Skocz do zawartości
IGNORED

High-endowy Subwofer do kina domowego


baron_bartek

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.04.2021 o 20:55, STELVIO napisał:

Hej. Zakończyłeś poszukiwania? Coś wybrałeś/kupiłeś?

Hej. Kupiłem tego Umika, odpaliłem..... niewiele z tego rozumiem i nie mam chwilowo czasu :) i ciągle jadę na słuch :)

Natomiast co do subwofera to waham się między 3ma opcjami do mojego pomieszczenia

SVS PB-3000

SVS PB-4000

SVS PB-16 ultra

Głównie się zastanawiam nad tym, czy do mojego pomieszczenia ultra a nawe 4000 ma sens. Pewnie 4000 wybiorę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, baron_bartek napisał:

Hej. Kupiłem tego Umika, odpaliłem..... niewiele z tego rozumiem i nie mam chwilowo czasu 🙂 i ciągle jadę na słuch 🙂

Natomiast co do subwofera to waham się między 3ma opcjami do mojego pomieszczenia

SVS PB-3000

SVS PB-4000

SVS PB-16 ultra

Głównie się zastanawiam nad tym, czy do mojego pomieszczenia ultra a nawe 4000 ma sens. Pewnie 4000 wybiorę.

Czy Ty te wszystkie trzy masz w domu na odsłuchu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SVS SB4000 polecam oprócz kina da się słuchać też muzyki jest taki trochę 2w1 a seria PB tylko do kina, ale nie wierzę że tylko filmy oglądasz muzyki pewnie też słuchasz na zestawie kinowym to bierz SB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, STELVIO napisał:

Czy Ty te wszystkie trzy masz w domu na odsłuchu?

Jakbym miał to bym nie miał dylematu :) tylko bym wybrał zadawalający produkt.

Opiszę mój dylemat

3000 - pewnie lepszy od mojego ps-1200, ale czy napewno warto zmieniać? 

4000 - wydaje mi się że optimum, prawie 2 razy cięższy od 3000 :) Tylko się zastanawiam czy w moim pomieszczeniu ma to sens.... nie jest dużo droższy od 3000. 70 kg to już tragicznie ciężki do targania.

No i jeszcze jeden dylemat. Czy przypadkiem 4000 nie osiągnie optimum w jakiejś większej głośności, której ja i tak nie osiągne w swoim pomieszczeniu? (różne opinie czytam - niektóry piszą, że to że mam przedzieloną półściankę powoduje, że masa powietrza się też wymienia akustycznie i co z tym idzie sub powinien być mocniejszy)

..... jakby jakaś używka była w rosądnej cenie to już bym miał, a tak 10 kafli piechotą nie chodzi.

Ultra - wydaje mi się że nie ma to u mnie za dużego sensu. Pewnie lepszy niuansowo od 4000, a nie fizycznie. Jest też sporo droższy.

13 godzin temu, JVC 4K napisał:

SVS SB4000 polecam oprócz kina da się słuchać też muzyki jest taki trochę 2w1 a seria PB tylko do kina, ale nie wierzę że tylko filmy oglądasz muzyki pewnie też słuchasz na zestawie kinowym to bierz SB.

Ja też bym nie wierzył :) Ale generalnie mi chodzi o kino, mam świetny zestaw słuchawkowy, kino nie musi grać muzyki idealnie.

Biorąc pod uwagę moje pomieszczenie szczególnie mi zależy na wylotach powietrza z przodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez baron_bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie są różne opinie. Ja słyszałem, że jak komuś pasuje i wystarcza pb3000 to nie warto brać pb4000. Troszkę lepszy, bo większy, mocniejszy. Ale tu są właśnie niuanse. Jak już to iść w pb 16ultra od razu.
Podobnie jest z sb. Albo zadowalasz się sb3000 albo jak chcesz znacznej poprawy to idziesz w sb 16ultra. Więc różnie to bywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, STELVIO napisał:

