Skocz do zawartości
IGNORED

"BUDŻETOWA SALA KINOWA -od pomysłu po finalną realizacje" czyli jak samemu zrobić po taniemu własną sale kinową


Procz

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, xajas napisał:

Brawo, gratuluje odwagi, zaparcia i umiejetnosci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co mi przy przegladaniu umknelo.
Czy przewidziales instalacje glosnikow za ekranem?

Dziękuje.
Tak jak napisałem wcześniej zrezygnowałem z głośników frontowych za ekranem ze względu na muzykę.
Mam juz 3 tygodnie te kino i prawie codziennie coś oglądam nadrabiając zaległe straty. Wszystko co oglądam to filmy,które już widziałem i mi sie podobają. Z czasem zwolnię z oglądaniem i będę oglądał polecane  tytuły oraz  dalej odgrzewał klasyki. Zamiast facetów w rajtuzach i innych bzdetów co teraz kręcą wole włączyć sobie dobra płyte najlepiej 5.1 świetnie nagraną i czuć emocje.
Dlatego fronty zostawiłem po za ekranem. Nie tak jak powinny być ale jakiś kompromis zachowałem.
Gdyby była to tylko sala kinowa to oczywiście kolumny frontowe tylko za ekranem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wykonaniu wszystkich podstawowych  pracach  konstrukcyjnych  przyszedł czas na ich wykończenia.

Jest to najlepszy moment całej adaptacji, gdyż po wielu miesiącach intensywnych prac, które trwały  i trwały a sala ta nadal była jedną  wielką budową to od tego momentu efekt prac zmieniał się z każdym dniem.

Pierwszym efektownym etapem było pomalowanie boxsetu i wszystkich ścian prócz sceny na czarno.
Od razu zrobiło się miło i kinowo:)

Po wyschnięciu farby i wywietrzeniu zapachu po malowaniu przystąpiłem do wykończenia pierwszej głównej warstwy sufitu.

W planach było zamocowanie paneli z przyklejonym materiałem takie jak wykonał Magag CinemaPro w swoim kinie aby nadać klimatu w sali.
Żadne wykończanie sufitu pod malowanie nie wchodziło  w grę
Farba jest po prostu kiepska ( jasna i odbijająca) w porównaniu z czarnym materiałem. Jako że miało to byc jaskinia o żadnych odblaskach nie mogło byc mowy

Po przeliczeniu kosztów odstąpiłem o tego pomysłu z dwóch powodów
- pierwszy podstawowy  to dodatkowe kilka stów na panele/płyty ( HF, Sklejka itp. ) pod wymiar tym bardziej że musiałby być odpowiednio sztywna wiec danej grubości . W przeciwnym przypadku naturalna wilgoć w powietrzu i  zmiany temperatur mogę odkształcić taką płytę choć w minimalnym stopniu pomimo przykręcenia punktowego do sufitu
-użycie wkrętów i ich maskowanie ( im mniejsza płyta tym więcej widocznych punktów ) nie przemawiało do mnie.

Sufit miał być IGŁA bez żadnych punktów wskazujących że cos jest gdzieś mocowane.

Tym bardziej , że stawiałem na minimalizm czyli żadnych oczek oświetleniowych z błyszczącymi kloszami żarówek
Jedyne co na nim jest to 4 głośniki do atmos

Zanim przystąpiłem do prac zamówiłem z kilkunastu sklepów tekstylnych dziesiątki próbek materiału.

Założenie było, że będzie to jaskinia z bardzo dobrym projektorem to wszystkie elementy wokół ekranu oraz sufit miałby być mega czarne.  
Wybrałem aksamit welurowy velvet. materiał gruby i solidny. Stosowany do m.in do tapicerowania mebli
Wszystkie inne czarne tkaniny były przy nim grafitowe lub szare.
Podczas pobrania próbek oczywiście sugerowałem się ceną.
No i  miało być czarno i tanio. Z wysokie kwoty był łatwiejszy wybór.
Przy założeniu do 30zł/mb udało mi się znaleźć materiał po promocji  za 22zł/mb rolka 150cm!

Materiał miał jedną wadę a mianowicie po obróceniu go w rożnych czterech  kierunkach 4 z jednej strony włos układał sie w delikatny połysk.

Podczas prac światło miałem tylko od sceny dzięki czemu widziałem jak układa sie włos weluru.
Dodatkowo za pomocy gąbki do kąpieli tam gdzie włos sie układał w połysk wystarczy przejechać / uczesać materiał i włos staje dęba i jest bez połysku czarny jak reszta.

