Skocz do zawartości
IGNORED

Szybciutko - polski gramofon


dudivan

Rekomendowane odpowiedzi

Moj kolega postanowil szybko kupic taniutki gramofon - na poczatek polski z drugiej reki - z allegro. Dzialam jako jego plenipotent dla unikniecia formalnosci rejestracyjnych i unikniecia straty czasu, ktory sie liczy ! Chodzi mi o przecietne ceny jakie sa tam placone i jaka warto zaplacic za jakis dowolny, przecietny gramofon Fonici, z napedem paskowym, niekoniecznie "topowy" (czyli np. Adam) w dobrym stanie wizualnym i technicznym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość G.Mark

(Konto usunięte)

"Adam" w dobrym stanie to 250-300PLN maks.

"Daniel" z mechaniką bez zarzutu 200-250PLN maks.

G-8010 w dobrym stanie to 70-90PLN maks.

 

To tylko moja opinia oczywiście.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze myslalem, ze "Adam" jest uwazany za najlepszy polski gramofon. A Bernard - co soaba reprezentuje i ile mozna placic ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Czy jest najlepszy, tego nie wiem. Dla mnie on jest najlepszy, ponieważ nie muszę się martwić "wyciąganiem gumki" :-) Są na pewno gramofony z napędem paskowym, które mają np. lepsze ramiona i ich zawieszenia. "Bernard" jest moim zdaniem zbyt plastikowy, nie ma odejmowanego koszyka, talerz ma mniejszą średnicę niż średnica LP.

Jest jeszcze "Fryderyk" ze swoimi "heblami" na przednim panelu. Ciężki talerz, solidne i dobrze zawieszone ramię. Po wymianie wkładki i okablowania, może sprawić sporo radości.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie heble ma Fryderyk ? Nie przypominam sobie nic specjalnego, masz moze jakas fotke ? A z tego co zauwazylem to imieniem "Bernard" nazywane sa calkiem roznie wygladajace gramofony: w drewnie, w jakims plastiku (chyba) srebrnym i z metalowym "front-panelem". Ciekawe czy Fonica wypuscila pare wersji, czy ludzie tak dla zmylki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak go wynalazles ? Ja wpisalem w wyszukiwarce allegro "fryderyk", zaznaczylem, zeby szukal w gramofonach i opisach i nic. Wyszukiwarka dziala jak chce ? W kazdym razie heble widac w pelnej krasie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do znawców polskich gramofonów się nie zaliczam (mam tylko Cyryla;-) ale dośc długo szukałem czegoś dla siebie wlaśnie wśród nich, stąd jestem z nimi dość opatrzony. I z tego opatrzenia wiem, że Bernardów było bardzo dużo i bardzo różnie z zewnątrz wyglądających. Znawcą konstryukcji aż takim nie jestem, więc o podobienstwie pod tym względem nie chcę pisać, by się niechcący nie ośmieszyć. Wszystkie jednak miały ramię S i to wiem na pewno (a może sie mylę?). Obudowa zaś wyglądała bardzo już różnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialy nawet kilka oznaczen: GS636, 646 i jeszcze ze dwa inne. Podejrzewam jednak, ze niektorzy sprzedawcy na allegro myslac, ze Bernard jest "kultowy" nazywaja tak co popadnie, poniewaz na jednym z modeli widac bylo imie a na innych nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>dudivam

A czy przypadkiem seria Bernardopodobnych nie miała oznacze 431.434,464. 472,473,474,475,HGS , 8010.póżniej już na 600.Nie przypominam sobie aby Fonica dawała oznaczenia na gramofony z wkładką MM ,na 63...64.. Jeżeli to najwyższy model był 620, a Adam to 420.i 421 ,ale może jestem w błedzie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto przyklad roznorodnosci w temacie bernarda:

[obrazekLUKASZ-258934_1.jpg] [obrazekLUKASZ-258934_2.jpg] [obrazekLUKASZ-258934_3.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3966-100009906 1170264330_thumb.jpg

post-3966-100009907 1170264329_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten srebrny z pierwszego zdjęcia to najlepsza wersja Bernarda, w zasadzie identyczna z G8010. Tego warto brać Pozostałe zdjęcia przedstawiają tą samą, najgorszą wersję w dwóch różnych kolorach. Tej brać nie warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes pewien, ze ten pierwszy to Bernard ? Ja caly czas mysle, ze to przezwany G8010 vel Altus. Na czym polegaja jego przewagi nad reszta i jakie sa mankamenty tych ponizej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przezwany G8010 przez nadrukowanie nazwy Bernard. Przewagi: normalny rozmiar talerza, talerz dobrze wykonany, ramię identyczne z Adamowym, zdejmowana główka ramienia wykonana z metalu.

wady deugiej wersji; byle jak wykonany talerz, w dodatku nieco mniejszy niż płyta LP, badziewne ramię z łożyskowaniem umieszczonym w plastiku i plastikową, niedemontowalną główką, koszmarnie brzydkie plastikowe klawisze. Były też wersje tego najgorszego w drewnie, co poprawiało walory estetyczne, ale nie ratowało konstrukcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie ,czystej fonikowskiej krwi sa gramofony z II i III fotografi .Srebrny z I szej to 8010.vel Altus , lub HGS,produkowany do zestawów typu mini-wieża.Które były eksportowym towarem za czasów wujka Gierka.Fonica zalewała rynek demoludów od NRD-po Bałkany.Cała familja Bernardów miała zespół isistatów do załączania i wyboru obrotów i badziewny kardan zawieszenia z modelu od G602->

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz jakies detaliczne zblizenie tego plastikowego ramienia od Bernarda/G602 to bardzo prosze, wklej. Chetnie sie przyjrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy to z całą pewnością Bernard GS-438. Jestem posiadaczem takiego modelu :-)

---

W przyszłym tygodniu postaram się go troszkę zmodywikować (trafo na zewnątrz i poprawa masy - bo buczy, o czym piszę w innym poście). Wszystkim, którzy mi doradzili co zrobić z buczeniem dziękuję. Zmodyfikuję i napiszę, czy pomogło. Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Dodam jeszcze że posiadałem pierwszego od góry Bernarda, pod marką Tsuba. Czyli nie był to już Bernard, lecz, powiedzmy, bernardyn. Nawiasem mówiąc, tsuba to garda miecza japońskiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.