No to faktycznie są różne opinie. Ja słyszałem, że jak komuś pasuje i wystarcza pb3000 to nie warto brać pb4000. Troszkę lepszy, bo większy, mocniejszy. Ale tu są właśnie niuanse. Jak już to iść w pb 16ultra od razu.
Podobnie jest z sb. Albo zadowalasz się sb3000 albo jak chcesz znacznej poprawy to idziesz w sb 16ultra. Więc różnie to bywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Narazie na spokojne bo jeszcze bo muszę kupić oleda :P (miały tanieć..... od 5ciu lat) - może coś się pojawi na necie używanego w międzyczasie w dobrej cenie i to rozwiąże mój dylemat :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jak coś kosztuje kilka-naście tys. to już musi wszystkie basy dobrze zagrać i w kinie i muzyce. Znam SVS SB-2000, on nie gra dobrze długich basów, są schowane. Tzn... np. piosenka Celine Dion w Titanicu - lepiej radziły sobie z nią budżetowe suby (mają fajne długie basy, 'ciepłe', miękkie). Mi się chyba po prostu nie podoba charakter basu w SVS, chociaż nie znam ich droższych modeli więc może nie mam racji. Nie wiem czy opcja wyrównywania Hz coś by na to pomogła. SB-2000 do scen akcji za to jest ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jak coś kosztuje kilka-naście tys. to już musi wszystkie basy dobrze zagrać i w kinie i muzyce. Znam SVS SB-2000, on nie gra dobrze długich basów, są schowane. Tzn... np. piosenka Celine Dion w Titanicu - lepiej radziły sobie z nią budżetowe suby (mają fajne długie basy, 'ciepłe', miękkie). Mi się chyba po prostu nie podoba charakter basu w SVS, chociaż nie znam ich droższych modeli więc może nie mam racji. Nie wiem czy opcja wyrównywania Hz coś by na to pomogła. SB-2000 do scen akcji za to jest ok.
Tak jak napisałeś. Svs sb2000 jest do scen akcji ok. I na tym zakończmy. Zrób porównanie z wyższymi modelami tej firmy (czy to sb czy pb) to będziesz mieć obraz jak one są daleko w tyle. Daleko... Daleko...
Obiektywnie porównując muza/film. Dla mnie do bardzo małego pomieszczenia to ok. I muza i film.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 23.04.2021 o 22:27, STELVIO napisał:

Dla mnie do bardzo małego pomieszczenia to ok. I muza i film.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Żaden SVS nie jest subkiem do małego pomieszczenia nawet ten sb2000 nie rozwinie skrzydeł, chyba że chodziło Ci o jakieś mniejsze tańsze subki to tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2021 o 13:13, ssq napisał:

Żaden SVS nie jest subkiem do małego pomieszczenia nawet ten sb2000 nie rozwinie skrzydeł, chyba że chodziło Ci o jakieś mniejsze tańsze subki to tak.

Co? Serio... Posiadam svs pb 2000pro w pokoju zamkniętym o powierzchni 12m2 i nie uważam, że jest za mocny. Wykorzystuje jego max możliwości, nawet i większe modele chętnie bym wsadził, ale już sporo kosztują. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden SVS nie jest subkiem do małego pomieszczenia nawet ten sb2000 nie rozwinie skrzydeł, chyba że chodziło Ci o jakieś mniejsze tańsze subki to tak.

Co to znaczy ze nie jest do malego pomieszczenia? Nie zagra w nim poprawnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury z ta wielkoscia pomieszczenia i moca suba. Powtarzam to odkad jestem na tym forum a testowalem pare subow od metrazu 9 metrow do 28m2 a za niedlugo beda testy na 45 metrach :DDD Kupujesz suba najwiekszego i najmocniejszego na jaki cie stac nie patrzac na wielkosc pomieszczenia :D. Sub to nie tylko bas ale i cisnienie. Sub bez pierdolniecia jakby cie ktos z kopa zasadzil przy filmie akcji to nie sub a popierdolka :DDD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem ostatnio dosyć długo test subów. Bo szukam zmian do kina. Ale to nie high- end. Svs. Pb2000 pro, pb3000, sb3000 i sb4000. Świetne doświadczenie i świetna zabawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, STELVIO napisał:

Robiłem ostatnio dosyć długo test subów. Bo szukam zmian do kina. Ale to nie high- end. Svs. Pb2000 pro, pb3000, sb3000 i sb4000. Świetne doświadczenie i świetna zabawa.

Tez po przeprowadzce bede robil takie testy i na sama mysl sie micha cieszy :DD

ale to beda tylko dwa sb 3000 i 4000 czy w ogole jest sens doplacac do wyzszego modelu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez po przeprowadzce bede robil takie testy i na sama mysl sie micha cieszy :DD
ale to beda tylko dwa sb 3000 i 4000 czy w ogole jest sens doplacac do wyzszego modelu
Nic nie podpowiem. Będziesz mieć idealne porównanie. Z mojej strony powiem tylko, że sb4000 trzeba poświęcić więcej czasu na ustawienie. Nie zrażać się na początku jak coś będzie nie tak. On ci to wynagrodzi.
A wizualnie to już przepaść. Jak dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, STELVIO napisał:

Nic nie podpowiem. Będziesz mieć idealne porównanie. Z mojej strony powiem tylko, że sb4000 trzeba poświęcić więcej czasu na ustawienie. Nie zrażać się na początku jak coś będzie nie tak. On ci to wynagrodzi.
A wizualnie to już przepaść. Jak dla mnie.

