Skocz do zawartości
IGNORED

Nowy wzmacniacz 2.0 do 2 tys.


ilovepuma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu założyłem temat odnośnie wzmacniacza ale zmieniłem budżet, teraz szukam do ok 2 tys.
Zdecydowałem się na nowy sprzęt, ponieważ potrzebuję wejścia optycznego i jeżeli kupię jakiś starszy wzmacniacz to i tak muszę dokupić do niego konwerter, a z tego co znalazłem to za lepszy trzeba dać ok 1 tys. plus cena wzmacniacza. Głośniki, których używam to Magnat MSP 70, aktualnie podpięte pod Onkyo TX-DS484 i głośniki niskotonowe ledwo grają.
Dla pewności, że to nie wina głośników, podpiąłem je pod wzmacniacz Yamaha R-N803D i grały bardzo dobrze, jednak ta Yamaha trochę przekracza budżet.
Co byście polecili w tej kwocie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, BanalnyX napisał:

Jak Yamaha ci pasuje to sprawdź  AS 501. Ma wejścia cyfrowe i niedawno widziałem w ładnych przecenach.

Będzie mi pasować każdy, który będzie w stanie zasilić te głośniki, jeżeli chodzi o brzmienie to jeszcze nie mam preferencji, dopiero raczkuje w temacie audio. Ta Yamaha AS 501 ma 120 W na papierze, a ta na której testowałem ma 170 W na 4 OHM. Czy te 120 W wystarczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że bezproblemowo. Choć z czasem zapewne będzie cię czekała wymiana głośników, o ile dobrze kojarzę model, który wymieniłeś, można zaliczyć do kategorii "vintage".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, BanalnyX napisał:

Myślę, że bezproblemowo. Choć z czasem zapewne będzie cię czekała wymiana głośników, o ile dobrze kojarzę model, który wymieniłeś, można zaliczyć do kategorii "vintage".

Pewnie tak, myślę, że za tą cenę grają dosyć dobrze, porównując do kolumn, które były podłączone do tej Yamahy R-N803D (nie pamiętam jakie to były, chyba jakieś Tonsile), tamte grały lepiej no ale cena była pewnie kilkukrotnie większa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CXA 60 jest już wycofany z oferty, zresztą to nie ten pułap cenowy. Aktualny odpowiednik CXA61 to ponad 4k pln. Ja osobiście nie widzę obecnie dla Yamahy AS 501 żadnej konkurencji w przedziale do 2k. Jeśli idzie o moc oczywiście, dostępność i powiedzmy, ogólną solidność wykonania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, BanalnyX napisał:

CXA 60 jest już wycofany z oferty, zresztą to nie ten pułap cenowy. Aktualny odpowiednik CXA61 to ponad 4k pln. Ja osobiście nie widzę obecnie dla Yamahy AS 501 żadnej konkurencji w przedziale do 2k. Jeśli idzie o moc oczywiście, dostępność i powiedzmy, ogólną solidność wykonania.

A tak nie doczytałem, że nowy ma być. Jednak gdybyś zmienił zdanie to używkę Cxa60 zawsze kupisz poniżej 2 tysięcy i taki wzmak mogę polecić. Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zakładanym budżecie masz Yamahę AS501 lub oczko wyżej AS701. Jeśli spodobała Ci się prezentacja dźwięku RN803d to z klasycznym wzmacniaczem stereo powinno być tylko lepiej. W obu przypadkach masz wejścia cyfrowe do podłączenia m.in TV

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze były mierzone w AUDIO:

S501 to 2x95 na 8 lub 2x138 na 4

S701 to 2x128 zarówno na 4 jak i na 8 Ohm

N803D to 2x133 na 8 Ohm i na 4 - 2x207 W

- zwykle każdy z nich daje radę ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
21 godzin temu, ilovepuma napisał:

R-N803D i grały bardzo dobrze, jednak ta Yamaha trochę przekracza budżet.
Co byście polecili w tej kwocie?

Poszukaj używanej Yamahy 803 jeśli ci sie podobała. Albo weż na 5letnie raty to nie poczujesz. Masz tu wzmak, dac, fm, dab+,int, blutuf w obie strony (czyli grasz z telefonu albo podłączasz bezprzewodowe słychawki) i wyjście na suba.

W żadne nowe wzmaki za 2 kpln nie baw się .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stench

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stench dobrze piszesz, jak brakuje Ci budżetu to weź sobie na raty nowego RN803 i nie baw się w używki. Patrzyłem teraz na necie, to tylko na OLX jest jedna sztuka , ale srebrna...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, stench napisał:

W żadne nowe wzmaki za 2 kpln nie baw się .

