zgranie fazowe przetworników i symetria/balans akustyczny pomieszczenia sa podstawa poprawnego odtwarzania sceny 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.