Jako,  że ma być tanio oraz , że w wizualizacji  projektu przewidziałem  sale wykonaną z 3 warstw paneli o wysokości 75cm każda tak samo zrobię na suficie.
Zamontowałem materiał na listwach przez co powstały panele 75 cm w poprzek sufitu zgonie z ułożeniem paneli ściany tylnej

Do tego celu zakupiłem listwy podłogowe 20mmx10mm sprzedawane w paczkach po 10 sztuk i długości 250cm za cene ....28zł
Przeciąłem je byle jak wyrzynarką na pół ( brak pyłu, cięcie nie ma znaczenia) aby powstały dwie. Przez co otrzymałem listwy konstrukcyjne o długości 50m!
Na dwa odcinki  listwy  o długości  w sumie 310 za pomocą trackera na zszywki nabiłem materiał na boczną  ( prostą) cześć listewki, które potem przykręciłem do sufitu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

20201207_132044_Easy-Resize.com(1).thumb.jpg.a96559bc2701589b7697a32be3e754b9.jpg
Zaczynając od środka listwy za pomocą szczypcy naciągałem materiał i trakerem przypiąłem do sufitu.Następna warstwa znów najpierw materiał na czoło listwy i  do sufity dokładnie dociskając do pierwszej gotowej listwy.  Potem kolejna luźna listwa w odległości 75 cm i naciąg juz bezpośrednio na nią do czoła.
I kolejna listwa. Materiał  na nią , do sufitu, mocny docisk do juz gotowej i znów sama  listwa 75cm od i szczypce i naciąg nią.


Ważne aby zszywki dobrze weszły w drzewo/ listwe i przy ich łączniu były do siebie kolejno mocno  dociśnięte aby powstała tylko kreska między łączonymi materiałami. Dokładnie taka jak łączony jest materiał w kanapie.

20201207_132100_Easy-Resize_com.thumb.jpg.5f2c6368c56a7b29e4d9e4cd5712c338.jpg

Przed założeniem materiału dodałem listwy wokół otworów głośników atmos.
Jako, że w "dziurze" jest wełna dachowa  umocowałem tam grubą uformowaną folie budowlaną a do niej wypełnienie  starą  gąbką  po starej kanapie:) a do tego głośnik In wall

 

Tak samo z gąbka zrobiłem w ścianach i też użyłem głośnik in wall.


Po podłączeniu  w celu  sprawdzenia instalacji jak to gra cenka opadła mi w dół.
Szok jak dobrze to zagrało. A nawet na pierwszych odsłuch stwierdziłem , że lepiej niż moje B&W 601

Jako , że udało mi się zdobyć głośnik tej samej marki z użyciem tych samych głośników i komponentów co suurrandy brzmienie było te same.

20201205_195756_Easy-Resize_com.thumb.jpg.791061890e176c0b156b96edfee269d2.jpg

 

20201205_195811_Easy-Resize_com_Easy-Resize_com.thumb.jpg.f01bfc985459ea53096dbb53fd56c2e7.jpg

 


Po zamontowaniu materiału na pierwszą warstwę  sufitu zrobił sie jak smoła.......rewelacja.

20201208_211937_Easy-Resize_com.thumb.jpg.6b1cb282c476898cfd4ec6990cd3796e.jpg

 

20201208_212017_Easy-Resize_com_Easy-Resize_com.thumb.jpg.3808cd888f8d982e62f81f0539fa9eee.jpg

Na zdjęciu poniżej widać łączenie płyt sufitu podwieszanego oraz nie odcięty kawałek materiały. Wszystkie płaszczyzny są na zakładkę lub na wcisk dzięki  czemu nie widać później  żadnych łączeń i zszywek.

20201215_201824_Easy-Resize_com_Easy-Resize_com.thumb.jpg.400bcadfd7b2c9566c90b3fc7cfa9c54.jpg

 Ten szary kawałek w lewym dowolnym rogu to ........czarna farba. Doskonale widać jaki ma wpływ  ma padające na nie światło
Welur aksamit jest tak czarny , że wszytko się zlewa i ciążku zrobić zdjęcie bez dużego oświetlenia


Tak samo wykonałem sufit podwieszany warstwa 1 i 2

20201215_190839_Easy-Resize_com_Easy-Resize_com.thumb.jpg.5aabc4d96cdc6335a71fa52f464bda70.jpg

Do ich czoła przykręciłem płyty meblowe o wysokości 5cm ( wcześniej ucięte u stolarza)  z nabitym aksamitem. Ta samą techniką  szczypce i do ściany. w mgnieniu oka zrobiło sie czarno
Trochę więcej  pracy było przy scenie gdyż jest on zaokrąglony ale i to udało sie zrobić bez zmarszczeń,
Srodkowa warstwa żeby nie było ponuro została zrobiona w kolorze czerwonej wiśni tak samo jak boki słupów.
Wszytko nabite i naciągnięte
W miejscach, gdzie łączyły sie płyty wciskałem materiał w szparę szerokim nożykiem do tapet przez co wyglądało to jak  ...gotowe elementy.

