Skocz do zawartości
IGNORED

"BUDŻETOWA SALA KINOWA -od pomysłu po finalną realizacje" czyli jak samemu zrobić po taniemu własną sale kinową


Procz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zapowiada sie niezle z niecierpliwoscia czekam na kolejne odcinki:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony 85 XH 9505.Optoma UHD-51a. Yamaha RX-A3050. Sony UBP-X800M2 .Klipsch RF-7.Klipsch RC-64II.Klipsch RF-82II.Klipsch R-14S.Klipsch SW-310

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy czesc dalsza???????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony 85 XH 9505.Optoma UHD-51a. Yamaha RX-A3050. Sony UBP-X800M2 .Klipsch RF-7.Klipsch RC-64II.Klipsch RF-82II.Klipsch R-14S.Klipsch SW-310

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde to juz slepy bede:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony 85 XH 9505.Optoma UHD-51a. Yamaha RX-A3050. Sony UBP-X800M2 .Klipsch RF-7.Klipsch RC-64II.Klipsch RF-82II.Klipsch R-14S.Klipsch SW-310

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku potrzebowałem wejścia na piętrze  i na parterze. Mając taka możliwość (dodatkowe  pomieszczenie gospodarcze na parterze ) za pomocą kątowej z dużą tarczą wyciąłem strop wzdłuż druta zbrojeniowego  a resztę zburzyłem młotem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Jeśli oglądasz te zdjęcia i na Twoim podwórku stoi taki gospodarczy będziesz mógł spojrzeć teraz na niego inaczej.
Wejście techniczne z zewnątrz  jeżeli takie jest już nie jest problemem.
Zrzucając strop wchodzisz do budynku i  prosto na sale  jak do domu a nie do szopy.
Oczywiście obejmuje to dodatkowe prace i koszta ale to juz nie na temat.


Możesz wchodzić do budynku jak chcesz. Powyższe ma udoskonalić całość projektu natomiast nie ma nic wspólnego z budową kina.

Po wyburzeniach  za pomocą butelkowego podnośnika hydraulicznego za kilkadziesiąt złotych z allegro
np takiego

PODNOSNIK-HYDRAULICZNY-10T-LEWAREK-SLUPKOWY-10-TON_Easy-Resize_com.thumb.jpg.8c4bb2c72c927cbe6ccf59f143d5d4c1.jpg


podniosłem cały dach punkt po punkcie a następnie podmurowałem 3 warstwy  najtańszym pustakiem oraz zrobiłem wieniec dla wzmocnienia konstrukcji ścian i przymocowania dachu aby kiedy nie odleciał. '
Wszystko chałupniczo, woda,  piach ,kamień ,beton, stal , wyginarka,  druty i zabawa w wieniec, deski na szalunek  betoniarka lina wiadro i do góry, lina wiadro i do góry.....

389646374_Obraz041_Easy-Resize.com(1).thumb.jpg.85d16c8284371ee2a2f03b8c34373281.jpg

 

Po podmurowaniu, sprawdzenie drzewa  dachu, wymianie uszkodzonych krokwi i belek oraz deskowania,podmurowaniu słupów podpierających dach  powstało ......"pomieszczenie"

572106822_Obraz047_Easy-Resize.com_Easy-Resize.com(1).thumb.jpg.8b026879005c89f962ca91fe3aa36f10.jpg

 

977760261_Obraz060_Easy-Resize_com_Easy-Resize_com.thumb.jpg.d83d8dbc85ede3566c80480553938e2f.jpg

Uzyskałem 250cm sceny ( finalnie 240) oraz 280cm tyłu ( finalnie 270cm)


 
Mój projekt objął podział piętra budynku na:
-4x 5m  ( 20m2)  jako sala kinowa.
-mini box set  ( 1,5m2)
-pomieszczenie gospodarcze ( 1,5m2)
-komin i wejście ( 2m2)
-hol z klatka schodową ( 10m2)

 

Dlaczego tak a dlaczego nie wykorzystałem całego pomieszczenia na kino pokaże na końcu wątku

Prace były przeprowadzone dużo wcześniej niż został zatwierdzony finalny projekt ponieważ z przyczyn innych do czasu rozpoczęcia budowy sali pomieszczenie miało pełnić funkcje pokoju. A wiec wstawiłem okno, zrobiłem sufit,  kominek i regały.
Wszytko to potem.......... zniknęło.

Podłoga z uwagi na strop wylany kiedyś tam na zasadzie "to je dobre" musiała być wykonana na drewnianych legarach, gdyż różnice poziomów od jednego końca sali do środka  to kilka kilkanaście centymetrów tzw "łódka".

