Skocz do zawartości
IGNORED

Nowe kolumny podstawkowe do ~6k dla Marantza PM6006


kamil.stec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

przeprowadziłem się do mieszkania z większym salonem, ustawiłem swój obecny system i brakuje mi w tym większym metrażu żywiołowości i nieco basu. Główne składowe to Marantz PM6006 i Monitor Audio Bronze 2.

Salon z aneksem kuchennym (4,6x4,6m ~ 21m2) otwarty na korytarz (dodatkowe 5-6m). Na podłodze deska dębowa, brak dywanów i zasłon (i to się nie zmieni), zabudowa kuchenna, regał z książkami, kanapa, dębowy stół, krzesła. Cały system stoi na podwieszonej/przytwierdzonej do ściany szafce wspartej nóżkami, nad nią wisi wspomniany regał z książkami oraz TV (co ogranicza maks. wysokość).
Ze względu na metraż oraz ustawienie mebli nie ma szans na podłogówki, ani miejsca na subwoofer, dlatego rozglądam się za lepszymi kolumnami podstawkowymi, przy okazji może z pełniejszym basem - preferowany bass reflex z przodu.
Póki co wspieram się trybem loudness we wzmacniaczu, minimalnie dla basu pomogła pianka akustyczna pod głośnikami.

Budżet ~5-6k za parę, minimalnie do rozciągnięcia.
To założona górna granica budżetu na podłogówki - rozważałem Q Acoustics 3050i, Focal Chora 816/826, Dali Oberon 7). Z podłogówek się wycofałem, budżet pozostaje.

Myślałem nad:
Focal Aria 906, Chora 806,  
Dali Opticon 2 MK2
Monitor Audio Bronze/Silver 100 (Dali i MA to reflex z tyłu..)
KEF LS50 Meta (będą za jasne do Marantza?)
Wharfedale Evo 4.2 (ale chyba nie zmieszczą się na wysokość pod regałem...)


Cały mój obecny zestaw:
Monitor Audio Bronze 2
Marantz PM6006 + Chord Clearway z bananami QED QE1880
Marantz CD6006 + QED Reference Audio 40
Technics SL 3310
TIDAL Hifi po AirPlay do Apple TV i po optyku do ampa
Xbox/PS4 po HDMI do tv LG CX i również po optyku do ampa (Netflix, YT i gry)

Z duetu Marantza jestem zadowolony, wolałbym zostać w tym ekosystemie.
Kluczowe są wejścia optyczne i DAC w PM6006, gdybym miał część budżetu przesuwać, to np. dokładając budżetu na PM7000N (żeby zastąpić Apple TV i dodać funkcje sieciowe oraz DSD - prędzej czy później zamierzałem dołożyć NA6006).
Podmiana na np. PM8006 odpada przez brak DAC-a.

Muzyka przekrojowo, od elektroniki przez jazz do rocka aż po rapy: The Prodigy, Bonobo, Moderat, Vangelis, Hancock, Davis, Jarrett, Mangione, The Cure, Oasis, RTJ, Beastie Boys..)

 

Z góry dzięki za porady i propozycje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie na listę do odsłuchu dopisz B&W 706s2. Te kolumny grają dużym dźwiękiem i potrafią ładnie zejść na basie jeśli tylko wzmacniacz im podoła. Bass reflex jest w tym wypadku z tyłu, jednak ten model nie dmucha jakoś mocno, a w zestawie są gąbeczki w razie co ?

Z Marantzem z pewnością będą się podobać.

Zapraszam do nas na odsłuch. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, krolewicz napisał:

posłuchałbym Chario Delphinus, porównywałem je bezposrednio z focal aria i wypadly znacznie lepiej

Też je porównywałem bezpośrednio z Arią i zgadzam się co do wniosków. Mam tylko wątpliwości czy ten wzmacniacz okiełzna odpowiednio bas w Delphinusach. Poza tym postawione na szafce, może być za dużo basu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Sznup napisał:

Poza tym postawione na szafce, może być za dużo basu.