20201215_201721_Easy-Resize_com_Easy-Resize_com.thumb.jpg.14a3d3987a5350d63af362ceaab8851f.jpg

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalszy etap do wykończanie ścian
Z boku sceny zamontowałem panele . Grubość paneli to 5cm wypełnionych wełna o właściwościach zbliżonych do słynnej Pt-80, natomiast ściana przednia to 3cm stelażu do wypełnienia matą  3cm wytłumiającą o strukturze wełny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

335349267_20201221_152344nowe_Easy-Resize_com_Easy-Resize_com.thumb.jpg.1b5ab06e71fef938f709d5a43b9b631f.jpg

Boczne panele budowałem na takiej samej zasadzie co sufit gdzie  boki materiału na wcisk między płaszczyzny

Przycięte wcześniej drzewo dopasowałem do skosów ściany i wypełniłem wełną

Każda belkę przed montażem materiały trzeba było wyciągać jeszcze raz i kawałek  po kawałku montować na gotowe.

20201223_215359_Easy-Resize_com_Easy-Resize_com.thumb.jpg.d3fe3b2499f220b0787b269ba0b93726.jpg

Na pomalowanych ścianach między słupami ( boki wykonane na gotowe) zbudowałem panele masujące.

20201223_204634_Easy-Resize_com.thumb.jpg.14c6c1972ce2a769e73b6205400147e2.jpg

Aby je wykonać musiałem każda belkę przykładać i dopasowywać do ściany aby powstały panele o rożnych wymiarach i kątach ( rózne kąty wynikając z tego sala ma rożne wysokości - idzie po skosie, a wymiary, gdyż słupy podpierające były tam byc musiały i to pod nie dopasowywałem pozostałe słupy )

W belkach przewierciłem otwory na śruby aby chwilowo przykręcić je do karton gipsu. Po dopasowaniu każdej belki i kątów rozbierałem go skręcałem panel i dopasowywałem następny.
 Po wykonaniu  9 paneli pomalowałem czoła na czarno aby materiał transparentny nie przebijał jasnych belek.

20201229_063921_Easy-Resize_com.thumb.jpg.0b90dc9e80ff260afadf504faed86ce8.jpg
Do tego celu użyłem tkaniny do maskowania kolumn krajowego producenta po.... 10zł/m2

Bardzo trudna w obróbce bo delikatna w kontakcie z surowym drzewem ale efekt końcowy za te pieniądze satysfakcjonujący.

20201231_035358_Easy-Resize_com_Easy-Resize_com.thumb.jpg.f47a7a200c24c6ac6e290ebdf952de8f.jpg

Po obici trakerem powstały  piękne czarne obrazy ?

20201231_041218_Easy-Resize_com_Easy-Resize_com.thumb.jpg.2d2f03e3b88ae5e7542fb8ffd50e692b.jpg
Panele te za pomocy łączników do paneli z allegro zamontowałem później na ścianę.

20201230_082126_Easy-Resize_com_Easy-Resize_com.thumb.jpg.aa670036fa49a328608ee25580553e68.jpg

jeszcze bez tkaniny

20201230_083606_Easy-Resize_com_Easy-Resize_com.thumb.jpg.b0f22d890b87a8d2322d676e5c4da653.jpg

Wypełniły one szczelnie całą powierzchnie między słupami. Za materiałem jest 6cm pustki ( 5cm belka i 1cm łącznik) gdzie będę mógł w przyszłości zamontować niewidoczne panele pochłaniające jak i rozpraszające.

Do ominięcia grzejnika ( belka 5cm wychodzi na grzejnik ) wykorzystałem kątowniki drewniane o bocznym profilu 1cm, dzięki czemu powstał panel jak pozostałe

Tylna ścina to ta sama tkanina montowana tak  jak sufit i boki sceny. Niestety ze względu długości pomieszczenia pustki jest tylko 1cm dla ukrycia tylnych głośników. Jeżli miałby być   tam ustrój akustyczny to tylko  na zewnątrz.

 

 

 

20201231_130907_Easy-Resize_com_Easy-Resize_com.thumb.jpg.4fd4558f5ac95987e3a5c636756c110d.jpg

20201231_133905_Easy-Resize_com_Easy-Resize_com.thumb.jpg.ab70a5fa0427f46192dffe47fed743ad.jpg

 

Słupy dekoracyjne zostały obite czerwonym welurem z boku. Natomiast z czoła tkanina transparentna.

Tam gdzie sa głośniki suurrand  użyłem metody jak z panelami czyli z klipsami aby miec dostęp do ukrytych kolumn.

Reszta obita z jednej strony materiałem

 

20201231_075339_Easy-Resize_com_Easy-Resize_com.thumb.jpg.defd2a8ef422566fdcb0a29adc1182d4.jpg

 

po czym płyta przykręcona do stelażu a materiał po naciągnięciu na płyte meblową wciśnięty został w szczelinę.

Na koniec scena obita materiałem velvet a pod spodem wytłumienie.

Po wcześniejszym wycięciu otworu  na głośnik centralny i wykuciu części muru( głęboki głośnik ) użyłem foli do wypełnienia i gum do amortyzacji.