Bardzo duże koszt wylewki, zbytnie obciążenie stropu i podwyższenie podłogi nie wchodziło w rachubę.

 

532679392_Obraz064_Easy-Resize.com(4).thumb.jpg.8e92d7aeeacca6233fea3452c2618060.jpg

 

 

306616860_Obraz065_Easy-Resize_com.thumb.jpg.c1f121478e41b961124b75ad31ec9d3a.jpg

Całość wypełniona wełną. Legary podłożone będą podkładkami z gumy EPDM o grubości 8mm.


Dzięki  podkładką po legarami cała podłoga został odizolowana od stropu i była całkowicie samonośna.
W pierwszym etapie została pokryta płytą OSB 2cm

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach został pokryty wełną na wieszakach ES. Najpierw zwykły wieszak potem "specjalny". Gotowy wieszak  akustyczny ES do montowania profili kosztuje 9zł i różni sie tylko  dodaniem gumy do takiego samego wieszaka za 30 gr.
Należało umiejętnie domontować gumę EPDM. Na zdjęciu jeszcze bez gumy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ten sam patent zastosowałem przy montowaniu drewnianych ścian szkieletowych.
Szkielet ściany były postawiony na stropie bez kontaktu z podłogą, podłożony gumą EPDM i zakręcony 2xnakrętką  z podkładem gumy i podkładką.

Do montażu ścian szkieletowych do ścian budynku zamiast zastosować specjalne łączniki ( takie jakie zastosował np. Magog Cinema Pro) za nie małe pieniądze zrobiłem zamiennik  łączników  z kątowników tzw "L" za parę złotych

Do muru wkręciłem szpilkę tzw dwugwint drewno- metal.

Cześć drewno do koszulki jako kołek do muru.
Na to kątownik z zrobionym specjalnym otworem na gwint śruby z odpowiednim luzem.
Całość podłożona dwoma warstwami gumy od spodu kątownika i na kątowniku. Całość skręcona nakrętkami z podkładkami.
Bardzo ważne ( dół konstrukcji ściany również) aby gwint nie dotykał otworu kątownika i miał luz a całość była solidnie skręcona.
Dzięki czemu drgania ściany nie będą przechodzić po szpilce na mur.
Sam kątownik przykręcony śrubą do drewnianej konstrukcji ściany.
Szkielet ściany wykonałem w całości skręcany śrubami, który  stawiałem do muru.

20210214_100058_Easy-Resize_com.thumb.jpg.dccf39591a73e6af4060541d11f1d941.jpg

 

Do izolacji  kupiłem 10 pasów  150cmdługie ,10 cm szerokie i  8mm grube  po...... 7 zł za sztukę!
Wykorzystałem wieszaki ES za 30 gr sztuka oraz kątownik po 2 złote  na allegro. Gumę  pociąłem na 5 centymetrowe  kawałki, których  wystarczyło na izolacje podłogi , ścian i sufitu.

Guma, kątowniki, wieszaki i śruby to ułamek kwoty do gotowych elementów a ściany,  podłogi oraz  sufit zostały odizolowane od reszty budynku.

Co ważne podłoga i ściany to dwie niezależne konstrukcje.

Z całością było bardzo dużo pracy ale biorąc pod uwagę ile musiałbym użyć gotowych elementów do izolacji ścian i sufitu ( samych wieszaków ES 50sztuk) to zaoszczędziłem sporą kwotę.

O wynikach jakie osiągnąłem przy zastosowaniu izolacji akustycznej niskich częstotliwości tanim sposobem za kwotę ....100zł na wszystkie płaszczyzny kina ( sufit, ściany , podłoga)napisze później

 

Salę kinową zaprojektowałem 5 lat temu. Wtedy tez mając już gotowy projekt i policzone materiały budowlane do pierwszych prac zakupiłem drzewo na budowę ścian, podestu i sceny.

Od tego momentu wszytko szło zgodnie z planem/projektem

Drzewo ułożyłem od zawietrznej  strony domu pod zadaszeniem  dając mu bardzo dobra cyrkulację powietrza i brak opadów.

Po 4,5 roku leżakowania przystąpiłem do montażu.
Do ścian zamówiłem belki 100x33mm, natomiast do podestu 280mm x 33mm.
Po wybudowaniu podestu pozostałe drzewo ( belki 280mm)   pociąłem piłą ręczną oraz pilarką stołową do żądanych wymiarów na następne elementy kina.

Gdybym kupił gotowe elementy w markecie  budowlanym  zapłaciłbym wielokrotność wydanej sumy w tartaku.