No niestety, na podstawki, tak jak i na podłogówki, nie będzie miejsca.. Póki co Monitory stoją na piankowych podkładkach, ale dla następnych zamierzałem kupić coś cywilizowanego i ładnego, pokroju 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

53 minuty temu, krolewicz napisał:

posłuchałbym Chario Delphinus, porównywałem je bezposrednio z focal aria i wypadly znacznie lepiej

Wpisuję na swoją listę i będę szukał odsłuchu

 

20 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Koniecznie na listę do odsłuchu dopisz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

Rozważałem je nawet, jako że idealnie mieszczą się w budżecie, ale jak dotąd wszystkie B&W, których słuchałem nieszczególnie mi pasowały dźwiękowo. Uprzedzony do nich nie jestem, więc może faktycznie sprawdzę te 706.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kamil.stec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kamil.stec napisał:

No niestety, na podstawki, tak jak i na podłogówki, nie będzie miejsca.. Póki co Monitory stoją na piankowych podkładkach, ale dla następnych zamierzałem kupić coś cywilizowanego i ładnego, pokroju 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Delphinusy mają br dmuchający w dół i gumowe nóżki ale nie o to chodzi. One mają bardzo dużo basu jak na kolumny podstawkowe. Dodatkowo jak postawisz je blisko ściany a wzmacniacz sobie z nimi nie poradzi, basu może być po prostu za dużo. Kolumny grają świetnie ale najlepiej przed zakupem wypożyczyć i sprawdzić w domu, żeby nie było potem problemów. Podkładkami czy kablami później za wiele nie wskórasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym poszukał używanych,w tych pieniądzach trafiają się xaviany ,sonus fabery z tych nowych serii,spendory,dynaudio,proac,usher,audiosolutions,pmc,atc,audiovector,z polskich bmn,rls,pylon audio wybór w używkach jest olbrzymi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno używek to niekwestionowanie dużo pozytywów, ale z większej ilości względów preferuję nowe, więc nawet byłbym skłonny dopłacić trochę, w rozsądnych granicach, jeśli będzie warto - kwestia czy znajdę coś z możliwością odsłuchu.

 

Z drugiej strony, jak już podnoszę budżet, to może faktycznie zacząłbym od wspomnianego ampa (PM7000N) i to do niego dobierał kolumny, bo będzie miał więcej mocy i zagra chyba nieco lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil.stec jeżeli masz taką możliwość to weź wzmacniacz pod pachę i podjedź do jakiegoś salonu, dwóch. W każdym sklepie znajdziesz na pewno dwie, trzy firmy których warto posłuchać. Ewentualnie wypożycz coś za kaucją do domu. W jakiej części kraju mieszkasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisz Elac Carina BS243.4 i  kolor do wyboru, a jak szukasz basu to są

niezłe w basie też Elac Debut B6, ale za tanie; podobnie jak Quadral'e na 18 na dole

i jako ciekawostka 3 drogi ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Sznup napisał:

W jakiej części kraju mieszkasz?

W stolicy, ale problemu nie będzie z podjechaniem choćby i do Łodzi, kwestia dostępności i umówienia się - a ja akurat nigdy nie umawiałem się na takie odsłuchy, ani nie wypożyczałem sprzętu tych gabarytów, co głośniki/amp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kamil.stec napisał:

W stolicy

W stolicy masz Nautilusa, to dystrybutor Chario Delphinus. Z ciekawych marek w Twoim budżecie mają również Dynaudio. Z odsłuchem nie będzie problemu a i z wypożyczeniem pewnie również.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, audioburak napisał:

niezłe w basie też Elac Debut B6

oklepany ten temat, masz chociażby serie wyżej Debur Reference, bas nie mniejszy a w końcu jest góra ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz Marantza to koniecznie sprawdziłbym dwie opcje, które z nim bardzo dobrze grają. Pierwsza to Audio Physic Classic 3 a druga to Opera Prima. AP zagrają detalicznie, szybciej. Opera to ciepły, gęsty dźwięk, z dobrym basem. Moim zdaniem warto przetestować. Jak jesteś z Warszawy to tym bardziej zapraszam na odsłuch ?