W miejscu ekranu naklejona taśma dwustronną oraz przykręcona punktowo za pomocą podkładek do papy mata  kolory grafitowego  pochłaniająca  odbicia  światła projektora i tłumiąca odbity od tylnej ściany  dźwięk

 

Pod ekran doprowadziłem kabel 4x1mm2 do zasilania silnika maskownicy formaty 21:9 do 16:9 oraz tigera od projektora aby ten po wykryciu zmiany formatu  wysłał sygnał do sterownika, który uruchomi silnik.

Silnik zamierzałem użyć zwykły do rolet zewnętrznych radiowy juz w fabrycznymi końcówkami nałożony na rurę i podłączony do mechanizmu nawijająco  rozwijającego materiał maskujący.

Jest to przygotowane a czy będę to robił ( po tym co zobaczyłem  chyba nie  )to  o tym później

 

20210109_005013_Easy-Resize_com_Easy-Resize_com.thumb.jpg.8c7524d91c4f85e93306d28065d6eeac.jpg
 

w tym momencie wypuściłem pierwsze lampki i nastał banan

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje.
Tak jak napisałem wcześniej zrezygnowałem z głośników frontowych za ekranem ze względu na muzykę.
Mam juz 3 tygodnie te kino i prawie codziennie coś oglądam nadrabiając zaległe straty. Wszystko co oglądam to filmy,które już widziałem i mi sie podobają. Z czasem zwolnię z oglądaniem i będę oglądał polecane  tytuły oraz  dalej odgrzewał klasyki. Zamiast facetów w rajtuzach i innych bzdetów co teraz kręcą wole włączyć sobie dobra płyte najlepiej 5.1 świetnie nagraną i czuć emocje.
Dlatego fronty zostawiłem po za ekranem. Nie tak jak powinny być ale jakiś kompromis zachowałem.
Gdyby była to tylko sala kinowa to oczywiście kolumny frontowe tylko za ekranem

Rozumiem.

Chociaz jedno nie wyklucza drugiego.
Dawno temu bylem w podobnej sytuacji i finalnie zainstalowalem osobne fronty do KD a osobne do muzyki.

Ale przy twoich mozliwosciach nie jest to problemem, po pewnym czasie, jak „odetchniesz“, wystartowac nowy projekt z nowym wyzwaniem i zaktualizowac caly system.
W ten sposob nigdy nie bedzie nam sie nudzic
A na obecnym etapie uwzglednil bym tylko pozniejsza mozliwosc przebudowy

Jeszcze raz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiary pomieszczenia, które podałeś na poprzedniej stronie są już po wybudowaniu przegród i adaptacji czy surowe pomieszczenie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, xajas napisał:

Rozumiem.

Chociaz jedno nie wyklucza drugiego.
Dawno temu bylem w podobnej sytuacji i finalnie zainstalowalem osobne fronty do KD a osobne do muzyki.

Ale przy twoich mozliwosciach nie jest to problemem, po pewnym czasie, jak „odetchniesz“, wystartowac nowy projekt z nowym wyzwaniem i zaktualizowac caly system.
W ten sposob nigdy nie bedzie nam sie nudzic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
A na obecnym etapie uwzglednil bym tylko pozniejsza mozliwosc przebudowy

Jeszcze raz emoji106.pngemoji106.pngemoji106.png

Obawiam się, że  to mój ostatni post na długo długo......

Od wiosny ruszam z takim tematem

mim2015_0.thumb.jpg.2023b6168fe57be6844039045d6b8072.jpg

 

A,  że projekt zakłada ponad 4m długą makietę ,która oczywiście ma być równie efektowna jak kino:)

to najbliższy rok spędzę z synem  w modelarstwie

Żeby tego było mało to podczas podglądu kina za oceanu znalazłem tzw GAME ROOM z kinem oczywiście czyli piwnica pełna gier i  boksów rozrywki wraz salą kinową

Pokazałem synowi i mam już  piwnicy o 30m2  kolejny rok prac.....:) Game Room z makietą .

Jeszcze chce dorobić taras. Teraz jak wychodzę z kina to na wprost ma mały balkon

Chce go zrzucić i postawić na palach taras widokowy aby podczas alkoholizowania się  w trakcie meczu  w sali można było wyjść i zrelaksować się na fajce z szklaneczką lub kieliszkiem  na świeżym  powietrzu w większym męskim  gronie

Ma być kompleksowo, swobodnie  i bez ograniczeń.

Mam co robić na najbliższe 3 sezony:)

Sala jest i trzeba czerpać z niej radość. Nie chce nic szukać bo wiem , że znajdę......

 

5 godzin temu, fetek napisał:

wymiary pomieszczenia, które podałeś na poprzedniej stronie są już po wybudowaniu przegród i adaptacji czy surowe pomieszczenie ?

Całe pomieszczeni na piętrze,które  zrekonstruowałem :) jest wielkości 35m2

21,5m2 sala kinowa +1m2 wejście.