Dlaczego? Przykładowo Onkyo A9150 to  świetny wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo wypadło z rynku, także mało istotne jak brzmi ich sprzęt, skoro trudno go kupić (nowy). Co do amplitunera to ja wolałbym jednak wzmacniacz, a streamer to można sobie dokupić później. Może sumarycznie wyjdzie drożej, ale wydatki się rozkładają w czasie, a rozwiązanie jest bardziej elastyczne i z reguły lepiej brzmiące. 

Namawianie kogoś na sporo droższe urządzenie, kiedy dysponuje głośnikami staruszkami, jest wątpliwym pomysłem. Moim zdaniem jak fundusze pozwalają to już lepiej zainwestować w as 701. Brzmi tak samo jak 803 (może nawet lepiej), ma wbudowany dac, a o funkcjach sieciowych można będzie pomyśleć kiedy się pojawi taka potrzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez BanalnyX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Ta z olx wygląda interesująco. Urwać ze 400 i brać.

3 godziny temu, Misio38 napisał:

Dlaczego? Przykładowo Onkyo A9150 to  świetny wzmacniacz.

Bo w okolicach 1000-1500 marsz Rotela 06, MArantza 700.Denona 150. , a koło 500 kupisz Yamahę 596.

2 kpln to najgorszy budżet na nowy wzmacniacz: nowe raczej dolne modele a u żywki w tym pułapie super

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i są super, ale nie dla niedoświadczonego użytkownika, który rozsądnie chce kupić NOWY sprzęt, zamiast ryzykować wejście na minę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na Emotiva BasX TA-100  ciut przekracza twój budżet ,kosztuje 2300zł ale to bardzo dobrze brzmiący wzmak i ma optyka i usb typu B że możesz podpiąć kompa jako streamer.Z czasem możesz dokupić firmową końcówkę i wejdziesz na jeszcze wyższy poziom,a i jak się potargujesz to na pewno kupisz troszkę taniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

emotiva.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30,Canton Reference 8k,Neotech NES 3004mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Mając do wyboru tą Emotivę i używaną Yamahę 803 brałbym Yamahę ?

5 godzin temu, BanalnyX napisał:

Może i są super, ale nie dla niedoświadczonego użytkownika, który rozsądnie chce kupić NOWY sprzęt, zamiast ryzykować wejście na minę.

Czy dla "niedoświadczonego" muzyka bezpieczniejszy jest zakup nowego niż 3 letniej używki  z nieco wyższej półki???

Na przykładzie tej Emotki i Yamahy  za pół roku sprzedasz Y z zerową albo minimalną stratą. Na Emotce stracisz ze 30%. Y jest znacznie mocniejsza (więc lepiej napędzi głośniki) i ma znacznie bogatsze wyposażenie. O wyglądzie nie dyskutuję...

Powiem tak: mam Rotela 06 i gdyby zniknął i koniecznie szukałbym czegoś w okolicach 2 to tą Yamahę też bym rozważył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz głupot że na Emotivie straci więcej ,bo jakoś ich nikt nie chce się pozbywać w przeciwienstwie do Yamah.Może Yamaha brzmi ciut lepiej?Ale z czasem do Emotivy dokupi A300 i to już będzie brzmienie lepsze o dużą klasę wyżej od 803.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30,Canton Reference 8k,Neotech NES 3004mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozbywają się, mając pewność straty 50 % ceny wyjściowej ? 

Powody sprzedaży albo niesprzedaży mogą być naprawdę różne ... wystarczy poczytać

kwieciste opisy wielu gratów, a przecież nie wszyscy sprzedawcy to handlarze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie akurat do Emotivy przekonywać nie trzeba, bo użytkuję i wiem jak ten sprzęt gra. I w pełni rozumiem, dlaczego nikt nie chce się go pozbywać. ?

Ale Emotiva to sprzęt niszowy, nie dla każdego. Choćby dlatego, żeby docenić jakość jej gry trzeba mieć trochę lepsze głośniki.

A Yamaha... No cóż, wysypuje się z każdego marketu AGD. I jak widzę przecenę w sklepie np AS 701 z 3499,- na 2399,- to zastanawiam się jak bardzo czują się nabici w butelkę klienci, który nabyli ten sprzęt jakiś czas temu w pełnej cenie. I to ma być "inwestycja"??? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez BanalnyX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Godzinę temu, tomaszkluczynski@gmail napisał:

Emotivie .............bo jakoś ich nikt nie chce się pozbywać w przeciwienstwie do Yamah.

mało ogłoszeń na E bo marka ma promil rynku, niewielką historię i mało modeli. Polecana Emotka ma deklarowane 50w i nie jest jakimś tytanem audio. O jej dacku nic nie wiadomo , a jeśli jest przeciętny to ma wartość 300-500 pln.  za 2300 masz np Rotela 06 i niezłego używanego dacka . Stawiam przeciw Emotce.

Nie słuchałem tej Emotki i nie oceniam , ale nie zadałbym sobie trudu by jechać 100 km na odsłuch nowego wzmaka za 2300 i 50 w mocy .