Całość kina jest oparta na drzewie.
Profile stalowe do k-g użyłem tylko do budowy sufitu i boxsetu

Z uwagi  na fakt zajęcia  innymi pracami od czasu wykonania projektu  do czasu zaczęcia  pierwszych prac wykończeniowych co raz podczas wizyty w Castoramie na zakupach dorzucałem do koszyka to  rolkę wełny na budowę kina a to kabelki to gniazdka.

Przez co po wy leżakowaniu drewna gdy zacząłem budować salę potrzebowałem wydać tylko parę stówek na "śrubki" .

Rozpocząłem wykończenia sali. Na zdjęciach jeszcze okno i nie zrzucony sufit.

(dlaczego od razu nie zrobiłem sufitu  jak powinno być?....po prostu nie miałem wtedy  takiej wiedzy)

Z prawej strony ściany musiałem uwzględnić podpory dachu przez co ściana była montowana w dwóch częściach a same słupy ominięte bez dotyku ścian. Później będą wykorzystane jako słupy dekoracyjno- nagłośnieniowe.
20200430_021900_Easy-Resize_com.thumb.jpg.0f6ee2db235542d31dcf6c65bd3bb3ab.jpg
 

Na zdjęciach widać chaos w okablowaniu ale jest spowodowane wieloma rzeczami który finalnie nie ma żadnego znaczenia.

Zbyt krótkie kable monitoringu oraz przewody miedziane do  klimatyzacji które mają (tutaj)ograniczenia ze względu na ich długość.

Ściana na stelażu oddziela kino od pomieszczenia gospodarczego.Do niego dołożyłem szkielet ściany właściwej

P1140591_Easy-Resize_com.thumb.jpg.a9ab44ca83cc2adfada5e0e7cf070b58.jpg

 

20191129_124600_Easy-Resize_com.thumb.jpg.43aa43734568ba19de6d705cd8aac756.jpg

P1140518_Easy-Resize_com.thumb.jpg.84511702a6c1c6a55a3a0b9a5ea86b6d.jpg

20200430_021855_Easy-Resize_com.thumb.jpg.c1d01361346756f83cda0405a53ed026.jpg

 

W sali kinowej za dostarczenie świeżego powietrza odpowiadać będzie klimatyzator i jego wentylacja, natomiast za wyprowadzanie zużytego powietrza cichy wentylator kanałowy zamontowany w pomieszczaniu gospodarczym

Takie rozwiązanie pozwoli mi w zimę dogrzać pomieszczanie gdy mały ukryty grzejnik centralnego nie wyrobi  natomiast  latem to przy taki budynku klimatyzator to  rzecz niezbędna


Koszt klimatyzacji to 300zł
200zł za gotowe miedziane przewody do instalacji oraz przewody elektryczne + 100zł dla polecanego po znajomych serwisanta  klimatyzacji co  zrobił tylko próżnie.
Klimatyzacje zakupiłem dużo wcześniej klikając na allegro 20xrat0%. Nie odczułem w żaden sposób jej zakupu:)
Na co dzień użytkuje popularny LG
TU wybrałem markę KASAI ze względu na:
-jest 500zł tańsza
-jednostka wewnętrzna jest mniejsza i zgrabniejsza ( co w sali jest bardzo ważne)
-może ogrzewać przy - 20 stopniach ( LG tylko -10)
- ma już wbudowany moduł wi- fi w cenie ( LG ekstra płatne) przez co za pomocą smartfona zdalnie  nagrzewam lub schładzam sale przed moim przybyciem.

Wentylacja to wentylator kanałowy fi 100 plus rury PCV do wyjścia na zewnątrz budynku z  kratką z cofką, przewody izolowane oraz włącznik naścienny dla 2 trybów pracy wentylacji. Zainstalowany w pomieszczeniu gospodarczym
za całość z allegro 300zł

20210214_100332_Easy-Resize_com.thumb.jpg.2cfe77594b09e3e7c69b9d5acd100d18.jpg
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wykonaniu szkieletu ścian i instalacji elektrycznych oraz wentylacyjnych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

P1140593_Easy-Resize.com(1).thumb.jpg.729eb6796742e6decdafece518541985.jpg

 

P1140600_Easy-Resize_com.thumb.jpg.81a45e88ce047f930bcb69f0994dc937.jpgP1140601_Easy-Resize_com.thumb.jpg.f412e6b0103582ff7c632f045af0dfc6.jpg

 

 