2,5m2 pomieszczenie gospodarcze z kominem

10m2 hol z klatka schodową

 

Sama sala po adaptacji wszystkich ścian warstwowych i ustrojów ma 3,85m x 4,9m

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Procz napisał:

to najbliższy rok spędzę z synem  w modelarstwie

kolega też tak mówił, teraz młody siedzi "w tablecie" a on sam skleja ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy tez ma olbrzymia instalacje z taka kolejka modelarska. Nawet polaczyl dwa budynki (gospodarczy i mieszkalny) rura z pleksi, w ktorej sa polozone tory.
Kolejka zasuwa przez obydwa budynki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wrzucić fotki kolejki ? Za dzieciaka zbierałem tylko znaczki z pociągami i lokomotywami ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, fetek napisał:

kolega też tak mówił, teraz młody siedzi "w tablecie" a on sam skleja ?

Może niespełnione marzenia z dzieciństwa zbyt bardzo pochłonęły jego niż dziecko:)
Ja swojemu powoli przestawiłem temat i końcu sam się nakręcił i  wręcz domaga się kiedy rozpoczniemy budowę. Mam nadzieje , że wytrwa:)

 

19 minut temu, max720 napisał:

Możesz wrzucić fotki kolejki ? Za dzieciaka zbierałem tylko znaczki z pociągami i lokomotywami ?

chodzi Ci o fotki taboru jaki syn posiada? Zestaw na razie  jest skromny: 3 lokomotywy, kilka składów pasażerskich z delikatną zabudową. Nie kupujemy nic ze względu na zbieranie środków na budowę makiety która pochłonie sporo kasy.

 

Wracając do tematu...

Po wykończeniu ścian i sufitów przystąpiłem do podłączania  oświetlenia.

Za nie odpowiadać będzie najprostsze najtańsze sterownie zdalne

Czyli 4x sterownik led Mi-light po 39zł/sztuka  plus pilot za 29zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )


Do takiego prostego i taniego zestawu można dołożyć tzw wi fi  box za 100zł zamiast pilota aby włączać oświetlenie z smartfona czy tableta
Osobiście nie polecam.
To tak jakby wejść do pokoju i zamiast nacisnąć włącznik światła przy drzwiach trzeba podejść do panelu czy mieć pod ręką smartfon, odblokować, włączyć apke oświetlenie,znaleźć pokój, znaleźć źródło ( żarówka, taśma ) i kliknąć....NONSENS.
Tak mając pod ręką pilot w czasie relaksu zmieniam NATYCHMIAST  oświetlenie w sali.


W moim przypadku oświetlenie będzie dzielić się na 5 stref zdalnych i 3 stałe.
W zależności od tego czy sprzątam, czekam na film, testuje, oglądam film z dziećmi , gram w gry, słucham rocka, DM, inny rodzaj muzyki, oglądam youtuba, mecze włączam sobie odpowiedni klimat.

 I tak

Stałe to:

1.Oświetlenie boxsetu czyli wejścia -1x220V led
2.Oświetlenie dyskografii- 5x 12V led
3.Oświetlenie główne sali -4 punkty z taśmą  led 12V

Zdalne 4 stref radiowych i 1 strefa online
Radiowe:
1. scena - 4x12V led ściemnialne
2. sufit i scena RED- taśma led
3. sufit, scena, podesty i set BLUE - taśma led
4. kinkiety led

 Całość całkowicie  ściemniana sterowana pilotem

Online:
2x halogen/reflektor multikolor oświetlający scenę sterowne smartfonem

Za zasilanie led odpowiadają  zasilacze led ukryte w górnej 3 warstwie sufitu

Tak jak w przypadku sufitu głównego nie chciałem żadnych widocznych oczek nigdzie indziej. Tym bardziej że w przypadku sufitu podwieszanego umieszczenie oczek oświetleniowych zbyt blisko ściany pokaże ukryte ustroje akustyczne
 W miejscu właściwym bliżej środka sali oprawa zrobi cienie i będą widoczne elementy oświetlenia.

Dlatego do sceny zakupiłem głębokiego oprawy aby nie widzieć nawet z bliska żadnych świecących żarówek

20210218_094716_Easy-Resize_com.thumb.jpg.70b640d8fe98cd0c5166ce5804cfcbc1.jpg

 


Sale oświetliłem  kinkietami i ledami wg  własnego pomysłu.

 

Jako oświetlenie górne przepuściłem cienki kabel zasilający przez oprawę głośników i tam użyłem taśmy led bardzo mocnej 120led/m standard to 60led/m całość zakryłem kloszem głośnika

20210206_154724_Easy-Resize_com.thumb.jpg.162d2b572f538591fc8501a2266380aa.jpg

 

20210206_154739_Easy-Resize_com.thumb.jpg.21252d504fdc7d5f57fa455afd46cd92.jpg


Dzięki  czemu otrzymałem 2w1, głośniki atmos i oświetlenie sali

Jeśli chodzi o kinkiety to tu był problem,  gdyż ciężko było znaleźć ładny ( kinowy charakter) lub w ogóle zwykły   kinkiet z żarówką ściemnianą  na 12v
Postanowiłem zrobić DIY
Sala to jaskinia Batmana ( Mroczny Rycerz to mój ulubiony film :)) wiec ten motyw przewodni został użyty. Miał być kinowy. Oczywiście tanio:)

