Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw kolumny + wzmacniacz + streamer + CD do 2 tyś. euro


Śliwa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W związku z otwarciem sklepów w mojej okolicy nadszedł czas aby się umówić na mój pierwszy w życiu odsłuch oraz docelowo pierwszy raz świadomie kupić zestaw audio ?

Z uwagi na lokalizację (Graz, Austria), możliwość odsłuchu, przyzwoity wybór oraz bardzo dobre opinie zdecydowałem się skorzystać z oferty konkretnego sklepu. Link do listy cenników: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Budżet to 2000 euro wg. cen standardowych cennikowych. Korzystając z promocji i możliwości negocjacji cen chcę się zmieścić w przedziale 1500-1800e.

W tej cenie chciałbym nabyć komplet małych kolumn podłogowych, wzmacniacza, streamera (łączącego się ze Spotify) oraz odtwarzacza CD. Wzmacniacz oraz streamer mogą być zintegrowane. Sprzęt NIE może być wyposażony w tuner radiowy. Wzmacniacz musi posiadać wejście gramofonowe, lub w cenie musi się zmieścić przedwzmacniacz gramofonowy. Kable oraz gramofon wykorzystam te które posiadam, z czasem pewnie zostaną wymienione.

Przesiadam się z NADa 3100 monitor series + Jamo r2 exclusive z uwagi na techniczne problemy wzmacniacza i nieodpowiadające mi brzmienie kolumn.

Do nagłośnienia jest 25m2. Odsłuch w odległości ok 4m od kolumn. Kolumny ustawione będą niestety boisko ściany (10-20cm) w rozstawie ok 1,5-2m.

Słucham prawie każdego rodzaju muzyki, najczęściej jednak gości u mnie Rock, Metal, Jazz, Klasyka. Niestety trudno mi opisać charakter brzmienia jakie lubię, pewny jestem tylko co do jednego: lubię mocny i wyraźny bas ? .

Sam stworzyłem w głowie taki zestaw, który na pewno chciałbym przesłuchać: Triangle Borea 07/Triangle Plaisir Kari + NAD C338 + NAD C538

 

Proszę Was o podanie waszych propozycji do odsłuchu przy nałożeniu powyższych ograniczeń. Oraz jedną opcję sprawdzonego zestawu z 1 półki cenowej wyżej jako coś w rodzaju zestawu referencyjnego (np. coś z kolumnami B&W 603)

 

(Jest to kontynuacja mojego poprzedniego wątku o Kolumnach, który niestety przestał się mieścić w założonym temacie ? )

Z góry dzięki!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście NADa C338 nie polecam, amplituner KD Yamahy od niego gra lepiej.

Tu trochę napisałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pod Triangle spróbowałbym Musical Fidelity M2SI , Yamaha A-S701

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, Musical Fidelity M2si nie ma wejścia gramofonowego oraz streamera, rozwiązania MF z wejściem gramofonowym i streamingiem to koszt 4 razy wyższy niż NADa i przekraczające mój całkowity budżet... 

Z Yamachą może bym domknął budżet butem... Ale nie ma możliwości jej odsłuchu w okolicy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z klasy A/B w moim zasięgu  cenowym od NADa mają tylko C316BEEv2 i C328BEE, warte uwagi? A może coś od AMC albo innej firmy z listy sklepu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Soomi napisał:

Nad c326bee znajduje się także w twoim budżecie a bedzie grał lepiej niż 328 i 338. 

Tu niestety pojawia się problem lokalizacji. Tu gdzie mieszkam mogę skorzystać tylko z oferty wcześniej wymienionego sklepu, lub Media Marktu. Niestety C326 nie ma w ofercie, więc mogą mi go zapewne zamówić jednak może być trudniej z opcją odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Prewwit napisał:

Jak jest sprawdź jeszcze Marantz PM6006

Jest, i w komplecie z CD wychodzi+- tyle ile C338 również z CD, tylko wtedy zostaje dość skromny budżet na streamer. Ten od Marantza to ponad 500e. Czy którakolwiek firma wypuściła zintegrowany wzmacniacz ze streamerem w cenie do 800e? Czy tylko NADowi się ta sztuczka udała dzięki wzmacniaczowi w klasie D?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy w AT można w ogóle kupić Yamahę S501 czy 701 a wygląda oferta

dość słabo ... Gdybym miał takie wątpliwości  i nieprzekraczalny budżet może

nawet rozłożył bym zakupy w czasie. Gdyby można to brałbym właśnie jeden

z tych wzmacniaczy i nieduże podłogówki Kambodży ? a resztę, choćby WXAD

dokupił w następnej kolejności. Dwa zgryzy byś miał załatwione; działający 

wzmacniacz z gwarancją i inne kolumny, choć może wolisz coś ostrzejszego,

więc coś ze stajni B&W można by też posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu wszystkich cenników znalazłem takie opcje:

- DENON PMA-720AE + DCD-720AE + DNP730AE (stary cennik więc możliwe że będzie to nowsza odpowiadającą seria)

- Music Hall a15.3 + c-dac15.3 + dodatkowy streamer

- Marantz PM5005 + CD5005 + NA6005 (przy ostrym przekroczeniu budżetu PM6006 + CD6006)

- ARCAM SA10 + CDS50 (przy podobnym przekroczeniu co Marantz 6006)

- NAD C338 + C538

 

Co do kolumn znalazłem 

- Triangle Borea 07

- Triangle Plaisir Kari

- Monitor Audio Bronze 200

- Tannoy Mercury 7.4

- KLIPSCH R-820F

- KLIPSCH RP-5000f

- Focal Chora 816 (osiągalne tylko przy najtańszych opcjach reszty NAD/DENON)

Ostatnie 3 pozycję dostępne w Media Markcie w którym odsłuch byłby raczej przeciętny.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej listy posłuchaj kompletu Marantza w zestawieniu z Tannoy M 7.4.

Ale to byłby mój wybór ... zresztą moc, czy inny design może wskazać Music Hall'a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega podpowiedział mi jeszcze 2 diaboliczne pomysły. Narodziły się one z konieczności optymalizacji kosztów i jednocześnie zapewnienia jakości tam gdzie jest oczekiwana i kompromisu jakości tam gdzie nie jest ona konieczna. Przy okazji uda się dodać dodatkowe funkcjonalności. Opcja strumieniowa ma być szybka i wygodna ale nie wymagam od niej bardzo wysokiej jakości, jakość za to chcę mieć przy korzystaniu z CD oraz gramofonu.

I tak oto:

1sza mniej ekstrawagancka opcja - Chromecast 3 + dac + staroświecki wzmacniacz + CD + Triangle Borea 07 ewentualnie lepsze podstawkowe kolumienki.

2ga koncepcja kompletnie pokręcona - Chromecast 3 + dac + przedwzmacniacz z wyjściami xlr + CD + aktywne monitory Focal alpha 80

 

Proszę o wszelkie za i przeciw ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Śliwa napisał:

Widziałem takie wyposażone w HDMI ?

Spoko, nie widziałem DACów z HDMI z tych popularnych, a jaki masz na oku z tym złączem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem urządzenia np takie: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niestety,bardzo trudno znaleźć jakiekolwiek informacje na Ich temat.

Czy stosując Chromecasta, będę mógł niejako wysłać sam dźwięk np z netflixa do systemu audio a wizję wciąż oglądać na laptopie?

Jeżeli nie to jeszcze myślę nad Chromecastem Audio i prostym wyjściem minijack - 2x cinch.

Jakieś sugestie lub opinie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na odsłuchu i trochę się zadziało. Słuchałem kombinacji:

Głośniki: Triangle Borea 07

Wzmacniacz + CD:

1. ARCAM SA10 + CDS50

2. NAD C338 + C568

3. NAD C368 + C568

Jako że zamierzam kupić niższy model CD w przypadku NADa to CD był połączony coaxial-em (aby lepszy DAC w wyższym modelu CD nie miał wpływu)

I wnioski:

1. Te kolumny grają wyśmienicie, wspaniałe i czysto. Wspaniały sprzęt trafiający w mój gust.

2. Zestaw z Arcam-em przepadł od razu. Był zbyt detaliczny i ostry. Wywołujący lekki ból głowy. Może w zestawie ze spokojniejszymi kolumnami byłby ok als dla mnie był "zbyt" choć nie mogę zaprzeczyć że dźwięk robił wrażenie a bas był nieznacznie lecz zauważalnie lepszy niż u konkurencji.

3. NAD C338 jest niewystarczający, za mało dynamiki, widać było że się męczy. Może w mniejszym pomieszczeniu z fajnymi miałymi kolumnami pokazał by co potrafi, ale na 20m2 i kolumny stojące brakowało mu "pary".