 

zakupiłem płyty karton gips Ogień Pro o grubości 15mm po...... 33zł/sztuka
Waga tej płyty to 40kg. Na wszystkie ściany położyłem po dwie warstwy sklejone ze sobą klejem Green Glue

P1140602_Easy-Resize_com.thumb.jpg.88330951a4c37463ad19437b328bdeaf.jpg

 

 

 

P1140599_Easy-Resize_com.thumb.jpg.9a32cc11c19e4b3e644cce6c49ecba21.jpg

P1140597_Easy-Resize_com.thumb.jpg.927891d136742aa1f460efc44f6e9af4.jpg

 

 

20200430_021938_Easy-Resize.com(1).thumb.jpg.56d46d06eba2b77866ca5254aebd540d.jpg

Niestety przez pandemie brak było możliwości zakupienia w większym pojemniku gdzieś na ebay,  wiec byłem zmuszany do zakupu u krajowego sprzedawcy.

Proporcje jakie przewiduje producent to 1-2 tub na płytę. Ja z racji oszczędności zastosowałem 1 do 1,5 ( scena)  tuby na płytę.
Po wycięciu otworu w takiej ścianie pod głośnik , po dłuższym okresie  sprawdziłem , że klej spełnia swoje zdanie pomimo tej ilości. Płyty ruszały się między sobą jak na świeżym kleju.


Ściana przednia to 20-25cm ( krzywa ściana )grubości wypełniona wełną  plus 3cm płyt k-g
Ściana boczna z boku sceny do 1/3 długości pokoju to 15cm+3cm
Ściana boczna dalsze  2/3 długości to 10cm +3cm
Ściana tylna 5-12cm+ 3cm

Tylna ścian mam najmniej wypełnienia z uwagi na każdy cenny centymetr pokoju tj. długości finalnej a co za tym idzie możliwości rzutnika.
Co się później okazało bardzo dobra decyzją i precyzyjnym wyliczeniem.

 

Miedzy czasie zrobiłem stelaż do setu.
Tylna ściana w 1/4 części będzie odkryta do gołego muru i miała otwór do kolejnych "pięter"  aż do dachu przez co ciepłe powietrze ze sprzętu mieszając się z zimniejszym "gołej" ściany ma naturalny komin i ucieka do góry w kierunku wentylacji dachu.

 

 

P1140691_Easy-Resize_com.thumb.jpg.89ba533a3331105adc0586dbe760940a.jpg

 

 

P1140690_Easy-Resize_com.thumb.jpg.a889fb5cb645274bc427364898fc82e4.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, fetek napisał:

Po co paroizolacja skoro wyżej masz "piętro" ? tak się nie robi.

Fetek obrazkowo czytasz opis.

Na górze ma aktualnie śnieg.  Sala kinowa jest na piętrze. Wchodzi się do niej z dolnego pomieszczenia gospodarczego ( kiedyś), który jest przy garażu ( przez co zrzuciłem strop i zrobiłem klatkę schodową  lub z piętra ( tu dłuższa historia)

Być może zmylił Cie kominek który  tam widać i biały sufit z karton gips. To te same pomieszczenie (po uderzeniu granatem )tylko z chwilowymi zmianami przed stworzeniem finalnego projektu

Opis pokazuje z czego powstało kino czyli z kupy gnijącego  złomu i rozlatującej się " szopy"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Procz napisał:

Gotowy wieszak  akustyczny ES do montowania profili kosztuje 9zł i różni sie tylko  dodaniem gumy do takiego samego wieszaka za 30 gr.
Należało umiejętnie domontować gumę EPDM. Na zdjęciu jeszcze bez gumy

Właśnie stoję przed podobnym problemem - jak dokładnie zamontowałeś gumę do wieszaka? Ja myślę nad podobnym rozwiązaniem jakie masz dla kątowników. Na szczęście mam trochę czasu, bo póki co pogłębianie garażu trwa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, przemak napisał:

Właśnie stoję przed podobnym problemem - jak dokładnie zamontowałeś gumę do wieszaka? Ja myślę nad podobnym rozwiązaniem jakie masz dla kątowników. Na szczęście mam trochę czasu, bo póki co pogłębianie garażu trwa...

Podobnie jak ściany,

Na środku wieszaka użyłem tylko jednego wkrętu o pomniejszonym fi przekładając 2 warstwy gumy  miedzy krokiew a wieszak a jedną pomiędzy wieszak  a podkładkę. Całości z dość luzem. Boki wieszaka nagiąłem do dołu aby całe łączenie było elastyczne i sprężyste ale mocne.  Śruba nie dotyka wieszaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Procz napisał:

Podobnie jak ściany,

Na środku wieszaka użyłem tylko jednego wkrętu o pomniejszonym fi przekładając 2 warstwy gumy  miedzy krokiew a wieszak a jedną pomiędzy wieszak  a podkładkę. Całości z dość luzem. Boki wieszaka nagiąłem do dołu aby całe łączenie było elastyczne i sprężyste ale mocne.  Śruba nie dotyka wieszaka.