Do tego celu wysłałem własny projekt do firmy zewnętrznej  z allegro, która wycięła mi laserowo logo w dwóch częściach

20201221_153525_Easy-Resize_com.thumb.jpg.19ff57daee3a03877fcf84380a40e2cb.jpg

 

 

Obie skręciłem ze sobą śrubkami i pomalowałem tym co box set tj.czarną tikurillą

20210107_163838_Easy-Resize_com.thumb.jpg.092411b0975c0de9d9d83c64e825bc7b.jpg

Wnęka,  która powstała miała na celu ukryć taśmę led ( 120l/m)

20210108_220208_Easy-Resize_com.thumb.jpg.d2a92264809709798bb8caf043a6f68c.jpg


Całości zamontowałem na dystansach za parę złoty z allegro.

20210214_100248_Easy-Resize_com.thumb.jpg.9e4db786f424bbf6bddfa21645565146.jpg


Popiołem pod kabelki i wszytko zgrabnie schowałem w słupie

Właaala:)

20210108_220222_Easy-Resize_com.thumb.jpg.4f7af8336c286a84b223e206c06da29a.jpg

 


Dzięki takiemu rozwiązaniu podczas świecenia tylko  "Batmanów" i ich stopniowemu przygaszaniu siedząc przed seansem czuje sie jak w prawdziwym kinie. Oto chodziło.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miedzy czasie zrobiłem półki na płyty, które z radością po ponad roku wyciągałem z kartonów.


Żeby nie było ponuro i fakt, że  płyty są  kolorowe zrobiłem je również w kolorach.   Do tego celu wyciąłem z odpadów płyty meblowe i okleiłem je tanią okleina samochodową

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czerwone i niebieskie.

 

20210218_091958_Easy-Resize_com.thumb.jpg.368ded749551633bd8ed44ae9338cc07.jpg20210218_092109_Easy-Resize_com.thumb.jpg.5313f974b19470905987e4773bb4370e.jpg

 

Po tym etapie zbudowałem ekran.

Ekran to  profil  aluminiowy 30x30mm.
Po do cięciu na wymiar 310x130cm nawierciłem  w profilach otwory na śruby z wyżłobieniem na głowę śruby.
Do tego przykręciłem listwy drewniane 30x20mm

20210118_124734_Easy-Resize_com_Easy-Resize_com.thumb.jpg.2c39a55df95ce2b9bc759e62785f94dc.jpg

20210118_162718_Easy-Resize_com_Easy-Resize_com.thumb.jpg.c8f0aa9f28dcb2a095b02a06e5132fec.jpg

 


Całości podparłem dwoma listwami grubości 10mm i skręciłem metalowymi kątownikami.

20210118_193414_Easy-Resize_com_Easy-Resize_com.thumb.jpg.cafda0fc4d6463d01e7b9eb431740db4.jpg

 


na ramę świecącą nałożyłem czarny aksamit a na podpory materiał wytłumiający taki jak jest pod ekranem.

20210118_204239_Easy-Resize_com_Easy-Resize_com.thumb.jpg.450412fa858200b195cde900d28f1c4a.jpg

Na całość nabiłem trakerem tkaninę transparentnie akustyczną Center Stage XD.

20210118_204617_Easy-Resize_com_Easy-Resize_com.thumb.jpg.e786a9dd8e1ec554eb9a8dc659b8ae9d.jpg

 


Ekran

20210118_214307_Easy-Resize_com_Easy-Resize_com.thumb.jpg.2e53a80c300024f96ed860179e9bc645.jpg

 

wstawiłem do obudowy na ścianie,  która była 5mm większa od wymiaru ramy ekranu przed obiciem.
 i gotowe.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przedostatnim zaś etapem budowy było  wyłożenie całej sali dywanem.
Scena została wyłożona czarnym a reszta czerwonym kolorem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pod dywan została podłożona specjalna mata.
W przypadku dywanu to jedyna rzecz , za którą zapłaciłem więcej niż zakładałem , gdyż licha i tania będzie się szybko zużywać i nie ma tej struktury i koloru  co chce.
Tutaj otrzymałem dokładnie ten odcień co chciałem idealnie komponujący się z czerwonym odcieniem  aksamitu.
Po otrzymaniu wielu próbek wydałem 50zł/m2 co do sklepu takiego jak np. Komfort cena za to co otrzymałem jest naprawę bardzo bardzo dobra.

na zdjęciu wykładzina w świetle dziennym na tle dzrzwi

20210218_120806_Easy-Resize_com.thumb.jpg.9c374976a35c5849483d6ac08a54a5b0.jpg

 

 

W miedzy czasie dojechały fotele kinowe i kanapa. Fotele  i kanapa to pozostałość po mojej starej rogówce. Przerobiłem ją na dwie sofy jedna z funkcja spania a druga na fotele. Uruchomiłem kontakty i po znajomości tapicer po godzinach zrobił mi nowy wygląd i obił całość materiałem  za kwotę jednej byle  jakiej kanapki z Agaty.