Najgorsze u mnie bedzie to ze przeprowadzam sie do domu, a zona zaczyna marudzic ze juz takich wielkich kolumn to nie chce widziec na nowym miejscu, jak byl maly salonik w mieszkaniu w bloku jak widac bylo latwiej 😄

Jeszcze chcialem posluchac tego nowego magnata oraz rela, ale chyba nie ma sensu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2021 o 11:18, ryback napisał:

Najgorsze u mnie bedzie to ze przeprowadzam sie do domu, a zona zaczyna marudzic ze juz takich wielkich kolumn to nie chce widziec na nowym miejscu, jak byl maly salonik w mieszkaniu w bloku jak widac bylo latwiej 😄

Jeszcze chcialem posluchac tego nowego magnata oraz rela, ale chyba nie ma sensu

Nie wiem jaki kolega ma budżet na suba, ale do kina naprawdę min. jest dobry głośnik 12cali, myślę, że svs pb1000 pro będzie nie do przebicia za 3tys. Posiadam rel S2 i w grudniu kupiłem svs pb 2000 pro, mogę powiedzieć tylko tyle, że svs to inna liga basu, a cenowo jest podobnie. Svs potrafi zejść tak nisko, że wrażenia z filmów są odkrywane na nowo w porównaniu do rel i w muzyce svs potrafi zagrać fajnie w niektórych utworach gra nawet dużo lepiej od rel tam gdzie trzeba zejść nisko poniżej 30hz miażdży rela, a w brew pozorom dużo muzyki uderza poniżej tych częstotliwości. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe.

Wpadłem na dziwny pomysł: odwróciłem swojego paradigma-1200 ps tyłem (głośnik jest na dole) i teraz z przodu mam wyloty powietrza oraz sterowanie płytką wzmacniacza.

1) Po pierwsze gra to tak jak chciałem, słychać podmuchy basowe ukierunkowane do przodu

2) Mam dostępne sterowanie, zatem pilot nie jest potrzebny

3) zyskałem nieco miejsca bo przesunąłem suba z 20 cm do tyłu (niedużo, ale zawsze.... szczególnie że mam tam wąskie gardło)

.... jedyne czego mi się nie udało rozwiązać to że ciągle sub i basshaker mają ten sam sygnał i jak kombinuje z basem w aby uzyskać oczekiwany bas to mi wariuje basshaker.

Myśle by dodać korektor graficzny na ścieżkę do subwoofera (i wtedy sygnał dać płaski), ew kupić takie coś (tylko obawiam się jakości dzwięku przepuszczonego przez to... nie to żeby w subie to miało duże znaczenie): https://allegro.pl/oferta/kontroler-subwoofera-rca-in-out-filtr-lpf-40-150hz-10487466213

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym polega problem z basshakerem?

Korektor graficzny sie nie zabardzo nadaje.

Po co ci to zalinkowane ustrojstwo. zbedne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padły słowa na temat subwoofera SVS, SB-1000 Pro do którego się przymierzam chociaż PB-1000 Pro też mi chodzi po głowie. Sub ma być tylko do KD 7.1/7.2 bo jest obecnie 7.0 (poprzednia po pierdółka HKTS 220SUB/230 spalił się), sprzęt to Denon AVR-X7200WA, fronty Celan GT 902 po PRE OUT do PMA-1520AE) a reszta to Celany GT 202 i centralny 32. 

Nie mam pojęcia którego suba wybrać. Poluję na Celan GT SUB 322A espresso ale bezskutecznie...

Nie ukrywam że docelowo widzę dwa suby w rogach salonu po przekątnej aby drugi był w przeciw fazie względem pierwszego. Tak byłoby najlepiej, bo przez chwilę kiedyś dawno temu tak miałem, i chcę do tego rozwiązania powrócić. 

Poradźcie czym mam się kierować w wyborze pomiędzy PB-1000Pro a SP-1000Pro. Chociaż wersja Pro nie jest obowiązkowa. Ale Odstrasza mnie szmaciana maskownica, bo jest jeszcze na oku starszy SVS PB-2000 z metalową osłoną na którą lepiej mi się patrzy. 

Oczywiście cena max do 3kzł za sztukę bardzo mi odpowiada. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Millerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2021 o 17:50, xajas napisał:

Na czym polega problem z basshakerem?

Korektor graficzny sie nie zabardzo nadaje.

Po co ci to zalinkowane ustrojstwo. zbedne.