Dziękuję. Myślę o rurce gumowej na wkręt na wszelki wypadek, dostępne są również niedrogie podkładki od razu z gumą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sufit nie może być elastyczny, ciśnienie akustyczne będzie go podnosić.

5 minut temu, przemak napisał:

Dziękuję. Myślę o rurce gumowej na wkręt na wszelki wypadek, dostępne są również niedrogie podkładki od razu z gumą. 

w środku masz gumę, która niweluje kontakt i dodatkowe stosowanie podkładek niema sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wykończeniu ścian ( nie w pełni bo musiałem zostawić otwór na wnoszenie kolejnych płyt)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

zakupiłem płyty MFP na drugą warstwę podłogi oraz na przykrycie podestu i sceny.
jedna płyta MFP o wymiarach płyty OSB czyli 2500x1250x25 waży 60kg!

Podczas budowy opanowałem patent jak wnosić tak ciężkie płyty na pierwsze piętro samemu. Szczególnie płyt MFP czyli 3xzwykła k-g.
Ale to inna historia.

 

kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk_Easy-Resize_com.thumb.jpg.ab8b8e579f6b60316c2060aae78ecf2a.jpg
Płyty na podłogę jako drugą warstwa zamontowałem na takiej samej zasadzie co ściany czyli skleiłem green glue.
Nie montowałem płyt ( 2 sztuki )  w miejscu gdzie będzie podest gdyż na nim samym   będą  dwie warstwy MFP 25mm.

Po wykonaniu ścian i podłogi zbudowałem scenę.
Scena ze względów wysokościowych mogla mieć tylko 15cm wysokości ( 10cm stelaż i 2x2,5 MFP)

P1140629_Easy-Resize_com_Easy-Resize_com.thumb.jpg.8d56be177e31c5f46f33412a949a48f2.jpg

Do łuków wykorzystałem stara futrynę od drzwi ( o której później ) oraz płytę osb.
Po nacięciu powstał łuk.

P1140639_Easy-Resize_com_Easy-Resize_com.thumb.jpg.eb24a3743fbddf287b0310469e7b6a00.jpg
Kable od frontów , subwooferów oraz centralnego położyłem w podłodze .
Dodatkowo zasilanie innym torem do subów w podłodze z gniazdem w pierwszej warstwie MFP dzięki czemu gniazdo było ukryte i nie widoczne
Do wypełnienia podestu zejemałem młodszemu synowi pół tony piasku z piaskownicy:)

P1140643_Easy-Resize.com_Easy-Resize.com(1).thumb.jpg.8fa8f98004afe0444b3b05408b2a632f.jpg
Na wiosnę będzie miał jak znalazł nowy i czysty:)
Na stelaż 2x MFP i green glue.

20201215_222433_Easy-Resize.com_Easy-Resize.com(1).thumb.jpg.81a20bb1df9ff4139d1ab022b7d1c16d.jpg

P1140630_Easy-Resize_com_Easy-Resize_com.thumb.jpg.22399f566c633f9df52c30165f4efdab.jpg

 

P1140786_Easy-Resize.com_Easy-Resize.com(1).thumb.jpg.f9007324baa07549505ef3593ca369c4.jpg

 

Scena  nie dotyka ścian. 5-10mm dylatacji

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, fetek napisał:

sufit nie może być elastyczny, ciśnienie akustyczne będzie go podnosić.

prawidłowy sufit akustyczny podwieszany jest na sprężynach

Fabryczne wieszaki ES posiadają gumę tylko na jego środku . Montaż jest za pomocą jednej śruby. Boki nie są mocowań jak tradycyjnie. Im większy ciężar tym bardziej się wyginają / pracują ty samym stają się elastyczne.

Sama guma to  gotowa gruba wkładka wsadzana do zwykłego wieszaka. Wg mnie zwykłe nabijanie kasy

Nie upieram się ,  że jest to dobrze.