 

 

......ostatnim etapem budowy sali kinowej było obicie drzwi i ościeżnicy materiałem ( dlatego ich budowanie miął znaczenia pod względem estetyki) tj. aksamitem

20210120_180917_Easy-Resize_com.thumb.jpg.ea5b3ad451432ae2448d3f4b94dbc8db.jpg

 

20210120_180932_Easy-Resize_com.thumb.jpg.d272e1c3a6be08bf0c82bae48a43dc6b.jpg

wszystkie elementy były dokładnie naciągnięte i naklejone 

20210120_194516_Easy-Resize_com_Easy-Resize_com.thumb.jpg.5543fcf1a7c2ec8cc67279806ad69998.jpg

 

i  tak wyglądają drzwi czyli wejście do mojego KRÓLESTWA:)

 

20210218_121307_Easy-Resize_com.thumb.jpg.852fcb1cc8785cb0108223bb7daeae54.jpg

 

20210218_121248_Easy-Resize_com.thumb.jpg.bb4fb4009e8d0a26bf87f46cb5bd016f.jpg

 

20210218_121204_Easy-Resize_com.thumb.jpg.a1f4ff5e8863e7bd58c00ce2beebe07c.jpg

 

za .............................300zł

 

wstawiając te drzwi  poszedłem najpierw se nalać :) a potem  pod  schody powyciągać moje mocno  zakurzone zabawki z  kartonów i zacząć zabawę z podłączaniem

 

20210115_192648_Easy-Resize_com_Easy-Resize_com.thumb.jpg.991ae99a3b77519cf25fba3009be22c9.jpg

 

oraz rozpakować projektor o którym nawet nie marzyłem a stałem się jego posiadaczem m.in przez kolegę @hank , którego serdecznie pozdrawiam  a przez którego to wydałem wszystkie ostatnie oszczędności  na ARCAMA 390 :)

Zostając bez pieniędzy ........zmuszony byłem za skromne pięćset parę miesięcznie  przez 3 lata kupić  nówkę z kartonu w rewelacyjnej cenie nie przekraczającej  wartości budowy całego kina:)

taką oto  ładna skrzynkę

 

20210115_182925_Easy-Resize_com_Easy-Resize_com.thumb.jpg.04ce1e8574eb020f47a14c012fa4f29b.jpg

 

W kolejnym ostatnim odcinku moich wypocin chciałbym pokazać jak wygląda finalnie cała sala i opisać jakie są moje wrażenia  i jaki otrzymałem efekt audio-video

Zeby choć trochę oddać jak faktycznie wygląda sala  potrzeba jest użycia dobrych zdjęć a strona pozwala na zdjęcia tylko 1MB i z tym tez jest problem.

Jest na to jakieś rozwiązanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suby SVS dwa chyba lepiej jeden większy np. taki SB4000 ale okej, projektor RS540 nie chciałeś iść w RS2000 albo nawet RS1000 które są w natywnym 4K a rs540 to tylko Full HD e-shift.

Amplituner Arcam a jakie głośniki jakiej marki i jaka konfiguracja 7.1.2 czy może 7.1.4

Pytanie jakiej firmy masz UPS jaki to model i ile kosztował?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Procz wielki szacunek za Twoją pracę. Z niecierpliwością czekam na efekt końcowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Procz napisał:

Zeby choć trochę oddać jak faktycznie wygląda sala  potrzeba jest użycia dobrych zdjęć a strona pozwala na zdjęcia tylko 1MB i z tym tez jest problem.

Zdjecia wrzucasz na tej stronie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nastepnie na forum wklejasz linki z okienka "Hotlink dla for". 

 

4 godziny temu, JVC 4K napisał:

Pytanie jakiej firmy masz UPS jaki to model i ile kosztował?

Na co mu UPS? I jakie ma znaczenie firma i ile kosztowal? 

5 godzin temu, Procz napisał:

taką oto  ładna skrzynkę

No, zes wybulil napewno sporo siana na rs-a. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę burzył ścian i sufitu oraz wymieniał drzwi na 70 płyt już nie kupię ani jednej płyty blu-ray bo nie mam gdzie tego trzymać a tylko kurz zbiera i miejsce zabiera, po za tym teraz chcę się skupić na platformach nc+ i cp nie po to co miesiąc wywalam kasę na abonament aby tego nie oglądać są wydarzenia sportowe liga mistrzów zaraz euro są też filmy na kanałach choćby takich jak cinemax 1 i 2.