Chodzi o to, że obecnie optymalizuje sobie bas za pomocą equalizera w sygnale. nieco zawyżam najniższe (22hz - podmuchy), ograniczam trochę prawie najniższe (30-60 hz by bas był mniej "tłuczący") i nieco podbijam niską średnicę (120-180 - fajny efekt nieco zbasowiałego głosu w filmach).... tak w wielkim skrócie

Problem jest tej natury, że ten sygnał idzie zarówno do suba jak i basshakera. Basshaker się z tego powodu zachowuje nieco dziwnie. Tłucze czasami za bardzo.

Tak więc chciałbym sterować basem nie w sygnale, ale skopiować tą korekcję na tor tylko subwoofera (i dlatego wymyśliłem korektor, ew to ustrojstwo, ale ustrojstwo by było tandetne)

Dlaczego się korektor nie nadaje? (taki który rzecz jasna ma mnóstwo zakresów)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumialem, masz mozliwosc korekcji EQ sygnalu wyjsciowego, ktorym potem rownoczesnie zasilasz Subwoofer i Basshaker.

Do ktorego wyjscia jest ten korygowany sygnal wysylany? Czy to wyjscie jest Stereo?

Czy mozesz korygowac EQ sygnal wyjsciowy przed osobno dla lewego i prawego kanalu?
Jesli tak, sprobuj skorygowac lewy, tak jak to ci pasuje dla subwoofera, a prawy zostaw bez korekcji EQ, albo tak jak by ci lepiej pasowalo do Basshakera.
A potem pdlacz subwoofer do lewego kanalu a Basshaker do prawego

Jesli to wyjscie LFE, czyli Mono, to uzyl bym taniego miniDSP, gdzie wchodze jednym sygnalem (mono z LFE) nie korygowanym a wychodze dwoma sygnalami (kanalami), jeden korygowany pasownie dla Subwoofera a drugi korygowany pasownie dla Basshakera

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, xajas napisał:

Z tego co zrozumialem, masz mozliwosc korekcji EQ sygnalu wyjsciowego, ktorym potem rownoczesnie zasilasz Subwoofer i Basshaker.

Do ktorego wyjscia jest ten korygowany sygnal wysylany? Czy to wyjscie jest Stereo?

Czy mozesz korygowac EQ sygnal wyjsciowy przed osobno dla lewego i prawego kanalu?
Jesli tak, sprobuj skorygowac lewy, tak jak to ci pasuje dla subwoofera, a prawy zostaw bez korekcji EQ, albo tak jak by ci lepiej pasowalo do Basshakera.
A potem pdlacz subwoofer do lewego kanalu a Basshaker do prawego

Jesli to wyjscie LFE, czyli Mono, to uzyl bym taniego c, gdzie wchodze jednym sygnalem (mono z LFE) nie korygowanym a wychodze dwoma sygnalami (kanalami), jeden korygowany pasownie dla Subwoofera a drugi korygowany pasownie dla Basshakera

Tak, dobrze zrozumiałeś - w sygnale koryguje i to idzie potem zarówno na kino jak i basshaker.

Obydwa wyjścia mają korygowany sygnał, bo koryguje go w komputerze, który nadaje do DAC (Mdac konkretnie)

Potem Mdac nadaje analog (wyjście słuchawkowe - stereo) naraz z wyjściem cyfrowym (5.1). Wyjście cyfrowe idzie na ampllituner kina domowego (a z niego do suba), a analogowe na wzmacniacz basshakera.

Nie mogę korygować lewego/prawego kanału - Pomysł jednak dobry - pogrzebie w programie (PC Equalizer), i może mi się uda przełączyć basshakera na niekorygowany kanał jakby się dało.

"Tani miniDSP" - mógłbyś dać jakiś przykład urządzenia? Wydaje mi się, że to na jedno wyjdzie z korektorem (ale taniej), który poprostu mi nieco zmieni charakterystykę sygnału na linii mdac - basshaker. (ew ampliktuner -> subwoofer).

Dzięki za rzetelną odpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznica miedzy prostym graficznym equalizerem i DSP jest precyzja, z jaka mozna utrafic wlasciwa czestotliwosc (parametryczne EQ) i w jakim zakresie on dziala (szerokosc manipulowanego pasma (wspolczynnik dobroci Q). Mozesz tez regulowac delays/opoznienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2021 o 20:41, Millerek napisał:

Padły słowa na temat subwoofera SVS, SB-1000 Pro do którego się przymierzam chociaż PB-1000 Pro też mi chodzi po głowie. Sub ma być tylko do KD 7.1/7.2 bo jest obecnie 7.0 (poprzednia po pierdółka HKTS 220SUB/230 spalił się), sprzęt to Denon AVR-X7200WA, fronty Celan GT 902 po PRE OUT do PMA-1520AE) a reszta to Celany GT 202 i centralny 32. 