O tym jak to się sprawdziło podczas odsłuchu napisze na końcu

37 minut temu, przemak napisał:

Dziękuję. Myślę o rurce gumowej na wkręt na wszelki wypadek, dostępne są również niedrogie podkładki od razu z gumą. 

ta podkładka nic Ci nie da

Podczas zacisku spłaszczy się jak papier a tu chodzi o amortyzacje drgań. Musi być masa/ objętość gumy  żeby mogła  je  pochłonąć...... (  w jakimś tam stopniu)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Procz napisał:

prawidłowy sufit akustyczny podwieszany jest na sprężynach

na sprężynach jeszcze nie widziałem.

Ogólnie chodzi mi o efekt wypchnięcia płaszczyzny, co słychać a potem widać, szczerze mówiąc sam nie wiem jak ten problem rozwiązać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wykonaniu sceny zbudowałem podest.
Podest dość skomplikowany bo z dwoma bocznymi wejściami i jednym zejściem ( wejście tylne do sali)
Zrezygnowałem z drzwi na ścianie bocznej  do sali z kilku powodów
-estetycznych
-akustycznych
-komunikacyjnych
-wejście od tyłu sali po schodkach na podest daję dużo efektowniejsze patrzenie na sale niż wejście z boku z niskiego poziomu.

Podest to 280mm wysokości + 2x 25mm MFP
Cały wypełniony miękka wełną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

P1140649_Easy-Resize_com.thumb.jpg.892cfd6f55e8adfcba169896029323f6.jpg

 

P1140654_Easy-Resize_com.thumb.jpg.a855c0f28aed3bb217644c9b528c5243.jpg

P1140648_Easy-Resize_com.thumb.jpg.1f38f8bc9d170403968c9f92b7380605.jpg

P1140655_Easy-Resize_com.thumb.jpg.d8baa8ada8476450cdc2ef59e2f8b3e0.jpg

 

P1140659_Easy-Resize_com.thumb.jpg.115eea4bebe08d930e602c3c06eaef15.jpg

 

P1140662_Easy-Resize_com.thumb.jpg.5e676d8ec4ea1b38be9c27842acbeb4e.jpg

 

 

Wstępnie na podeście na łuku  przy wejściu do kina miał stać mini barek.

 

P1140660_Easy-Resize_com.thumb.jpg.8d2fe33c7dd1039d67c2ffc9f3f7c951.jpg
Jednakże, zabierał on przestrzeń i zrezygnowałem z niego. Przez to zaokrąglenia schodów uległy powiększeniu (  finalne zdjęcie)

Po podestem idzie okablowanie sceny oraz monitoringu,  natomiast cała "reszta" idzie sufitem.
Na czole podestu za między fotelami zamontowałem gniazdo elektryczne oraz wejścia USB do zasilania smartfona/tabletu do kontroli sprzętu, oświetlenia itp.
Dodatkowo zamontowałem drugie wyjście HDMI z amplitunera dla  mini monitora/TV aby podczas odsłuchów BlueRay Audio czy DVD AUdio nie trzeba było włączać projektora.

W tym momencie sala nabrała "widoku"

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

l

Podest oczywiście z dylatacja od ścian


Po tym etapie rozpocząłem wykończanie sufitu.
Ze względu na słabą konstrukcje drewnianego dachu i zbytnie już obciążenie budynku elementami  konstrukcyjnymi ( kilka kubików drzewa, piach, ciężkie płyty ścienne i podłogowe nie  mogłem sobie pozwolić na na zrobienie masy tak jak podłoga czy ściany.

Wykorzystałem tylko jedna warstwę okładziny w postaci płyty budowlanej o bardzo wysokiej hydro izolacji.
Waga jej to niespełna 30kg. Więcej niż zwykła płyta k-g.
Na nic więcej ze względów bezpieczeństwa i świętego spokoju nie mogłem sobie pozwolić.

Będąc świadomy, że jest to słaby akustycznie punkt w stosunku do ścian i podłogi musiałem na tym poprzestać.
 

Nie wypełniałem całego sufitu tylko do drewnianego podwieszenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

P1140666_Easy-Resize_com.thumb.jpg.11c53c770610ebcf3b38680927423ce2.jpg

P1140665_Easy-Resize_com_Easy-Resize_com.thumb.jpg.74dc270a8ad1b79aa9ce41879b03c32b.jpg
Podwieszenie skręcałem śrubami na zasadzie śruba góra dól i w bok. Całość skręcona na podłodze i jako gotowy element przymocowałem do ścian i stelażu sufitu

P1140670_Easy-Resize_com_Easy-Resize_com.thumb.jpg.bd2e59ea189bf7876d933b0678dd5bd0.jpg

 

P1140673_Easy-Resize_com_Easy-Resize_com.thumb.jpg.af47de82667ff7fd548860bed2fbc1f1.jpg