A tak na marginesie wolę JVC RS2000 w pokoju nie przystosowanym do projekcji niż JVC RS540 w pomieszczeniu zaadaptowanym pod tym kątem i tak wolę natywne 4K od full hd na e-shift od duzego kontrastu i nie tylko ja tak wolę, wiele testów na fachowych portalach mówi o tym ze już nawet N5 pokonuję X7900 a co dopiero robi taki N7.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie mam ogólne, bo idealnie wpasowuje się ten temat w to, co ja teraz odwalam - zrobiłeś straszną izolację akustyczną, czy to faktycznie było konieczne? To znaczy rozumiem izolację od zewnętrznych dźwięków, ale czy też musisz się izolować żeby nie hałasować na zewnątrz? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, przemak napisał:

Takie pytanie mam ogólne, bo idealnie wpasowuje się ten temat w to, co ja teraz odwalam - zrobiłeś straszną izolację akustyczną, czy to faktycznie było konieczne? To znaczy rozumiem izolację od zewnętrznych dźwięków, ale czy też musisz się izolować żeby nie hałasować na zewnątrz? 

Mając kino w domu, które nie jest osobnym budynkiem to właśnie kluczowa jest skuteczna izolacja żeby nie przeszkadzać innym tym samym siła rzeczy odgradzasz sie od hałasów z zewnątrz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Lolo2 napisał:

Na co mu UPS?

do projektora... gdzieś Ty się chował..

8 godzin temu, JVC 4K napisał:

A tak na marginesie wolę JVC RS2000 w pokoju nie przystosowanym do projekcji niż JVC RS540 w pomieszczeniu zaadaptowanym pod tym kątem i tak wolę natywne 4K od full hd na e-shift od duzego kontrastu i nie tylko ja tak wolę, wiele testów na fachowych portalach mówi o tym ze już nawet N5 pokonuję X7900 a co dopiero robi taki N7

tylko że u Ciebie jest drogi klops a u kolegi efekt i miłe oglądanie. Koleta też woli tico, bo jest jego i to najlepszy wóz świta.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fetek napisał:

do projektora... gdzieś Ty się chował..

Gdzies w czelusciach piekiel. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, przemak napisał:

Takie pytanie mam ogólne, bo idealnie wpasowuje się ten temat w to, co ja teraz odwalam - zrobiłeś straszną izolację akustyczną, czy to faktycznie było konieczne? To znaczy rozumiem izolację od zewnętrznych dźwięków, ale czy też musisz się izolować żeby nie hałasować na zewnątrz? 

Bardzo dobre pytanie. Dziękuje , że zapoznałeś się z całym wątkiem

Rzeczywiście nie ma w opisie oraz zdjęciach informacji o tym , żeby zasadne było budować pomieszczenie w pomieszczeniu w przypadku wolnostojącego budynku gospodarczego.

Odpowiedź brzmi tak,  było to  konieczne.

Dlaczego?

Wszystko pokażą finalne zdjęcia:)

18 godzin temu, Lolo2 napisał:

Na co mu UPS? I jakie ma znaczenie firma i ile kosztowal? 

Fakt,  jakie to ma znaczenie ile kosztował.

Był bardzo tani jak całe kino.

Ale potrzebny jest  i to bardzo

U mnie często w nocy i nawet późnym wieczorem są zaniki prądu.

A że oglądam i słucham właśnie wtedy......

19 godzin temu, Lolo2 napisał:

Nastepnie na forum wklejasz linki z okienka "Hotlink dla for". 

Dzięki

19 godzin temu, Lolo2 napisał:

No, zes wybulil napewno sporo siana na rs-a. 

No wybuliłem. Bardzo dużo jak na moje możliwości finansowe

Ale czy to jest dużo każdy musi sobie zadać sam pytanie

Znając rynek deweloperski oraz ceny usług podwykonawców to  gdybym

przedstawił taką ruinę na zdjęciach jaka  pokazałem a potem  pokazał zdjęcia które później tu opublikuje  firmie zewnętrznej 

 to ten projektor ma w skromnym gratisie.

Pracując tydzień  na rynkiem branży audi wideo w całym kraju  i przy okazji trochę sie jego  ucząc wynegocjowałem  cenę nowego z kartonu za 16.900

Za to jaki obraz otrzymałem było warto.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Procz napisał:

Bardzo dobre pytanie. Dziękuje , że zapoznałeś się z całym wątkiem

Wątek dobry i potrzebny, przynajmniej mi - bo ja na razie to jestem na wczesnym etapie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

14 minut temu, Procz napisał:

Rzeczywiście nie ma w opisie oraz zdjęciach informacji o tym , żeby zasadne było budować pomieszczenie w pomieszczeniu w przypadku wolnostojącego budynku gospodarczego.

Odpowiedź brzmi tak,  było to  konieczne.

Dlaczego?

Wszystko pokażą finalne zdjęcia:)

To czekam ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, że coś się dzieje i coś z tego będzie. A nie opowieści o niewidzialnej salce i wirtualnym sprzęcie. Brawo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 jestem na wczesnym etapie 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
To czekam
Widze ze masz powazny sprzet i sie "przebranzowiles"  


IMG_6333.thumb.png.b4006fc93107e6fb964cc7515c5f3410.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, xajas napisał:

Widze ze masz powazny sprzet i sie "przebranzowiles"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na szczęście do tych i kolejnych działań wynająłem specjalistów ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 18

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.