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powinieneś coś wybrać; BR na froncie, wiele wybarwień -  naprawdę duża oferta.

Jest na forum klub BMN, może coś doradzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi i pomoc.

Obecny status jest taki, że zaczynam jednak od elektroniki..
Na weekend wypożyczam PM7000N i prawdopodobnie skończy się na jego kupnie.

W przyszłym tygodniu natomiast czeka mnie odsłuch Chario Delphinusów (prawdopodobnie już z nowym wzmacniaczem) oraz jak czas i dostępność pozwolą, to również paru innych z powyżej wymienionych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już będziesz słuchał kolumn, to odpuść MA Bronze i zamiast nich posłuchaj MA Gold 100. Fajne monitory, z dość dużą ilością basu i schodzą przy tym dość nisko jak na kolumnę podstawkową.

Z Marantzem powinny fajnie zagrać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ok, wybór padł ostatecznie na Chario Delphinus MKII, wczoraj odebrałem swoją parę, więc zaczynam wygrzewanie. Przez tydzień grałem na wypożyczonych i bardzo mi odpowiadał dźwięk, okazało się też, że wcale nienajgorzej z akustyką w pokoju.

Wszystkie odsłuchy robiłem na wypożyczonym na dłużej PM7000N (mój czeka na dostawę do sprzedawcy) i chociaż wiem, że to nie jest zapewne najlepsze z możliwych połączeń, to ja jestem bardzo zadowolony z dźwięku.

Następnym krokiem będzie prawdopodobnie zmiana kabli, ale póki co do wygrzania są podłączone Clearwayami.

Dzięki wszystkim za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mam do sprzedania ATL Hans Deutsch 310i. Jestem pewien, że słuchając ich uśmiech nie schodziłby ci przez tydzień z gębuli.

 100W, 6 Ohm, Efektywność 91 dB / 0,9 W. I mają wszystko co potrzeba: niziutki piękny bas, wspaniałą średnicę i perliste wysokie tony. Słucham na nich już ponad rok muzyki, różnej i jest super. Dlatego kupiłem drugą parę, żeby inni też mogli się cieszyć dobrym brzmieniem. Jak będziesz zainteresowany to odpisz na e-mail [email protected] lub Messenger . Cena jest dużo poniżej twojego limitu.

 

Po za tym Focal Zoller Opal - też poniżej twojego limitu

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ATL (Focale z resztą też) to przegrana sprawa, ani nie są nowe, ani ładne, ani by mi się nie zmieściły na regale (wyglądają na małe podłogówki), a przede wszystkim, to już kupiłem Chario.. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kamil.stec
Gramatyka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kamil.stec napisał:

Te ATL (Focale z resztą też) to przegrana sprawa, ani nie są nowe, ani ładne, ani by mi się nie zmieściły na regale (wyglądają na małe podłogówki), a przede wszystkim, to już kupiłem Chario.. ?

Tak, są to podłogówki, nowe nie są, szczytem elegancji też. Myślałem, że jednak szukasz kolumn do słuchania, nie do oglądania. Skoro jednak już masz nówki sztuki to życzę wszystkiego najlepszego. Pozdrawiam ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Robert W. napisał:

Tak, są to podłogówki, nowe nie są, szczytem elegancji też. Myślałem, że jednak szukasz kolumn do słuchania, nie do oglądania. Skoro jednak już masz nówki sztuki to życzę wszystkiego najlepszego. Pozdrawiam

Kiedyś też tak myślałem, że musi "grać" ale dziś też musi wyglądać. Nie tylko ma to cieszyć mnie jako użytkownika, ale dodatkowo domowników w domu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Robert W. napisał:

Myślałem, że jednak szukasz kolumn do słuchania, nie do oglądania.

Dzięki, ale przede wszystkim szukałem nie-podłogówek, co jest napisane już w nagłówku tekstu, jak i potem w treści..

A co do wyglądu, to Chario i wyglądają i brzmią, więc jakby problem rozwiązany ¯\_(ツ)_/¯

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.