P1140674_Easy-Resize_com_Easy-Resize_com.thumb.jpg.ab71c5d3d91e27d6175cf0222357796f.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stelażu przeprowadziłem instalacje, wentylacyjne ,  elektryczne i audio- video. Całości wypełniona szczelnie miękką wełną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

P1140697_Easy-Resize_com_Easy-Resize_com.thumb.jpg.a40c3cec08b364b140c844639f02f425.jpg

Między czasie również wykonałem zabudowę słupów konstrukcyjnych oraz budowę słupów technicznych tworząc jedną całość projektu

P1140678_Easy-Resize_com_Easy-Resize_com.thumb.jpg.8f5a56923025626dc2afa01eab197c02.jpg

P1140682_Easy-Resize_com_Easy-Resize_com.thumb.jpg.82e4e9a519823fbe2c84bffe9d68c8da.jpg


 Całość zamocowana do ściany. Nie dotyka podłoża

P1140699_Easy-Resize_com_Easy-Resize_com.thumb.jpg.657386fd4ee2d34423cf934f757b6525.jpg
Na tak przygotowany stelaż zamontowałem sufit podwieszany dwu warstwowy.

Pierwsza warstwa do stelażu druga na kątownikach do boku stelażu.

20201210_212302_Easy-Resize_com.thumb.jpg.21da625499ea167f190db56415a9e68a.jpg

Sufit podwieszany będzie pełnił funkcje dekoracyjną i  oświetleniową

P1140677_Easy-Resize_com_Easy-Resize_com.thumb.jpg.d5c24eea54b173e30ac92116ac9bee87.jpg

P1140686_Easy-Resize_com_Easy-Resize_com.thumb.jpg.d6e42d565450f47bae07ee85d7df535c.jpg

Sala ma już pełny zarys projektu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Procz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W suficie i w ścianie tylnej wyciąłem otwory dla atmos oraz tylne suurrand

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

P1140775_Easy-Resize_com.thumb.jpg.c2b5a348cd5d8e7faf1e6788c0983132.jpg

 


Na lewej ścianie zrobiłem wejście do sali. Będzie się wchodzić na podest bezpośrednio do boxsetu czyli miejsca gdzie będzie cały sprzęt oraz moja dyskografia.

P1140692_Easy-Resize_com.thumb.jpg.16b7f1fe8583b408e31b4237fe3c0d96.jpg

 

 


Zamontowałem prostopadłą ścinę a w niej ościeżnice  i  drzwi.

P1140712_Easy-Resize_com.thumb.jpg.fc79e603722fb0a4fa4c3b82d69db31e.jpg
Futryna to stara zdemontowana futryna która kiedyś miałem zamontowaną gdzieś indziej. Regulowana i  dość szeroka. Rozebrałem ją i połowa poszła do łuków podestu a reszta na ścianę. Dodatkowa zamieniłem zawiasy z lewych na prawych.
Na pierwszy rzut ościeżnica wygląda fatalnie jednak po " obróbce" będzie świetna.
Drzwi zakupiłem z markecie najtańsze jakie były za 90 zł

Na słupy dekoracyjno techniczne przykręciłem płyty meblowe z czoła i z boków.

P1140704_Easy-Resize_com.thumb.jpg.bf9372c45ef630f900cb8875506e2dcf.jpg

P1140705_Easy-Resize_com.thumb.jpg.15ec06a3338443de1cd788b6087ce520.jpg
Znajomy stolarz i jego dobra tarcza , 2 butelki tego o co sie w tym kraju wszyscy zakładają, pół soboty precyzyjnego  cięcia  i z odpadów meblowych tj, każda z innej parafii grubości 18mm , których jest pełno czy u stolarza czy w zakładzie meblarskim jako odpady z płyt po produkcji mebli , wyciąłem obudowy do 6 słupów.

Kolejne kilkaset złotych zaoszczędzone:)

 

Pierwsze fizyczne sprawdzenie głośnika w swoim miejscu...( praca robi się przyjemniejsza)

P1140772_Easy-Resize_com.thumb.jpg.036dbb9653cad4dc82be358618ff894d.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi kupiłem za 90zł i...... sporo przepłaciłem:)

Niestety, wejście mogłem zrobić tylko na 80cm wiec drzwi mogłem mieć tylko 70-ki do tego lewe.
Jako ,że drzwi będą "obrabiane" najlepszym rozwiązaniem jest kupić ze stojaka w markecie jako końcówka serii. Często są po 100zł  dobrej marki i solidne. Sam kiedyś kupiłem z małym niewidocznym u szczerbieniem na dole skrzydła drzwi Classen  warte w sklepie 550zł za ..........30zł!

