Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  13 członków

Synthesis Klub
IGNORED

Synthesis Klub


Mszachu

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...

Uszanowanie fanom Synthesis. Taki ładny komplecik: Roma 96DC i DAC 69DC mam okazję kupić tanio.

Warto? Słuchał ktoś tego? Pytam bo sprzedawca jest o godzinę drogi i nie wiem, czy warto jechać. Recenzje w necie ten sprzęt ma dobre.

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...
W dniu 18.07.2023 o 20:30, maciek64 napisał:

Witam, melduję się z Romą 510AC. Mam już trzeci komplet lamp mocy, po EH przyszła kolej na PSvane UK. Zrobiła się lepsza średnica, kosztem wyostrzonej góry. Pozdrawiam serdecznie 

Witamy!

Jak widzisz w tym klubie panuje spokój i cisza 😉 . Widać, że Synthesis to sprzęt niszowy (elitarny? 🙂 ). Napisz z czym gra Roma 510AC i jak ją oceniasz ewentualnie z czym porównywałeś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2023 o 18:32, Mszachu napisał:

Witamy!

Z czym u Ciebie gra Roma 54DC+? Jak na Synthesis to dosyć nietypowa konstrukcja, brak lamp na pokładzie.

Gra z Quadralami Platinum+ Seven. 

To chyba jedyny produkt Synthesisa, który nie ma jakiejś lampy. Jak dla mnie gra rewelacyjnie. Wybierałem spośród 10 wzmacniaczy, a ostatnio jeszcze 3 inne z quadralami sprawdziłem. Najbliższe dźwiękowo do niej było all-in-one Atoll SDA200.

54DC+ potrzebuje kolumn, które radzą sobie z głębokim basem. B&W 603 S2 poległy.  

Testowałem też z Opera Prima 2015. Tu brzmienie bardzo zbliżone do Romy 96DC+. W 54DC+ scena była jeszcze bliższa i jest jeszcze bardzo delikatnie cieplej. Ale tu nie mam dylematów bo 96DC+ nie napędzi tych quadrali.

Planuję jeszcze test 37DC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2023 o 10:49, Chmarski napisał:

 Tu brzmienie bardzo zbliżone do Romy 96DC+. W 54DC+ scena była jeszcze bliższa i jest jeszcze bardzo delikatnie cieplej. Ale tu nie mam dylematów bo 96DC+ nie napędzi tych quadrali.

Planuję jeszcze test 37DC+

Dzięki za odpowiedź.

Rozumiem, że nie testowałeś Quadrali z Roma 96DC+? U mnie Roma 96DC+ wprawdzie gra z kolumnami o skuteczności 93dB ale myślę, że i z tymi Quadralami spokojnie dała by radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej za słaba. Jeśli już to raczej 510AC by trzeba było brać. W salonie testowali i nie bardzo im to podeszlo. Jak wybierałem wzmacniacz to jak poprosiłem o tą 54DC+ to mówili, że z Synthesisem to nie bardzo te quadrale.

Jak się okazało tranzystor mega fajnie podszedł. 

A dzisiaj hybryda wjechała na testy i też jest bardzo dobrze, choć trochę inaczej.

Synthesis_1.thumb.jpg.049e240a35acc3e91f0735f15698f706.jpg

 

Te quadrale to prądu potrzebują. Dlatego pewnie te lampy słabo wypadły.

Edytowane przez Chmarski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 24.07.2023 o 10:25, Mszachu napisał:

Witamy!

Jak widzisz w tym klubie panuje spokój i cisza 😉 . Widać, że Synthesis to sprzęt niszowy (elitarny? 🙂 ). Napisz z czym gra Roma 510AC i jak ją oceniasz ewentualnie z czym porównywałeś.

 

Sorka że dopiero teraz, będę częściej zaglądał.

Kolumny to Audium comp 8 drive, do tego Teac nt 505 oraz Teac PD 501. Jak dla mnie i wszystkich mnie odwiedzających, gra fajnie. 

Poprzednio miałem Unisona triode 25. Synthesis  jest wyraźnie szybszy I wtedy a lampami EH  był jaśniejszy. Przy zakupie porównywałem też do tranzystorowych w zbliżonej cenie ale nie było porównania.

Mała uwaga do lamp mocy. O lampach kt88EH w normalnych cenach możemy na razie zapomnieć. Po wymianie na psvane kt88uk dało się odczuć wycofanie najwyższych tonów. Sprawę  u mnie załatwiła wymiana lamp 12ax7 z EH czy NOS na tungsol gold.

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie klubowicze melduje się na pokładzie z moimi Synthesis Roma98 DC

Czy ktoś mi poleci tutaj lampy KT88? Mam obecnie EH firmowe ale czuje że się kończą i czeka mnie wymiana. Ktoś coś poleci mi innego czy mam kupić nowe EH KT88? Gram z Usher AC-10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kolego. Gratuluję pięknych monobloków, zazdroszczę. Mam Romę 510AC na 4 KT88, więc to chyba konstukcyjnie najbliższy odpowiednik 98DC. Teraz gram na psvane 88uk. Trochę inne granie, jakiś czas temu próbowałem gold lions (wygrzane). Pierwsze wrażenie - wydawały się trochę  bardziej szczegółowe od EH. Wtedy różnica w cenie była znaczna, dla mnie nie warta zachodu. Teraz ta różnica jest mniejsza. EH zawsze miały doskonały stosunek jakości do ceny. Jeżeli odpowiada ci aktualne granie to EH lub Gold lion.  To opcja najbezpieczniejsza. Jeżeli góra gra za ostro kosztem średnicy to polecam psvane. Cenowo do przyjęcia.

Przy okazji, jaki masz pre? Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć dzięki za Twoją opinię ja też jestem oczarowany tym co potrafią niepozorne monobloki z Włoch Synhesis Roma 98. A za pre u mnie robi Lampizator Golden Gate 🙂

Zostaje póki co przy EH na Gold Lion może przyjdzie kiedyś czas 😉 
pozdrawiam

Edytowane przez pp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.