Słuchałem kilka marantzów, roteli, y, denonów czy nadów i tu dokonywałbym praktycznie w ciemno zakupów używek z określonego pułapu na podstawie znajomości sygnatur dźwięku. Np w wypadku Y nie bawiłbym się w ogóle w nowe serie 3,5,7 tylko kupił starsze ale jeszcze jare 596, Z MArantza poszukałbym 800. KI . Do tego zostaje kasa na zakup DACka.

 

W dniu 11.02.2021 o 18:59, ilovepuma napisał:

ponieważ potrzebuję wejścia optycznego

A do czego to wejście ma służyć ?

optyk to przeważnie do tv. koło 100 pln kosztuje nowy dac fio03  który z tej roli wywiąże się znakomicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie słuchałeś!A tak jesteś przeciwko niej .Możesz ją wziąść na 60 dniowy test jeśli ci nie odpowiada to zwracasz .Wiedzą co robią bo nikt nie zwraca.Jeśli cię stać to weź tą dzielonę za 4 tys na 60 dni i przetestuj ,gwarantuję ci że nic lepiej brzmiącego do 7 tys nie znajdziesz.

Świetnie się zgrywa z Dynaudio emit m20.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomaszkluczynski@gmail

Arcam SA30,Canton Reference 8k,Neotech NES 3004mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cytat

O jej dacku nic nie wiadomo , a jeśli jest przeciętny to ma wartość 300-500 pln.  za 2300 masz np Rotela 06 i niezłego używanego dacka . Stawiam przeciw Emotce.

Przegrałbyś po 10 sekundach odsłuchu, gwarantuję. Ale nie zamierzam przekonywać nikogo do Emotivy, w sumie im mniej się jej sprzeda, tym bardziej unikalny i egzotyczny sprzęt będzie w moim posiadaniu. DAC wiadomo jaki tam siedzi. Ja mam co prawda preampa PT-100, ale na pewno układ jest ten sam, czyli AD1955. Żadna nowinka, ale solidny i ceniony.

Odjeżdzamy jednak z zasadniczego tematu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, stench napisał:

Bo w okolicach 1000-1500 marsz Rotela 06, MArantza 700.Denona 150.

ael to Onkyo moim zdaniem jest lepsze o w/w. I ma dac na pokładzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
14 godzin temu, Misio38 napisał:

Dlaczego? Przykładowo Onkyo A9150 to  świetny wzmacniacz.

Może i jest świetny ale ma 60w przy 4 omach. To nie lampa więc słabo i może mieć problem z wysterowaniem wielu kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by trzeba sprawdzić, bo po pierwsze poprzednik miał tą moc podaną o wiele wyższą, po drugie ta moc jest p[odana przy thd bodajże 0,008. Lub 0,08

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również posiadam Emotivę (PT-100/A-300) już gdzieś 2 miesiące i nie zamierzam oddawać. Gra to cudnie. Nie wiem jak gra ta integra TA-100 ale z opowieści dystrybutora wynikało, że również zacnie. Z mojego skromnego doświadczenia mogę zatem Emotivę polecić. Słuchałem jeszcze w mojej karierze audio Yamahy 803 w salonie. W salonie oczywiście inne warunki odsłuchowe i inne kolumny;) (tam były chyba Dali Oberon 3) u mnie na początku do zestawu miałem Emotivy Airmotiv+.  To już na tych kolumienkach różnica była olbrzymia na korzyść Emotivy. Gęba się usmiechała. Teraz w poszukiwaniu jeszcze lepszego dźwięku kolumny mam inne. W tym momencie to już nawet bym nie miał do czego porównywać jeżeli chodzi o Y803.

Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jendrek1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.02.2021 o 18:43, stench napisał:

A do czego to wejście ma służyć ?

optyk to przeważnie do tv. koło 100 pln kosztuje nowy dac fio03  który z tej roli wywiąże się znakomicie.

Właśnie do TV i konsoli, które idą jednym kablem optycznym.

W dniu 12.02.2021 o 09:16, Q21 napisał:

W zakładanym budżecie masz Yamahę AS501 lub oczko wyżej AS701. Jeśli spodobała Ci się prezentacja dźwięku RN803d to z klasycznym wzmacniaczem stereo powinno być tylko lepiej. W obu przypadkach masz wejścia cyfrowe do podłączenia m.in TV

A jak takie stereo bez subwoofera sprawdzi się w filmach czy grach? 
Wszędzie piszą, że 2.0 jest lepsze do muzyki... taki jest główny cel, ale fajnie byłoby gdyby filmy też dobrze brzmiały. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 11.02.2021 o 18:59, ilovepuma napisał:

Magnat MSP 70

Czy one zatrzęsą pomieszczeniem ??? Odpowiedz sobie sam.

Subem ściany przestawisz.

Nie piszesz ile masz metrów 2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.