Drzwi które kupiłem są liche  bo mają prawie zero stelażu drewnianego przez co obróbka jest ciężka. A że wyboru nie było bo 70 tki lewej nie znalazłem to wziąłem jakie były najtańsze po cenie regularnej.

Miało być tanio i bardzo dobrze to się trzeba męczyć

Do drzwi przykręciłem dwa kątowniki aluminiowe aby wzmocnić je i aby różnica temperatur pomieszczeń, które odgradza nie spowodowała wygięć a tym samy nieszczelności czyli ucieczki hałasu z sali kinowej
Kątownik z luzem na 2 mm w stosunku do ościeżnicy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

do kątownika płyta karton gips  z kawałkiem stelażu od środka aby blachowkręt miał co zacisnąć
Sam wkręt do aluminium przez wcześniejsze zrobienie otworów i nawiercenie płaszczyzny aby łeb wkręta schował się na równo z licem kątownika.

P1140777_Easy-Resize_com_Easy-Resize_com.thumb.jpg.1e1bdfed661566d8b257d022fdd5c263.jpg
 

Na resztę stelaż do k-g i wyplenienie miękką wełną. W tym przypadku wykorzystałem eko. Wielka objętość wypełnia  się doskonale w powstałej skrzyni.

 

 

P1140779_Easy-Resize_com_Easy-Resize_com.thumb.jpg.9f23686b916e3696952c534c96d97dfd.jpg

 

P1140780_Easy-Resize_com_Easy-Resize_com.thumb.jpg.226260f21d2d24c17cb7c6f9f4e2f23d.jpg


Nie polecam stosować ciężki płyt wełnianych aku z uwagi na obciążenie drzwi.  Zysk obniżenia hałasu żaden a futrynę może wygiąć, gdyż takie obciążenie jest na granicy wytrzymałość ościeżnicy i zawisów.
Zrobiłem wcześniej podobne drzwi na takiej wełnie plus panele wykończeniowe  i 4 zawiasy mają problem zaś same drzwi mega ciężkie stwarzają problemy( ościeżnica nie wytrzymuje ciężaru )

Na taki stelaż dałem zwykła  płytę k-g. Że nie miałem całej tylko dwa kawałki to nie ma znaczenia.

P1140781_Easy-Resize_com_Easy-Resize_com.thumb.jpg.0498c7d9eeb2d2f8b16f3fe6afffc422.jpg

 

Dlaczego i jak sie sprawdzają to później

 

Drzwi z lekkich papierowych zrobiły sie masywne i bardzo ciężkie.

P1140782_Easy-Resize_com_Easy-Resize_com.thumb.jpg.7585d07b0d280ee0d24fd5106cd31362.jpg

P1140784_Easy-Resize_com_Easy-Resize_com.thumb.jpg.77f40bd81e54a0f444a7451c08d4cdaa.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w miedzy czasie wstawiłem grzejnik widoczny na zdjęciach

Wymogiem ,że ma byc cienki i może odstawiać od ściany max 5cm razem z uchwytem

W grę wchodził tylko dekoracyjny ponieważ standardowe były zbyt głębokie.

5cm dlatego , że na ścianie będą panele grubości 5cm maskująco transparentne,   które ukryją grzejnik.

Podczas regularnych zakupów w castoramie w końcu trafiłem na wyprzedaże.

Grzejnik bez opakowania,  odpowietrzenia i jednego uchwytu 300zł

Uchwyty sztuk 4 i tak schowam w ścianie więc wziąłem bo coś tam sobie wymyśle.

Jak sie okazało uchwyt sie  potem znalazł ale po wynegocjowaniu do 150zł:)

Odpowietrznik kosztował 5zł

Cena w sklepie  przed wyprzedażą .....900zł

Temat instalacji C.O w kinie  i jak sie ona tam znalazła to  historia związana z wejściem ....na piętrze

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun. Mi by się tak nie chciało, nie ma szans, a i umiejętności trzeba jakieś posiadać. 

Martinie, czemu płaczesz??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo, gratuluje odwagi, zaparcia i umiejetnosci

Co mi przy przegladaniu umknelo.
Czy przewidziales instalacje glosnikow za ekranem?


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_2265.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szacun wielki:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony 85 XH 9505.Optoma UHD-51a. Yamaha RX-A3050. Sony UBP-X800M2 .Klipsch RF-7.Klipsch RC-64II.Klipsch RF-82II.Klipsch R-14S.Klipsch SW-310

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.