4. NAD C368 który znalazł się na odsłuchu przez przypadek, w związku z zamieszczaniem w cyferkach, skradł moje serduszko. Podobnie poradził sobie jak Arcam, ale tam gdzie Brytyjczyk przeginał, tam szarak ładnie uspokajał brzmienie. Wspaniałe połączenie gdzie jedynie przy najbardziej wymagającym basie (kawałek Jamiroquai "Planet Home") było słychać większą precyzję pracującego w klasie A/B, SA-10.

 

Tak więc wyklarowała mi się wizja, po negocjacjach cenowych i zrezygnowaniu z modułu BluOS mieszczę się z zestawem Borea 07 + C368 + C538 w 2tyś. e. Doraźnie i na początek tani streamer w stylu używanego Chromecasta audio a za jakiś czas jeżeli będę czuł potrzebę, doinwestować w moduł we wzmacniaczu.

 

Jeszcze mam trochę czasu na zastanowienie (paczka od NADa z wyprzedanymi obecnie CDkami gdzieś w 1-2 tygodniu marca) więc chętnie poznam jakieś dodatkowe sugestie lub opinie.

P.s. pomysł oparty na Focalach Alpha 80 chwilowo w zawieszeniu gdyż w cenie do 1000e udało mi się znaleźć na ten moment tylko jeden zestaw Przedwzmacniacz + CD, który niestety jest problematyczny jeżeli chodzi o możliwość przetestowania (AMC XPi + CD którego oznaczenia nie pamiętam) ?

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Śliwa napisał:

NAD C338 jest niewystarczający, za mało dynamiki, widać było że się męczy. Może w mniejszym pomieszczeniu z fajnymi miałymi kolumnami pokazał by co potrafi, ale na 20m2 i kolumny stojące brakowało mu "pary".

Słuchałem z monitorami Elac Reference B6, też sobie z nimi nie radził(on tak ma?), a przy tym granie całościowo bez życia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Czemu mnie to nie dziwi nad C368 to zdecydowanie lepszy pomysł dużo lepsza kontrola i możliwość rozbudowy względem c338, nawet na start z tanim streamerem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie ?

mam pewien dylemat odnośnie zakupu sprzętu. Zdecydowałem się na zestaw Borea 07 + C368(z modułem bluOS) + C538 tylko na skutek problemów logistycznych dostawa CDków od NADa opóźni się prawdopodobnie o miesiąc lub dwa... Sprzętu słuchałem z wyższym modelem C568 podłączonym przez wyjście koaksjalne do wzmacniacza, gdyż C538 nie mieli na stanie. Pytanie jest proste:

Jak duża może być w tym przypadku różnica w brzmieniu pomiędzy C538 a C568? Czy jeżeli C538 podepnę również przez DAC we wzmacniaczu to uzyskam podobne brzmienie?

Z jednej strony chciałbym już kupić sprzęt i móc się cieszyć naprawdę znaczną poprawą brzmienia. Z drugiej mam małą obawę, że dźwięk ucierpi znacznie, na słabszym CD i w skutek niezadowolenia będę chciał jednak dokupić droższy CD. W takim wypadku wejdę jednak na poziom cenowy w którym mieszczą się inne bardzo Ciekawe sprzęty...

Pomocy! Proszę ?

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu przez DAC we wzmacniaczu podobne na pewno nie będzie ? 

będzie identyczne, poza przypadkiem, że napęd jest uszkodzony.

Chyba, że rozpatrujemy na poziomie stricte audiofilskim, ale niestety dotyczy

to tylko niewielu z całego spektrum płyt i to w różnych gatunkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, audioburak napisał:

Po podłączeniu przez DAC we wzmacniaczu podobne na pewno nie będzie ? 

będzie identyczne, poza przypadkiem, że napęd jest uszkodzony.

Chyba, że rozpatrujemy na poziomie stricte audiofilskim, ale niestety dotyczy

to tylko niewielu z całego spektrum płyt i to w różnych gatunkach.

Powiem szczerze, miałem nadzieję na taką odpowiedź ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Parę słów na zakończenie:

Sprzęt kupiony! Od wczoraj gra u mnie zestaw NAD C368 z modułem bluOS oraz kolumny Triangle Borea br 07. Na odtwarzacz CD (C538) przyjedzie mi jeszcze poczekać. Tymczasowo po taniości kupiłem Denon DCD-695. Budżet za komplet ostatecznie przekroczy planowany o okolo 15-20%.

O brzmieniu na razie powiem tylko, że jest imponujące. Bardzo szczegółowe. A funkcjonalność sprzetu jest niesamowita.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.