Nie mam pojęcia którego suba wybrać. Poluję na Celan GT SUB 322A espresso ale bezskutecznie...

Nie ukrywam że docelowo widzę dwa suby w rogach salonu po przekątnej aby drugi był w przeciw fazie względem pierwszego. Tak byłoby najlepiej, bo przez chwilę kiedyś dawno temu tak miałem, i chcę do tego rozwiązania powrócić. 

Poradźcie czym mam się kierować w wyborze pomiędzy PB-1000Pro a SP-1000Pro. Chociaż wersja Pro nie jest obowiązkowa. Ale Odstrasza mnie szmaciana maskownica, bo jest jeszcze na oku starszy SVS PB-2000 z metalową osłoną na którą lepiej mi się patrzy. 

Oczywiście cena max do 3kzł za sztukę bardzo mi odpowiada. 

Bierz pb 1000pro najlepsza wydajność do 3tys. A co do maskownicy, to nowa wygląda dużo bardziej elegancko, pb poniżej 30hz zabije sb dzięki większej z portami obudowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jakub_60783
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2021 o 20:09, xajas napisał:

Roznica miedzy prostym graficznym equalizerem i DSP jest precyzja, z jaka mozna utrafic wlasciwa czestotliwosc (parametryczne EQ) i w jakim zakresie on dziala (szerokosc manipulowanego pasma (wspolczynnik dobroci Q). Mozesz tez regulowac delays/opoznienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Właśnie dlatego mówiłem, że musiałby to być korektor o bardzo dużej ilości regulowanych częstotliwości (tak z 20 stopniowy - pewnie sceniczny, a nie domowy). DSP będzie pewnie lepszy (nigdy nie miałem) i z tego co widzę nie taki drogi jak myślałem - poczytam i przemyśle sprawę jutro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.05.2021 o 23:00, baron_bartek napisał:

Właśnie dlatego mówiłem, że musiałby to być korektor o bardzo dużej ilości regulowanych częstotliwości (tak z 20 stopniowy - pewnie sceniczny, a nie domowy). DSP będzie pewnie lepszy (nigdy nie miałem) i z tego co widzę nie taki drogi jak myślałem - poczytam i przemyśle sprawę jutro.

Zakupiłem za całe 200 złociszy Yamachę Q2031b (24 pasma do korekcji) i włączyłem na tor subwoofera. 

Pełen sukces.

Korektor robi robotę lepiej niż komputerowy (co mnie nieco dziwi? Nie wiem jak wysokiej klasy to korektor - jest rackowy). być może nie chodzi o samą korekcję tylko o to, że nie psuje reszty sygnału, a jedynie steruje subem. 

Basshaker chodzi jak trzeba bez tych szarpiących wachnieć.

No i to co pisałem wcześniej - obróciłem suba tyłem, zatem man podmuchy basowe z bass-reflexu z przodu oraz trochę więcej miejsca.

Kupie sobie kiedyś svs ultra jak się pojawi w dobrej cenie :) Narazie byłem niezadowolony z PS-1200 Paradigna a teraz jestem bardzo zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, baron_bartek napisał:

Zakupiłem za całe 200 złociszy Yamachę Q2031b (24 pasma do korekcji) i włączyłem na tor subwoofera. 

Pełen sukces.

Korektor robi robotę lepiej niż komputerowy (co mnie nieco dziwi? Nie wiem jak wysokiej klasy to korektor - jest rackowy). być może nie chodzi o samą korekcję tylko o to, że nie psuje reszty sygnału, a jedynie steruje subem. 

Basshaker chodzi jak trzeba bez tych szarpiących wachnieć.

No i to co pisałem wcześniej - obróciłem suba tyłem, zatem man podmuchy basowe z bass-reflexu z przodu oraz trochę więcej miejsca.

Kupie sobie kiedyś svs ultra jak się pojawi w dobrej cenie 🙂 Narazie byłem niezadowolony z PS-1200 Paradigna a teraz jestem bardzo zadowolony.

Jaka to jest dobra cena za svs 16 ultra?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To referencja do tego, że zrobiłem pożądane zmiany w budżecie 200 zł :) , czy faktyczne pytanie? Bo ja nie mam pojęcia :), standardowo kupuje używane rzeczy w dobrym stanie za połowę ceny nowego... ale bywało, że rezygnowałem tej zasady :> (szczególnie w audio i szczególnie jak stan był idealny i na gwarancji)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.